Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) samu74


samu74
addikt

Szép munka,de most már mond meg a havernak csináljon rendet a szobájában! :DD
A képek beillesztése nem sikerült valami jól,szerintem...
Szerk.:
Az M-Tech táp az egy Mercury azt tudjátok igaz?!

[ Szerkesztve ]

-----------

(#2) PH-User válasza samu74 (#1) üzenetére


PH-User
addikt

Köszi, de ez az én szobám és már rendet raktam. :B A képekkel nem tudom mi lehet a gond, úgy vannak ágyazva, ahogy kell :F
[Szerk] Ja, tudjuk, majd idővel belekerül egy jobb..

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#3) varga911 válasza PH-User (#2) üzenetére


varga911
senior tag

Lemaradt egy ] a képtagekből. :K

(#4) PH-User válasza varga911 (#3) üzenetére


PH-User
addikt

Kösz szépen! ;) Most már minden oké. :C

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#5) Samus


Samus
addikt

Olyan Deja Vu érzésem van, mintha ez régebben már lett volna címlapon... Na mindegy, akkor nem volt benne ennyi kép. Mindesetre grtulálok, mert igencsak csili-vili házat sikerült összedobni a régi lemezhalmazból. Nekem is van egy P3-as házam, még AT-s táppal, abból is gyárthatnátok egy jóféle kuckót (valami Nvidia-s design-el :D) :K

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Mi az az "S8"?

(#7) Kickass


Kickass
őstag

pár dolgot hiányolok, pl.: egy részletes alkatrész listát árral együtt (az üveglapra lennék főleg kiváncsi honnan és mennyiért mert én is akarok oldalra egy ilyet :D), meg például mivel sikerült fujni az üveget illetve miért üveg miért nem plexi?
egyébként jó kis sufni tuning :K bár véleményem szerint a felirattal még dolgozhattatok volna egy kicsit 'gagyi' lett de maga a maszkolás jó :C :R

twollah: szerintem Audi S8 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) PH-User válasza twollah (#6) üzenetére


PH-User
addikt

Kösz szépen, Hát az S8 onnan jött, hogy Józsi megszállott kocsiőrült. Kedvenc verdája az Audi S8. Hát innen jött az "S8 design"
[Szerkesztve] Samus: Volt címlapon, csak abbamaradt...

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#9) PH-User válasza Kickass (#7) üzenetére


PH-User
addikt

Akkor ide leírom:

-Alaplap: Abit AN8 SLi
-Processzor: AMD Athlon64 3500+ s939
-Memóriák: 2x1GB DDR400MHz Kingmax
---> Együtt: 18.000ft
Videokártya: Geforce 7950GT 256MB PCI-E (10.000ft)
Gépház (2000ft)
Festék (100ft)
HDD, Üveg, Neoncső, Venti, ODD adott volt. :)

Azért üveg, mert kevésbé karcolódik, mint a plexi. Sima fújós festékkel fújtuk, de végül is nem lett az igazi. Felirattal az volt a gond, hogy miután lefújtuk,a maszkolópapírt le akartuk volna szedni, jött vele a festék is.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#10) Furky


Furky
őstag

"Nekiálltam, forrasztópáka és kivágtam a a gépház elejéből egy kép felesleges elemet, hogy beférjen a gépemből származó Aerocool 16 centis kék ledes venti előre."

Itt van egy kis zavar.
A házról: az elején, ahogy nekiálltatok, az nagyon tetszett, de olyan lett a végeredmény, mintha már untátok volna, és gyors összecsaptatátok volna az egészet. Ha már "S8-design"-nak neveztétek el, akkor legalább szerepeljen rajta egy ilyen logo:

Vagy legalább a betütípus stimmelne... Ááááá a végeredmény pici csalódás, az elején tényleg szép, igényes darabra lehetett számítani, de így kicsit illúzióromboló. bocsi :(

(#11) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Olcsóért jót kategória..bár én más alkatrészekkel tömtem volna meg.
Aprók közt szétnézve hirtelen: ABIT IL9-Pro 6k, E2180 BOX 10k, 2x1GB/667 5k, HD2600XT 10k, FSP 400W 4k. Ez így 35k ugye és "picit" komolyabb masina.

Maga a modding nem rossz, bár az üveg nem egy hálás valami, koszolódik, ujjlenyomatos lesz, kevésbé bírja a strapát (piázós LANozással óvatosan ugye ;] ).
Az első venti elé én betennék egy mosható betétes porszűrőt, igaz akkor a világítás kevésbé lesz harsány, de idővel úgyis le lesz kapcsolva még a neon is..

[ Szerkesztve ]

(#12) D.Orion


D.Orion
veterán

Grat az íráshoz, végre elkészült és újra felkerült. Az apróbb szöveg és fogalmazásbeli hibákat még kijavíthatnád, de egyébként szép fogalmazás. A gépházhoz külön gratulálok, szép munka lett. Kis pénzből jó gépet építeni mindig kihívás, szerintem remekül teljesítetted a feladatot. Karácsonykor biztos érkezik egy kis pénz a barátodhoz, abból vegyen egy tápot és jó is lesz.

Azoknak akiknek nem tetszik, stb stb.: Adott feltételek/körülmények mellett csinálj jobbat, ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#13) total90


total90
veterán

Csak 1 kérdés.Miért kepfeltoltes.hu?A rakás x@r és pl. nekem fele kép meg sem jelenik,pedig az írás jónak tűnik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) PH-User válasza Furky (#10) üzenetére


PH-User
addikt

Nem untuk, csak már kb. egy hónapja készülődött a gépecske. Az S8 betűtípusról annyit, hogy egyedi akart lenni, nem az számított, hogy milyen a formája, hanem maga a jelentése az, ami valóban számított. Többet nem tudok hozzáfűzni. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#15) PH-User válasza Speed® (#11) üzenetére


PH-User
addikt

Jó, igen, csak így a belső cucc csak 35 lett volna, amire már tényleg nem lett volna keret. Úgyhogy maradt így, esetleg később beleteszünk majd egy 4400+X2-őt, egy márkásabb tápod, még még egy 7950GT-t. Az üvegről annyit, hogy nekünk könnyebb volt beszerezni, mint a plexit és ráadásul nem került semmibe. ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#16) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nem rossz, nem rossz! Lehetett volna finomítani egyes dolgokon de így is egyben van! Én arra lettem figyelmes, hogy mintha a festék még nem száradt volna meg rajta és olyan "bőrszerű"! :F Ha igen essetek neki a csiszolásnak és fújjátok le újra! Illetve lakk az van rajta?

when the sun shines, we'll shine together

(#17) PH-User válasza D.Orion (#12) üzenetére


PH-User
addikt

Köszönöm szépen! A többieknek is a kritikákat, véleményeket. :R

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#18) PH-User válasza mexicanraven (#16) üzenetére


PH-User
addikt

Jól láttad, nem száradt meg rendesen a festék, el is fogyott, lakk nincs. :B

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#19) Kickass válasza PH-User (#9) üzenetére


Kickass
őstag

Jól kihoztátok, én is olcsó pc-t raktam most össze amivel játszani is lehet, nekem csak a hw rész volt 35, a mod még csak most jön de azt megpróbálom a legolcsóbban kihozni, a helyetekben én egy HD karit raktam volna a gépbe mondjuk egy 2600XT-t (árban ugyanannyi itt ph-n is van millió garis példány) aztán ha van rá keret még1et később és cf-be kötni.

[ Szerkesztve ]

(#20) PH-User válasza Kickass (#19) üzenetére


PH-User
addikt

Még az sem kizárt, hogy később csere lesz egy olyan VGA-ra. De ez a lap SLi-re van kihegyezve, mit szólna a CF-hez :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#21) luw2win válasza Samus (#5) üzenetére


luw2win
őstag

ugye... nekem is:D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#22) $p@rr0w válasza twollah (#6) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ez merült fel bennem is kapásból, de látom már valaki leírta... :)

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#23) tulk válasza twollah (#6) üzenetére


tulk
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#24) Speed® válasza PH-User (#15) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amit te lírtál, az 2.5kval volt kevesebb ;)
AN8/3500+/2x1GB 18k, 7950GT 10k, Mtech450 4.5k

Most már nagyjából mindegy, de a jövőben nézz be a Milyen gépet vegyek.. topikba szerintem mielőtt elhamarkodsz valamit. S939be meg nem szabad pénzt feccölni, 15nél kezdődnek a jó X2k (4200+), de nem érnek fel egy 10ks E2xx0el..
Ha fejlesztésre kerül a sor, adja el a DDR1eket 10ért, 5ért kap 2x1G DDR2őt, a maradékot 5el kipótolva már ott egy E2180 például. Ehhez már csak egy P31 v. 965Ps lap kell, ami megvan 0 ráfordítással az AN8&3500+ eladásából.
Jobban jár ezzel a variációval minden tekintetben. SLI/CF meg felejtős, főleg kispénzűeknek. Sokkal értelmesebb 1 jó karit venni, 20 körül például 4670 most.

Nade ez a jelenlegi helyzet, gondolom tavaszig úgysem lesz hozzányúlva..


Ja, a cím helytelen ebben a formában, hiszen egy olcsó gép összeépítése a téma, néminemű moddinggal, nem pusztán egy leharcolt ház feltupírozása :U

[ Szerkesztve ]

(#25) Jamby18


Jamby18
senior tag

Akárki akármit mond ,szerintem korrektül összeraktátok a hardwert.Mai gépek mármint hipermarketes cuccok elmehetnek a csába.Ott úgylátszik csak integrált cuccok,nah meg 1 kis parasztvakítás fér bele a 49,ill. a 69eftos határba.a"fényezés" szerintem ahoz képest hogy sufni szinten csináltátok a célnak megfelel.Remélem az üveget valamivel zsírtalanítottátok,mert beugrik rajta a festék.Nekem is 3500+ cpum van csak AM2be, de sajna nem sokat ér, mert nem tudom milyen proci megy ill. meddig támogat K9 NEOm (MSI) így. nem tudom milyen X2 menne bele, pedig támogat,mert így édeskevés.

(#26) PH-User válasza Jamby18 (#25) üzenetére


PH-User
addikt

Nekem is volt K9N Neo-m, egyik ismerősöm is azt vett egy 6400+-os X2 társaságában. A procit szó nélkül vitte az alaplap, később viszont meghibásodott a hálókártya rajta. Nekem is voltak gondjaim vele, nekem az USB portok mentek tönkre egy fél év után. Legariztattam, eladtam, megpótoltam és vettem egy Gigabyte GA-M57SLi-S4-et, amit azóta is használok és tökéletesen működik. Szerintem gondolkodj el proci mellett lapcserén is. :K

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27) Jamby18 válasza PH-User (#26) üzenetére


Jamby18
senior tag

Köszi!!! :D Hát nekem most lesz nov.ben 2 éves és minden jó rajta,egyedül azt nem tudom,meddig támogat X2 -t mert rá van írva azért vettem még anno 2006-ban hogy MAJD. . . csak hát barátaim szerint 4600+ ig menne most-és azzal most nem lennék előrébb max. kihúznék fél évet.Az is problémás sajna, hogy nforce 550 van rajta,és már volt úgy hogy megy bele HD3850 csak nem mertem, mert szerintem ez a chipset nagyon visszafogná nemhogy a proci.Jah meg nem megy Dual ch.. benne a ram hiába kit.csak Single ch.. ír ki. :( És nekem most valahogy nincs nagy kedvem 1 lap miatt mindet kidobni...

[ Szerkesztve ]

(#28) Speed® válasza Jamby18 (#27) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Barátaid kevésbé tájékozottak..ezeket a procikat támogatja a lapod, ráadásul még a tuningot is bírja 240es FSBig általában.
DualDDR: nézd meg a kézikönyvében hogy kell berakni a 2 modult hozzá..mert több mint valószínű, hogy ezen bukik a dolog. Amúgy így helyes [link]
Az nF550 miatt semmi gondod nem lenne ha nagyobb vidkarit raknál be, PCIex16 slot ott van, ennyi kell. Tehát vehetsz egy 3850et nyugodtan, de inkább 4670et keress, picit gyorsabb és kevesebbet kajál.

(#29) Jamby18 válasza Speed® (#28) üzenetére


Jamby18
senior tag

Köszi szépen a segitséget!!!! De sajna amit beraktál oldalt.Nah ott nem értek semmit, nekem
K9N Neo (PCB 1.0) ami ugye ott is szerepel, de most nekem a lenti procikat csak (X2) BIOS frissitéssel rakhatom be?? Gondolok itt 4000+ tól 6000+ ig bármelyiket. Mert most 5200+,5400+,5600+ tudnék most venni a 6000+ túl drága 26k :( tehát a jelenlegi felállással mit rakhatnák bele semmilyen friss. nélkül.A ram modulokat meg próbáltam mindenhogy már szinek alapján is nari,nari,zöld,zöld,vagy csak nari-zöld de sehogy se am 2*1GB Kingmax 800Mhz van benne.

(#30) Kickass válasza PH-User (#26) üzenetére


Kickass
őstag

Én is ilyen deszkát hajtok, tökéletesen meg vagyok elégedve vele.

(#31) PH-User válasza Jamby18 (#29) üzenetére


PH-User
addikt

Megnyugodhatsz, BELETEHETSZ bármilyen X2-es AM2 foglalatba illiő processzort. Határ a csillagos ég! ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#32) PH-User válasza total90 (#13) üzenetére


PH-User
addikt

Mert ez volt "kéznél" :P

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#33) Jamby18 válasza PH-User (#31) üzenetére


Jamby18
senior tag

Az addig Ok, hogy beletehetek csak én arra gondolok, hogy a lap birja a nagyobb feszkó felvételt is gondolok itt arra, hogy 1 kis 2,2Ghz 3500+ után 1 X2es 80-90W ját is el fogja vinni a lap??? Mert ugyebár az a gond hogy semmilyen ****+ leirás nincs nekem.Mer a fogyasztások ég és föld. :F

(#34) PH-User válasza Jamby18 (#33) üzenetére


PH-User
addikt

Persze, hát egyik ismerősömnek is Athlon64 X2 6400+ van az ilyen alaplapjában, és az már nem keveset fogyaszt, ha jól tudom 100W körül eszik. :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#35) Taky


Taky
senior tag

M-Tech táegység?? :Y
Vettél volna inkább Codegen-t, még az is jobb annál...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#36) PH-User válasza Taky (#35) üzenetére


PH-User
addikt

Az. Erre nem lehet már Codegen-t kapni már jó ideje... Egyébként sem volt rá túl sok pénz. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#37) Speed® válasza Jamby18 (#29) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bele kell tolni a legfrissebb 1.9es BIOSt és a 125W TPDjű procikon kívül mindent belerakhatsz. 65/89W, mindegy, simán bírja, persze a tápon is múlik ugye. Ha van ~15k a dologra, érdemes 5000+ BE procit keresni, azt az FSB piszkálása nélkül lehet tuningolni, szabadon állítható a szorzója, általában 15x200on gond nélkül megy.
A memóriákat a procihoz közelebb lévő két foglalatba rakd, ha úgy nem megy a dual, a memókkal van gond (eltérőek valamiben).

PH-User
Ha már PH felhasználó vagy, nézz szét az aprók közt is vásárlás előtt. Fél év garival 400as FSP tápok vannak ~4ért. Nekem is van 2 ;)

[ Szerkesztve ]

(#38) PH-User válasza Speed® (#37) üzenetére


PH-User
addikt

Igen Speed(R), csak az a gond, ha veszek itt egy 400-as FSP-t 4 ezerért, arra még rájön a 2k posta és az már 6 ezer. Felhívnám a figyelmét a K9N Neo tulajnak, hogy hiába tesz bele 5000+ Black Edition procit, szorzót nem fog tudni állítani, csak FSB-t! Tudom, tapasztalat!!! (Ez volt a másik dolog, ami miatt lecseréltem a Neo-mat!)

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39) Speed® válasza PH-User (#38) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2k posta prémium csomagként utánvéttel esetleg..én simán standard csomagként (830) szoktam, amiért kemény 500at kérek a vevőktől, 330at és a csomagolást pedig saját zsebből tolom. Így ~50-50% a költség ugye. Ha kell ilyen táp, keresd nyugodtan Janoska26ot, szinte mindig van neki és ő is így postáz..

K9 szorzóállítása friss BIOSal sem lett megoldva? Hát az szívás..MSI :( Akkor marad az 5200+ és egy kis tuning, 2.8GHz (FSB216, DDR833) sztem tuti menne. Az meg már bőven jó egy HD4670hez például.

(#40) PH-User válasza Speed® (#39) üzenetére


PH-User
addikt

Rendben, kösz szépen az infókat!

Friss BIOS-szal sem oldódott meg a probléma. Pedig én annak idején direkt azért vettem 5000+-ből BE-t, mert tuningolni akartam. Erre pofára estem és lapot is kellett cserélnem.

"Akkor marad az 5200+ és egy kis tuning, 2.8GHz (FSB216, DDR833) sztem tuti menne. Az meg már bőven jó egy HD4670hez például." - Egyet értek. :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#41) Typhoon47 válasza twollah (#6) üzenetére


Typhoon47
őstag

szép volt :DDD

"Education is important but big biceps are importanter"

(#42) PH-User válasza Typhoon47 (#41) üzenetére


PH-User
addikt

:F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#43) Jamby18 válasza Speed® (#39) üzenetére


Jamby18
senior tag

Nah akkor most tisztázzunk mindent!!!! K9 szorzóállítása friss BIOSal sem lett megoldva? Hát az szívás..MSI :( Akkor marad az 5200+ és egy kis tuning, 2.8GHz (FSB216, DDR833) sztem tuti menne. Az meg már bőven jó egy HD4670hez például. Akkor ez a 5200+ milyen feltételekkel menne a lapomba 1.9 BIOS ?????? húzni nem szeretnék semmiin jó nekem a a 2,8GHz Bocs az az értetelenségekért de komolyan nem értem mi van : F Frissités ügybe lementem a tömöritett fájt és kész floppy-ra??????

[ Szerkesztve ]

(#44) PH-User válasza Jamby18 (#43) üzenetére


PH-User
addikt

Vettelek MSN-re, segítek neked. Üdv. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#45) nat válasza twollah (#6) üzenetére


nat
senior tag

audi s8
ha nem tévedek

(#46) Jamby18


Jamby18
senior tag

PH-User el megcsináltuk a BIOS 1.9 frissítést. Utólag is köszi!!!!! :R ;)

(#47) PH-User válasza Jamby18 (#46) üzenetére


PH-User
addikt

Nagyon Szívesen! :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#48) PH-User válasza nat (#45) üzenetére


PH-User
addikt

Nem tévedsz. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#49) Thunderzolee válasza PH-User (#48) üzenetére

Nahát, nice-nice. :K Very nice! :C

Azért a végére csak kiderült, h mi az az S8.. :D
Ahogy megláttam Twollah kérdését, (pont ezt akartam én is kérdezni), egyre izgalmasabban nézegettem a hszokat, kiderül-e végül, h mit takar. És lőn. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#50) Speed® válasza Thunderzolee (#49) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem figyeltél/tetek eléggé, már rég kiderült ;p

(#51) PH-User válasza Speed® (#50) üzenetére


PH-User
addikt

Jaja, már egy kis ideje. :P

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#52) broaff


broaff
tag

Tyhű bakker, PIMP MY PC! :DD

(#53) PH-User válasza broaff (#52) üzenetére


PH-User
addikt

Az biztos. :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#54) <Steve> válasza twollah (#6) üzenetére


<Steve>
csendes tag

Jo iras. Grat!

[ Szerkesztve ]

(#55) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Jó kis gép lett így a végére.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#56) PH-User


PH-User
addikt

Köszönjük! :DDD Most pl. eladó a belső részlege! :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#57) dokee78 válasza twollah (#6) üzenetére


dokee78
félisten

Valóban az S8 az mi?
AUDI?

(#58) adam320 válasza dokee78 (#57) üzenetére


adam320
senior tag

Ha visszanézed a hsz.eket most nemkellet volna megkérdezned :U
De igen,Audi

(#59) adam320


adam320
senior tag

Hozzáteszem,jó kis irás lett,grat hozzá,nekem nagyon tetszik:)

(#60) PH-User válasza adam320 (#59) üzenetére


PH-User
addikt

:R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#61) Lacc88 válasza twollah (#6) üzenetére


Lacc88
senior tag

audi S8 :DDD

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#62) Tidus válasza PH-User (#4) üzenetére


Tidus
addikt

A képfeltöltés nem igazán volt jó választás, mivel már nem látjuk a képeket.

(#63) Frigetrus válasza Tidus (#62) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Egyet értek. Nem értem, nem egyszerűbb feltölteni ph-ra azt a pár képet, hogy az örökkévalóságban is láthassuk őket?? :) :DD

(#64) Frigetrus válasza Tidus (#62) üzenetére


Frigetrus
senior tag

szerk: hoppsz, kétszer ment el a hozzászólás

[ Szerkesztve ]

(#65) Boxi88


Boxi88
őstag

jó olvasni az ilyen sztorikat... bár a képek nem jelennek meg (próbáld meg máshova feltölteni)

amúgy Grat!

(#66) PH-User


PH-User
addikt

Köszi mindenkinek, a képek eltűntek rendesen sajnos... :(((

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.