Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

sajna a kicsiket megölheti ez a piac:(

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) g@bo válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

aztán marad 2 gyártó, és drága hdd mellé lehet bevásárolni.

(#3) djculture válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


djculture
félisten

Egyrészt ez jó is mert nem lesz annyi kétes minőségű ram mint a ddr2 esetén, másrészt később meg ha rendeződik a helyzet csökkentheti a versenyt.

(#4) jocek91


jocek91
aktív tag

Most kell ramot venni, még ha nincs is rá szükség, 10 ropi 2x4gb kiskerben.

(#5) FRENK1988 válasza jocek91 (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

8ert vettem sodimmet:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) Fecogame


Fecogame
veterán

Most kell betankolni belőlük... :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) Lokids


Lokids
addikt

És mi lenne, ha már a sok éve piacon lévő DDR3 helyett valami újat nyomatnának? DDR4? Ennyi idő alatt csak kihoztak már valami jobbat.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8) djculture válasza Lokids (#7) üzenetére


djculture
félisten

Minek, ha lenne is termék ami kezeli nincs is kiforrva normálisan, mint ahogy az első ddr3 se volt vagy 2 évig.

[ Szerkesztve ]

(#9) .mf válasza djculture (#3) üzenetére


.mf
veterán

Azért egy Elpida vagy Nanya nem éppen a kétes minőségű kategória volt...

Cikkhez:
"így a manapság általánosnak tekinthető 4 GB-os DDR3-as memóriamodulok 16 dolláros áron szerezhetők be"

Hol? Asszem 2 éve építettem a gépem, akkor 8k-ért vettem a 2*4GB 1333-at. Nemrég gondolkoztam, hogy a gépembe rakok még RAMot (jó az a ramdrive, jelenleg 10-ből 4-et az kap), de az árak azóta csak feljebb mentek. Pár hete is néztem, s még mindig 10k fölött volt a 8GB... 32 USD? Jó is lenne...

Lokids: DDR4 már van, csak még vezérlő nincs forgalomban, ami kihasználja. Amúgy az APU-kat leszámítva mi bajod a DDR3-mal? Olcsón jó kapacitás, cpu-nak bőven elegendő sebesség mellett. A gyorsabb darabokkal az IGP-k is elvannak.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) djculture válasza .mf (#9) üzenetére


djculture
félisten

De volt ezer meg egy gyártó aki vásárolt nagy gyártóktól chipet és rárakta kókány minőségű nyákra amit itthon is árusított mindenki. Gondolj a RamBo ramokra meg volt még 100 más is.

[ Szerkesztve ]

(#11) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Na most kéne ilyen ramot rendes meghajtóként kezelő dolgot készíteni, ami ssd-re backupol áramszünet ellen és mondjuk egy pci-e 3.0-ás sínbe lehet rakni és kb 128gb-ot tud tárolni. Nem is lenne olyan drága a sebességéhez képest. (Persze nem a virtuális ram drive-ra gondolok)

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Honnan szedtétek azokat az sd-ram-os fotókat, a cikkben ddr3-ról volt szó, Nem?!
Vagy ez is bennragadt készlet? ;]

Jó ideje próbálják a népet ram vásárlásra biztatni, de egyre kevesebb ember játszik lásd diszkrét VGA piac, és nincs miért bővíteni.
Most meg nem úgy "állunk" hogy mindenki csak azért vegyen meg valamit mert olcsó, még ha nincs is szüksége rá :U

Át kellene állni SSD - gyártásra a gépsorokkal, és mindenki boldog lesz :DD

(#13) V.Dave válasza #16939776 (#12) üzenetére


V.Dave
senior tag

Igen mert ugyebár SSD-t sokkal gyakrabban vesz a nép mint RAM-ot, csak úgy cserélgetni kell őket mint azt a bizonyos alsógatyát..

Xiaomi mi 8 6/128

(#14) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ha már office+filmhez is 8 gigát kell a gépbe rakni, mert az kell címszóval, akkor ne lepődjön meg senki.
De még a belépő notikba is kell 8 giga, sőt, volt aki 16gigát akart, hogy "jól fusson a játék". Ahhoz bőven elég a 4 giga is, csak először rakjunk értelmes vidkarit a gépsasba. Vagyis hát vegyünk olyan notit...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) IIIIIIIIIIII


IIIIIIIIIIII
csendes tag

Az új konzolokkal jön az új hardver-BUMM. Akkor majd lesz értelme sok RAM-ot venni, mert az eddigi csodamasinák csak mid beállításokra lesznek elegek.

A konzolokból mindent kifacsartak, 256 MB rammal a fedélzeten. Ugyanehhez a látványhoz a PC-nek kb. 4 GB ram kellett. Tehát a konzol PC-hez viszonított RAM aránya 1:16-hoz.

Nem kell nagy matematikai tehetség ahhoz hogy kiszámoljuk, ha az új konzolokba bepakolnak 4-6 giga RAM-ot mennyit is kell majd venni.(sokat)

Persze tudom, nem ültethető át a dolog teljesen, de ez felvázolja hogy nagyjából mire számíthatunk.

[ Szerkesztve ]

(#16) #16939776 válasza V.Dave (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt kell gyártani amire van kereslet, ők sem szeretik nézni az álló gyártósort.

Olcsóbb ssd-nek más -rajtad kívül- lehet örülne. :)

(#17) djculture válasza IIIIIIIIIIII (#15) üzenetére


djculture
félisten

4-6 giga sose lesz belepakolva mivel nem sima ddr3 ram van a konzolokba hanem EDRAM és XDRRAM.
Teljesen más technológia.

[ Szerkesztve ]

(#18) Angel1981


Angel1981
veterán

Próbálják előrébb hozni a DDR4-et (tudom, nem csak rajtuk múlik), akkor megint felpöröghet a piac!

(#19) Elrood


Elrood
őstag

Hmm, kösz, hogy szóltatok, tényleg hozzá vágnak az emberhez 10ezerért 8giga ddr3-t.
Bár totál nincs szükségem rá, veszek :). Következő gépembe úgy is ennyit akartam.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#20) Fecogame válasza Elrood (#19) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, én is így voltam, hogy veszek a majdani asztali gépembe 8GB DDR3-at, mert olcsó. Csak aztán vettem egy laptopot :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Továbbra se tudom felfogni ezt az idóta gondolkodás módot, hogy "Nem használom ki minek legyen?" Olcsón hozzá lehet jutni 8 Gigához, kevesebb mint 10k-ért hozzá jutsz egy csodálatos ramhoz:F3-12800CL9D-8GBRL) Károdra nem válik, később nem kell fejleszteni. Majd akkor megint jön a nyafogás, hogy anno miért nem fejlesztettem. :W Azért nem fejlesztettél mert "Nem használom ki minek legyen?" gondolkodás módban élnek egyesek. :O

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#22) aram01 válasza Fecogame (#6) üzenetére


aram01
nagyúr

aztán meg ha kidobnak egy frankóbbat,bukásra állsz majd ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) Fecogame válasza aram01 (#22) üzenetére


Fecogame
veterán

Akkor majd mindet belegyömöszölöm a gépembe és lesz 64GB RAM-om... Azonaztánmárbiztoselfutakrízis ;]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24) aram01 válasza Fecogame (#23) üzenetére


aram01
nagyúr

én kérek bocsánatot :R ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#25) djculture válasza Tauren45 (#21) üzenetére


djculture
félisten

Én mindig beléefutottam ebbe megvettem egy mázsa ramo,t után eladhattam fél árért mert az új laphoz már nem volt jó jött a ddr2-ddr3..

(#26) Elrood válasza Fecogame (#20) üzenetére


Elrood
őstag

Hát notim már van:).
Csak azt sajnálom, hogy a notim max 4gigát támogat, így abba már nem tudok venni 8-t :(.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#27) djculture válasza Elrood (#26) üzenetére


djculture
félisten

Ha saját ramja van a benne lévő vga-nak, akkor bőven elég a 4 is még x64 alá is.

(#28) aram01 válasza djculture (#27) üzenetére


aram01
nagyúr

de most olcsó nem érted??? :W ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) djculture válasza aram01 (#28) üzenetére


djculture
félisten

Ja a krumplival is ez van most, szaladjunk mert tavaszra 250ft lesz kilója. Vegyünk egy mázsát olcsón, igaz tavaszra összerohad de jó lesz ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) Elrood válasza djculture (#27) üzenetére


Elrood
őstag

Ha a notira gondolsz, nincs saját ramja, asszem 256-t csíp le.
Most az olcsóság miatt bővítettem volna, nem azért mert pont a notimba nagy szükségem lenne rá.

Notimba a közeljövőben majd SSD kerül, mert a jelenlegi vinyó érezhetően visszafogja.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#31) djculture válasza Elrood (#30) üzenetére


djculture
félisten

Jó az ssd de olyan helyről vegyed csak ahol biztos hogy legariztatják ha tönkremegy.
Legutolsó ssd nekem fél évembe került mert a cég állitotta ez normális elhasználódás én meg mondtam hogy fél év alatt?
Végül ugy lett kicserélve hogy odavittük és megmondtuk az üzlet közepén fogjuk földhözvágni ha nem cserélik. Kamerát is vittünk és megfelelően lett volna vele reklámozva a hely .

[ Szerkesztve ]

(#32) masterful87


masterful87
senior tag

Én egyet tudok:
2007 nyarán ijesztgettek, hogy el fognak szállni a memória árak, vettem is gyorsan 20 ezerért 2*1 GB-t 1066-os A-data DDR2-t!
A gépemet 2008 januárjában sikerült összerakni, ki lehet találni, felére estek a RAM árak!
Azóta fél évente bedobják, hogy most kell RAM-ot venni, mert így a gyártósor, meg a kereslet, és az SSD gyártás és a nyersanyag...
Lehet, hogy valamivel drágultak, de érdemben NEM! Én 5 év távlatában azt látom, hogy a memória árak tartósan alacsonyak, és azok is maradnak.

Kb. annyit drágultak amennyit "illett" is nekik. Nekem pl. a 16 ezer FT-os 2 TB-os HDD áraknál is az volt az érzésem, hogy túlságosan olcsó, ráférne egy kis korrekció az árazásra.
(Persze nem ilyen árvizes-karteles emelésre gondoltam :D viszont a mostani árak közelítik a normálisat, még picit lejjebb mennek és mindenki boldog, a gyártók se sírnak, az átlaguser is meg tudja venni, a noti árakat se dobja meg nagyon, és az adatközpontok is vidáman fejlesztenek)

(#33) Dagidög válasza djculture (#25) üzenetére


Dagidög
senior tag

Az új generációs ramok jövetelével eddig mindig felíveltek a régebbiek árai.

(#34) djculture válasza Dagidög (#33) üzenetére


djculture
félisten

Ja csak nem egy használt régebbi típusé.Most is két 4 gigás 1600-as ddr3 ramom van, de már rég nem divat, a ddr3 1833 meg 2133 meg egyéb tuning ramok a divatok.

[ Szerkesztve ]

(#35) Tikakukac válasza masterful87 (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

Anno 12k volt 4GB DDR2 notiram, most majdnem a duplája. Ez szerintem elég érdemi növekedés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36) Dagidög válasza djculture (#34) üzenetére


Dagidög
senior tag

Én pont úgy látom, hogy a használt piac 1600-as ramokkal van telítve, az afölötti órajel elenyésző (tény, hogy egyre gyakoribb). De nem is ez a lényeg, adott generáción belül mindig csökkenek az árak, várd meg a ddr4-et és jól jársz. :) Less rá a DDR2 árakra, ott látszik a tendencia - és pont ugyanez volt DDR1-nél is.

(#37) masterful87 válasza Tikakukac (#35) üzenetére


masterful87
senior tag

Persze a kifutó generációknál más a tendencia, amit írtam az az éppen aktuális típusra vonatkozik, lásd akkor 3-4 éve még a DDR2 ára esett, aztán megjött a DDR3 brutál áron, majd az árak elindultak egymás felé, találkoztak, és megfordult a tendencia. DDR4-gyel ugyanígy lesz.

Azt nem várhatja el senki hogy a 10 éve polcról polcra rakosgatott, raktárban álló SDRAM-ot adják annyiért, mint azt a DDR3-at ami millió számban jön le a gyártósorról nap, mint nap!

(#38) Fücsök007 válasza masterful87 (#37) üzenetére


Fücsök007
őstag

+1, bár ma is gyártanak kis számban ddr1-es ramokat is, de nem véletlenül drágább. Örökké nem lesz olcsó a ddr3 se, mivel nem gyártják sokáig már a nagyobb gyártók. Idővel a memóriafoglalatok is a szerver/munkaállomás lapokban lesznek, az asztali procikba beleintegrálják majd a ramokat is, mert így jóval kisebb késleltetés érhető el.

(#39) Dagidög válasza Fücsök007 (#38) üzenetére


Dagidög
senior tag

Sok idő lesz még az az integráció, nincs elég hely beszuszakolni a ramot.

(#40) Fücsök007 válasza Dagidög (#39) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem 1-2 év lesz ez tény, de szerintem olyan 8 év múlva már lehet belőle termék, addigra már a csíkszélesség csökkentése is le fog lassulni, mivel egyre drágább és bonyolultabb lesz a csökkentés, a teljesítményt pedig növelni kell más módon.

(#41) ESP


ESP
senior tag

Bespájzoltam. 17000ért 16GB Kingston HyperX.

Pár évig nem lesz gond!

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#42) headhunter válasza ESP (#41) üzenetére


headhunter
addikt

? Mhz + (CL9?)

(#43) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Ez a 16 dollár nekem sem stimmel sehogy sem. 10 fölött látok csak 8 giga DDR3-at. Iponnál ami nem a legdrágább bolt, az az ADATA 1600MHz-es ami már a gépben van és esetleg kiegészíteném.. 14000.. Vagy lehet, hogy még nem gyűrűzött be a 16 dodós 5000 alatti ár kishazánkba?

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#44) djculture válasza Sennalacy (#43) üzenetére


djculture
félisten

kingston hyperx 1600mhz 8 gigás 9800 pénz körül van.

(#45) Reggie0 válasza Sennalacy (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar 9000-ert is van 8 giga. Ha levonod a vamot(17%) es az afat(27%), akkor nagyjabol 6000 forintra jon ki.
Ha viszont a cikkben szereplo 4GB-os meretet nezzuk, akkor nalunk ekkora modul mar 4400 Ft-ert kaphato, amirol ha levonjuk az afat es a vamot, majd atszamoljuk dollarra(220 forinton), akkor 14.3 dollaros ar adodik.

(#46) kromatika válasza ESP (#41) üzenetére


kromatika
veterán

jól tetedd,én is veszek a 8gb hyper x mellé most még 8-at.Nem érdekel hogy most nem használom ki,de nem tudni mit hoz a jövő.hiába fognak kijönni újabb ramok,bukni nem bukhatok,esetleg csak minimálisat.viszont azt nemlehet tudni hogy pl 1 év múlva nem a kúsznak fel az árak.

(#47) Buci21


Buci21
addikt

Kár az Elpidáért, elég jó moduljaik voltak, de így megy ez... Talán most a karácsonyi piacból nyernek kicsit ők is, merthogy táblagépek, mobilok pörögnek, igaz, ezekbe is a nagyok, mint a Samsung gyártanak, akiknek jól megy... Itt is a mobil piacra kell betörni, olcsó, kis fogyasztású, nagy kapacitású RAM-okkal. Talán majd a DDR4 körüli felhajtás ad egy kis lendületet

(#48) ESP válasza headhunter (#42) üzenetére


ESP
senior tag

1600/CL9 gyárilag!
1866-n viszi a CL9-t

Így megy majdnem 2hete.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#49) Ghard


Ghard
őstag

Nem lepődök meg.
Szinte nincs is manapság játékfejlesztés pcre(natívan ;] )
2004ben a Far Cry mekkorát szólt, most elnézegettem a 3. részt,minden eszembe jut,csak a pc fejlesztés nem. :(

(#50) Chaser válasza masterful87 (#37) üzenetére


Chaser
titán

Minden ramnál ugyanígy lesz. Amíg tömegtermelésben gyártják a cuccot addig gazdaságos, mikor már nem akkor emelni kell az árát. Legközelebb akkor lesz drága a ddr3 mikor elterjed a ddr4.
Feltéve persze ha közbe nem jön olyan természeti katasztrófa, ami tönkreteszi a gyártó cégek nagy %-át.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.