Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

A médianyomás oda vezetett, hogy a tajvani központú bérgyártó megemelte a kínai dolgozók bérét, az Apple pedig egy független szervezetet kért fel a munkások helyzetének kivizsgálására.

Ezért mindenképpen megérte a botrány.

Öntörvényű Sünmalac

(#2) moli.hu


moli.hu
őstag

ahogy több kevésbé falsúlyos részlet sem valós.

:)

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Szomorú, hogy így kihasználják ezeket az embereket, itt most már más bajának a bemutatása az üzlet bár az tény hatásos lett.

Thanos was right.

(#4) .mf válasza moli.hu (#2) üzenetére


.mf
veterán

Biztos gipszkarton volt, hogy kevésbé súlyos. Vagy papír, ha még csak nem is valós.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Echoo


Echoo
senior tag

Lehet, hogy tévedek. Lehet, hogy pesszimista vagyok. Lehet, hogy rosszindulatú vagyok. De mégiscsak van az a pénz, amivel meg lehet vásárolni a tényeket. És mégiscsak van az a pénz, amivel jó fényben tüntetheti fel magát akárki.

(#6) TESCO-Zsömle válasza Echoo (#5) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van az a pénz...

Aki ezt másként gondolja, az mérhetetlenül naiv...

...köztük én is...

Am vicc, ami ott megy. Elég kilátogatni egy e-hulladék újrahasznosító telepre, ahol kölykök égetik a nyáklemezeket sima pormaszkban, vagy anélkül, ami kb semmit sem ér a felszabaduló gázok ellen...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7) Tapsi válasza TESCO-Zsömle (#6) üzenetére


Tapsi
addikt

A munkások bére lassan eléri a nálunk megszokottat.

"kölykök égetik a nyáklemezeket sima pormaszkban"

Magyarországon sem példátlan ez a dolog. Ismerősöm dolgozik ilyen helyen.

[ Szerkesztve ]

(#8) TESCO-Zsömle válasza Tapsi (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom, de ők nem ott dolgoznak.

Ott élnek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) csigaBoGi


csigaBoGi
csendes tag

Ebben az a szomorú, hogy az ilyen gerinctelen, szenzációhajhász újságírók, akiket éppúgy nem érdekeltek a munkások, csak a sztori, a bulvár, a fröcsögés és az érte kapott pénz, mint ahogyan az Apple-t sem érdeklik a munkások. Egyik hazug (média) felzabálja a másikat és fordítva. Aki meg éhbérért dolgozik, meg ki van használva az ugye végül is senkit nem érdekel, legalábbis addig nem, amíg olyan sokan nem lesznek, hogy erőszakkal veszik majd el azt ami kell.

csigaBoGi

(#10) dabadab válasza csigaBoGi (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Aki meg éhbérért dolgozik, meg ki van használva az ugye végül is senkit nem érdekel"

Elolvastad legalabb azt a cikket, amit kommentalsz?... :U

"A médianyomás oda vezetett, hogy a tajvani központú bérgyártó megemelte a kínai dolgozók bérét"

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) #56573440 válasza csigaBoGi (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ebben az a szomorú, hogy az ilyen gerinctelen, szenzációhajhász újságírók, akiket éppúgy nem érdekeltek a munkások, csak a sztori, a bulvár, a fröcsögés és az érte kapott pénz, mint ahogyan az Apple-t sem érdeklik a munkások. "

ahogy a vásárlókat se érdekli a melós nyűge, fizetése, vagy munkakörülménye. a lényeg hogy olcsó legyen. ennek pedig ez az ára. ahogy a vegyük meg a legjobb legcsilibbet a régit meg dobjuk ki egyenes következménye pl az afrikai it hulladékhegyek.

kíváncsi vagyok ha minden kínai termék megdrágulna ilyen címszó alatt, akkor mit lépne rá itt sok ember. ilyen a jelenlegi gazdaság tetszik vagy sem. ha ott is ugyanolyan vásárlóértékű fizetés lenne mint nyugaton akkor a termelt cuccok megfizethetetlenek lennének itthon, plussz miért gyártasson valaki ugyanannyiért kint, és fizessen szállítást.

a vásárló is pont ugyanolyan kiszolgálója ennek a gépezetnek mint a multik.

egyébként le lett írva sokszor, a fox gyárában még jó a munkakörülmény. csakház alma benne van arra harap mindenki, akkor az szenzációhajhász lesz és majd lehet köpködni...
be kéne nézni egy ruhaüzembe, vagy egy ehte kínai gyárba ami belpiacra gyárt... csoda hogy töri mindenki magát hogy nyugati vagy nyugatnak dolgozó gyárba kerülhessen?

[ Szerkesztve ]

(#12) TESCO-Zsömle válasza #56573440 (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

kíváncsi vagyok ha minden kínai termék megdrágulna ilyen címszó alatt, akkor mit lépne rá itt sok ember.

Itt, nálunk, újra divatba jönne a társasjáték meg a retro cuccok, tőlünk nyugatabbra meg úgy viszonyulnának az IT cuccok a bérekhez, mint most itt.

be kéne nézni egy ruhaüzembe, vagy egy ehte kínai gyárba ami belpiacra gyárt...

:K

csoda hogy töri mindenki magát hogy nyugati vagy nyugatnak dolgozó gyárba kerülhessen?

Kis hazánkban nem ugyanez megy? Aki össze tud kaparni annyi pénzt, ami a nyelvórákra meg a nyugati munkavállalás elintézésére kell, az már megy is ki még akkor is, ha nem szakmájában kell dolgozni. Höhh... Egy megaméterre nyugatra a WC-s néni többet keres, mint itt egy kisvállalkozó, akinek éppen megy a bolt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Hát igen, az érdekeltségek. Egy kicsit sajnáljuk Kínát, egy kicsit pereljük őket. :))

PS4

(#14) dabadab válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Itt, nálunk, újra divatba jönne a társasjáték meg a retro cuccok, tőlünk nyugatabbra meg úgy viszonyulnának az IT cuccok a bérekhez, mint most itt."

Aminek az lenne a vege, hogy egy csomo embert ki kellene rugni a kinai gyarakbol, aztan mehetnenek vissza a rizsfoldekre. Vagy ki kellene rugni az osszeset, mert a gyarak attelepulnenek mondjuk Indiaba.

"Kis hazánkban nem ugyanez megy?"

De, csak nem ugy, ahogy irtad (nem arrol van szo, hogy a kinaiak kivandorolnak, hanem arrol, hogy a kinaban levo gyarak kozul ott akarnak dolgozni, ami nyugatra termel).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Én ezt az egész cirkuszt végtelenül álszent és gyomorforgató dolognak tartom, több okból is.
Az első és talán legfontosabb ok, hogy azoknak a nagy többsége, akik ilyenkor habzó szájjal szidják az Apple-t (erre kicsit bővebben később kitérek még) ugyanolyan árérzékeny fogyasztó, mint az emberek jelentős része. Nem tudom elhinni, hogy bárki mosolyogva fizetne többet x száz, x ezer (szélsőséges esetben x tízezer) forinttal többet azért, hogy a kínai munkásoknak jobb legyen. Erre persze az egybites "védekezés" általában az szokott lenni, hogy "nekem nincs Apple termékem", amivel át is kanyarodnék a második ponthoz: a Foxconn egyáltalán nem csak a cupertinoi vállalatnak gyárt, többek között az alábbi nagy ügyfelekkel rendelkezik még: Acer Inc., Amazon.com, Cisco, Dell, Hewlett-Packard, Intel, Microsoft, Motorola Mobility, Nintendo, Nokia, Samsung Electronics, Toshiba, Vizio (forrás). Szóval akik néhány huszáros ugrással eljutnak egy rossz munkakörülményekről szóló hírtől az adott termék bojkottálásáig, azok tegyék ezt már meg a fenti összes gyártó termékeivel is.
Harmadik pontként pedig szeretnék arra is rávilágítani, hogy sajnos Magyarország egyre inkább ebbe az irányba halad, azaz csökken a magyar és a kínai szalagmunkás bére közötti különbség. Ha valaki úgy érzi, hogy fel kell emelnie a szavát a kínai munkások érdekében, nem árt, ha előtte kicsit "körülnéz" (értsd: tájékozódik) itthon is egy-két hasonló helyen.

Ez a pofa egyébként egy-az-egyben Boss Nass a Star Wars Episode I-ből.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) TESCO-Zsömle válasza dabadab (#14) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nyilván, de Kína se fogja a végtelenségig kiszolgálni a nyugatot. Gazdaságilag már most erősebbek, mint azt kéne, ezért is kell mesterségesen visszafogniuk a kínai pénz árfolyamát. Nálam okosabbak azt mondták, hogy ha nem tennék meg, akkor a "nyugat" fizetésképtelenné válna Kína fele.

Gondolom, ha már nem származik hasznuk ebből az egészből, akkor meg is fogják tenni. Mert nem kevés szabadalmat/technológiát lopkodnak össze a nyugati gyárakból...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) #56573440 válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Nyilván, de Kína se fogja a végtelenségig kiszolgálni a nyugatot."
miért ne tenné? a kérdés szerintem csak az hogy milyen áron, és nem csak pénzügyileg.

bLaCkDoGoNe maximálisan egyetértek. :R

[ Szerkesztve ]

(#18) domperke válasza {Zodiac} (#1) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Ha már ennyit elértek vele valóban volt értelme...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#19) fateless


fateless
veterán

Azért az megdöbbentő, hogy egy színész előad egy monológot a fellépésében, amit hírforrások tényként kezelnek.

Lehet, hogy jönni fog majd a Híradóban a bejátszás, hogy szörnyű tragédiába és kettős öngyilkosságba torkollott egy veronai fiatal ár kapcsolata, név szerint Montague Rómeó és Capulet Júlia, akik beteljesületlen szerelmük okán a halálba menekültek. Ehhez talán még bejátszást is illesztenek, aminek hatására Olaszországban változtatnak a házassági szabályozásokon.

Ennél a hírnél nem is az a szörnyű, hogy milyen munkakörülmények vannak Kínában, vagy hogy milyen az Apple termék, hanem az, hogy hírforrások ész nélkül vettek át egy olyan "hírt", ami egy színész fellépése során hangzott el több helyen színpadi jelenetként.

Hogy lehetett egy színházi előadást komolyan venni :F
Házi víziló pedig igenis létezik ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#20) dabadab válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Gazdaságilag már most erősebbek, mint azt kéne, ezért is kell mesterségesen visszafogniuk a kínai pénz árfolyamát. Nálam okosabbak azt mondták, hogy ha nem tennék meg, akkor a "nyugat" fizetésképtelenné válna Kína fele."

Valamit felreerthettel. Az igaz, hogy a juan arfolyamat mestersegesen alacsonyan tartjak, viszont az elemzok ennek a legfobb okat abban latjak, hogy igy teszik olcsobba a kinai exportcikkeket (es dragabba a Kinaba valo importalasat), a "nyugat fizetokeptelensege" szoba se jon (egyaltalan, hogyan johetne?).
Egyebkent en ovatosabb lennek az ilyen "Kina lesz a vilag ura" tipusu joslatokkal, annak idejen Japanrol is ezt hittek, aztan megse lett az. Kinanak is van eleg sok gazdasagi es tarsadalmi baja es a latszat ellenere meglehetosen szegeny orszag.

DRM is theft

(#21) banhammer válasza fateless (#19) üzenetére


banhammer
veterán

Anno komolyan vették H. G. Wells Világok harca rádió játékot is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) Tapsi válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


Tapsi
addikt

"Nálam okosabbak azt mondták, hogy ha nem tennék meg, akkor a "nyugat" fizetésképtelenné válna Kína fele." - van baj! Kik voltak ezek az okosok?

(#23) Goose-T


Goose-T
veterán

Tőlem aztán boldog pandamackókkal is gyártathatják az iCuccokat, akkor sem veszek belőlük.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24) Graphics


Graphics
Jómunkásember

:C Nem semmi az ürge :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) TESCO-Zsömle válasza #56573440 (#17) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Végül is, ja.

dabadab: Rendben, köszönöm.

Tapsi: Konkrét neveket nem fogok írni, mert volt már bajom belőle, de olyan emberekről van szó, akik nálam többet foglalkoznak világgazdasággal.

bLaCkDoGoNe: Számomra az a meglepő, hogy ezen még meglepődik valaki.

Amerika a lehetőségek országa. Ott bármi megtörténhet. ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) #40553216 válasza #56573440 (#11) üzenetére


#40553216
törölt tag

"a lényeg hogy olcsó legyen. ennek pedig ez az ára.">Az Apple termékek egy tipikus tulajdonságára világítottál rá. Deee tényleg.

"kíváncsi vagyok ha minden kínai termék megdrágulna ilyen címszó alatt, akkor mit lépne rá itt sok ember.">Vagy mit lépnének a gyártók(már persze ha minden alternatív gyártóhelyen - Afrika, D-Amerika, Dk-Ázsia - is ennyire komolyan számon kérnék ezeket a dolgokat)? Lehet, visszahoznák ide, a civilizált nyugatra a termelést és mindenkinek lenne munkája, nekik meg adott esetben kisebb lenne a pofátlan profitjuk?

(#20) dabadab
Kína jelentősen nagyobb Japánnál. Sőt, lélekszámban több, mint az EU, USA és Japán együtt.

(#27) Tapsi válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


Tapsi
addikt

Butaságot állítanak. Ezt közgazdászként mondom... :(

(#28) olbaidhun válasza dabadab (#14) üzenetére


olbaidhun
őstag

Vicc, hogy ma talán 30 évvel is elmaradottabbak vagyunk, mint a környező Országok. Legalábbis az életszínvonal és a fizetés figyelembe vételével. Mi lesz pár éven belül? 50évvel maradunk el?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#29) randras


randras
veterán

"Apple státuszszimbólumnak számító menő termékei"
:W Nee...

(#30) dabadab válasza olbaidhun (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Vicc, hogy ma talán 30 évvel is elmaradottabbak vagyunk, mint a környező Országok."

Remelem is, hogy vicc, mert ha komolyan gondolnad, nagyot tevednel.

DRM is theft

(#31) Ant@


Ant@
senior tag

A helyi tolmács cáfolta egy külföldi vadidegen állításait. Ez igazán meglepő. A Times/CBS stb. fals infók alapján hoz le híreket? Aztaaa! De most végre helyükre kerültek a dolgok. Én mindig is sejtettem ,h Kína a legvidámabb barrack. :(((

olbaidhun: A föld teljes népességét tekintve te/én/mi a felső 15%-hoz tartozunk. Inkább annak örülj ,hogy nem Kínainak születtél.

(#32) Tapsi válasza olbaidhun (#28) üzenetére


Tapsi
addikt

Évente többször járok Szlovákiában, és annyira azért nem irigyelném őket a helyedben. Nézz utána mondjuk az ottani autópálya hálózatnak. Megsúgom: nálunk lazán 3x annyi van, mint náluk. Románia/Szerbia dettó.

"A Times/CBS stb. fals infók alapján hoz le híreket"

Ez már a sokadik eset. Mióta garancia a név a hitelességre?

[ Szerkesztve ]

(#33) Komplikato


Komplikato
veterán

Nekem lövésem sincs mennyire erős Kína valójában gazdaságilag, de nem kevés zsetont adtak az USA-nak, és hát elég vicces szituk adódhatnak még ebből.

Egyébként meg ki hiszi el, hogy Kínában mindenki rizsültető jó parasztember és néhány kivételezett örülhet az iparban való munkálkodásnak? Valószínűleg pont olyanok az arányok, mint más országokban. Másrészt a kínai minimálbér az ottani árakhoz képest nem rosszabb mint itteni ... sőt.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#34) #56573440 válasza #40553216 (#26) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Lehet, visszahoznák ide, a civilizált nyugatra a termelést és mindenkinek lenne munkája, nekik meg adott esetben kisebb lenne a pofátlan profitjuk?"

tehát a gyáráttelepítés, a munkaerő képzés, valamint a megnövelt költségeket jelentő gyártás (nyugaton gyártott alkatrészek ára, normál fizetések, jó munkakörülmények) megoldható lenne? biztosan. milyen áron? te lenyelnéd a felárat? mert ez így leírva dejó hogy hozzuk vissza a gyártást, de ennek költségei vannak, a piac pedig árérzékeny...

(#35) spirit007 válasza dabadab (#30) üzenetére


spirit007
senior tag

Pedig hidd el, hogy Hajdú-Biharban 30-nak látszik, de ha tovább ruccanunk, pl. Nyírség, Borsod, Békés akkor inkább 40-50...

(#36) erdoke válasza fateless (#19) üzenetére


erdoke
titán

Elsőzős fikabulvár: menő
Hiteles újságírás: nem menő

A legjobb aláírás a héten

(#37) Fekete123


Fekete123
csendes tag

Elsőre nekem is az jutott eszembe, hogy ára van annak hogy a világ olcsón kapja meg ezeket az eszközöket, aztán beugrott hogy az APPLE-ről van szó :) Hova teszik azt a pénzt, amit itt spórolnak?

(#38) fordfairlane válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


fordfairlane
veterán

Gazdaságilag már most erősebbek, mint azt kéne, ezért is kell mesterségesen visszafogniuk a kínai pénz árfolyamát.

Hogy mi? :)) Kína azért tartja a jüant alacsony árfolyamon, hogy az export robogjon, mivel a kínai gazdaság növekedésének ez az alapja.

x gon' give it to ya

(#39) erdoke válasza Fekete123 (#37) üzenetére


erdoke
titán

Egyelőre az iPad nemdrágább, mint a hasonló tudású és anyaghasználátú konkurensek, miközben már többet fizet a Foxconn az iÜzemekben dolgozóknak. Hol a probléma? Esetleg van összehasonlító infód a Foxconn Nokiát vagy Samsungot gyártó üzemeivel?

A legjobb aláírás a héten

(#40) fordfairlane válasza spirit007 (#35) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az ország nem csak a legszegényebb megyékből áll, van egy nyugati része is, na meg ott a főváros. Ez a 30 évvel való lemaradást a környező országokhoz képest pedig vicc. Még Szlovákiára nézve sem igaz, nem is beszélve kelet vagy dél felé továbbmenve.

x gon' give it to ya

(#41) aram01 válasza Tapsi (#7) üzenetére


aram01
nagyúr

én ismerősöm is hasonlót csinál egy pedáns német cégnél(itthon)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) dabadab válasza Komplikato (#33) üzenetére


dabadab
titán

"Egyébként meg ki hiszi el, hogy Kínában mindenki rizsültető jó parasztember és néhány kivételezett örülhet az iparban való munkálkodásnak?"

Mondjuk én, ha már így kérdezted :)

"Valószínűleg pont olyanok az arányok, mint más országokban."

Ez egészen biztosan nem igaz, tekintve, hogy egyes "más országokban" sem pont olyanok az arányok, mint más "más országokban" - pl. Indiában sokkal nagyobbak a különbségek, mint Svédországban. Meg az is biztos, hogy nem ugyanannyian dolgoznak a mezőgazdaságban mondjuk Kenyában (75%), mint Németországban (2,5%).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43) pereces


pereces
tag

Egy gyári összeszerelős melós Kínában 3 dollárt kap óránként (amerikai társa 20 felett)
Egy kezdő diplomás programozó 4 dollárt kap ma Mo.-n óránként.
A Kínai vásárlóerő az itthoninak legalább a duplája de inkább több.

(#44) dabadab válasza pereces (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Egy kezdő diplomás programozó 4 dollárt kap ma Mo.-n óránként."

Hol lehet ennyiért ilyet kapni? Vennek egy raklappal :)

"A Kínai vásárlóerő az itthoninak legalább a duplája de inkább több."

És ezt valami adatokkal is alá tudod támasztani?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#45) Gyuri27 válasza olbaidhun (#28) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az lenne a jó ha 200 évvel lennénk elmaradva.
Lenne egy király, nem 386 törvényesen választott tolvaj.
Lenne a 10-d meg a 9-d adónak oszt csók.
Meg a bünösöket is rendesen megbüntetnék. Ezek az eu komfort börtönök, meg inkább legyen háziőrizetbe mert nincs hej. Hányingert keltő.
Szóval ha nem tudunk felzárkózni maradjunk le picit.

Amúgy nem sajnálom az almát. Gondolom ott is sz@ré-hugyé állitatnak elő.
Persze lehet azzal jönni, hogy mi se örülnénk a drágább cuccnak. Ez igaz.
De én annak se örülök, hogy ott még a takaritónő is gusztustalan pémzeket zsebel be. A közép és felső vezetésről nem beszélve.
Mi lenne ha 10 millás (dodóban) ház helyett csak 8-t vennének pecót. Nem 10 verda állna a garázsba csak 5. Meg nem mindenik senkiházinak lenne egy magángépe.
Ugyanis ez itt a probléma. Nem sajnálom a pénzt, hasznot, osztalékot senkitől.
De ne adja be nekem senki van olyan ember a földön akinek a munkája éves szinten megér 10 millás nagyságrendeket (dollárban).

ui: felőlem a nagy alma tönkre is mehet. De a többi hasonló cég is. Ugyanis olcsó telefonokat veszek. Mivel van életem, családom. Őket az olcsó telóval is fel tudom hivni. Nem kell másra.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#46) Fekete123 válasza erdoke (#39) üzenetére


Fekete123
csendes tag

Én úgy érzem, az Apple úgy ahogy van drága, legyen az akármelyik terméke, konkrétan az iPad-ot nem ismerem, mivel árában értelmét nem látom, lényegtelen melyik gyártótól jön. Persze lehet csak azért mert egy terméke amit próbáltam se tudott még olyat nyújtani ami miatt azt érezném nekem kellene.

(#47) randras válasza pereces (#43) üzenetére


randras
veterán

Cáfolnám. 1890 az órabérem, és még a diplomám sincs meg.

(#48) Gyuri27 válasza randras (#47) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nettó vagy bruttó? Mi a munka?

Amd - Radeon - Ryzen

(#49) bLaCkDoGoNe válasza Gyuri27 (#45) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Nem sajnálom a pénzt, hasznot, osztalékot senkitől."

Igen, az látszik, ahogy sistereg az irigység az írásodból.

Az olcsó telefonos részt pedig már nem is kommentálom, annyira színvonaltalan.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50) #56573440 válasza dabadab (#42) üzenetére


#56573440
törölt tag

plussz kínában hatalmas területeket művelnek mind a mai napig gépesítés nélkül kvázi manuálisan, rengetegen élnek ebből. a városokban sokan vannak ez tény, de falvakban még sokkal többen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.