Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Ha még a telekomos cégek is leépítenek az elég nagy lecsóra vall, azelőtt úgy tudtam az ilyeneknek megy a legjobban...

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#2) lomha lepke válasza TheDragon007 (#1) üzenetére


lomha lepke
tag

Válság van. Ilyenkor a részvényesek még jobban akarják a pénzt, mint egyébként. Spórolni meg így a legkönnyebb...

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#3) m@xsys válasza TheDragon007 (#1) üzenetére


m@xsys
senior tag

Én meg csak annyit tennék hozzá, h a Voda drágítani akarja a Vodafone Fix tarifákat, igaz most még megy a "csábítási hadművelet" 0 Ft percdíj stb, de meddig?!

(#4) okib4100 válasza lomha lepke (#2) üzenetére


okib4100
aktív tag

Hát ez a chart nem éppen arra utal, h voda részvénnyel az elmúlt egy évben különösen nagyot lehetett kaszálni....

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#5) lomha lepke válasza okib4100 (#4) üzenetére


lomha lepke
tag

Nem is állítottam ilyet. De most válság van, kevesebb a nyereség, még kevesebb pénzt lehet szétosztani. Márpedig pénzügyi tervek vannak, ha azok nem teljesülnek, magasabb szinten is ronggyá lesz rúgva pár fenék, kezdenek hullani a fejek. A kiesett bevételeket pedig költségcsökkentéssel igyekeznek pótolni (úgy-ahogy), aminek a legegyszerűbb (és leggusztustalanabb) módja a dolgozói állomány csökkentése. (nem hinném, hogy a munka lett kevesebb, és azért van szükség a leépítésre)

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#6) ottoyes válasza lomha lepke (#5) üzenetére


ottoyes
senior tag

Most bántóan őszinte leszek:én Veled kezdeném a leépítést! :) :)

Ottoyes

(#7) TheDragon007 válasza lomha lepke (#5) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Teljesen igaz. Miért nem lehet az általános fizetéseket csökkenteni (ahogy a HP is csinálta, de a többezres elbocsátások nélkül)? Akkor talán nem okoznának a cégek akkora kárt a családokban, ha a cégben elfoglalt pozícióval egyenes arányú százalékkal csökkenne a fizetés (gyengébbeknek: beosztott 10%, főnök 20%). A mai kapitalista ideológiával megáldott világban ez lehetetlen lenne?

mod: ottoyes: Gondolom engem sem látnál szívesen a cégedben ;)

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#8) okib4100 válasza TheDragon007 (#7) üzenetére


okib4100
aktív tag

Nevetni fogsz: bizonyos országokban a szakszervezet hallani sem akarna ilyesmiről, inkább végignézi amint x embert kirúgnak, minthogy y (y>x)-nek csökken a bére.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#9) TheDragon007 válasza okib4100 (#8) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Tudom, hogy ez így megy, szót sem érdemel. Abba viszont belegondolhatnának, hogy x ember kirúgásával nem nő meg a termelőkapacitásuk, tehát hosszabb távon a cég rosszul jár. Mostanában látszik meg, hogy bizony sok nagy cég is rövid távra tervezett :(((

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#10) lomha lepke válasza ottoyes (#6) üzenetére


lomha lepke
tag

Oszt' mér'?:)

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#11) ottoyes válasza lomha lepke (#10) üzenetére


ottoyes
senior tag

Öööööö....találnék vmi jó indokot.. :P

Ottoyes

(#12) lomha lepke válasza ottoyes (#11) üzenetére


lomha lepke
tag

Na szép! De ez eddig még a főnökeimnek se sikerült! :DD

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#13) dim3nsi0n válasza lomha lepke (#12) üzenetére


dim3nsi0n
tag

Vagy csak ügyesen titkolják, és a megfelelő alkalmat keresik... :D

(#14) nobika1


nobika1
tag

Ha a világ egyik legnagyobb mobilos cégénél leépítések vannak, akkor mit várjunk hazánkban?:(

06-70-419-1638

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.