Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90) Chaser válasza CPT.Pirk (#86) üzenetére


Chaser
titán

én adtam, sokat, 37,5 e volt, máshonnan 35-6e lett volna
nekem teljesen jó amíg nem jön az 5600 jövőre, ennek az ára sokat nem fog esni
reménykedni lehet, de szerintem 3xxx-et szépen csendben kifuttatják max, nincsenek tonnányi készletek, ami van azt viszik
tsmc 7nm-én gyártják, de az 5xxx-et is, a konzol soc-okat is - amiből 10-10m-s megrendelésük van a két gyártótól idénre - , az rdna2-t is - rdna1-et már elvileg leállították, legalábbis 5500xt-től felfelé -

Dragon3000
nincs nas-om ( : 1tb ssd van az asztaliban, 1,5tb a notebookban, ha vmelyikbe kevésnek adódik akkor teszek még - de sztem nem lesz kevés
az eurós elmélet pedig helytálló ha megnézem mennyi volt a tavaszi ára, és most mennyiért adják, annyi változás volt közben, hogy majdnem 50ft-tal volt olcsóbb az eur, és ugyanannyi eur-ral számolva pont kiadja a tavaszi és jelenlegi árak közti különbözetet
akinek ez írtózatosan sok, vesz olcsóbban intelt, és vesz alá tényleg vicc lapot, akkor tényleg olcsóbb lesz, csak nem lesz 3600 szint, olyan lappal ami hozza azzal viszont drágább is lesz, akármilyen faramuci is, de a 120e körüli 5600x mellé is elég egy b550m s2h ha valaki ki akarja maxolni, ettől fölfelé pedig igények függvénye menni, de ha csak a cpu lőeró kiaknázást nézzük akkor _nem kell_, ez nagyon nem mindegy, míg intelnél non-k cpu-nál is kell és k-nál is, jah hogy amd-nél k sincs, mert "benne van az árban" :)

szerk:
nem akarlak megbántani, nem is foglak, de többször leírtam, te kedvedért szerk előtti részben külön szájbarágósan, hátha így sikerül értelmezni
- amit nagyon remélek, mert utálom ismételni magam -
te kedvedért külön:
nem a felszereltségről beszéltünk, hanem arról, hogy a 10400 alá kevés a 20e ft-os lap, hogy meglegyen cpu lóerő, 3600 alá nem kevés
így aki 10400-et van rákényszerül, hogy lapra legalább 30e-t adjon - ami inkább több -, aki 3600-ot vesz nem kényszerül rá
ha egyéni igények vannak felszereltség függvényében, a tomára is rá lehet sütni hogy vicc 1-2 200e-s x570 lap mellett, de kategóriájában nézve nincs benne semmi vicc, ahogy egy b550m s2h-ban sem, nagyon örvendetes hogy +30e ft-ért, ami %-osan 100%, nagyobb a felszereltésege, jobb a vrm-e és hűtése
remélem így sikerül már felfogni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.