Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

vakuljon a paraszt! :) valaki elmondaná, hogy parasztvakításon kívül mi másra jó az ilyen szintű csilivili?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) hackeeeee válasza mephi666 (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem tetszik, hogy látom azt, h melyik program mennyire használja a ramokat. Nekem ilyen van DDR2-ben... :) Sztem nagyon jó :K

Véleményem szubjektív...

(#3) BobChemistry


BobChemistry
őstag

lehet hogy a LED-sornak nem sok értelme van, de az időzítése nagyon jó

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#4) hyperspace


hyperspace
őstag

véleményem szerint ez egy jó ram :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#5) Ste


Ste
addikt

pfff
nemhiába van teli oldallap a házamon és a traktoromon :)

(#6) #56573440


#56573440
törölt tag

ez tipikusan az hogy húúú egyszer megnézed, talán aki szereti ezeket nézi egy hétig, aztán csak a haveroknak lehet villogni vele. a világításban egy okosság van, ha ki lehet kapcsolni :DDD

(#7) P00By


P00By
nagyúr

Végre megjelent ddr3-ban is a tracer. Igaz nem egy bajnok ram...

(#8) juliabrilke


juliabrilke
addikt

De széééép! :DDD

Kár, hogy a házam teljesen zárt és nem sok mindent látnék belőle. :(

(#9) #19617792


#19617792
törölt tag

Nem tudom, mi a gond a LED-ekkel, egyszerű: Kis szigszalag, oszt csókolom! ;] :DDD

(#10) mephi666


mephi666
nagyúr

egyébként már kíváncsi vagyok, mikor jönnek az első házba szerelhető füstgépek, mert azok tudnák már csak fokozni a látványt :) ...de lehet, hogy a régi (asszem kingstar) tápom is megfelelt volna, az befüstölt rendesen... csak az a baj, hogyha már a táp füstöl, a memória nem nagyon világít :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) #19617792 válasza mephi666 (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

Rakj tüzet a gépben. ;]

(#12) juliabrilke válasza mephi666 (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nagyon praktikus, amikor célzás közben kipöffent egy nagyobb adag füstöt a géped! :DDD

(#13) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha jó lesz az ár/érték aránya akkor felőlem világíthat. :DD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) mephi666 válasza juliabrilke (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

ne hidd... csak annyira, mint amikor valami zúzósabb fps-közben amikor szállnak minden irányból a rakáték, kivillogja a fél szemed a led :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) PowerBuldog válasza mephi666 (#14) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Azért annyira nem vészesek ezek a ledek. Nekem is ilyen van a gépeben, csak persze DDR2, de szerintem elég szolid. (Persze kinek mi, a normál ledmentes ramokhoz képest persze nem az. :) )

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#16) Loretto válasza mephi666 (#1) üzenetére


Loretto
veterán

Modding? Vagy egyszerűen tetszik valakinek? Nem csak egy réteg létezika várlókörben, ami ki kell elégíteni.

Soirée...

(#17) Integra


Integra
titán

ha egysze sok pénzem lesz, csinálok egy neonvárat pc-ből... amin nincsen led, neon vagy egyéb, azt meg se veszem. a cél, hogy csak hegesztő szemüvegben lehessen ránézni!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) mephi666 válasza Integra (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

azthiszem a magnézium égés közben elég szépen világít :D azzal ki lehetne világítani a környéket...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Pukkancs


Pukkancs
tag

Csillog-villog csillog-villog.
Amúgy ddr3-ban számíthatunk majd jobb időzítésekre később, vagy ez már a kiforrott darab?

(#20) .mf válasza hackeeeee (#2) üzenetére


.mf
veterán

"Nekem tetszik, hogy látom azt, h melyik program mennyire használja a ramokat."

A Feladatkezelő már nem jó erre? Várjá', mindjárt kitalálunk valamit, hogy a ctrl-alt-del megnyomására egy monitor köré csavart karácsonyfa-égősor gyúljon meg, akkor jobb lesz? ;]

DDR3-hoz képest magas feszültség és alacsony órajel, közepes időzítéssel. De legalább van rajta led :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) subaruwrc válasza Pukkancs (#19) üzenetére


subaruwrc
félisten

az alap időzítésből kb semmit nem lehet leszűrni. van oem ddr2 cl6-os időzítéssel is. a lényeg abban van hogy micron chippes mint általában a jó crucialok. nem fogja csökkenteni az árat a led de kicsit egyedibb mint a ballistixek.

(#22) simonzé


simonzé
addikt

Ó be szép. Hogy egy klasszikust idézzek:
"mint a cukrozott takony"

I don't fit in. I fit out.

(#23) simonzé válasza .mf (#20) üzenetére


simonzé
addikt

Ilyen alapon a cipőm talpán lehetne világító iránytű, ami két szempontból is hasonlóan hasznos lenne:
Egyrészt ugyanennyire látszana mint a világító RAM
Másrészt ugyanúgy leszarná mindenki hogy mit jelez.

I don't fit in. I fit out.

(#24) CYBERIA válasza simonzé (#23) üzenetére


CYBERIA
őstag

Egyik volt osztálytársamnak volt olyan cipője, hogy amikor lépett, akkor a sarkán villant egy piros fény. Akkor nagyon menőnek számított, ma már égő lenne.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#25) mephi666 válasza CYBERIA (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

hehe... ismerős... amúgy most szerintem az ilyen villogó-teknósok körében jól el lehetne megint terjeszteni :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) Stiky válasza Loretto (#16) üzenetére


Stiky
senior tag

Akit ez elégít ki annak egészségére :D

#24 - Nekem volt olyanom, kb 2 napig volt fun. Aztán lemerült és vághattam volna szét a talpát vagy a belső részét, elemcseréhez. Noh persze anyám aztán meg engem vágott volna fel. :DDD

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#27) V!ck


V!ck
aktív tag

Nekem is ilyen van, csak DDR2-1066os.
Nem vagyok vérpistike és vakult paraszt sem, csak ráfizetés nélkül sikerült kicserélni a sima 800-as PQI-okat. Ja és persze szeretem ha jól néz ki a gépem egy kicsit :B

mod: félrefogalmaztam

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#28) dezz


dezz
nagyúr

Mit mutatnak a LED-ek? Mert ha valami értelmeset (pl. a LED-ek számának megfelelő blokkra van osztva a memória, és az adott blokkhoz való hozzáférés esetén világít), akkor nekem tetszik. (Csak ne világítson túl erősen.)

(#29) V!ck válasza dezz (#28) üzenetére


V!ck
aktív tag

Nem igazán értek hozzá, de megfigyeléseim alapján valahogy úgy van ahogy mondod.
Lehet hogy majd megszámolom hány led van rajta :DDD
Az írás/olvasás műveleteket szerintem külön jelzi, nem hülyeségből van 2 különböző színű led rajta.... gondolom én...
Érdekes megfigyelni ha pl. Crysis-t tolok, akkor orrbaszájba villog, ha csak net+zene+msn, stb, akkor alig-alig moccan :) szép látvány este.

mod: az OCZ vagy Corsair-féle SLI vagy Crossfire edition-t, valamint azt a katonai mintás editiont tartom parasztvakításnak, nem ezt...

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#30) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

A vakulj paraszt szöveg már uncsi..
Itt egy új: "Olyan mint egy zsiráf. Szép, szép, de otthonra nem kell" :))

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#31) Borgi válasza Stiky (#26) üzenetére


Borgi
aktív tag

hehe ha jól tudom akkor a legtöbb modellnek kihúzható volt hátrafelé az egész led modul pont az elemcsere miatt :)

visszatérve a témához legalább úgy villog ahogy használatban van a memo?

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#32) PowerBuldog válasza Borgi (#31) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A DDR2 úgy. Ha csak netezek, akkor szinte meg sem moccannak a ledek, ha viszont elindítok valami memóriaigényes játékot, vagy bármi mást, akkor eszeveszettül elkezdenek villogni.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#33) shteer válasza Borgi (#31) üzenetére


shteer
titán

igen, ha rátolsz egy tesztet, bőszen stroboszkópozik mind - alapon meg pár led világít, villan fel
egyszer érdemes megnézni egy ilyet

..szerintem jónak tűnik

(#34) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Szép izé!
Ez amúgy szükséges! :C

...

(#35) #72042496 válasza dezz (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó erősen világítanak azok! :) Négy modulnyi Tracer Red memóriám van, ezek tiszta vörösre festik a gépet, s környékét. Olyan, mint egy lámpa. Egyébként nem zavaró, sőt, inkább nyugtató fényt adnak.
Azt hiszem, hogy a memória kihasználtságát mutatja a LED, ill. ha valamiért nem indul a gép, rá lehet nézni a modulokra - ha nem világít, akkor a memóriaellenőrzés előtt (vagy alatt) akadt valami gond.

Ettől függetlenül nem érzem át a dolog jelentőségét, így az erősebb hűtés elkészülte után nyugodt szívvel teszem majd fel a zárt oldallapot! :)

[ Szerkesztve ]

(#36) norbi1992 válasza Stiky (#26) üzenetére


norbi1992
tag

Mikor ovis voltam tényleg az volt a divat nekem is bejött de anyámnak nem :DDD
de télleg nagyon menő volt főleg este :DDD
mondjuk lehet ez a memória is 4 éves ovisoknak készül , mert ctrl + alt + delete kombinácót nem tudják

[ Szerkesztve ]

(#37) #72042496 válasza norbi1992 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

4 éves burzsoá ovisoknak. :)

(#38) shteer válasza CYBERIA (#24) üzenetére


shteer
titán

olyan nekem is volt :C

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#39) CYBERIA válasza shteer (#38) üzenetére


CYBERIA
őstag

Na ugye, mondom én, nagy divat volt :)

Most meg egy olyan divat van, hogy majd' mindenhova kék LED-et tesznek, nekem meg kifolyik a szemem, úgy világítanak. Csúnya, izléstelen, kb. mint a "krómozott" műanyag.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#40) shteer válasza CYBERIA (#39) üzenetére


shteer
titán

fúúú... menő is voltam :DDD áltsuli 3-4. évfoylamán volt

kék már annyira hétköznapi, h ki is hajigáltam a gépből a kék ledeket, csöveket :)
néhány MSI noti bekapcsológombja működik ilyen szemkiégető eszközként - frappáns

..szerintem jónak tűnik

(#41) CYBERIA válasza shteer (#40) üzenetére


CYBERIA
őstag

Még szép, hogy menő voltál, ez olyan csajozós cipő volt :))

Számomra az tud igazán kiábrándító lenni, amikor van egy több százezres Pio erősítő, és ilyen apróságokkal el tudják rontani, mint a kéken vakító LED.
katt:

Ez 1 800 USD, de van, ami 7000-ért kék. :(

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#42) Sutty66 válasza CYBERIA (#41) üzenetére


Sutty66
tag

A kék led helyett követelem a Májkül Nájtos futófényt, hanggenerátorral! :DD

(#43) mephi666


mephi666
nagyúr

erről az jut eszembe, hogy ex szülei tv-szolgáltatót váltottak páréve, mert a másik szolgáltató az új ügyfeleknek divx-es dvd-lejátszót adott ajándékba... na, annak az "airis" márkájú lejátszónak a power gombja bekapcsolt állapotban olyan kéken világított, hogy filmnézés közben le kellett takarni, mert 3 méterről majd kiégette az ember szemét... otthon csak a samsung 931bf-nek van egy led a bekapcs gombja alatt, de ha szemből nézi az ember a képernyőt, nem zavaró annyira szerencsére... egyébként tényleg durva ez a kékled dolog... világít, mint a fene, de semmi haszna nincs... inkább idegesítő... ha pl narancssárga v zöld ledet használnak, az olcsóbb is, megtalálja az ember a kapcsolót vele és nem idegesítően rikító...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44) v.tom válasza V!ck (#29) üzenetére


v.tom
őstag

Nekem OCZ Crossfire ramjaim vannak. Semmi extrát nem nyújtanak a norml verziókhoz képest, de viszont nekem egyszerűen tetszenek, ezért meg is vettem. A felár, amit fizettem, abszolút elhanyagolható volt.

(#45) Borgi válasza mephi666 (#43) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

hehe nekem samsung 205BW moncsim van és azon is nagyon hangulatos halványan égő kék let van a power gombon egyáltlaán nem zavaro semmilyen monitoron történő esemény nézése közben. ezzel szerintem a Samsung nagyon eltalálta hogy lehet látványos de szolid funkcióját kielégítő megoldást alkalmazniuk. persze a led nélküli dolgok néha még jobbak :) kékre annyit reagálnék csak hogy én zöld párti vagyok ez a számítőgépem házából ki is tünik :) (profilomban van oldalam linkje ott megtallható a kép)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#46) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

cimbi most vett ilyen ramokat

nagyon bejön ahogy villognak
:C élőbe nagyon jó most már nekem is ilyen kell ;]

(#47) spejci


spejci
tag

Látom kihalt a fórum!
Ha estleg valaki bekukkant mondjon már valami jó beállításokat 1066 ról 1200mhz re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.