Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Úgy tűnik nincsenek meglepetések továbbra sem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

A konzolok árát szerintem jól lőtték be. Sokkal jobb a vártnál, hogy a legerősebb, mindössze egy lemezmeghajtóval megvágott PS-t 150-ért meg lehet kapni.

Bár szerintem az all digital verziót zárójelbe is teszi, hogy 30.000 lesz egy játék. Akkor már inkább a mehajtós 180-ért, várhatóan fel fog pörögni a használt lemez cserebere.

(#3) Cheesy


Cheesy
őstag

Igazándiból nem estem hasra ettől a grafikától. A PS4 anno nagyobb durranás volt szvsz.
Bár tény, hogy a konzol képességeit maximálisan kihasználó játékok az eszköz életciklusának felétől várhatóak szerintem.

www.vakbelmutet.hu

(#4) atiska007


atiska007
senior tag

Akkor a dilemma: PS5 vagy Series X :F :F

Kari után akcióban megvenném életem első konzolját, no de melyiket?
ősPC-s lévén nulla tapasztalatom van a konzolokkal

Mittudomain!

(#5) Busterftw válasza atiska007 (#4) üzenetére


Busterftw
veterán

Jatekfelhozatal alapjan nalam nem valtozott semmi mostani gen ota.
PS4, PS5.

(#6) Juhaszatti válasza atiska007 (#4) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nézz rá a PS4 exkluzív kínálatára. Ha ezek a típusú játékok tetszenek, akkor a PS5 lesz a te géped, nem is kérdés.
Ha viszont azok annyira nem fognak meg, lehet hogy jobban jársz az Xbox-al. Komoly húzóerő náluk a Gamepass, ahol olcsón elérhetsz rengeteg játékot. Hasonló kínálatú alternatívája a Sonynak jelenleg sajnos nincs.

(#7) Vektast válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


Vektast
aktív tag

Néztem én DS Remake 30k... mondom pfffff Ennyit én biztosan nem fogok kiadni egy darab játékra.
Majd 5 év múlva majd amikor már lesz slim meg már lesz pár pofás game használtan, na majd akkor beruházok egy PS5-re. De ez a 30k/game kikészít. :(

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#8) K0vasz


K0vasz
aktív tag

számomra ezzel a 80EUR-s játékárral le is nullázták az egészet. akkor lett volna inkább drágább a gép, de ez a 30e forint/játék szerintem már nagyon durva. így már egyáltalán nem tűnik olyan rossz választásnak egy RTX30xx meg az olcsó Steames/Epices játékok

(#9) Raysen623 válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


Raysen623
addikt

EA acces már van Ps oldalt is, valamint Ps+-ért kapsz havi két játékot. Mennyiséget tekintve MS oldal erősebb de ugye ott mással nem lehet lenyűgözni a vásárlókat.

(#8) K0vasz: jelenleg is 30k körül mozognak a 0 napos játékok, a normál verziók pedig 25k körül. Viszont annyi akció mint ami itt van nincs Steam-en vagy Epic-en. Én pedig akciók alkalmával vásárlok, egy-két kivételtől eltekintve.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#10) opr válasza atiska007 (#4) üzenetére


opr
veterán

Szerintem egyszeru:
Melyiket szereted jobban? A sztori alapu, ~mesterien narralt single player jatekokat, vagy a mindenfele multi lovoldet.
Elobbi esetben PS, utobbi esetben inkabb xbox, mert valoszinuleg a multiplatform cimek picit szebbek lesznek rajta.

Igazabol a PS+ Collection meg a GPU uj beszallokent szerintem kb azonos erteket kepvisel, mert mindkettotol megkapod a jelen gen legjobb jatekait ingyer az elofizu melle, aztan mire azokkal vegzel (plane ha ps mellett dontesz es lenyomod a sztoris jatekokat), addigra kb berakjak azokat is, amik most jonnek ujonnan. GPU annyibol tobb, hogy ott elvileg megjlenes napjan megkapod az uj jatekokat is, annyibol meg kevesebb, hogy bo egy evig nem fog jonni uj ex boxra.

Szerintem amugy a legjobb kombinacio az, ha picit is szereted a nagyon nagyon minosegi single player jatekokat, hogy ps5 most, lenyomod a collectiont, aztan kicsit kesobb egy XSS/XSX, amikor elkezdenek jonni az uj xbox ex cimek. :K

ui: +1, ha swzereted a VR-t, esetleg ki akarod probalni/erdekel, akkor PS.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) bayarena


bayarena
aktív tag

Teljesen korrekt áraik vannak.
Ami kérdés megfogalmazódott bennem, hogy lemezek esetében szinte fillérekért lehet használtan megvenni a játékokat, de ugyan ez lehetséges a digitális verzió esetén is? Megveheted mástól, aki már letöltötte? Vagy ha veszel egy lemezt, akkor annak a "kódjával" le tudsz tölteni egy digitális verziót?

(#12) Tengri válasza atiska007 (#4) üzenetére


Tengri
senior tag

Most PS4 Pro-m van. De az első "fecskék" visszajelzései után fogok választani.

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#13) opr válasza bayarena (#11) üzenetére


opr
veterán

Digitalis jateknal egyik platformon sincs hasznalt piac. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) Cassi


Cassi
senior tag

Bejött a papírforma - ennyiért jó vétel mindkettő, továbbra is PS dominancia lesz. Jobb címek majd jövőre, addig ráér.

(#15) Kansas válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


Kansas
addikt

Arról nem is beszélve, hogy visszafele kompatibilis lesz, tehát a PS4 lemezek is menni fognak benne - abban persze már nem vagyok biztos, hogy a szerepük nem csak HW-kulcsra korlátozódik, és maga a kód nem 100%-ban a netről kerül letöltésre...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) Spancho


Spancho
őstag

A gép ára nem rossz (a mostani elektronikai cuccokhoz mérten).
A játékok ára már neccesebb ,de majd h.apróról olcsóbb lesz.
Előfizetés mellé majd biztos jön 1-2 jó játék is.
A Pulse 3D fejes-t is biztos megveszem ,a Wireless gold-ból van 2 fajtám ,azok is nagyon jók.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#17) bayarena válasza opr (#13) üzenetére


bayarena
aktív tag

Köszi a választ...Kár érte. A lemezes verzióknál nagyon kényelmetlen, hogy állandóan cserélni kell a lemezeket, ha játékot váltasz...kár hogy nincs olyan, hogy feltelepíted, és utána már nem kell lemez....

(#18) opr válasza bayarena (#17) üzenetére


opr
veterán

Megolne a hasznaltpiacot. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) RudY válasza Raysen623 (#9) üzenetére


RudY
addikt

Annyi eltéréssel, hogy novembertől az EA Play is a GP csomag része lesz a boxosoknál.

(#20) bayarena válasza opr (#18) üzenetére


bayarena
aktív tag

Jogos.

(#21) moleculez válasza opr (#13) üzenetére


moleculez
veterán

Talán nem is véletlen, hogy egy szazassal olcsóbb a digital edition. Arra próbálják terelni a népet. Aztán olyan, mint a mobil platform: Androidon/iOS -en költessz X pénzt appokra, akkor nyilván nehezebben is váltassz. Meg ugye a studioknak sem mindegy.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) Juhaszatti válasza Raysen623 (#9) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az EA Access sajnos messze elmarad a Gamepass (akár Ultimate) kínálatától, de ugye az is része már a Gamepassnak, szóval ez mindegy is. A Microsoft exkluzív címek meg rögtön bekerülnek, a rengeteg multiplatform mellé.
Amik ebben a generációban várhatóan jobban is jönnek, már most tudni néhányról, elég az Obsidian új RPG-jére, a Fable-re, vagy épp az időlegesen exkluzív Stalker 2-re gondolni.

Persze eszem ágában sincs a Box mellett kardoskodni, nekem is szimpatikusak a PS exkluzívjai. Csak arra próbálok rávilágítani, hogy ez egyáltalán nem fekete-fehér, és több szempont is közre játszik a választásnál.

opr is jól megfogalmazta amit szerettem volna :R

(#23) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Én előrendeltem a ps5 digital-t a pulse 3d fejhallgatóval és csak most olvastam, hogy 25-30 e Forint lesz alapjáraton egy játék és ennél dlc-kkel stb drágább is lehet ami persze mondhatni várható volt, de így inkább lemondtam és várok még vele. Sajnos a játékok áremelkedése magával hozza a pc játékok áremelkedését is higgyétek el nekem.

(#24) K0vasz válasza Raysen623 (#9) üzenetére


K0vasz
aktív tag

nem. én 18ezerért vettem meg a Cyberpunkot

(#25) martonx válasza soundsonic (#23) üzenetére


martonx
veterán

Ezért jó üzlet évi 14K-ért a Gamepass Ultimate :D

Én kérek elnézést!

(#26) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Az a játékár tényleg nem semmi... tudom infláció, meg régen volt, játékipar is változott, de én még Ps2-nél maradtam le, ott 15.000 Ft körüli árakért húzta az ember a fogát... gondolkozom a "visszatérésen", de azért ez elég elrettentő.

"normál PlayStation 5 499 euróért kerül az üzletekbe"
Ezt csak én olvastam elsőre úgy, hogy a normal Playstation ára 5499 euró lesz? :D

(#27) Tyrel


Tyrel
őstag

70-80€ játékárak mellett ez inkább PayStation lesz, nem PlayStation... :U

Turenkarn

(#28) Dr. X válasza Raysen623 (#9) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Te mégis milyen 30 ezerről beszélsz új játékoknál? A Ghost of Tsushimát 19 ezerért vettem premiernapon! Ubisoft játékok 22 ezer lesz, a COD meg 23.5. Valaki meg 80 eurós játék árról beszél... Hol? Minden marad 60 dollár, kivéve a Take 2-t, ahol 70 lesz. A Spiderman is 22 ezer lesz. Attól, hogy a Destruction AllStars meg a Demon’s Souls-nál elgurult a gyógyszer, még a többi játek ára marad.

https://www.konzolstudio.hu/564-ps5-jatekok

[ Szerkesztve ]

(#29) Juhaszatti válasza Cathfaern (#26) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igazából 15 éve meg tavaly is 60$/€ volt egy játék, meg tegnap is.
Nagyon nagyon rég nem emeltek, ráadásul most is csak 10$-t (ami itt Európában valahogy 20€ emelés lett).
Mi voltunk szerencsések, hogy a 60$-os játékot annak idején megkaptuk 15.000-ért. Úgy néz ki a 70$-al már nem járunk ilyen jól.

(#30) RudY válasza Dr. X (#28) üzenetére


RudY
addikt

Többnyire a digitális PS Store árakról van szó, ami mégsem teszi annyira vonzóvá a digi PS5 kedvező árát.

(#31) NomadND1 válasza Tyrel (#27) üzenetére


NomadND1
senior tag

Eddig is hasonló árak voltak pár EUR emelkedés volt. PS4-PS5 játékok tekintetében.
Ja, hogy itthon szar a forint és ez miatt tűnik soknak? Hát ez van. Az EUR országokban ez kb. egy jobb hambi ára.

(#32) Juhaszatti válasza Dr. X (#28) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A hivatalos PS Store árakról van szó. A Spider-Man azért van nyomott áron, mert nem teljes értékű folytatás.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33) bayarena


bayarena
aktív tag

"Ez alól kivétel Kína, ahol még nincs véglegesítve az elérhetőség, de ez a piac amúgy sem a jól ismert konzolok terepe."

Ezt nem értem, a kínaiak nem szeretnek konzollal játszani?

(#34) Dr. X válasza Juhaszatti (#32) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Remélem az én linkemet is megnézted. Maximum a Sony belső játékai lehetnek drágábbak, de attól még más nem lesz az. Főleg nem 80 euró. Miből adnak majd el többet? Az új Watch Dogs/Ac/Far Cry vagy a Demon’s Soulsból?

(#35) RudY válasza bayarena (#33) üzenetére


RudY
addikt

fészbúkozni is szeretnének. :DDD

Dr. X
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36) kicsako válasza Dr. X (#28) üzenetére


kicsako
őstag

Hivatalosan 70-80 euró lesz minden új játék PS5-re... Jó reggelt ;] Az lehet hogy kelleni fog megjelenés után egy kis idő amíg mindenki átáll erre, de ez a "jövő"

[ Szerkesztve ]

(#37) Solten


Solten
addikt

Nah, a Sonynak le kellett tolnia az arat a Series X-ere, meg a pletykalt £499-ert is veszteseges lett volna a dolog. Nem gaz majd fejik a juzereket £70-80/per jatekokkal... :D

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#38) Phoenixres


Phoenixres
junior tag

Ps5 nem éri meg, gyengébb kevesebb a tárhelye és a játékok is 30 ezer/ darab rá meg állítólag küzd a 4k tartalmak folyamatos megjelenítésével. Xboxra ott az ultimate előfizu ami pc-re is ad játékokat meg még ea playt is hozzácsaptak havi 4 rongyért meg az exkluziv játékok xboxra azonnal elérhetőek gamepassen keresztül. Ez eldőlni látszit xbox felé de még megvárom milyen lesz az rtx 3070 és akkor vagy vga vagy series x lesz véve.,

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#39) Juhaszatti válasza Dr. X (#34) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azok a konzolstúdió árai, nem a hivatalos Store-é. Ráadásul ha jól sejtem itt csak lemezes formában veheti meg az ember (javíts ki nyugodtan, ha tévedek), azt meg a hajára kenheti, ha all digital konzolja van. A hivatalos Store-ban pedig jelen állás szerint nem ezek az árak lesznek.

(#40) JKJ420 válasza bayarena (#33) üzenetére


JKJ420
tag

2015-ig államilag tiltva voltak a konzolok. Gondolom 5 év alatt nem alakult ki a piac. Bizonytalan.

(#41) dokanin válasza atiska007 (#4) üzenetére


dokanin
aktív tag

Vagy nem veszed meg egyiket se, hanem szétnézel az életben.
Kicsit kevesebb a robbanás, meg az akció, viszont kurva jó a grafikája és a fizika.
A hátránya, hogy drága és csak egyszer halhatsz meg.

[ Szerkesztve ]

(#42) Cassi válasza bayarena (#33) üzenetére


Cassi
senior tag

Sokáig teljes tiltás volt konzolokra Kínában, de még most is kevés az eladás, mert minden játékot engedélyeztetni kell, hogy ne érje a Pártot meglepetés. Tavaly csak 460 ezer konzolt adtak el legálisan Kínában, ami kb. a német eladás negyede.

(#43) Kingcold válasza Spancho (#16) üzenetére


Kingcold
aktív tag

A Pulse 3D nem alaptartozék?

(#44) Raysen623 válasza Dr. X (#28) üzenetére


Raysen623
addikt

Közben már mások is megválaszolták.

Talán nézz körül a Ps Store-ban kicsit, egyébként meg arról beszéltem hogy a normál kiadások mozognak továbbra is 20-23k körül (nekem ennyit szokott kiírni, 0 napos 20k alatt Ps+-al nem kerül 18 meg 19 gurigába), a gold meg ultimate ment fel 27-30k körülire, de már látok 36k-ért is. Elszálltak egyes árak igen, jól látjátok.

Ja és kizárólag digitális vásárlásról beszélek.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#45) Kansas válasza Phoenixres (#38) üzenetére


Kansas
addikt

Sorold az XboX exkluzív címeket...

"küzd a 4k tartalmak folyamatos megjelenítésével" - persze, a PS4 Pro-hoz képest úgy 3x erősebb CPU és 2,5x erősebb GPU rész mellett küzd aha...
Persze a Series X, amiugyanazt a CPU-t 5%-kal magasabb órajelen hajtja egy 20%-kal erősebb GPU-rész mellett, na az nem küzd... meséld másnak...
Megsúgom, egyik se fog küzdeni 4K-n, sőt játéktól függően(alapból kevésbé erőforrásigényes címerk esetén) 8K is elérhető lesz.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#46) tothbe


tothbe
addikt

Most a cég leleplezte az árakat is, ugyanis a Blu-ray meghajtóval ellátott normál PlayStation 5 499 euróért kerül az üzletekbe, míg a Digital Edition verzióért 399 eurót kell majd fizetni.

Biztos 5499 EUR akart az lenni? az két milla. :D

By(e) Tothbe

(#47) Kansas válasza Raysen623 (#44) üzenetére


Kansas
addikt

A Gold meg Ultimate eddig is simán megvolt 25-30e, még PC-n is.
Följebb mentek az árak, de 19-23e körülre 17-18e-ről.
Standard Ed. játékok esetében kb €10-val.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#48) sh4d0w válasza Solten (#37) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az megvan, hogy a konzolt mindig veszteséggel veszed és a játékok árain hozzák azt be a gyártók?

https://www.coreinfinity.tech

(#49) Phoenixres válasza Kansas (#45) üzenetére


Phoenixres
junior tag

Xbox vs ps5 spec.

Egy xboxnál inkább hiszem el a 4k 120 fps megjelenítést mint egy gyengébb playstationnál. A 8k-t nem fogja natív felbontásban egyik sem bírni neked. Ps3 volt az utolsó konzolom a sony-tól xbox jóval több volt igaz abból a 360 as változat volt. Nekem jobban bejönnek az xbox exkluzív címek halo, forza sorozat stb. Megsúgod? te biztos valami dev lehetsz igaz? Ott figyel mindkét konzol az asztalodon. Ja nem. ;]

[ Szerkesztve ]

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#50) Lagtec94 válasza Kansas (#47) üzenetére


Lagtec94
újonc

Demon’s Souls – $69.99/€79.99 Destruction All Stars - S$69.99/€79.99 Marvel’s Spider-Man: Miles Morales - $49.99/€59.99Marvel’s Spider-Man: Mile Morales Ultimate Edition - $69.99/€79.99Sackboy A Big Adventure - $59.99/€69.99

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.