Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Immy


Immy
őstag

Piratebay-en 300mega :D:D

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2) doc


doc
nagyúr

szarjon sunt az ilyen...
ezek utan az egyetlen kulturalt megoldas az lenne, ha csondben lehuznak a rolot (aztan persze ugyis nyitnanak uj irodat mas neven...)

(#3) Nyugdíjas válasza doc (#2) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

farfekvésest...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4) h-yle


h-yle
addikt

Mik vannak. Egy újabb "összeesküvés elméletről" derült ki, hogy van a lapja. ;]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5) bocsika


bocsika
aktív tag

Ezek majdnem úgy dolgoznak mint az adathalászok. Van egy kis adat a kezükben és behúzzák az embert csőbe. Ugyanez megy a parkolócédulákkal Magyarországon. Van egy elmosódott képük és lesarcolják az ember 5000Ft büntire és 20000Ft költségükre. A magánembernek meg k.ss mert ha visszaszól jön a kommandó és elviszi a gépét majd 2 hónap múlva a házát.
Hülye világ. :(

(#6) Penge_4 válasza h-yle (#4) üzenetére


Penge_4
veterán

Mindjárt jönnek, akik jól megmondják, hogy ez egyedi eset és különben is mélyen elítéli az egész jogvédő szféra.

És azért ítélik el mélyen, mert bántja az igazságérzetüket, nem pedig azért, mert a kapitalista társadalmi norma ezt diktálja: Köpönyeget jókor fordíts, farkasokkal te is ordíts!

(#7) fail.castel


fail.castel
csendes tag

ha ez mind igaz, akkor űberfail szituáció rulzik.

Metallica. Csakis. Amíg ki nem halnak.

(#8) EmberXY


EmberXY
addikt

Jó kis ügyvédi iroda, zsarolással is lehet jogi tevékenységet folytatni?
Mire nem képes egy DDoS.. :DD

Up the Irons!

(#9) Rive


Rive
veterán

A cikk az épp aktuális szerzői jogi balhé mellett legalább annyira szólt arról, hogy a céges fajta 'erősebb kutya b@szik' jogtól a közösségi fajta 'lincsjog' igazából csak árnyalatokban különbözik.

Következményesen persze az is látszik már most, hogy amiképpen a szélsőséges 'jogvédők' lejáratják a teljes vonatkozó témakört, úgy a 4chan meg a többiek is beleszaladnak előbb-utóbb valami olyanba, ami mellékesen a vágyott szabadságot sz@rozza be mindenestül.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) sh4d0w válasza Rive (#9) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Még azt sem mondom, hogy nincs igazad, a probléma azonban az, hogy a szerzői jogvédők sem a különböző felmérések, sem a szempontjukból vesztes bírósági ügyek kapcsán nem gondolják azt, hogy nem egészen fedi a valóságot az általuk képviselt álláspont.

Szerintem már az Operation: Payback is a bitch is messzire ment, de lehet, hogy a szép szó nem használ. Fenti cikkben is látható, hogy valójában zsarolással veszik rá a torrentezőket a fizetésre, ami szintén nem törvényes, inkább köztörvényes.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#11) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

nem lepődtem meg. már jóideje sajnos mindenből mocskos üzletet csinálnak

sweetlou6.wordpress.com

(#12) Arena87


Arena87
aktív tag

Lebukott a torrentfaló ügyvéd
Erről hírről azt hittem elsőre, hogy egy ügyvéd gépén illegális tartalmat találtak a számítógépén. :DDD De sajnos tévedtem. :(

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#13) dajkopali válasza Arena87 (#12) üzenetére


dajkopali
addikt

szted egyébként a cikkben szereplő ügyvéd gépe nincs tele torrentről lehúzott cuccokkal? :)
(ha valaki, ő tudhatja, hogy megy ez :DD )

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) philoxenia válasza Arena87 (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Illegális tartalom minden adat rólam, aminek nem engedélyeztem a tárolását részükre...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15) Penge_4 válasza philoxenia (#14) üzenetére


Penge_4
veterán

Kivéve ha találnak valami jogi kiskaput. Ugyanis most is a kiszivárgáson csúsztak el, nem pedig azon, hogy tárolták az adatokat, mert arra csak annyit mondtak, hogy csúnya dolog. De az iroda működött, eljárás nem volt.

(#16) Rive válasza philoxenia (#14) üzenetére


Rive
veterán

Háááát... Pont ügyvédeknél ez valószinű egy kicsit bonyolultabb.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17) Воланд


Воланд
titán

Érdekes eset és az a legszomorúbb, hogy az ügyvédi iroda valószínűleg megússza egy sima ejnye-bejnyével meg egy kis pénzbírsággal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) sh4d0w válasza Penge_4 (#15) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ügyvédi irodának erre semmilyen körülmények között nincs joga, nem nyomozóhatóság.

https://www.coreinfinity.tech

(#19) philoxenia válasza Rive (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha beperelné őket a fele, ráadásul különböző bíróságokon, érdekes eredmény jöhetne ki....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) Penge_4 válasza sh4d0w (#18) üzenetére


Penge_4
veterán

Többek között ezért nem hiszek én ezekben a jogi passzusokban. Úgy forgatják, ahogy ők akarják. Idézet a cikkből:

A felháborodás és a bejelentések hatására a brit adatvédelmi biztos közölte, hogy azonnal vizsgálatot indítanak az adatszivárgás körülményeinek tisztázása érdekében. Természetesen nem a levelekből kihüvelyezhető, esetleg etikátlan vagy kifogásolható viselkedés miatt, hanem azért, mert az érzékeny adatokat tartalmazó Excel-táblázat egy nyilvános weboldalról, ráadásul titkosítás nélküli formában elérhető volt. Az ACS:Law ezzel megszegte a brit adatvédelmi törvényt, mely szigorú kötelezettségeket ír elő az adatkezelők számára: a személyes adatokat a lehető legnagyobb gondossággal kell tárolni, illetve megosztani.

Szóval zsarolni nyugodtan zsarolhattak ki tudja hány éve, most, hogy véletlenül egy technikai hibából adódóan kiszivárogtak ezek az adatok, már egyből foglalkoznak vele.

Jobb helyen az ilyeneknek kéne életfogytot kapniuk (mivel halálbüntetés már nincs), mivel halmozottan tették, amit tettek:
1: Ügyvédi eskü megszegése.
2: Hatáskörrel való visszaélés.
3: Zsarolás.
4: Nyereségvágyból elkövetett bűncselekmény.
5: Hátrányos helyzetűek megkárosítása (például az a mexikói 3 gyerekes anya és a többi, akiket nem tudom melyik jogvédő hivatal perelt be dollármilliókra éppen, de nekik is volt szép számmal hasonló eset).
6: Jogi passzusokkal való visszaélés (tudom, ezt mostanság példastatuálásnak hívják).

És végül jöhet az adatok emberi mulasztásból történő kiszivárogtatása, ami viszont már csak a jéghegy csúcsa.

De nem ez lenne a fő vádpont, pláne nem az egyetlen és a többit elfelejtjük, mert ha végignézünk a közintézmények és egyéb sóhivatalok szerverein szerintem szép számmal lennének, akik 1-1 koncentrált támadás után öntenék magukból a bizalmas adatokat. Sokaknak még ennyi se kell, csak egy idióta titkárnő, aki továbbküld egy vicces PPS-t és mellécsatolja az előfizetők adatait tartalmazó Excel táblázatot.

Mellesleg egy ügyvéd hozzáfér rengeteg bizalmas adathoz, mivel a munkájához tartozik, hogy tisztában legyen az üggyel több nézőpontból, tehát joga van neki hozzáférni bizonyos nyomozati információkhoz, csak a "miért"-tel van a baj. Mert random nyomozgatásokhoz nincs joga, főleg pénzszerzés/zsarolás céljából.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.