Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) joysefke válasza hibavissza (#249) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A Phenom 955 egy nagyon jó proci volt anno, i5 750 szintje alapórajelen. 700 800 Mhz et még lehetett húzni rajta. Semmiféle optimalizálás nem hiányzott neki. Látszik közöd nincs hozzá.

(#252) hibavissza válasza joysefke (#251) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem az volt a mindenkori processzor gyártás szégyene felhasználói oldalról. Az AMD-től persze akkoriban szép teljesítménynek számított. Persze nem mindenkinél volt ez gond. Az aktuális fps-re vérpisti nem vette észre, hogy átverték, mert még a faluban sem láttak Intelt és a Simsonnál nem volt hangosabb. Szerencsére mára ez megváltozott. Most már legalább drágábban van jobb AMD proci.

[ Szerkesztve ]

(#253) CPT.Pirk válasza hibavissza (#250) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az "AMD tálibok" kíváncsiak az érvekre is, például h. mit jelent az a "render végi fagyások".

#252: Nagyon érdekelne a magyarázat, hogy mivel vertek át bárkit is. Nehéz komolyan venni azt, amit leírsz.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#254) sh4d0w válasza hibavissza (#249) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nagyon keversz dolgokat. Amikor lefordítasz egy nem OS kódot, akkor tök mindegy, milyen a vasad, a lényeg az utasításkészlet, márpedig ha az x86, ugyanúgy lefut AMD-n, mint Intelen. Ha akarsz, belefordíthatsz kiterjesztéseket opcionálisan, pl. SSE x, ami csak akkor fog futni, ha a CPU támogatja, de ettől még futni fog az x86-os kód. Akkor nem fog futni, ha statikusan belehegesztetted a kódot. Egy ujjam bőven sok ahhoz, hogy megszámoljam, hány olyan programmal találkoztam 30 éves PC-s pályafutásom alatt, ami nem futott le a korábbi AMD-s rendszereimen és még marad is egy...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#255) joysefke válasza hibavissza (#252) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Látszik közöd nem volt abban az időben az egészhez. A phenom ii 955 az i5 750 szintjén volt anno, kb 50 50 százalékban vitte a teszteket. Sehol nem volt lényeges gyengéje. Utasításkészletben sem.
Mondhattad volna az elötte volt phenom 1et vagy az utána jövő bulldózert, de te beletrafálsz pont a slágerszériába

[ Szerkesztve ]

(#256) Reggie0 válasza sh4d0w (#254) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezt honnan vetted, 1980-bol?

(#257) Darmol válasza koko52 (#247) üzenetére


Darmol
senior tag

Ez pontosan így van, eszembe sem jutna alkalmazni. Ráadásul csak a gázos éri meg anyagilag.
Műhelyekben láttam sok helyen telepítve gázos infrát, és azt is láttam, hogy a hideg cucctól mindenhol gémberedik a melós srácok keze. De sokan bedőlnek a marketing dumának, hogy olcsóbb meg ilyesmi. Nyilván mindegyik főnök a költségeken akar faragni ezért kipróbálják. Valójában a páratartalom szabályozás sokkal többet számít komfortérzetben ha belegondol az ember. Otthonra. Mert ha valaki nem akarja, hogy elszálljon a selejtarány, akkor jobban jár hőszigeteléssel.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#258) Darmol válasza Reggie0 (#248) üzenetére


Darmol
senior tag

Teljesen más célú felhasználás, és más feltételeknek kell megfelelni egy sült hús hőn tartásánál, mint egy emberi komfortérzet biztosításánál, illetve egy lakás felfűtésénél.
Csak hogy konkrét példával érthető legyek: azt a húst nem azzal az infra lámpával sütötték meg.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#259) Reggie0 válasza Darmol (#258) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem is az volt a kerdes, hanem, hogy mit lehet kihozni a technologiabol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.