Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psych0


Psych0
őstag

"amit más fejlesztő természetesen használhat a jövőben" Kíváncsi vagyok, hogy ez anyagilag hogy játszódott le, mert nem hiszem, hogy GPL jelleggel.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Kár lecserélni, mert sokkal természetellenesebb. Úgy néz ki, mintha egy tükör, vagy legalább egy nagy derítőlap verné vissza a fényt jobbról a bal oldalon lévő árnyékos részre.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3) polika válasza Picturemaker (#2) üzenetére


polika
senior tag

Szerintem a kettő között van valahol a jó megoldás, a fény beszűrődés szerintem is túlzott, még ha vmi világos felület is lenne jobb oldalt akkor is túlzott ahogy a meleg fény beszűrődik az árnyékos részekre, viszont az árnyékos részen az eldugodtabb részek sötétülése a kifejezetten jó (lásd középen a bemélyedés, ill bal oldali fény által nem világított árnyékos részek) és életszerűbb mint az egységes fakó másik kép.

(#4) bsh válasza Picturemaker (#2) üzenetére


bsh
őstag

azért természetellenes, hogy az engine hű lehessen a nevéhez.

(#5) darkarthur válasza bsh (#4) üzenetére


darkarthur
senior tag

:C

Samsung S23 Ultra 5G

(#6) VIC20


VIC20
őstag

,,globális illumináció"

angol-magyar szótár nem volt kéznél? Vagy illuminált tudatállapotban követte el a cikket a szerző? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) mzso


mzso
veterán

Azt bírom hogy valaki mindig jól megasztmondja, hogy miért rosszabb a jobb...

(#8) bitblueduck válasza VIC20 (#6) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Szerintem ez az elterjedtebb megfogalmazás pont ahogy feldolgozó helyett is processzor a megszokott. Akit érdekel/ért hozzá annak könnyebb ezt olvasni.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#9) maross


maross
veterán

Az ilyen ket kepes dolgokra valami ilyesmi megoldas jo lenne.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#10) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Ez mind szép és jó, a különbség is látványos, azonban kíváncsi lennék egy olyan képre is ahol az UE4 alapértelmezett GI megvilágítását használják. Így nem kaptunk semmilyen összehasonlítást a két eljárás között.

[ Szerkesztve ]

(#11) VIC20 válasza bitblueduck (#8) üzenetére


VIC20
őstag

Hát, nem tudom; elég régen foglalkozom informatikával, de tény, hogy csak hobbiszinten. Megszoktam a ,,processzort", de a ,,feldolgozó" sem okozna gondot. Viszont szegény ,,megvilágítás" angolosítása magyar szövegben nekem erőltetettnek tűnik. (Ld. ,,polygon" --> poligon, sőt, Uram bocsá' sokszög.)

(#12) mzso válasza maross (#9) üzenetére


mzso
veterán

Vagy mint a screenshotcomparison.com.

(#13) Psych0 válasza mzso (#12) üzenetére


Psych0
őstag

tessek [link]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#14) KisDre válasza VIC20 (#6) üzenetére


KisDre
senior tag

Van ahol muszáj szakszavakat használni. Minek magyarítani, ha úgyse városnak-országnak regéljük e szavakat, hanem mint az szép szakszavaknak a dolga, a szakmailag hozzáértők egymás közt :D (Most attól függetlenül hogy szakmabéliek lészünk-e vagy sem)

KisDre.artstation.com

(#15) VIC20 válasza KisDre (#14) üzenetére


VIC20
őstag

,,Van ahol muszáj szakszavakat használni. Minek magyarítani, ha..."

- Hát éppen ez az: nem kell magyarítani, mivel van rá magyar kifejezés.
(- De ha nem lenne, akkor meg miért ne lehetne magyarítani?)
- Ennélfogva nem is muszáj IDEGEN szavakat használni.
- Mert a szakszó sem azonos az idegen szóval (még ha van is - szakterülettől függően - kisebb vagy nagyobb átfedés a kettő között.

(#16) tocsa válasza Picturemaker (#2) üzenetére


tocsa
senior tag

Ez nekem is feltunt, de lehet, hogy direkt a demo kedveert van igy. A globalis illuminacio pont ebben eros, es minden attol fugg, hogy pl annak a vilagos homokos feluletnek az anyag tulajdonsagait hogyan konfiguraltak. Lehet a demo kedveert feltoltak a visszaverodesi kepesseget... es annka az eredmenye ez, jobban kihangsulyozza a technologia jelenletet. Remelhetoleg a valos jatekban megtallajak az egyensulyt, es a homokos talaj nem reflektor tukor lesz.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#17) mzso válasza tocsa (#16) üzenetére


mzso
veterán

Az egyáltalán nem tükröződő (specular) visszaverődés hanem szórt (diffuse), ha tükröződő lenne akkor a beesési szög függvényében csak egy irányba továbbítódna a fény.

(Ennek ellenére tényleg lehet, hogy fel van nagyítva)

(#18) tocsa válasza mzso (#17) üzenetére


tocsa
senior tag

Nem irtam sehol, hogy tukrozodo visszaverodes. Diffuz visszaverodesre gondoltam en is mas kulonben femes lenne a felulet, csillogna, fenyes lenne. A diffuz visszaverodeshez is tartozik egy koefficiens, azt toltak tul.

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.