Hirdetés

2020. november 29., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) GoodSpeed

GoodSpeed
junior tag

Az miért nem opció, hogy az Intel felvásárolja az AMD-t?

Értem én, csak leszarom! Mert megtehetem...

(#2) biscuit válasza GoodSpeed (#1) üzenetére

biscuit
csendes tag

Az az évszazad vicce lenne!!! :) :))

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#3) Xyron válasza GoodSpeed (#1) üzenetére

Xyron
csendes tag

Nem lenne olyan gazdasági versenyhivatal ami erre rábólintana... :))

(#4) kurta9999

kurta9999
tag

Kíváncsi leszek, mit hoznak ki ebből 14nm-en. Ha minden igaz, akkor az új ryzenek nagyon ütni fognak.

Amúgy ha jön a PCI-E 5.0, akkor ott a 4x az 15.754 GB/s - ez azt jelentené, hogy jönnének ilyen gyors SSD-k is hamarosan? Mert már van ilyen, csak nem M2-be, hanem 8x os PCI-Express foglalatba.

"illetve 56 másodperces turbó időtartam mellett." Az se rossz...

[ Szerkesztve ]

(#5) GoodSpeed válasza Xyron (#3) üzenetére

GoodSpeed
junior tag

Ezt értem, sőt erre gondoltam is. Viszont volt olyan, hogy az AMD majdnem csődbe ment... mi lett volna ha magától földbe áll, senki nem menti meg, és akkor a világ ezen a téren ugyanott tart. Azaz az Intelnek nincs konkurense, bár múltkor azt mondták, hogy a legnagyobb ellenfele már az ARM.

Értem én, csak leszarom! Mert megtehetem...

(#6) -KP- válasza GoodSpeed (#5) üzenetére

-KP-
addikt

Olvass utána a jogszabályi háttereknek. Ha az AMD teszem azt csődbe menne, a versenyhivatal feldarabolná az Intelt.

(#7) MZperX75

MZperX75
addikt

Az AMD 32nm-28nm -t is végletekig kicsiszolta úgy , mint az Intel most 14nm.-t a végletekig.

(#8) awexco válasza -KP- (#6) üzenetére

awexco
senior tag

Via is gyárthatna procit van licenszük .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#9) &rew válasza awexco (#8) üzenetére

&rew
addikt

es a 14nm bergyartas mar talan nem olyan draga, mert eleg regi :D

(#10) arn

arn
nagyúr

300 dollarert jo lesz... ez a 14nm vicc

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) awexco

awexco
senior tag

Ipc ugrás azért durván hangzik meg az a 250w is ...
Utobbin csodálkozom , hogy le merték írni :D

(#12) dokanin

dokanin
tag

Azért ez a 14 nm ismét, már kicsit tényleg túlzás.
Bár ha jobban belegondolok, azt is nehezen tudom elképzelni, hogy a Rocket Lake utáni széria meg gyártástechnológiát váltana, mert akkor ezt a szénné húzott 14-nanót kéne azért lenyomni, ami nem biztos, hogy menni fog elsőre. Ugyanolyat, vagy lassabbat meg mégse lehet kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#13) Anaren91

Anaren91
senior tag

Megint a kapálózás, hogy itt vagyunk mi is és lebegtetik a semmit. Inkább maradnának csendbe amíg nincs mit megmutatni mert ez már tényleg kezd szánalmas lenni.
Egy ideje nem kellenek bencsmarkok mert azok nem mutatják be a valós teljesítményt, lassan meg már nem kellenek bencsmarkok mert fejben jobban ki tudjuk számolni, hogy mit is tud a proci. +- 50 % de az biztos

[ Szerkesztve ]

(#14) tibaimp

tibaimp
addikt

Ráadásul a 10nm-es mag van "visszaportolva" 14nm-re, mert most nekik abból van nagy gyártó kapacitásuk és elég nagy tapasztalatuk.
Arra kíváncsi leszek, hogy ennek a 8/16 magja, hogy veri meg a 10900K 10/20 magját. Gyanítom, hogy sehogy, mivel eleve ott van az óriási Xe IGP (majdnem tök fölöslegesen), ami elfoglalja a mag jó részét.
Eleve az Intelnek is azt kellene csinálni, mint az AMD-nek, hogy külön kiadni IGP-s változatokat pentium/i3/i5 szintre (otthoni/irodai PC), az fölött majdnem fölösleges, oda lehetne az IGP helyett több mag.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) awexco válasza tibaimp (#14) üzenetére

awexco
senior tag

Tigger lake magok nem rosszak , csak 14nm en durva fogyasztás lesz .

Ebben az a durva , h i3+igp -t legyártani lehet többe kerül mint az i9-et :)

(#16) Norb79

Norb79
senior tag

Ez a cikk miről szól? Hogy az Intel azt tervezi, hogy a jövőben is fog mikrochipet gyártani? Vagy ennél bármi konkrétabbról, csak nekem nem tűnt fel? :F

(#17) tibaimp válasza awexco (#15) üzenetére

tibaimp
addikt

Nem azt írtam, hogy rosszak, csak nem tudom, hogy a +2/2 mag/szál teljesítményét fogja-e tudni vagy meglőni a csúcs majd ebből.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) janeszgol

janeszgol
veterán

-ááásíít-

(#19) awexco válasza tibaimp (#17) üzenetére

awexco
senior tag

Fogja tudni szerintem , de ez most kapkodásnak tűnik kérdés mennyire kész terméket adnak ki . Az elején készlethiányra lehet számítani szerintem .

(#20) janeszgol válasza GoodSpeed (#5) üzenetére

janeszgol
veterán

Bocs. Az Intelnek van konkurense, ugy hivjak AMD. Mindkettonek pedig az ARM a vetelytarsa.

(#21) Sinesol

Sinesol
addikt

Nem egészen igaz, hogy a vga sebesseget befolyasolná vaz ssd. Egyreszt még a pciex3 x8 se igazan korlatozza a vga-kat, masreszt meg az SSD be lehet kötve a chipsetbe is, amely külön 4 pxiex3 savval kapcsolodik a procihoz.

Hogy on is legyek: Ez a 8 mag igy eleg kevesnek tűnik, bár igaz, hogy a legtöbb célra elég, de azert mindig jo ha van hova feljebb lepni.

[ Szerkesztve ]

(#22) awexco válasza Sinesol (#21) üzenetére

awexco
senior tag

Az ilyen dolgok miatt lehet pl kevésbé mikrolagos az AMD cpu-s rendszer játék alatt.

(#23) errorcode06

errorcode06
őstag

[link] Vajon ez is benne lesz?

Die, worthless crystal!

(#24) [CsuCsu] válasza Sinesol (#21) üzenetére

[CsuCsu]
őstag

Ez inkabb az alkalmazasok miatt nem korlat jelenleg. Az uj konzolgeneracional viszont az SSD-rol lesznek streamelve bizonyos jatekelemek, amihez PC-n kell majd a massziv savszel ha ugyanazt akarjuk reprodukalni.

(#25) Foglalt név válasza arn (#10) üzenetére

Foglalt név
őstag

Idézet a konkurenciáról szóló cikkből:
"sokan a kisebb csíkszélességhez kötik az ekkora ugrások bekövetkezését, valójában ez egy sokkal bonyolultabb kérdés, és legalább annyit lehet nyerni az adott gyártástechnológia megértéséből, illetve optimális kihasználásából, mint amennyit a bevezetése hozhat az előző gyártási eljáráshoz viszonyítva"
Mert tudod, más szemében a szálkát ;)

(#26) sh4d0w válasza GoodSpeed (#5) üzenetére

sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem véletlen, hogy az Intel nem végzett velük, amikor volt erre esélyük.

https://coreinfinity.tech

(#27) awexco válasza [CsuCsu] (#24) üzenetére

awexco
senior tag

Elvileg nem , mert a Microsoft DirectML tudja uazt kb.

(#28) Noukoum

Noukoum
addikt

A megadott tdp keretet meg szorozzuk meg hárommal?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) NandoXXL

NandoXXL
senior tag

250W 56 másodperces turbó időtartam mellett. Ez a gyors benchmarkokra készül, és a gyors rövid feladatok elvégzésére. Valószínűleg 1 perces királyfi lesz, azt utána lelankad a péló. :DDD ;]

(#30) awexco válasza NandoXXL (#29) üzenetére

awexco
senior tag

Valós alkalmazásoknál elég lehet ... De vízhűtés kell hozzá kb ...

(#31) ughhh

ughhh
aktív tag

(#32) Reggie0

Reggie0
nagyúr

Hat igen, egy prezentaciot frissiteni nem lehet csak ugy, az komoly tervezest es kivitelezest igenylo munka.

[ Szerkesztve ]

(#33) arn válasza tibaimp (#14) üzenetére

arn
nagyúr

Eddig is csak a jatekospiac volt a kapaszkodojuk, ott meg total mindegy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) arn válasza Foglalt név (#25) üzenetére

arn
nagyúr

Azert van a szint, amikor mar semmi sem segit.

(#35) awexco válasza Reggie0 (#32) üzenetére

awexco
senior tag

Fogadnék rá , h 20q1 csak paperlnch lesz belőle.

(#36) Pug válasza Foglalt név (#25) üzenetére

Pug
veterán

Khm, mi scusi, de azert az az idointervallum amit az intel 14nm-en eltoltott semmilyen elborult (meg fan) szemszogbol nem mentheto.... (de igen, ez csak szalka, az hogy meg az AMD meg nem lepet 7nm-rol az gerenda...LOL :DDD )

(#37) Reggie0 válasza Pug (#36) üzenetére

Reggie0
nagyúr

Nem tudom miert ez a panik, hamarosan a 8bites mikrovezerlo gyartok kopogtatnak, hogy valtananak 14nm-re es akkor majd dol a penz :)

(#38) [CsuCsu] válasza awexco (#27) üzenetére

[CsuCsu]
őstag

Persze, pontosan ahhoz kell a hardver ami kepes kiszolgalni.

(#39) awexco válasza Pug (#36) üzenetére

awexco
senior tag

Vega 20
Transistors 13,230 million
Die Size 331 mm²

Navi 21
Transistors 26,800 million
Die Size 536 mm²

(#40) Prof

Prof
addikt

Nem ertem ezt a jatekosoknak PCIE 4 reklamot, baromira nem hasznalja ki semmi... A Pcie3 16x savszelessege nem limit.

(#41) hibavissza

hibavissza
addikt

Lehet ekézni az Intelt, de az aktuális i5-ös procija mindig a legjobb ár-érték arányt kínálja és hiába csak 14 nano (ami egy marketing hívószám) ugyan azon a kisker áron hangyányival mindig gyorsabb és olcsóbb az AMD-nél. 10400 vs r5 3600. Ráadásul ad egy video gyorsítót szükség esetére. Ez soha nem változik. Alatta felette biztos jobb most az AMD, de nem mindenki szán 100 ezret egy procira. Hülyeség AMD-Intel alapon ítélni. Más szavakkal tök jó, hogy így feljött az AMD. Végre lehet jó áron Intel procit venni :D

[ Szerkesztve ]

(#42) Bunga 155

Bunga 155
csendes tag

Az intel gyakorlatilag bejelenntette,hogy a fiok tovabbra is ures... :)) :C

(#43) hobizoli válasza hibavissza (#41) üzenetére

hobizoli
veterán

videogyorsito? az inkabb videojel generalo