Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) csehig


csehig
csendes tag

Hp microserver N36L gen7 amd

próbáltam ARC 23.11.12, arlp v1.1-beta2a , modell: ds3617, ds3622 (a dsm6.1 ezzel futott ue a vason), dsm7.1, 7.2, a configurálást követő bootolás után lefagy.

biosban az ec1 disabled (mert korábban is xpeno futott rajt')

4G-s pendrive bárhova dugva

lemezek kihúzva, csak egy maradt bent, vagy ha az összes, mindegy. bootolás alatt van ipcím, pingelhető egészen a lefagyásig.

bárkinek bármi ötlete hogy lehetne 7.x-et telepíteni?

köszönöm!

(#102) Imco válasza csehig (#101) üzenetére


Imco
őstag

Olvass vissza 1 picit.
Ugyan GEN8 az enyém, és küzdöttem én is, de simán felment.
Amit még ajánlanak, hogy 8 GB pendrive minimum. A 6.2 még 4-esen volt nekem is.
GEN8-ra tettem a arpl-i18n-23.10.0 loadert és hozzá DSM_DS3622xs+_69057.
Kis ösztökélésre 2.-3. nekifutásra müködik.

Üdv! Imco

(#103) csehig válasza Imco (#102) üzenetére


csehig
csendes tag

köszönöm.

sajnos ugyan úgy és akkor lefagy, nem tudom hogyan kellene ösztökélni jobban. 8G pen, stb.

(#104) snorbi82 válasza csehig (#103) üzenetére


snorbi82
senior tag

Én ezt használom próbáld meg:
https://github.com/wjz304/rr

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#105) Imco válasza csehig (#103) üzenetére


Imco
őstag

Másik loadert próbáltad?

Üdv! Imco

(#106) csehig válasza Imco (#105) üzenetére


csehig
csendes tag

2 napot csesztem el mindenféle kombinációval (dsm 6.2-t szerettem volna visszatenni, az eredeti boot image-t is lementettem hozzányúlás előtt, de abból sem sikerült visszaállni), végül hagytam a fenébe, ment a microserverre egy nas4free, volt adatmentésem, a raid pool-ok megvannak így is, ennyi volt.

(#107) Dexter74


Dexter74
csendes tag

Sziasztok,
tud valaki olyanban segítséget adni, hogy volt egy 1TB merevlemezem Xpeno szerveren (DSM 7.1.1-42962) kicseréltem 4 TB-re, ezen csak média állományok voltak tárolva főleg a DS futott róla.
Jelenleg ott tartok, hogy korábban letöltött kb 800 GB torrentem egy részét sikerült újra betöltenem és megy a megosztás rendben, de pl a lényeg a sorozatokat 4 GB iso állományokat nem. A valamikori több mint 200 torrentem kb fele nem akar betölteni.
Leszedtem a DS-t újra telepítettem csomagkezelőből, nem segített. Indítottam újra is a rendszert, ez sem segített. Valami jogosultság bajom van? Járt esetleg hasonlóan más is? Mi lehet a megoldás? Köszi előre is.

(#108) Imco válasza Dexter74 (#107) üzenetére


Imco
őstag

A xpenology topicba több esélyed van a segítségre.
A TMmel szívtam. SSH-n keresztül, nagy nehezen, de végül összetákoltam.

Üdv! Imco

(#109) Dexter74


Dexter74
csendes tag

Sziasztok!
Először is BUÉK mindenkinek!
Az elmúlt hetekben több hardvert is cseréltem az itthoni NAS eszközömben, így elérkezettnek láttam, hogy megpróbáljak egyel magasabb DSM verzióra váltani.
A loadert innen töltöttem le.

A loader konfigurálása több lépés mint az eredeti leírásban látható és én a NAS-ra kötött eszközökkel (monitor-billentyűzet) készítettem nem pedig böngészőben másik gépről jelentkeztem be. Nem tudom a másik módszer működik e mivel nem próbáltam.
Az elvek ugyanazok a loder felépítését tekintve, mint a 7.1-esnél. Modell választásnál nem volt közötte a DS3617xs ezért a béta modellek listáját is bekértem, ott meg is találtam.
Pat állomány elérésére is a loader konfigurálás közben került sor, de automatikusan adott egy linket, amit elfogadtam, így telepítéskor már csak a letöltést választottam és azzal sikerült is.

Alapból a DSM 7.2.1-69057 Update 3 ment fel és egyenlőre tökéletesen működik nálam.
Ha valakinél esetleg az újra telepítés került szóba, megpróbálkozhat vele.

[ Szerkesztve ]

(#110) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Aztaa van ilyen, szuper, el tudok indulni. Viszont egyből kérdés az elején: ARPL vagy TCRP? Mind1 igazából? Illetve mi alapján válasszam ki a DSM-et? N100 procis kis egybegépre raknám fel, SSD-re menne a rendszer. Nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#111) Dexter74 válasza KaiotEch (#110) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Ha szeretnél jobban utánajárni [itt] megteheted.

Nekem jelenleg ARC fut az itthoni tárolón egy J1900 processzoros ITX gépen. Meg vagyok vele elégedve, amire nekünk itthon szükségünk van azt megoldottam ezzel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.