Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza GoodSpeed (#1) üzenetére


Chaser
titán

:C
mert nem tudná megfizetni ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) hibavissza válasza Darmol (#48) üzenetére


hibavissza
veterán

OK, legyen döntetlen. :)) Az F változat viszont olcsóbb. RAM-ból is lehet olcsóbbakból szemezgetni. Alaplap is van olcsó fapados. Pont a napokban válogattam össze gépet. Isten látja lelkem, AMD-t akartam venni. :D De a pénztárcám Intelt vett. Písz.

(#53) Darmol


Darmol
senior tag

A bejelentésből kb. az jön le, hogy majd valamikor jön a messzeség homályában az új proci. Ami teljesítményben maximum nem jelentős előrelépés, de lehet hogy még rosszabb is lesz mint a jelenlegi generáció. Annyira felesleges volt.
Komolyan mondom, sajnálom az Intelnél azokat akik még érdemi munkát végeznek.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#54) Chaser válasza hibavissza (#52) üzenetére


Chaser
titán

jól döntöttél :K
báááár, lássuk csak:
vettél egy frankón t@knyolt cpu-t a mag és ihs közt
lehet venni 21-2 e körül lapot intel alá, mondjuk vrm hűtő az nincs rajta, nem mintha vrm-ből olyan sok lenne ( : de minek is, jah hogy a sz@r amd alá 20-21e ft-os b450 lapot is lehet venni vrm hűtéssel az nem gond
semmi gond, hogy a következő gen már nem megy bele, meg az előző sem
amd alá 27e-ért van korrekt b550m lap, abba csak 3xxx-5xxx megy, b450-be "minden", egy részükbe 5xxx is
alapból van tuning, és nincs bekorlátozva a ram 2666-ra egyik b-s lapnál sem
elmúlt 1-2 hónapban éppen nem tudok spectre-meltdown vagy hasonló kiderült disznóságokról, de ez nem jelenti azt hogy x idő múlva megint nem derül ki valami ;]
hatalmas businesst csináltál pár ft spórolással, és legalább támogatod azt, aki évekig idiótának nézett, aki pedig valós fejlesztéseket hozott az rohaggyon' meg mert pár ezerrel drágább lett volna
így kell ezt csinálni :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) Darmol válasza hibavissza (#52) üzenetére


Darmol
senior tag

A linkelt cikkben, ha elolvastad volna írják, hogy az a deszka amelyik olcsóbb, nem ajánlott a gyenge VRM miatt. Sok gyakorlati dologban AMD 3600 határozottan (kb. 10%-al) jobb, játékokban Intel 10400 marginálisan, sokszor hibahatáron belül jobb. Ez azt jelenti, hogy játékban tökmindegy, CPU igényes munkára minimálisan jobb az AMD. Ilyen felállásban értelmes hozzáállás mellet az ár a döntő, hacsak nem szempont munkában a CPU erő.
Ami árakat illeti, talán az 5xxx miatt most lesz egy árcsökkentés AMD vonalon. Aki most akar gépet venni, annak érdemes 2-3 hetet várni. Mondjuk ha árérzékeny a beruházás, akkor szvsz APU-s AMD prociban érdemes gondolkozni.
A lényeggel egyetértek. Éljen az árverseny! :DD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#56) Chaser válasza Darmol (#55) üzenetére


Chaser
titán

nem lesz árcsökkentés, 5xxx más árkategóriába jön
a 3xxx árát nincs hova csökkenteniük, az is 7nm, csak viszi a gyártókapacitást
ez már nem 1xxx-2xxx ahol másodhegedűs volt az amd, és a sok maggal újított
egyébként mivel a ft hétről-hétre hitványabb, akinek gép kell nem érdemes várnia egy napot sem
nem azért drágább a 3600 mert az amd árat emelt, csak év elején még 320-5ft körül volt az eur, most meg majdnem 370, és a 3600-okat nagyon vitték, 10400-ekből biztos volt még készlet, de ha elfogy az is az új árfolyamos áron megy

szerk:
megkockáztatom, 3xxx-ből max annyi van legyártva, ami 1 hónap alatt el is fogy
alza elég nagy amd partner, náluk mindig elsőnek ott vannak az amd cuccok, vga-k is játékokkal, de nincs most náluk 3600, ők nyilván nem magyar nagykerektől vásárolnak, hanem közvetlenül az amd-től

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) ggbuffon1897 válasza Chaser (#54) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Már bocs, de a srácnak igaza van. 10400f-et veszel 53ezerért, a sima 3600 valahol 70k környéke. Teljesitmenyben kb. egál a 2 de pl. játékokban inkább az intel van elöl még mindig . A difit inkább beleteszi az ember egy jobb VGAba, vagy marad a zsebben és leszarja ezt a marketing bullshitet hogy hány nanométer meg időtállóság, miközben a userek zöme mire odaér gondolatban h megéri már váltani (egy 6/12 ugy gondolom casual vonalon ellesz 3-4 évig), veszi majd az új lapot stb.

Hozzáteszem, köszi Amd hogy jelenleg 30-40 ezer körül megkapunk egy 3-4evvel ezelotti core i7nek megfelelő procit akár i3 akár r3 személyében, amivel manapság is vigan ellehet lenni ha valakinek nem az jelenti a játékot hogy az afterburner által mutatott fps értékekre van tapadva.

Ezt a nagy Amd imádatot (vagy barmely más cégét) én nem értem, egyik sem jótékonysági intézmény.

[ Szerkesztve ]

(#58) Pug válasza ggbuffon1897 (#57) üzenetére


Pug
veterán

Teljesitmenyben (non-game) a 3600 kb 10%-kal gyorsabb btw... just sayin'...

Gamingben meg min fps-ben sok esetben jobb a 3600...

Es akkor arrol nem is beszeltunk, hogy az a 15K amit max sporolsz a procin, hat azt elbukod a lapon...

Szoval jol mondod, en se ertem a tenyektol elrugaszkodott marka/termek patyolgatast a userektol ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#59) Chaser válasza ggbuffon1897 (#57) üzenetére


Chaser
titán

oké, tübbit elolvastad?
jah nem, csőlátás van, többi az lényegtelen
nem az amd drágult meg, a ft lett sz@r
márciusban _drágán_ 64e-ért vettem 3600-ot, más boltból lett volna 60 is, csak nem közel 370ft volt az eur
mi ebben az imádat?
próbálj olvasni és értelmezni
és megsúgom, ha nincs az amd a 10400ft most kórájkilenc' néven futna 150e-ért

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) CPT.Pirk válasza ggbuffon1897 (#57) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 10400F alá mennyibe kerül egy normális alaplap? A rocket lake az már nem megy bele a mostani LGA-1200 lapokba ugye?

Amúgy jah, a 3600 boltban jelenleg nem éri meg. Tavaly októberben nem kerültek 60-e forintba se, most annyiért csak az aprón kapni őket. Ott viszont 58k körül már 3600X-et is kapni, csak ki kell fogni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61) Dragon3000 válasza ggbuffon1897 (#57) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha megnézed a teszteket, szinte mindenhol z490 alaplappal tesztelik a 10400-at is, ha megnézel egy összehasonlító tesztet b460-nal, akkor 5-6% teljesítményt vesztesz és máris elmarad a 3600-tól, persze a 3600 jelenleg túl van árazva. A lényeg, hogy ha olcsón akarod megúszni, akkor az intel elmarad, ha a teljesítményt nézed, akkor kell hozzá a z490 alaplap, amivel már nem lesz olcsóbb, mint az amd. Aki a rammal jött, 16GB kit esetén az ajánlott gskill aegis 3000/3200MHz-es kiszerelések már olcsóbbak, mint a lassabb megoldások.

(#62) Dragon3000 válasza Chaser (#59) üzenetére


Dragon3000
veterán

Te meg azt nem veszed figyelembe, ha a forint lesz szar, az az intel/amd/nvidia esetében is érezni lehet, így igenis a 3600 drágult, megjelenése és utána volt egy kisebb szakadék a 3600 és 3600x árakban, jelenleg 2-3eFt különbségek vannak.

(#63) Chaser válasza CPT.Pirk (#60) üzenetére


Chaser
titán

40e-ért van a legolcsóbb z490 lap
amd-nél 40e-ért b550m aorus pro van ( :
20e-ért intelnél olyant hitvány lap van, hogy ránézni is fáj, amd-nél olyat adnak b450-ben amivel 3600-ból a sz@rt is kihajtod ha akarod
többit meg fentebb mondtam
de ugye sokak meglátják csak a cpu árát és húúúúúúúúúúúúúúú
az se baj hogy 90%-ban valóban z490-nel tesztelik, b460 lappal lassabb mint a 3600
spóroljanak jó sokat :K majd mikor beszárad a t@kony 1-2 év múlva azért jusson eszükbe a spórolás ;]

szerk:
Dragon3000
szted mért csak 2-3e ft difi van 3600 és x közt most?
mert a 3600 készletből már új van, x készletből még régi
linkelj már hivatalos közleményt az amd áremeléséről
magyar kiskernek/nagykernek se érdeke úgy felemelni a 3600 árát, hogy a 3600x árához meg nem nyúl hozzá

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) gbors válasza ggbuffon1897 (#57) üzenetére


gbors
nagyúr

10400f-et veszel 53ezerért, a sima 3600 valahol 70k környéke.

Ettől most felszaladt a szemöldököm, de gyorsan rápillantva az árakra, jelenleg tényleg ez a helyzet. 2-3 hete még volt 60 körül 3600, és a 10400-as bármelyik változata 55 felett volt. Ha hozzáteszed, hogy AMD-hez a talpas lapok olcsóbbak, akkor 2-3 hete egál volt, jelenleg meg van 10k különbség.

Viszont ha azzal számolsz, hogy az Intel játékban elöl van, akkor az Z490-es lapot feltételez, akkor viszont már az AMD az olcsóbb.

Miután alkalmazásokban markánsan jobb a 3600, az Intellel csak akkor jársz jobban, ha játék a fő vonal - pár %-kal lassabb, feature-ben szegényebb CPU-d lesz 10k-val olcsóbban. Jelen pillanatban. Lehet, hogy 2 hét múlva is így lesz, lehet, hogy teljesen másképp.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#65) Dragon3000 válasza Dragon3000 (#61) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kimaradt, hogy a tesztelt b460 egy 48e-res alaplap, így olcsóbbal lehet, hogy nagyobb lenne a teljesítmény vesztés a rosszabb vrm és a többi miatt.

(#66) Chaser válasza Dragon3000 (#62) üzenetére


Chaser
titán

márciusban vettem, 64e ft
msrp 199$
márciusi eur kb 320ft
63680,-ft

mostani eur ár - amikor vehették az új készleteket - kb 360ft
71640-ft

nézd meg ákn, top1 ryzen 3600
top 10 intel 10400f
az igp-s 10400 nincs is top listában
ezekből amit vettek még jó eur-ral abból van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) Dragon3000 válasza Chaser (#63) üzenetére


Dragon3000
veterán

Árukeresőn ha megnézed, mindkettő ára emelkedett csak a 3600-é sokkal jobban, nagyjából ugyanakkor voltak a változások a két megoldás esetében, ami érdekes, hogy az intelnél is volt változás, egyik kicsit emelkedett a másik csökkent, majd visszaálltak szinte az előtte lévő állapotra.

#66 Chaser
A 10400f ára pont csökkent, amikor a 3600/x ára nőt, érdekes arra nem vonatkozott az új szállítmány esetén a drágább euró? Intelnél se lett csökkentés az msrp áron.
Na meg ezek szerint a 3600x-nek már 90e körül kellene lennie, de nem változott az ára, inkább látom ebben, hogy a kereskedők nagyobb haszonnal értékesítik, a 3600-at, mert így is elviszik.

[ Szerkesztve ]

(#68) CPT.Pirk válasza Chaser (#63) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, erre utaltam. Meg arra, hogy utána nem megy bele a rocket lake a 490-es lapodba, hiába az is lga-1200...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69) Chaser válasza Dragon3000 (#67) üzenetére


Chaser
titán

akárhogy volt, az amd nem emelt árat
és most is azt mondom kisker/nagyker részéről nincs értelme csak a 3600 árát emelni, mivel így nem érdemes csak x-et venni - persze lehet ez van a háttérben, pcx nagyon nyomta hogy viszik a 3600-ot mint a cukrot osztán' vérszemet kaptak -
és platform szinten akárhogy számolod, nem olcsóbb az intel, de:
legalább nem bővíthető max socketen belül drágán, később is drágán, mivel nem bővíthető nem fog lemenni a használt ára se béka s_gge alá, lásd 7700k, 60-70-ért megy aprón..looooool
t@kony a mag és ihs közt
bármikor kiderülhet újabb biztonsági probléma
b450m s2h 20,5e ft-tól - ryzen 1xxx/2xxx/3xxx - talán 5xxx is jövőre -
b460m s2h - már nem kapható itthon, legolcsóbb b460 lap 25e ft-tól intel 10xxx
- mindkettő nem full nimand shopot nézve -
b550m s2h 27e ft-tól pcie gen4, 3xxx/5xxx és majdani 6xxx
- épp napokban dobtam össze vele gépet, nagyokéhoz hasonló fullos bios-a van, 6-8 magig elég, max a 8 magosból nem présel ki minden mhz-et, b450m s2h-ban 2700-et is használtam -

intel 10400-et max akkor érdemes venni, ha bővítés gondolata fel sem merül, fel tudja fogni a kedves vevő, hogy nem gyorsabb a 3600-nál csak z490 lapban - ott is elenyészően maximum -, és amennyiért b460 értelmes(ebb) lapot kap, annyiért már kap gen4-es b550-et is vehet, olcsóbban pedig b450-et
és nem zavarja ha majd beszárad az intel féle t@kony a kupak alatt ( :
szóval hatalmas karrier "spórolni" platform szinten és mindent figyelembe véve, jah, mondjuk kettőig el kell hozzá számolni az tény

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) Dragon3000 válasza Chaser (#69) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem itt álljunk meg, sehol nem érveltem az intel mellett, így kár ide keverni. Azt írtam, hogy a 3600 ára reálisan emelkedett mindenhez képest és itt se írtam, hogy amd emelt volna árat. Az meg, hogy csak egy cpu esetében nézzük, hogy az euró emelkedett meg vicc, elvégre intelnél a 10400 a siker termék, az is fogy rendesen, illetve a 3600x is fogy, így mindből jönnek új szállítmányok, ezek alapján a kereskedők igen vérszemet kaptak a 3600 esetében.

Eleve írtam, hogy a tesztekben z490 alaplapok szoktak lenni, a b460-nal meg minimum 5-6% különbség van, de az említett b460 tomahawk esetében semmi spórolásról nem lehet szó, így a gyengébb megoldásoknál lehetnek további teljesítmény csökkenések is.

A linkelt lapokról meg annyit, hogy mind a vicc kategória, ha már b550-re váltanék, akkor minimum egy b550 tomahawk-ot vennék, igaz drágább, de a többlet tusásának nagy részét ki is használnám, de ez igaz a b450 esetében is, nem véletlen van b450 tomahawk alaplapom. Intel esetében nem néztem a felszereltséget, de nem is gondolkodom intelben.

A takony beszáradásról meg annyit, hogy a 10400 esetében eléggé távoli gond lesz, nincs nagy fogyasztás, nincs nagy hő és nincs oc lehetőség. Volt 3470-em semmi gondom nem volt vele, pedig amikor eladtam, akkor már 5 éves volt és ebben is takony van és jelenleg is használják bármiféle gond nélkül. De ennyi erővel amd esetében ne vegyél apu-t, mert azok is taknyolva vannak.

[ Szerkesztve ]

(#71) ggbuffon1897 válasza gbors (#64) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Én pl. itx-es kis gépet rakattam össze két hete, elsősorban hobbi játékra, húztam egy pénzügyi limitet (muszáj volt mert eltudok vadulni :DDD )

Én is gondolkodtam az amd-n de amikor arról kellett döntenem hogy egy hangyafasznyival gyorsabb és "ilyenolyanjövőálló xy feature-el megáldott ( de általam nem használt ) " proci legyen 18-20ezerrel drágábban vagy egy gtx 1650s helyett egy gtx1660s legyen a konfigban akkor nem volt kérdés hogy mi a vége a "dilemmának".

Ha meg egyszer elfogyna a 10400f már ott fogunk járni h ddr5 lapcsere stb. A ryzen széria elején még én is azt mondtam h az am4 sokkal értelmesebb befektetés, bár kíváncsi lennék hányan nyomulnak azóta ugyanazokkal a lapokkal, amikor a cput upgradelték.

(#72) Pug válasza ggbuffon1897 (#71) üzenetére


Pug
veterán

bár kíváncsi lennék hányan nyomulnak azóta ugyanazokkal a lapokkal, amikor a cput upgradelték.

Intelnel? Hat ott biza senki.... ;]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#73) CPT.Pirk válasza ggbuffon1897 (#71) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pl. én nyomulok még B350-es AMD-vel, mert továbbra is fasza.

Az azt hiszem akkor 25e forintos Asus B350 Prime Plus lapomat használom most is, aztán be fog költözni tartalék gépnek a szülőköz. Azt még nem döntöttem el, hogy kap-e valamilyen 3600-as procit még búcsúzóul az apróról a tuningolt Ryzen 2600-as helyére, előbb látni akarom az 5xxx-es széria kisker bolti árait. Hosszú távra megérné az 5600X proci, csak hát nem lesz olcsó az Euró árfolyamunk miatt... Ugye Magyarország jobban teljesít... :W

Ha nagyon elborult áron lesz az 5600X, akkor meg veszek egy jobb B550-es lapot a fő gépbe és az egyik 3600-as procival kihúzom addig, amíg nem jön valami árcsökkentés az 5600X-ekre, vagy jó vétel az aprón.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#74) Duree


Duree
veterán

Egy újabb kétségbeesett próbálkozás az Intelnél.

duree54

(#75) Chaser válasza Dragon3000 (#70) üzenetére


Chaser
titán

10400 newegg ára 180$
ha vettek belőle annyit aminél kitart a készlet, azt nem befolyásolja az eur változása, az egyértelmű
az hogy menet közben változtatnak árat +/- őár ezer valamin eur-tól függetlenül, az elég gyakori - most vettem pl egy tápot, eddig 42e volt, aztán beugrott 37e alá, miközben szinte az összes táp ára emelkedik -
global szinten lehet népszerű a 10400f, itt biztos nem annyira mint a 3600, akkor top 3-ban lenne, nem top 10-ben, a zen 3600 top 1, nyilván sokkal többen viszik - de majd most hogy dráááááága lett, majd viszik az intelt, egészségükre -
szerinted vicc kategória, b450m s2h-ban használtam:
zen 2600, 2700, 1600af, 3600
nagyon vicces volt, hogy ugyanazt az oc-t elérem a 6 magosokkal, amit a 100e-s lapokkal, tényleg röhögtem ( :
1600af 4g-n ment, cpu-nak is ott vége
3600-ot 4,3-ig vittem, 1,35v fölé nem mentem, cpu-nak is vége
2700-et csak 3600-on használtam, az zabál mint a disznó
ez amd, nem intel, ahol gyárilag alacsony órajelűeket adnak drágán, a "fojtás" nélkülieket meg drágán, hogy drága lappal amd fölé lehessen menni 10-20%-kal - utóbbi szélsőséges esetben -
a zenek gyárilag is majdnem ki vannak maxolva
a nagy különbség amd-nél, hogy _nem kötelező_ drága lapot venni 6 magos cpu mellé, 7nm load sokkal kevesebbet eszik mint az előzőek, de oda is elég volt, mert azok meg órajelben nem tudtak sokat, aztán ha vkinek vannak igényei akkor költ többet
de bármikor szívesen összeülök veled egy 3600/5600 oc-ra, osztán' röhögjünk együtt, hogy b450m s2h-ban max ráversz az enyémre 100mhz-et jó esetben ((( : ami mondjuk 4,4-,4,5g viszonylatban van vagy kemény 2% is
nálad nem száradt be, nem egy 8400 tulajt láttam akinél már bőven a 3 év gar lejárta előtt durván megnőttek a hőfokok
ivy-nél még lehet jobb volt a t@kony ;]
t@knyolt apu-t nem is veszek :N 4xxx-nél már elvileg forrasztott lesz
a biztonsági rések kérdése továbbra is nyitott, bármikor jöhet meglepi ( :
én is filóztam anno 10400-en, meg lehet nézni a topikjában, de lematekoztam, lap miatt már nem olcsóbb, azt hittem ez már forrasztott, de nem, zsákutca bővíthetőség szempontjából teljesen, bármikor jöhet spectre és társai mellett más is, eleve évekig hülyének néztek mindenkit, na az a pár ezer ft "spórolás" az én szemszögemből nagyon nem adta ki a matekot
aki "spórolni" akar egészségére, csak valahogy vakarom a fejem, mikor valaki a pénztárcájára hivatkozik, holott platform szinten még a mostani 3600 mellett sem marad semmi árelőnye az intelnek 40e körüli lappal, ami ott _kötelező_ még 10400 mellé is, ha valaki 3600 szintet gondol róla

szerk:
CPT.Pirk
115-120e ft-ra lehet számítani - kisker kapzsiság nélkül -
leadership' mindenben, ennyi az ára, jövőre talán jön 220$-ért sima 5600, de az sztem pletyka csak, és árcsökkentés max akkor, ha intel durván csökkent, futószalagról adják el most ezeket

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76) CPT.Pirk válasza Chaser (#75) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ezért vonz erősen a 3600-as Ryzen. Mert azért kétszeres áron nem kapok kétszeres teljesítményt az 5600X-el. A "sima" 5600-as még érdekes lehet, de már jó lenne valami, amit nem kell kézzel all-core tuningolni. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77) Dragon3000 válasza Chaser (#75) üzenetére


Dragon3000
veterán

Látom te ilyen elvakult amd fan vagy. Igen az említett lap egy vicc, főleg a b550-es verziója, egyik chipset esetében sem 100e-res alaplapot hoztam példának hanem 35/55e-res megoldást.
A boltok eladásainak kiírása nem nagyon tud érdekelni, ha azt nézem, hogy úgy csalnak vele, ahogy akarnak, elég megnézni az ipon-t, amikor nem volt készleten 3080, még ár se volt, de már úgy írták, hogy a héten ketten vettek belőle.....

A cpu-khoz visszatérve, ez csak a Te találgatásod, hogy minden cpu-ból nagy készletük van a boltoknak kivéve a 3600-at. Persze minden jól fogyó amd-ből is nagy a készlet igaz? Érdekes mód egyedül a 3600 és a 3300x ára emelkedett, utóbbinak több hónappal korábban, de a 3400g ára változatlan maradt, miközben elég sokáig készlethiányos termék volt, erre hogy hogy nem hatott a drágább euró?

(#78) Callisto válasza Dragon3000 (#77) üzenetére


Callisto
őstag

Na nézd már egy magára sem ismerő Intel fan. :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#79) joysefke válasza CPT.Pirk (#73) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jelenleg a szivárgott tesztek alapján úgy tűnik az 5600x multi coreban a i9 9900 k tól szűk 10% elmaradásban lesz. Általános felhasználásra (kevés mag szál terhelve, munka játék vegyesen) valószínűleg sokkal jobb választás lesz (alapórajeleket feltételezve). gyenge forint ide vagy oda szvsz nem túl reális azt várni hogy ennek a teljesítménynek és hasznosságnak az ára nov 5 után pár héttel már 200$-ra lemegy. Amíg meg nem jelenik az R5 5600 non-X, addig a használt 3600 árán semmiféle nyomás nem lesz.

Szóval szerintem ha most upgardelni akarsz, akkor B550 és mellé vagy egy új 3100 vagy egy használt 3600 és fél év múlva egy új R5 5600 a régi helyére miután stabilizálódott az ára.

A 3100 nyilván kompromisszumos, cserébe semmiféle árnyomás nem lesz rajta amikor R5 5600-ra akarod cserélni. Itt nem lehet bukni. A használt 3600 pedig ugye mentes a kompromisszumoktól (a jelenlegi 2600 után) cserébe előbb utóbb elkezdi majd lenyomni az árát az 5600. Szvsz inkább utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#80) #16939776


#16939776
törölt tag

Ami nem lesz meg IPC-ből az valahogy meg lesz órajelből, meg optimalizált tesztekből. :)
Az már valami, hogy kénytelenek 4 direkt, a cpu-hoz csatlakozó sávot adni a felhasználóknak az NVMe SSD-hez. És ezzel megszűnik az sok-sok év óta tartó 16x limit a desktop kategóriás CPU-ikon.

Kíváncsi vagyok, hogy milyen "extrákat" kapunk még meg, amiket eddig is fontosnak gondoltak a gaming-hez, de visszatartottak, mert az úgy volt fair. a HEDT-vásárlókkal szemben. Akik mostanság feloszlani, elszállingózni látszanak..

[ Szerkesztve ]

(#81) Chaser válasza CPT.Pirk (#76) üzenetére


Chaser
titán

nem kapsz kétszeres teljesítményt, de ha 144hz-en tolod, akkor kénytelen vagy ha "ki akarod" maxolni amennyire csak lehet

Dragon3000
elvakult amd fan :C gratulákok
az árukereső azért nem pont bolt, pcx-nél kimondottan amd ellenesek voltak, most meg nézd meg
nem kell nagy készlet, az az érdekes az adott készlet mennyire fogy
x termékből van 50 db-om, de hetente visznek egyet
y termékből van 300 db-om, de hetente visznek 10-et
na melyik fogy el hamarabb?
azt mondtad a linkelt lapok vicc kategória, és te a tomát vetted, ott nem látom a köztes 35e ft-ot - bár lehet lemaradtam róla -
azt is mondtam 40e-ért b550m gb aorus pro-van, és nyilván mindenki annyit szór el lapra amennyit akar, vehetnék 200e ft-ért lapot na bumm, de nekem semmivel nem ad többet - az aorus prot is csak azért vettem volna mert full fekete és designban tetszik, de a kinézett házba már nem férne be -
ha vennék legalább 8 magost amit videovágásra használnék egész nap megrángatva, akkor vennék nagyon combos vrm-mel lapot, pl egy tomát, vagy egy mortart, bár a b550m aorus pro is simán jó még ilyen célra is
de ha szted annyira vicces a b450m s2h, én elrongyolok veszek egyet, veszek egy 3600-ot, de ha a tomáddal nem dobsz az én oc-mra legalább 200mhz-et - ami %-osan lóP@sz egyébként -, akkor enyém a lapod, ha rádobsz annyit akkor tied a lapom+cpu
- el ne felejtsem lesz egy eladó tomám (((( : -
streameljük is, aztán felezünk, de a nagyobb felit' én kapom ( :

szerk:
a szó amit keresel belépő, abból is korrekt, pontosan tudom milyen oc eredmények vannak tomával és afölötti kategóriával, és pontosan tudom az én eredményeimet, de meglehet nézni bárhol kis sz@ros s2h-val egy 3600 oc-t
a vicc az a 27-28e intel lapok, na az vicc, bár ahogy néztem inkább 30e fölött érdemes nézelődnöm, ha azt akarom hogy egy 10400 úgy menjen benne, mint alapon a b450m s2h-ban a 3600, amit persze addig rángatok ha akarok, ameddig a cpu engedi

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#82) gbors válasza CPT.Pirk (#73) üzenetére


gbors
nagyúr

Mostanában nézegettem pár CPU-tesztet, és csak pislogtam, játékok esetén mennyire szűk marginokról beszélünk. A 70e FT-os 3600-ban megkapod az abszolút csúcs sebességének a 80%-át, az 55e FT-os 10400-zal a 75%-át, az anno 35e FT-os 1600AF-fel pedig a 65%-át.
Kíváncsi leszek, ebbe az új AMD-k hogyan fognak behelyezkedni - valamiért az új Intelektől nem várok világmegváltást ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#83) tegbashar


tegbashar
tag

Vicc, ami itt megy. AMD/Intel fanok? Közröhej. Sokba mernék fogadni, hogy egy rinyagép sincs itt, akinek valós problémája lenne a "másik" CPU-val.

Kell a konkurencia-harc. Neked is AMD kölyök, meg neked is Intel gyermek.
Ez a picsogás meg nem kell senkinek. Senki sem fizet érte, senki nem ért meg, senkit sem érdekel.

Jajj, most a fogyasztás a gondja annak is, aki eddig csak röhögött ezen. Régebben meg volt más: jajj, nincs benne paszta, meg jajj minek az a sok marha gyenge mag? Meg a pörgés a csíkszélességen. Basszus, még azon is sikerült sírnotok, hogy mi az, hogy folyékony fém van a PS cpu-n. Mert ugye, kifolyik (ja, nyilván erre a tervezők közül senki sem gondolt!).

Tudod mit akarsz, keresel hozzá egy CPU-t meg egy lapot, megveszed és használod.

Vagy nektek a foci-ultrák a példaképetek, akiknek annyi sütnivalója sincs, hogy felfogják: másik csapat nélkül csak edzés van, nem mérkőzés.

És sejtem, hogy az egyetlen eredménye a postomnak annyi, hogy mindkét oldalról kapok az arcomra - de legalább addig is egy oldalra kerültök.

Ne legyetek már ennyire fajankók! :W

(#84) bebi998 válasza Bunga 155 (#42) üzenetére


bebi998
csendes tag

:DD :DD :DD

Legyen neked szerencses!

(#85) Chaser válasza gbors (#82) üzenetére


Chaser
titán

1600af volt 31-2e is, max 32e-ért vettem alzán a 3600 előtt, amit pedig 64e-ért ( :
%-osan egyáltalán nem érte meg a váltás ha csak azt nézem
de azt tudom hogy a legdrágább x570-ben sem ment volna többet mint a b450m s2h-ban ;] azoknál már a 4,2 is megerőszakolás kategória, 1,2xx v-on hajtottam kerek 4g-n, de afölött már nagyon éhes volt, nem erőltettem
5600x ilyen szempontból pocsék lesz - ugyanakkor mindent egybevetve teljesen reális amit kérnek érte, a hitvány ft pedig a mi bajunk -

szerk:
tegbashar
teljesen jogos, láttuk mi volt az eredménye az intel egyeduralomnak
azon viszont mosolygok, mikor engem amd fanoznak ( :
főleg mivel neten csak az inteles noteobookomról vagyok, most lett egy asztali, amd cpu-val és nv vga megy bele ((( : mert amit akarok ott nincs értelmes amd megoldás

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) CPT.Pirk válasza joysefke (#79) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó az ár/érték aránya a 3100-nak, de már a fene fog pénzt adni 4 szálas prociért. :N

Én arra számítok, hogy amikor bejelentik az 5600 és társait (ha igazak a pletykák), akkor lesz egy kisebb árcsökkentés, jövőre.

chaser: szándákosan olyan monitort vettem, hogy ne kelljen 144FPS-t kitolni a gépből, elég neki 40..80 ahhoz, hogy meglegyen a vsync. Azóta meg már vannak olyan monitorok, amik frame duplázással is tudnak vsync-et, így már kezdi értelmét veszteni a 144fps. Francnak van pénze rá, hogy 1440P-ben kitoljon a gépből 144fps-t stabilan. :D

gbors: igen. Én mondjuk mást is csinálok a gépen ha úgy van, így örülök a sok szálnak, főleg ha erősek is. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87) Dragon3000 válasza Callisto (#78) üzenetére


Dragon3000
veterán

Annyira intel fan vagyok, hogy a két inteles gépemet is lecseréltem ryzenre és még a családban is ryzent raktam össze.
De amikor egy darab amd cpu itthoni árát minden áron meg akarja védeni az eurós elmélettel, meg, hogy minden másból akkora készlet van itthon, hogy azoknál még nem volt jelen a magasabb euró egy vicc.

#81 Chaser
Ha már b550 lapot vennék, akkor gondolnék a hálózat fejlesztésre is, mert akkor már kellene az 1db gigabites lan a router fele és az 1db 2,5gigabites lan a nas fele. Amikor 10e körül van egy ilyen lan kártya itthon, akkor nem kérdés, hogy inkább a drágább lapot venném meg, na meg volt elég gigabyte alaplapom, jelenleg is van és az msi megoldása bios ügyileg is sokkal jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#88) hobizoli válasza hibavissza (#50) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem a "beugro" 4core CPU-ktol felfele mar eleg kevesen hasznalnak IGP-t ahhoz, hogy megerje vele keccsolni....

több drón kell ;P

(#89) Dragon3000 válasza Chaser (#81) üzenetére


Dragon3000
veterán

Látom nem tudsz elszakadni az alaplapok terén az inteltől, sehol nem írtam vagy védtem volna az intelt, azt írtam a linkelt alaplapok a vicc kategória főleg a b550-es. Ha neked csak az oc számít legyen, másoknak a felszereltség is. Sőt írtam is, hogy nem z490 alaplappal a 10400 elmarad a 3600-tól, persze ezt szerintem el se olvastad, de tudod mit védd tovább az euróval meg a folyamatosan csak a 3600-nál elfogyó készlettel, hogy ez a cpu ennyit drágult. Amúgy az euró már márciusban felment 350-ig és azóta se ment le 340-ig. Ha megnézzük csak a többi ryzen megoldást, akkor ennyi idő alatt azok készlete is el kellett volna, hogy fogyjon és az új euróval adják, ami 3600x esetén 85-90e-ret jelent, ennek ellenére sok helyen van 73-77e között.

(#90) Chaser válasza CPT.Pirk (#86) üzenetére


Chaser
titán

én adtam, sokat, 37,5 e volt, máshonnan 35-6e lett volna
nekem teljesen jó amíg nem jön az 5600 jövőre, ennek az ára sokat nem fog esni
reménykedni lehet, de szerintem 3xxx-et szépen csendben kifuttatják max, nincsenek tonnányi készletek, ami van azt viszik
tsmc 7nm-én gyártják, de az 5xxx-et is, a konzol soc-okat is - amiből 10-10m-s megrendelésük van a két gyártótól idénre - , az rdna2-t is - rdna1-et már elvileg leállították, legalábbis 5500xt-től felfelé -

Dragon3000
nincs nas-om ( : 1tb ssd van az asztaliban, 1,5tb a notebookban, ha vmelyikbe kevésnek adódik akkor teszek még - de sztem nem lesz kevés
az eurós elmélet pedig helytálló ha megnézem mennyi volt a tavaszi ára, és most mennyiért adják, annyi változás volt közben, hogy majdnem 50ft-tal volt olcsóbb az eur, és ugyanannyi eur-ral számolva pont kiadja a tavaszi és jelenlegi árak közti különbözetet
akinek ez írtózatosan sok, vesz olcsóbban intelt, és vesz alá tényleg vicc lapot, akkor tényleg olcsóbb lesz, csak nem lesz 3600 szint, olyan lappal ami hozza azzal viszont drágább is lesz, akármilyen faramuci is, de a 120e körüli 5600x mellé is elég egy b550m s2h ha valaki ki akarja maxolni, ettől fölfelé pedig igények függvénye menni, de ha csak a cpu lőeró kiaknázást nézzük akkor _nem kell_, ez nagyon nem mindegy, míg intelnél non-k cpu-nál is kell és k-nál is, jah hogy amd-nél k sincs, mert "benne van az árban" :)

szerk:
nem akarlak megbántani, nem is foglak, de többször leírtam, te kedvedért szerk előtti részben külön szájbarágósan, hátha így sikerül értelmezni
- amit nagyon remélek, mert utálom ismételni magam -
te kedvedért külön:
nem a felszereltségről beszéltünk, hanem arról, hogy a 10400 alá kevés a 20e ft-os lap, hogy meglegyen cpu lóerő, 3600 alá nem kevés
így aki 10400-et van rákényszerül, hogy lapra legalább 30e-t adjon - ami inkább több -, aki 3600-ot vesz nem kényszerül rá
ha egyéni igények vannak felszereltség függvényében, a tomára is rá lehet sütni hogy vicc 1-2 200e-s x570 lap mellett, de kategóriájában nézve nincs benne semmi vicc, ahogy egy b550m s2h-ban sem, nagyon örvendetes hogy +30e ft-ért, ami %-osan 100%, nagyobb a felszereltésege, jobb a vrm-e és hűtése
remélem így sikerül már felfogni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) Dragon3000 válasza Chaser (#90) üzenetére


Dragon3000
veterán

Látom nem tudod elengedni a dolgot. Nem a 10400 mellett írtam, hogy drága a 3600, hanem magához képest, de még mindig nem árultad el, hogy a 3600 körüli más zen2-k ára miért nem drágult és ha kiszámoljuk miért fél évvel ezelőtti eurós árnak felel meg, ha azt nézem, hogy van köztük olyan is, amiből ezen időszak alatt volt, hogy készlet sem volt és már 350 feletti euróval kellett volna jönnie, ennek ellenére ha az árakat nézem 320-330Ft-os eurós árral jön ki nagyjából 25 boltban lévő ára. De igazad van az euró csak a 3600-at érinti. Inkább látom a magyar kereskedők extra hasznát rajta. Azt meg ne akard bemesélni, hogy minden boltban és nagykerben több mint fél éves készletek vannak a többi megoldásból. Főleg, hogy nagyon sokszor lehetett azt tapasztalni, hogy nagyobb készlettel rendelkező boltok a meglévő készletre is ráverte az eurós növekedést, nem egyszer, pedig még olcsóbban szerezte be.

(#92) Chaser válasza Dragon3000 (#91) üzenetére


Chaser
titán

hallod, el se olvasom, hajgyjuk
mindenben IS igazad van ( : csak engem haggggybékin', köszipuszi' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#93) hokuszpk válasza ggbuffon1897 (#71) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"bár kíváncsi lennék hányan nyomulnak azóta ugyanazokkal a lapokkal, amikor a cput upgradelték."

nekem két B350 van, perpill a Tomahawkban 2700X, -- a második proci a lapban -- a PC-Mateban meg 3700X, ebben ez a harmadik proci.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#94) sh4d0w válasza hokuszpk (#93) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én még annak idején beleraktam a 600-as Duront a lapba, majd az 1200-ast...

https://www.coreinfinity.tech

(#95) Yeffy válasza Pug (#58) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#96) hokuszpk válasza sh4d0w (#94) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

olyan is volt, de duronrol ugyemlexem athlon xp -re valtottam anno.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#97) kenwood válasza hibavissza (#41) üzenetére


kenwood
veterán

Felette se jobb az AMD, ha csak a jatekokat nezzuk.
Meg mindig minden top vgat intelen tesztelnek. Talan nem veletlenul.
Ezen majd az ryzen 5000 + rx6000 fog valtoztatni, ugyanis az uj ryzenek kozvetlen hozzaferest kapnak a 16GB vramhoz, nem 256 megabyteos blokkokban, ami brutalis lesz.

Ettol fuggetlenul az AMD-nek nagyon komolyan ra kell fekudnie a fejelsztesre.
Amig a 14 nm intel procik hozzak a 7nm Ryzen szintjet,es altalaban el is picsazzak oket jatekok alatt, addig a 7nm-es Intel proci egy olyan fenyegetes, ami visszalokheti az FX koszakban tapasztalt jelentktelen pozicioba oket.
Ez nagyon rossz lenne, hiszen verseny nelkul ellustul az intel, lelassul a piac.

Persze AMD-nel van egy elony, hogy nem jatek alatt mar most erosebb az azonos aru intelnel.
A kerdes itt az, hogy mekkora piaca van azoknak az eros prociknak, amiket nem jatekra vesznek, es nem is server/workstation/hedt vonal ?
5-10%-nal tobbre en nem taksalnam.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#98) Dragon3000 válasza kenwood (#97) üzenetére


Dragon3000
veterán

addig a 7nm-es Intel proci egy olyan fenyegetes, ami visszalokheti az FX koszakban tapasztalt jelentktelen pozicioba oket.

Amíg intel szerint is csak 2022 végén 2023 elején esedékes a bevezetése, amikor a tsmc már 5nm-en fog gyártani, illetve a 3nm-et fogja bevezetni, amíg ezek a különbségek megmaradnak ilyen szinten az amd-nek nincs félni valója. Az új architektúra bevezetése már törhet borsót az orruk alá, de ezt majd meglátjuk akkor.

Ez nagyon rossz lenne, hiszen verseny nelkul ellustul az intel, lelassul a piac.

Az athlonok után is nagyon sokáig fejlesztett az intel, mert nem akartak még egyszer ilyen helyzetbe kerülni, csak a skylake idején már évek óta nem volt érdemi válasza az amd-nek. Ezek utána szerintem az elkövetkező 10-15 évben fejlesztés ügyileg nem fog leülni az intel, törekedni fognak az újbóli elsöprő előnyre, majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok ezen időszak alatt.

[ Szerkesztve ]

(#99) CPT.Pirk válasza kenwood (#97) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha az Intel tartja magát ahhoz, hogy jövőre az Alder Lake-kel kijönnek DDR5-re asztali gépekben amikor még b. drága lesz a DDR5 meg az LGA-1700 alaplap hozzá, akkor úgy igazán nem fogja fenyegetni a Ryzeneket semmi, ráadásul belőlük még várható egy adag újabb proci AM4-be az eddigi hírek szerint.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100) kenwood válasza Dragon3000 (#98) üzenetére


kenwood
veterán

Meglatjuk, en azon vagyok kiakadva, hogy 2020-ban egy 80-100 ezer forintos alaplapon 1.4 hdmi van.Ahogy latom, az 500-as csalad mar nativ hdmi 2.0, illetve minden 4k video encodeot tamogat hardversen a proci. Nalam ez a fontos, a jatekok es a video vagas/render teljesen hidegen hagy. Ami meg fontos lenne szerintem, az ssd fronton a radikalis gyorsulas, de nem a teljesen irrelevans max. savszel tekinteteben, hanem az igazan kritikus kis fileoknal. Az mondjuk meno lenne,ha egy 40 gigas operacios rendszer nem 10 perc,hanem 10 masodperc alatt telepulne.

#99
Az valoban nagy szivas mindig, ha valtozik a ram is.
A ddr3 es a ddr4 is joval dragabb volt az elozo generacional az elso 1-2 evben.

Ha csak lapot kell cserelni az uj procihoz, az szerintem teljesen elfogadhato trade,mert hajmereszto arak vannak a hasznalt piacon. A bolti ar 60-80 szazalekaert eladod a hasznalt lapodat, es minimalis pluszert kapsz egy uj,garisat,amin a legtobb csatlakozo egy kicsit jobb/gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.