Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

Mondjuk a képen a rendeléskövetés nem applikáció exkluzív, PC-n rendelve is megjelenik ha neten rendeli az ember.

Nekem igazából mindegy, hogy netpincér vagy saját alkalmazás csak akkor az legyen karban tartva. Ne az legyen, hogy összedobnak valamit, hogy csak legyen és majd akkor néznek rá ha már sok panasz érkezik, hogy nem működik.

Thanos was right.

(#2) Depression


Depression
veterán

Több, mint 70% rendel gyorskaját ?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) kymera


kymera
senior tag

Netpincér ..... a vatera lehúzós leányvállalata volt. Most tulajdonosváltás volt de nem sok minden változott.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#4) haxiboy


haxiboy
veterán

Szerintem inkább egy olyan alkalmazás kéne mint a netpincér, csak mondjuk ne a rendelésekből éljenek, hanem legyen felbukkanó reklám. Kevésbé idegesítő, stabilabb, független bevétel, lehetne premium verzió reklám nélkül. Sok étterem kínálatával, az éttermeknek egységes felülettel, így akár a saját weboldaluk is itt futhatna. Egyedi design stb, de a motor közös. Nem kell 600 helyre regisztrálni, mert lehet közös adatbázis. Kiválasztom melyik városban vagyok, ő pedíg felajánlja hogy miket tudok enni és honnan. És nem irányít át másik weboldalra, meg telefonálgassak ide-oda. Leadom a rendelést, ők nyugtázzák, kihozzák és fizetek, megeszem, és értékelek. :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem mindkettő. A közös felület a bizonytalanoknak, turistáknak, tájékozatlanoknak jó, míg az egyedi a törzsvendégeknek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Netpincernek kellene egy jo konkurencia. Hatalmas hulladek az egesz, jo dragan.

(#7) Tapsi


Tapsi
addikt

Ha mobilalkalmazásokat fejlesztenék, akkor biztosan én is azt nyilatkoznám, hogy minél több hely készíttessen sajátot. Hiszen ki az, aki a saját biznisze ellen dolgozik? :F

(#8) gabor.79


gabor.79
aktív tag

A felvetés logikus, de alapvetően hibás, és soha nem lett volna szabad megtörténnie; annak köszönhetjük, hogy a web HTML alapú.

A HTML-lel az a baj, hogy (szinte kizárólag csak) böngészők tudják értelmezni, valamint a benne lévő adatok bele vannak égetve a dizájnba. Ha az adatokat külön kezelnénk, akkor teljesen mindegy, hogy a frontenden ki jeleníti meg: egy modernnek gondolt browser, egy mobilos alkalmazás, valamilyen mesterséges intelligencia (adatbányász robot), vagy valami még nem létező technológia.

Mindenki jobban járna, ha áttérnénk az adatalapú internetre. A probléma szempontjából a dizájn teljesen lényegtelen, ráadásul párévente elavul, de az adatok megmaradnak.

A megoldás szerintem az lenne, hogy összeülnének az éttermek, kidolgoznának egy közös API-t, azt implementálná mindenki a maga szerverén, és a kliens eldöntené, min keresztül kapcsolódik.

A HTML alapvetően hibás elképzelés, ami már a kitalálásának pillanatában elavult volt, és ezen cikk példáján keresztül is látjuk, hogy mennyire visszaveti a fejlődést. Ennek (ti. hibás elképzelés) az is mutatója, hogy mennyire erőforrásigényes, és szükség van mobil alkalmazások fejlesztésére, amelyekben a programozó képes felügyelni az erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

(#9) dragon1993 válasza gabor.79 (#8) üzenetére


dragon1993
őstag

Azért ott megbukik az érvelésed, hogy sok mobil app HTML+JS párossal készül és a Codova segítségével lesz belőle multiplatform app.

Ami meg Garson-t illeti elég furcsa, hogy az a referenciájuk, hogy pár helyen írat róluk.

(#10) gabor.79 válasza dragon1993 (#9) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Mit jelent az, hogy "sok mobil app"? Tudsz egy százalékos arányt mondani a natívokhoz képest?

Az érvelésem akkor bukna meg, ha bármilyen, akár egy olyan mennyiségű adatokkal dolgozó alkalmazást, mint a facebooké, meg lehetne írni mobilra. Elég pár kép, és megtelik a memória, mivel nem tudod a felszabadítását szabályozni, és azonnal swap-pel a gépezet.

Ezzel szemben még mindig keresnek mobilalkalmazás-fejlesztőket - nem véletlenül.

(#11) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ez az írás olyan, mint valami fizetett reklám.

x gon' give it to ya

(#12) dragon1993 válasza fordfairlane (#11) üzenetére


dragon1993
őstag

Valószínű az is, egy cég aminek valódi referenciája nincs (oldalukon legalábbis) viszont sok helyen írnak róluk.

(#10) gabor.79

Csak ezt az egy statisztikát találtam.
A Facebook rossz példa mivel azt régebben HTML5 alapú volt, de nem igazán jött be nekik
Nem azt mondtam, hogy nincs értelme a mobil alkalmazásoknak én azt mondtam mindennek megvan a helye.
Az ,hogy nincs felszabadítás, az nem jelent semmit, vannak szemétgyűjtő algoritmusok majd megoldják.

[ Szerkesztve ]

(#13) gabor.79 válasza dragon1993 (#12) üzenetére


gabor.79
aktív tag

A Facebook jó példa, pont az általam leírtakat támasztja alá, olvastad a linket, amit küldtél?

Az eredeti hozzászólásom lényege, hogy nem dizájn-, hanem adatalapúnak kéne lennie a webnek. A HTML rendkívül messze van a hardvertől, így nagyon erőforrásigényes, ez az egyik baja, a másik pedig az, hogy az adatok bele vanna égetve a dizájnba. Viszont nem mindenkinek van szüksége a csicsára: az interneten lévő gigantikus adatmennyiséget csak gépileg lehet feldolgozni, ahhoz viszont struktúrált adatokra van szüksége.

Ha adatalapú lenne a net, akkor lenne választási lehetőségünk, hogy mobilalkamazással, weboldallal vagy bármi mással jelenítjük meg/dolgozzuk fel ezeket az információkat.

Egyébként pedig teljesen felesleges minden étteremnek külön alkalmazás, hisz a folyamatok 99%-ban mindenhol megegyeznek.

(#14) dragon1993 válasza gabor.79 (#13) üzenetére


dragon1993
őstag

A facebooknál felesleges volt szenvedni a HTML5-el, mert két platformra könnyebb volt megcsinálni mint egyszer HTML5-ben ennek oka, hogy nagyon komplex alkalmazást akartak ami egy számológépen elmegy.más kérdés, hogy rohadt erőforrásigényesre sikerült A HTML5 valóban lassabb mint a natív de közelsem használhatatlan.

Erre a struktúrált feldolgozásos dologra az emberek 99%-ának nincs szüksége.

Az étteremi appnak lehet értelme, mivel nem nulláról fogják 20x lefejleszteni hanem lesz egy alap app amit az étteremre szabnak.

(#15) gabor.79 válasza dragon1993 (#14) üzenetére


gabor.79
aktív tag

"Erre a struktúrált feldolgozásos dologra az emberek 99%-ának nincs szüksége." - ha így lenne, nem jöttek volna létre az olyan oldalak, mint az olcsobbat.hu vagy az árukereső.hu.

Képzeld el, ha mondjuk minden mobiltelefon minden adata strukturált módon lenne megadva minden weboldalon (adatforráson), vázlatosan:
típus: samsung galaxy S3
kijelző: 1980x1200
RAM: 2GB

Emellett magán az oldalon ott lenne a bolt címe valamilyen szabványos formában.

Erre csak egy keresőt kéne írni, hogy 40 kilométeres körzetben adja ki nekem az összes bolt listáját, ahol Galaxy S3-at lehet kapni, ár szerint növekvő sorrendben.

Ezek az adatok most is ottvannak a weboldalakon, csak nem strukturált formában, azaz logikailag nincs összekötve, hogy az egyes tulajdonságokhoz milyen adatok tartoznak.

És most képzeld tovább, hogy mi lenne, ha minden tulajdonsággal rendelkező tárgy, objektum ilyen módon lenne fenn a neten. Simán írhatnál a keresőbe olyat, hogy keresek minden "Windowsos tabletet 8-10" között, 3G-vel, használtan, árkategória 40-45 000 forint, 2-4GB RAM, szállítási költség az árban, legfeljebb két napos kiszállítás, új és használt". És adna egy listát, amiben mondjuk ott vannak a magyar találatok, de akár kínaiak vagy tajvaniak is (akik postáznak).

(#16) dragon1993 válasza gabor.79 (#15) üzenetére


dragon1993
őstag

Értem amit mondasz, de ilyen szabvány soha nem lesz szerintem több okból se.

Egyébként meg 99% olcsobbat.hu és a többiek valami API-t használnak.

(#17) dragon1993


dragon1993
őstag

Azt is el tudom képzelni, hogy a cikkben lévő cég csinált egy weboldalt meg pár promó képernyőképet aztán vettek pár pr cikket, hogy felmérjék a piacot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.