Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) bebi998 válasza kenwood (#148) üzenetére


bebi998
csendes tag

+1

Legyen neked szerencses!

(#152) CPT.Pirk válasza Dragon3000 (#150) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem maga az ötlet volt rossz a modulos felépítés mögött, hanem a gyártástechnológia, amivel elkészült. Ha nem fogyaszt annyit és ha magasabb órajeleket el tudott volna érni, akkor egészen más lett volna a helyzet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#153) Pug válasza Dragon3000 (#150) üzenetére


Pug
veterán

Azert a fos finoman szolva is koltoi tulzas... single thread-ben csak romma huzva volt valamelyest versenykepes, ugy meg azert futott es zabalt, mint allat, tunning melle igazan jo lap kellett ala...
Cserebe kaptal 8 thread-et, ami munkara sok esetben nagyon jol jott.

Azt nem vitatja senki, hogy osszessegeben egy zsakutca volt AMD reszerol....

De a fos az nagyon tavol all a valosagtol... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#154) Dragon3000 válasza CPT.Pirk (#152) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az, hogy mi volt a terv nem sokat ér, az se biztos, hogy jobb gyártástechnológia meg mentette volna az fx-et, mert ok kisebb lett volna a fogyasztás, de a magasabb frekvenciára semmi garancia nem lett volna, de ha az is sikerül, akkor is ott a 9590 a 4,7GHz-es órajelével sem lépet nagyon előrébb teljesítményben a 8350-hez képest.

(#155) Dragon3000 válasza Pug (#153) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nézd vissza a PH teszteket, sok videóvágó/szerkesztő programban a 8350 az i5 3470 alatt teljesített, persze volt, amelyikben jobb volt, miközben árban i5 3570k szintjén volt, eleinte magasabb árazással. Ezek mellett írtam, hogy fos, az, hogy fél évvel később nagyot esett az ára, attól függetlenül megjelenése körül sehol nem érte meg az intellel szemben.

(#156) joysefke válasza Dragon3000 (#154) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az AMD nem aknázta ki az FX inkrementális fejlesztési lehetőségeit, azokat sem amik benne voltak . Amikor látták, hogy gyenge lett, csak immel-ámmal fejlesztették, jött a Piledriver desktopra és kész, utána már nem koncentráltak rá (szvsz nagyon helyesen).

Ha lett volna jobb technológia akkor lehet beletesznek még egy kis erőforrást az inkrementális fejlesztésbe.

De nyilván a magasabb órajelre semmi garancia nem lett volna és ha a jobb gyártás miatt eljutottak volna 5.0GHz-ig, még az is kevés lett volna. Kiegyensúlyozatlan proci volt. Az pedig nem jó az intel ellen, mert a tesztekkel úgyis a gyenge pontokra koncentrálnak. Kár hogy ez lett a vége..

[ Szerkesztve ]

(#157) Pug válasza Dragon3000 (#155) üzenetére


Pug
veterán

Megjelenes pillanataban vettem direkt renderre es editre a 8320-ast 38K-ert ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#158) joysefke válasza Pug (#153) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

... csak romma huzva volt valamelyest versenykepes, ugy meg azert futott es zabalt, mint allat, tunning melle igazan jo lap kellett ala...

Intel 2020 :))

[ Szerkesztve ]

(#159) Dragon3000 válasza Pug (#157) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyikben jobb másikban rosszabb. Amúgy én a 9590-es tesztet néztem, ott már frissebb verzió is szerepelt a programokból, de nem igazán történt változás a sorrend és a cpu-k közötti különbségben.
Mondjuk arra már nem emlékszem, hogy a 8320 és 8350 között mekkora különbség volt és a tesztben sem szerepel.
A 8350-ről írtam, az 60e-ért indult majd pár hónap után ment le az ára 45-50e-re, amit elég sokáig tartott. Na ekkor 55e volt az i5 3570k és elég szépen lehetett oc-ni, amihez elég szép teljesítmény többlet is társult.

[ Szerkesztve ]

(#160) VirsLee válasza Dragon3000 (#146) üzenetére


VirsLee
őstag

8250: $195
3570k: $225
Mindkettő nyitóár. Mondjuk ettől még nem lesz gyorsabb, csak olcsóbb.

(#161) GeryFlash válasza hibavissza (#121) üzenetére


GeryFlash
veterán

,, és nem futott le rajtuk normálisan sok kód ezért a fejlesztők sem szerették)"

A magadfajtak miatt kellene a PH-n is bevezetni a twitteren alkalmazott fact checket es ha egy allitas ami nem velemenykent van eloadva objektiven egy hazugsag lenne akkor azt bannal jutalmazni. Addig a hozzad hasonloaknak jo dolga van azt hazudozhatnak ami kitelik toluk.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#162) kenwood válasza joysefke (#158) üzenetére


kenwood
veterán

Azert ez eleg eros ferdites. A 9/10 gen i5 minden szempontbol versenykepes, es ezek kozul egyik sem igaz ra.

Az i9 pedig amikor zabal es fut, akkor nem versenykepes, hanem a piac leggyorsabb gamer procija.

Semmilyen szinten nem all meg az osszehasonlitas.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#163) And01 válasza kenwood (#162) üzenetére


And01
aktív tag

Az i9 pedig amikor zabal es fut, akkor nem versenykepes, hanem a piac leggyorsabb gamer procija.
Ez így igaz :K , és még négy napig igaz is lesz! :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#164) Dragon3000 válasza VirsLee (#160) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak a két cpu között volt fél év, nézd meg a ph tesztet, akkor még nem volt magyar ára a 8350-nek és 55e volt a 3570k, szerepel a tesztben is az ára, teszt után lett magyar ár is, akkor 60e volt a 8350, ami pár hónap után ment le 45-50e-re.

[ Szerkesztve ]

(#165) VirsLee válasza kenwood (#162) üzenetére


VirsLee
őstag

Tegyük hozzá, hogy játékban tényleg jó. Egyébként pedig rommá kell húzni, hogy versenyben legyen.

(#166) kenwood válasza VirsLee (#165) üzenetére


kenwood
veterán

Ok, de i5, vagy erosebb procit az emberek 95-99 szazaleka jatekra vesz, szoval az egyebkent kategoria nem nagyon letezik.
100 gamerre jut 1-2 streamer, vagy it-s egyeni vallalkozo, aki ki tud hasznalni egy erosebb desktop procit nem jatekra is.

163: Remeljuk, hogy igy lesz. Tul hosszu ideje van mar az Intel a csucson, kell a verfrissites.
A ryzen5000- rx6000 nagyon eros parosnak igerkezik.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#167) koko52 válasza MZperX75 (#7) üzenetére


koko52
veterán

Lehet Raja Koduri szabotálni ment oda.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#168) koko52 válasza Pug (#58) üzenetére


koko52
veterán

3600 53k volt eshop24-en két hete, 3600X 58k. Vettem is belőle :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#169) koko52 válasza Dragon3000 (#67) üzenetére


koko52
veterán

Annak az ára emelkedik amire nagy igény van és csökken a készlet. Ez látszik az eladási statisztikán is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#170) Graphics


Graphics
Jómunkásember

És még mindig 14nm-en, hát ez 2020 vicce... Nem vagyok egyik oldalon se, sőt most is 4-5-6 éves Intel procikat használok, amik 22nm-en vannak...

Őszintén szólva érdekes látni, hogy alig fejlődik ezen a téren az Intel...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#171) Dragon3000 válasza koko52 (#169) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amikor van készlet, akkor nem szokott, elvégre régen se volt ilyen, hogy bőven volt készlet és csak 1-2 termék ára emelkedett volna nagyon, mert jobban vették őket. De tartom magam, hogy az itthoni kereskedők teszik rá a nagyobb hasznot, elvégre van másik zen is ami jól fogy és annak nem igazán változott az ára.

[ Szerkesztve ]

(#172) Dragon3000 válasza Graphics (#170) üzenetére


Dragon3000
veterán

Önmagában a nm kit érdekel? Ha a középkategóriában vásárolsz, akkor intelnél sincs gond ez miatt, ha a felsőrészen válogatsz, akkor megértem, ott elég durván elszállnak a fogyasztással.

(#173) Graphics válasza Dragon3000 (#172) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van olyan ember, aki nézi, mint ahogy az autók fogyasztását is nézegetik az emberek :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#174) Dragon3000 válasza Graphics (#173) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vegyük pl a 10600k cpu-t, tesztek alapján játék esetén kb 10W-tal kér többet, mint egy 3600x rendszer, üresjáratban kb azonosak, intel oldalon az egyik legjobban fogyó cpu a 10400, ennek kisebb a fogyasztása kb azonos a 3600-zal, ezért írtam, ha nem a felsőházban válogatsz, akkor jelentéktelen adat a nm.

(#175) Graphics válasza Dragon3000 (#174) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet, de én ezt megértem.

Egy user, aki az adatlapot böngészi máshogy gondolkozik, ha egyáltalán gondolkozik :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#176) Dragon3000 válasza Graphics (#175) üzenetére


Dragon3000
veterán

A userek 90%-a nem nagyon nézeget adatlapokat, így nekik mindegy is, az ilyenek bemennek a boltba és sok helyen a mai napig intelt fognak rátukmálni.

(#177) Graphics válasza Dragon3000 (#176) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rendben :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#178) kenwood válasza Graphics (#173) üzenetére


kenwood
veterán

i9 arkategoriajaban senkit nem erdekel a villanyszamla.
A fogyasztas nem azert problema, hanem a hotermeles miatt.
Alapvetoen a 10900k melle nem fog senkinek gondot okozni egy 25 ezer forintos huto megvasarlasa sem.
A throttling sem problema, hiszen igy is a legerosebb gamer proci.

Ami problema, hogy ez mar nagyon feszegeti a 14 nm hatarait.
Ami eddig evidencia volt,hogy minden vga teszt teszt az aktualis intel desktop csucsprocival tortenik, az mar nem garantalt a 11900K-nal.
Lehet itt almodozni, hogy ez meg ez mit fog erni egyszer,valamikor a jovoben.
Egy desktop procinal viszont mindig az dont a valodi erejerol, hogy a top streamerek (Linus,Gamernexus,Jayz, K1ngpin stb ...) , mit raknak a top vga ala.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#179) Dragon3000 válasza kenwood (#178) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ami eddig evidencia volt,hogy minden vga teszt teszt az aktualis intel desktop csucsprocival tortenik, az mar nem garantalt a 11900K-nal.

Ha megjelennek az amd 5xxx cpu-k, akkor már lehet, hogy a 11900k megjelenés előtt megtörténik ez a változás.

(#180) kenwood válasza Dragon3000 (#179) üzenetére


kenwood
veterán

Az biztos. En arra gondoltam ,hogy az sem kizart,hogy a 11900K nem fogja tudni visszavenni az elso helyet a csucs ryzentol.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#181) Robitrix


Robitrix
senior tag

itt a következő 14 nm++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
proci. király lehet....

(#182) Robitrix válasza Dragon3000 (#150) üzenetére


Robitrix
senior tag

nem volt az azért annyira rossz. Simán használható volt abban a korban egy FX proci
technikailag az volt vele a gond, hogy bár 8 magos volt a proci de kettes csoportokba voltak foglalva a magok egy közös gyorsítótárral.
a több szálasított procimagnak az a gondja, hogy a közös gyorstárhoz való hozzáférésben akadályozzák egy mást a szálak. Ha nagyjából egy időben akarnak hozzá férni a szálak akkor valamelyiknek ki kell várni néhány gépi ciklust, amig a másik szál befejezi az írást vagy az olvasást.
Vagyis megvalósították a többszálas proci hátrányát, anélkül, hogy ténylegesen többszálas lett volna a proci. ezzel rögtön generáltak maguknak 30-40% teljesítmény vesztést.

(#183) koko52 válasza kenwood (#180) üzenetére


koko52
veterán

Lehet visszaveszi 1-2%-al de milyen áron? 250W TDP alapon. Ha megpöcköljük, hogy megnyerje a versenyt az 400w lesz alsó hangon. 10900K is ugye 350w környékén kajál. Lehet készíteni az épített vizet, nitrogént. Meg egy 1,5kw-os táp is kell ha NV 3090 kártyát is szeretnénk mellé tenni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#184) kenwood válasza koko52 (#183) üzenetére


kenwood
veterán

Nem kell tulzasba esni.
Ha egy corsair viz,vagy egy noctua levego melle kell egy 800-as tap, es igy van elonye, az a siman belefer kategoria a maximalistaknak,es azt fogjak valasztani.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#185) Malák


Malák
aktív tag

Rossz nézni ezt a vergődést :(

(#186) koko52 válasza kenwood (#184) üzenetére


koko52
veterán

Na azzal meglesz a throtling.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#187) Dragon3000 válasza koko52 (#183) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha van egy 350W-ot fogyasztó cpu és egy 400W-ot fogyasztó vga, ez mellé legyen még a többi 100W, ez még mindig csak 850W, ehhez miért is kellene 1,5kW-os táp? Bőven elég lesz 900W is, de ha biztosra akarsz menni, akkor 1000W, de itt már tényleg túl van biztosítva minden. Ettől függetlenül se ezt a cpu-t se ezt a vga-t nem venném meg magamnak :D
Hűtés, amikor egy 2080ti-re rádobnak egy 240-es játékvizet és 50 fokon üzemel játék mellett, akkor nem hiszem, hogy akinek ezekre az alkatrészekre van pénze a hűtést ne tudná megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#188) sh4d0w válasza Dragon3000 (#187) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

850 W teljesítmény felvételéhez nem lesz elég a 900-as táp, mert magának a PSU-nak is van működési vesztesége. Ha feltételezzük, hogy 90%-os a táp hatásfoka, akkor is maximum 810-et tudsz kivenni, amihez máris kevés a 900 W.

https://www.coreinfinity.tech

(#189) Dragon3000 válasza sh4d0w (#188) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha 90%-os a táp hatásfoka, akkor 900W esetében 990-et vesz fel. Különben érdekesen tudna leadni 900W-ot és ez van ráírva, sőt jó ideje a tápok nagy része a névleges teljesítményt 12V-os ágon is tudják. Itt nem a codegen meg társairól beszélünk, amikor a 400W-os táp 200W terhelés hatására már leéget :D

[ Szerkesztve ]

(#190) koko52 válasza Dragon3000 (#189) üzenetére


koko52
veterán

A ráírt érték a csúcs amit tud elvileg. Fogyasztásra illik tenni +30% tartalékot. A csúcs EVGA 500w-ot kér, 10900k 350w +100 egyéb+30% = 1235W.
De a lényeg nem ez, hanem hogy ezek a kazánok nevetségesek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#191) Dragon3000 válasza koko52 (#190) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minek kellene +30%? Ez ember függő, szerintem a +10% is elég, de ha már eleve túlzóan számol az ember mindennel, akkor meg bőven elég. Akinek meg van 1 milliója a vga+cpu-ra, akkor nem hiszem, hogy a 100e-res táp lesz a gondja, na meg akinek ez a teljesítmény kell, ott nem foglalkoznak már a fogyasztással sem.

[ Szerkesztve ]

(#192) koko52 válasza Dragon3000 (#191) üzenetére


koko52
veterán

Aki kicsit is igényes az egy halk gépet szeretne, tehát nem akarja az alulméretezett táp ventijét is hallgatni még a többi zajforrás mellett amik azt a tetemes hőt próbálják kilapátolni a gépházból. Vagyis egy cirka 800-900 W-os hősugárzó lesz a gépben. Csak gratulálni tudok a fejlesztőknek :C .
Ezt a villanyszámlát túl kéne lépni már, nem az a drága hanem a hőelvezetés a szar!

És még csak nem is tévedtem, ez egy 10900k+3080 (nem az 500w 3090 EVGA)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#193) Dragon3000 válasza koko52 (#192) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért, amikor a számítógép is 1000W körül fogyaszt és ha azt sokat használják, akkor már bőven észrevenni a villanyszámlán is, sőt még a szoba hőmérsékleten is, ha nincs légkondi, ha van, akkor az is sokat dob rá a fogyasztásra.... Én már a 300W-ot fogyasztó gépnél is éreztem, hogy használva van a gép nyáron, igaz nincs légkondim, nem is kell, de a szobámban jóval melegebb volt, mint a lányoméban, akkor háromszoros hőtermelés mellett vajon milyen lehet légkondi nélkül :D
De sajnos mindegyik cég ebbe az irányba fejleszt, amd-nél is el tud szállni a fogyasztás cpu terén, igaz nem annyira, mint az intel, vga esetében meg nem várnék csodát, pár W tdp különbségtől, így akinek kell ez a nagy teljesítmény, annak számolnia kell a nagy fogyasztással, mondjuk ezt mind meglehet oldani halkan épített folyadékhűtéssel.

Eléggé túl számolták a fogyasztásokat, csak nem azért, hogy nagyobb tápot vegyen az aki náluk nézi és így többet költ náluk?
Ránéztem én is, nem tudom miből mennyit állítottál be, de nekem 1000W táp esetében hozta a 89%-ot :D

[ Szerkesztve ]

(#194) Graphics válasza Dragon3000 (#193) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A tápkalkulátorok általában felfelé csalnak, az ok prózai.

Szar minőségű tápokat is megveszik akik itt kalkulálnak.

Illetve a VGA gyártók szoktak így fölélőni, a BQ ezt vette alapul

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#195) Dragon3000 válasza Graphics (#194) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért amikor saját márkás tápokat listáz a kalkulátor, akkor mindegy, hogy a gagyi szar márkák mit tudnak. De azért 1 sata eszközre a 20W többlet fogyasztás nem semmi :D
De mint írtam, nem tudom miket állított be, mert amikor az oc-t is bejelöltem a 10900k+3080 esetében még mindig csak 84%-ot dobott az 1200W-os megoldás esetében.

[ Szerkesztve ]

(#196) koko52 válasza Dragon3000 (#193) üzenetére


koko52
veterán

10900k+3080+tuning 5 Fan kitolni a szaharát , 1 víz (AIO240 minimum a 10900k-ra), kiegészítők 1x

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#197) bebi998 válasza Dragon3000 (#191) üzenetére


bebi998
csendes tag

Van aki arra is figyel, hogy hany %-os terhelesnel a legjobb a hatasfoka a tapnak... :))

Legyen neked szerencses!

(#198) Dragon3000 válasza koko52 (#196) üzenetére


Dragon3000
veterán

Alapjáraton volt szó, oc nélkül, úgy még 91% marad az 1000W-os táp esetén is. Aki meg tuningolni akar, az tudja, hogy nagyobb táp kell, akkor mehet az 1200W, 3090 esetében is bőven elég lenne, mert nincs nagy különbség a 3080 és 3090 fogyasztása és teljesítménye között.

#197 bebi998
A legtöbb embernél sokkal többet megy a gép közel idle állapotban, mint maximális terhelésen, így ha a maximális terhelésnél nézed az ideális hatásfokot, akkor idle állapotban nem lesz benne, de kinek mi :D

[ Szerkesztve ]

(#199) koko52 válasza Dragon3000 (#198) üzenetére


koko52
veterán

Ki nem tuningol egy 10900k-t? És a 11900K-t? Erről addig volt szó, hogy tud majd versenyezni AMD-vel, mert Stock az intel részére halott dolog.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#200) Dragon3000 válasza koko52 (#199) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sok külföldi tesztet megnézve a legtöbb helyen 850W-os táppal tesztelték az oc-zot intel (amit 240/280-as aio-val hűtöttek) mellett a 3090-et is, így csak ennyire lő fölé a tápkalkulátor, ezek alapján az 1000W-nak elégnek kell lennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.