Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atti_2010


atti_2010
nagyúr

elhagyhatjuk a hőméréseket több részlet bemutatásáért cserébe

Szerintem igen, úgy sem lehet minden konfigal kipróbálni a lényeget meg le lehet írni, ha van alul felül 1-2 120cm venti és alsó tápos akkor a hűtéssel nem lesz baj, aki erős konfigot akar építeni az mindenképpen ilyenben kell gondolkodjon, tapasztalatom szerint a hő nagy része a felső 2 ventilátoron távozik ha ezeket lefedem akár 5 fokkal is nő a hőmérséklet pedig a hátsó panelen is van 1db. 120cm venti.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2) Retekegér válasza atti_2010 (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

+1. Eltérő konfigurációk, mindenki egyénileg pakolgatja a ventiket, netán vízhűtést, van aki a zajra, más a hőmérsékletre figyel inkább. Ehelyett szívesebben látnék több fotót, megnézném mennyire igényes a kidolgozás, mennyire sorjás a lemez, mennyire könnyen szerelhető a ház stb.

<< Heimdal >>

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Szerintem is lehetnek. Esetleg ha valami nagyon elbaltázott dizájnú házat teszteltek és feltűnően magas hőmérsékleteket tapasztaltok, akkor érdemes erre kitérni.
Sokkal fontosabbak az apróságok, amelyekre csak szerelés közben döbben rá az ember, pedig jó lenne már vásárlás előtt tudni róluk.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#4) velizare


velizare
nagyúr

a semminél a kevés is jobb, legyen egy sztenderdnek mondott felállás, mondjuk elől-hátul beszerelt ventivel, bellül adott hardverrel. aki meg arra kíváncsi, hogy fehérzajgenerátorként mellékesen milyen hőfokok vannak a ventikkel és vinyókkal vastagon telepakolt házban, kérdezősködik a fórumon. minden igényt úgysem tudtok lefedni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Lehetnek mérés nélküliek a háztesztek?

Igen, és nem.

Alapvetően a teszt maga a mérési folyamat, aminek során használható adatokat nyerünk. Ha egy cikkben nincs mérés, az nem teszt, legfeljebb bemutató. Ez persze nem kisebbíti az érdemeit, de akkor -mintegy ellensúlyozásként- érdemes ebbe az irányba jobban elmenni, és olyan szempontokból is vizsgálódni, amit máshol egyáltalán nem, vagy nem elég alaposan csinálnak.

Például képbe lehetne venni az épített vízhűtést, hogy alkalmas-e a ház radiátorok kényelmes fogadására, marad/van-e hely a szivattyúnak, stb...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6) Spr1nG


Spr1nG
tag

Soha nem érdekelt igazán a házakban mért hőmérséklet. De vannak felettébb rosszul szellőző házak. Azokra érdemes felhívni a figyelmet....

http://www.spring-gas.hu

(#7) Jimmy66 válasza Spr1nG (#6) üzenetére


Jimmy66
senior tag

+1

(#8) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Még egy nagyon fontos dolog hogy ha a VGA hátul fúja ki a meleg levegőt az nagyon sokat számít, tehát ez a hőmérséklet mérés nagyon konfig függő tud lenni, sok képet és apróbb észrevételeket.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) imibogyo


imibogyo
veterán

Előttem már szinte mindent leírtak amire gondoltam. Szinte soha nem néztem meg a házaknál a hőmérséklet grafikont, csak ha valami kirívó adaton megakadt a szemem. Mivel úgy sem lehet jól, egyéni konfigokra is tesztelni, így ez nekem nem nagy érvágás.

A több részletre és alaposabb vizsgálódásra, szerelhetőségi kérdések megválaszolására, alaposabb távolságmérésekre (mire mennyi hely van, venti-radi befér-e stb.-re?) szerintem nagyobb szükség van. Persze ha valamelyik ház kirívóan szar szellőzésileg, vagy épp kiemelkedően jó, akkor arra érdemes felhívni a figyelmet, de egy-két fok ide, vagy oda számomra nem lényeges.

(#10) gery2123


gery2123
őstag

Szerintem jöhetnek a képek. A hőmérséklet annyira nem eltérő a házak esetében. Persze amin látszik hogy gond lesz ott lehetne, de simán látnék szebb képeket egy hőmérsékleti grafikon helyett. :-D

-- PSN_ID: GerY2123

(#11) toldy


toldy
őstag

Szerintem is ez egy is-is kérdés.

A házat jobban mebumatva, részletek, kidolgozottság, belkahatóság, kábelezhetőség bemutatására szerintem is jobban van igény.

Hőmérsékleti szempontból viszont szerintem egy "forróbfejű" konfig beépétése és legfeljebb egy db házventi bemutatásával jobban lehet szemléltetni, mert akkor az ember látja hogy így mit produkál, akkor tud következtetni hogy a gyengébb-erősebb több- kevesebb ventis konfgijától kb mire számíthat. :U

Az élet nem habostorta.

(#12) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Terjednek a micro ATX, ITX kuckók, azoknál már érdekesebb a helyzet, mint a böszme nagytornyokban.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez egy óriási ötlet. Engem pl. a minőség érdekel, nem a hőfokok.:)
Mondjuk egy kicsi háznál, pl. ITX már muszáj megnézni, mit tud hűtésben.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) E770


E770
senior tag

szerintem is elhagyható, mármint ebbe a formában

a hőmérsékletek közötti pár fok különbség szvsz teljesen elhanyagolható ahhoz képest, hogy a fő cél szerintem a zaj és a hűtés optimumának keresése

átlag, értelmes júzer csendes gépet szeret, amiben persze nem fő meg a konfig
a házak többségénél ezt minőségi ventikkel és azok fordulatszámának ésszerűen beállított alaplapi szabályozással meg lehet szépen oldani (akár lég, akár víz)
sőt az én tapasztalataim szerint nem extrém konfig mellett,egy normális proci hűtő esetén a ház ventikre félpasszív léghűtést beállítva ideális állapot (terhelés nélkül 0, terhelés esetén pedig hőmérséklet függő fordulatszám)
szóval ilyen optimális konfigok esetén zaj/hőmérséklet grafikon lenne értelmezhető, ez pedig az alaplapi fordulatszám/hőmérséklet szabályozás függvényének függvénye lenne ...

a porvédelem hatékonyság vizsgálatát nagyon támogatom!

[ Szerkesztve ]

(#15) Malachi


Malachi
addikt

a szélsőséges esetek kiszűrésére maradhatna valamilyen hőfok mérés, azért az kell, legalább egy sztenderd eset.

de jöhet a több kép, meg összeállítási videók, stb. :)

(#16) h1mpi válasza Malachi (#15) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A másik meg, hogy ki milyen környezetben üzemelteti a konfigot. Pl. ha a panelban 26 fok van, akkor biztos melegebb lesz, mint ahol esetleg tesztelitek 22 fok van stb.. mennyi hely van a ház körül, hova van bedugva..

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#17) milszab


milszab
senior tag

Szerintem ha valaki vesz egy házat először azt nézi hogyan néz ki, majd az elrendezést mind kívülről, belülről! Már mindegyiken van alapban elöl-hátul hely a ventiknek. Ha csak ide pakolsz szerintem már bőven jó vagy. Én legalább is így vettem észre. Ha beraktam még 2őt, se lettek jobbak a hőfokok, a plusz hangról meg ne is beszéljünk.

(#18) mrhitoshi válasza TESCO-Zsömle (#5) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Igen, de itt a 2-3 °C mérési hiba....
Ha nyáron van tesztelve az egyik ház, akármennyire is akarja az ember, hogy azonos körülmény legyen egy téli környezettel, nem fog menni.
Ez a 2-3°C keményen mérési hiba és igazából hibahatáron belül van - szerintem-. Szóval simán ellehetne hagyni, csak felesleges munka. A ház kialakításán amúgy is látszik, hogy mennyire tud szellőzni.

Már ha az egyes házik hőfokait nem mérik le minden egyes tesztnél.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#19) DrJános


DrJános
aktív tag

Amikor elolvastam a címet akkor érdekesen néztem, hogy mire is gondolhattok, de elolvasva a részleteket végül is tetszik az ötlet. Tényleg jó lenne ha ilyen dolgokat is lehetne olvasni a házakról.

Bár a fentiekkel egyetértve azért 1 mérés marathatna, valami őrült módon melegedő konfiggal (lehetőleg olyan ahol a vid kari bent adja le a hő nagy részét) elöl hátul 1-1 venti teljes terhelés aztán hajrá.
Így lenne mérés is, de mégsem menne el vele túl sok idő és a különbségeket is mutatná.

A kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad. :DDD

Bár [mrhitoshi-nak] is teljesen igaza van az a 2-3°C tényleg mérési hiba határon belül van.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#20) TESCO-Zsömle válasza mrhitoshi (#18) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pontos méréshez labor kell, ez tiszta sor. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Tetszik az ötlet! :)
Szerintem még a ventik minőségét lenne érdemes megnézni, mert nem mindegy, hogy egy házhoz rögtön vehetünk új ventiket is, vagy a gyáriak is tökéletesek.

(#22) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Amint előttem is mondták, csak alap hőmérés (nagyon jó/rossz). Plusz engem speciel érdekelne hogy az előlapi csatlakozók milyenek. Minőségibb házaknál is vannak olyan pocsék megoldások, hogy a hang kivezetés elviselhetetlenül zajos. Nem nagy teher letesztelni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nyugodtan hagyjátok el, nekem biztosan nem fog hiányozni.

(#24) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Valóban jó, ha van több részlet (esetleg videó), ami manapság már sokszor tényleg fontosabb, de a mérést sem hagynám ki teljesen. Viszont nem kellene agyonbonyolítani. A legtöbben megveszik a házat (gyári hűtéssel), belepakolják a konfigot és használják.
Úgy kellene mérni, ahogy a boltban megveszi a jóember. Ha nincs venti, akkor úgy. Ha egy van ,akkor egy ventivel, ha nyolc, akkor nyolccal.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#25) Xpod


Xpod
addikt

Üdv,

Én azért javasolnék valami tesztet a zajra vonatkozóan. Egy ismert zajtforrást bezárva a házba, mekkora a kintről érzékelhető hang. Ez azért eléggé eltérő lehet házanként.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#26) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha jön egy különlegesebb ház arról legyen meg minden ifnfó (Pl A coolermaster speckók) az egyebek, meg csak körbejárósak...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

meres legyen: ha amugy is ossze kell rakni egy 15-20perces prime (prime+fur) annyira nem sok ido.

ami szerintem felesleges, az a hazszellozes nelkuli teszt: ez akkor volt erdekes amikor alapbol nem jartak ventik a hazakhoz, viszont mar evek ota gyakorlatilag mindent gyarilag ventikkel szerelik. viszont telepakolni a hazat extran ventikkel szerintem felesleges: az mar nem gyari allapot, es siman elofordulhat olyan helyzet, amikor a hazban levo ventik arbol meg egy kozepkategorias hazat lehetne venni. plusz ha standardizalunk akkor oke, 120as meretben Gentle Typhoon, 140es meretben mondjuk Prolimatech, minden lyukra... es akkor vegigmenni 5-7-12Vn, esetleg megtalalni az optimalis szamu ventit? a Cosmosnal konkretan ket evembe es harom iteracionyi ventibe kerult kitalalni az idealis megoldast, amit aztan erosen at kellett szervezni a CF miatt. sot codegent is iteraltam addig, ameddig huzott quadra is eleg volt es a vinyok se sultek meg, de ott a hazventik tobbe kerultek, mint anno a haz "tappal" egyutt

konfig tekinteteben reprezentativitas erdekes, hotermelesre es annak eloszlasara. mondjuk 300Wos rendszerrel. jellemzoen egy tulhuzott negymagos es egy CF teljesen mashol tolja meg a hazban a meleget. 200 es 450W kozott is eleg nagy kulonbseg van.

ami viszont a legfontosabb, hogy validitas es megbizhatosag (reliability) maradjon, meg ha kvantitativ iranybol kvalitativ iranyba mentek is el.

egyebkent mondjuk annyiban igazatok van, hogy suketszoba nincs, hofok hangero nelkul meg nem ad teljes kepet szvsz.:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) nejad


nejad
aktív tag

ha csinálnak vmit akkor csinálják rendesen, ne csak hogy, na mi is csináltunk róla cikket,fotókkal szarra se megy az aki meg akarná venni, mert azokat a gyártó honlapján is megnézheti, pont az lenne a lényeg hogy ha be van rendezve akkor mennyire hangos vagy lehet e tojást sütni a tetején pont a lényeg veszne el

(#29) F34R válasza atti_2010 (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

120 mm nem centi ....

(#30) feco72


feco72
Modder

Egy oldalsó hőfénykép megmutatná a belső eloszlást, az esetleges melegebb pontokkal. Mondjuk én nem használnám, de hátha másoknak hasznos.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#31) atti_2010 válasza F34R (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ja, csak még nem ittam meg a kávém.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#32) D1Rect


D1Rect
félisten

~Semmi értelme a jelenlegi mérésnek.

(#33) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

inkább zajszintet mérjetek :)
annak sokkal több értelme van mint a hőmérsékletnek, az aktuális hardvereket már bármilyen aktív megoldás képes normálisan lehűteni
az extrém tuningosoknak úgyis tökmindegy meg nagyon kevesen vannak

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#34) kpal


kpal
veterán

Legyen videos bemutato ,de a hőmérsékletek ismaradjanak .

(#35) rudi


rudi
nagyúr

A szavazás alapján egyelőre kivesszük a méréseket és a kövi háznál, ami a HAF Stacker lesz, erősen rámegyünk a részletekre (már előre látni, rengeteg lesz belőlük). Valószínűleg fokozatosan fog alakulni a teszt helyett bemutató házcikkek formátuma. Sajnos a legyen ez is meg legyen az is meg legyen még amaz is jellegű kérdésekkel nem tudunk addig mit kezdeni, míg az összes angolul beszélő ember meg nem tanul magyarul vagy nem nő a magyar populáció (és ezzel a potenciális olvasóink illetve vásárlók száma) legalább tíz-hússzorosára.

Illetve gondolkodom azon, hogy csinálunk majd egy olyan cikket, amiben valami átlagos kialakítású házat próbálunk ki mindenféle jónak és rossznak tűnő ventilátor felállással, hogy rávilágítsunk arra, mennyit számít (vagy éppen nem számít) az elrendezés.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) FiachraBán válasza rudi (#35) üzenetére


FiachraBán
tag

Olyat már csinált egy-két oldal. Az egyiknél érdekes eredmény jött ki, hogy pl. 6 ventivel jobb eredmény volt a hátulról előre levegőztetés, mint az alap elölről hátulra kialakítás.

De attól még jöhet. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) 3.Aragorn válasza TESCO-Zsömle (#5) üzenetére


3.Aragorn
addikt

+1

Nem minden vándorút céltalan...

(#38) thomeef


thomeef
őstag

A mérés szerintem is elhagyható, de egy kis pár soros összefoglalóban lehetne véleményezni a várható hűtési teljesítményt a kialakítás alapján. Ez az emberek 95%-nak eleget is tenne.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#39) #98593280


#98593280
törölt tag

Ha jól számolgattam, nagyjából ugyanannyian akarják a mérést, mint amennyien a nem mérést. Mivel a legrosszabban hűtő házakra csak úgy lehet felhívni a figyelmet, ha minden ház meg van mérve. Ennek fényében érdekes eredmény jött ki a szavazásnál, szerintem.

A mérést is igénylő olvasók, nálam továbbra is nyomon követhetik a házak hűtési teljesítményét, gyári venti kiépítésben, plusz venti kiépítéssel, 100%-ra terhelt üzemmódban, Delta-T környezeti hőfokkal, sima és átlagolt táblázatban is, ~100 db ház ranglistájával. Éves szinten kb. 50 db letesztelt ház terjedelmében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.