Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 14adam


14adam
addikt

Ilyesmi színes bill-t hol lehet venni? :B

(#2) Enton válasza 14adam (#1) üzenetére


Enton
addikt

Jogos a kérdés! Tetszetős példánya ez a remekbeszabott kütyüknek.
Must have! :DD

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#3) Lenry


Lenry
félisten

pontosan mi is kerül cca. 380.000-be ezen?
ennyiért már kaphat a gyerek ájMeket is. vagy egy normális PC-t...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kakaóbiztos? Mert ha igen, akkor a kormányzat figyelmébe kellene ajánlani ;]

(#5) Rover623 válasza Lenry (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Pl. az érintőképernyős 5:4-es LCD...ma már kevesen gyártanak ilyet...és aki gyárt is, főleg ipari, biztonságtechnikai és egyéb jól fizetős helyekre.
Okosabb lett volna vmi olcsó szélesvásznú monitor seggére csavarozni a mini-pc-t.
Meg oprendszerből sem biztos hogy az Ultimate a legolcsóbb.
No meg valószínű, hogy az előre telepített 100+ szoftver(ecske) sem mind free vagy shareware...

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#6) aram01 válasza Lenry (#3) üzenetére


aram01
nagyúr

ez parasztvakítás

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) ThaBoss válasza aram01 (#6) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Simán az...
Az okosabb összeválogatja magának ennek töredékéért :U

(#8) edward2 válasza aram01 (#6) üzenetére


edward2
addikt

Nem, szerintem ez megint a gazdag hülyegyerekek csemetéinek jo. Mondjuk úgy 5től7 éves korig. Utána meg lehet sírni az Alienware-ért.

(#9) Jim Tonic válasza ThaBoss (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezektől az okos kommentektől a falnak tudok menni.
Szerinted minden gyerek maga építi a PC-jét? Főleg ez a korosztály, és a lányok? És aki nem, az meg nem okos?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) darkarthur válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


darkarthur
senior tag

Gondolom nem pont így értette.

Az a nem okos, aki egy ilyen konfigurációért ennyit ad, mert bemegy a boltba is, összerakják neki töredéke pénzből, ezen paraméterekkel. Az a nem okos, aki a szó szerint semmiért több száz ezer forintot ki ad!

Samsung S23 Ultra 5G

(#11) szuper-t


szuper-t
senior tag

380k? B+ ebből már Gamer gépet építek a lurkónak
aki ezt megveszi a gyerekének gratulálok...

(#12) Jim Tonic válasza darkarthur (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ohhh, vazz. Mi lenne, ha megértenétek, hogy nem mindenki annyiból él, mint mi?
Ilyen alapon sajtos kiflit se venne senki, mert 4x annyiba kerül, mint a sima. De a sajtos kiflit sokan megengedhetik maguknak. Van, aki meg ezt engedheti meg. Aki havonta 5-10m forint bevétellel van, szerinted azt érdekli? És még ez nem egy olyan nagy kereset.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Rover623 válasza szuper-t (#11) üzenetére


Rover623
félisten

Az a szerencsétek (meg persze az enyém is), hogy értetek a dologhoz...;]
Ezen az alapon az autószerelő meg röhöghetne rajtatok, hogy megveszitek a drágább modelleket az autókból...mert ő megveszi az alapmodellt, aztán szépen lassan feltuningolja...
A szabni-varrni tudók nem értik, hogy mi kerül a boltban vásárolható kosztümben x ezer forintba, amikor pár százasért megveszi a szövetet, a cérnát meg a gombot, oszt' megvarrja magának...
És még lehetne sorolni a példákat...

Ne felejtsük el a következőt sem: az egyben vásárolt, pláne a nagyobb/jobb gyártók által összerakott gépekre egyben vonatkozik a garancia...ráadásul nagyságrendekkel kevesebb gond fordul elő velük...pláne ismeretlen az inkompatibilitás az alkatrészek/driverek között...
Aki megvesz egy ilyen gépet, joggal röhög a sok "hozzáértőn", aki nap mint nap itt siránkozik a különböző topicokban, hogy "jaj segítsetek! Vettem XY alaplapot, VW procival meg ZY VGA-val, ötpercenként kék halál, most mi van!?"...:DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#14) szuper-t válasza Rover623 (#13) üzenetére


szuper-t
senior tag

:D
igen ez igaz de sajna a gyártók egye jobban elszánlak az árakkal
sajna ezt a gépet lazán 100K ból ki lehet hozni az előttem szóló mondta h a touch screen miylen drága:)
1 ph-s kollégánál 5-12k ig lehet venni fóliát amit csak felraksz a notidra és megy is . sajna nagyon irreális árakkal dobálóznak .
ez addig nem gond míg sok tudatlan ember él a földön. ők megveszik de előttünk akik célhardvert vesznek lejáratják magukat :(

(#15) ThaBoss válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ki mondta, hogy a gyerek építi a gépét! :(((
A szülő felelőssége, hogy összerakjon egy gépet a kölöknek... :U

(#16) llax válasza szuper-t (#14) üzenetére


llax
senior tag

A konfig árának ~harmadát a tuchscreen, egy hatodát a PC, kb. még egy harmadot a szoftverek, a maradék hatodot meg az, hogy ez "szpesiöl edisön" gyerek-PC (meg esetleg lehet valami gyári support)...
Ezek fényében és a megcélzott piacot nézve nem is olyan drága...

Ugyanakkor ha már ilyen szinten lemondtak a 3D-ről (int. Intel VGA), és a mindent-egybe kialakítással és garanciával (vaszleg) nincs is lehetőség a 3D képességeket, így a komolyabb játékokra alkalmasságot nagyobb mértékben fejleszteni (gondolom valami laptop-szerű alaplap), akkor már egyszerűbb lett volna Linux alapokra építkezni (ilyen PC-re egyenesen Ultimate???)...

ThaBoss : hidd el, a szülők nagy többsége azt sem tudja mi az a processzor vagy memória (nem csak nálunk, hanem úgy általában), max annyit tud, hogy a gépben van olyan is... Sok helyen örülnek (és persze meg tudják fizetni), hogy egyben vehetnek valami kimondottan gyereknek való PC-t...

[ Szerkesztve ]

(#17) ThaBoss válasza llax (#16) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ezzel egyetértek! :R
Csak sajnos bánt, hogy a komplett gépekkel hogy átverik a jónépet...

(#18) llax válasza ThaBoss (#17) üzenetére


llax
senior tag

Szigorúan üzleti értelemben nem átverés ez...

Csak egyszerűen olyan dolgokat adnak el, amire nem lenne szükségük az embereknek (gyerekeknek), vagy legalábbis nem ilyen módon. Vagy ha már mindenképp Windows és mindenképp gyereknek, akkor meg legyen alkalmas a gép 3D játékok futtatására is (még ha nem is full feature módon, de azért élvezhető minőségben).

Bár ha pl. egy óvodásnak veszik, a tuchscreen még érthető is...

(#19) total90


total90
veterán

Elég drága gyerekjáték :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#20) lorenzen válasza llax (#18) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Szigorúan üzleti értelemben nem átverés ez...

Átverés, mert egyetlen a gyermek szempontjából hasznos megoldás sincs benne.

A billentyűzet normál méretű. A gyermekek kisebb kezéhez miért nem igazodik a nagysága. Ez fontosabb lenne, mit a színezés.
A monitor sarkos kialakítású. Heves (nem feltétlenül számítógépes) játék közben komoly sérülést szenvedhet a gyermek.
Alig vagy egyáltalán nem alkalmas gyermekjátékok futtatására a gép.

Lehet, csak a hírbe nem fért bele, de egy ilyen gépre speciális, szülői felügyeletet biztosító szoftverkomponensek kellenek.
Bizonyos programok futtatásának időkorlátok közé szorítása.
Bizonyos oldalakra véletlenül se juthasson el a gyerek....

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#21) szuper-t válasza lorenzen (#20) üzenetére


szuper-t
senior tag

Egyetértek
de itt sajna arról lenne szó h amit normális ember magának nem venne meg.. azt csiriviri köntösben megveszi a gyerekének hisz azt hiszi róla h ez neki jár + jót tesz vele:)
Családon belüli kapcsolatok és a modernizáció okozta Lelki sérülések:) pszichológia...
Bár itt a rofit a lényeg így :) e felett is szemet hunynak az emberek:)

(#22) menalcas


menalcas
őstag

Szerintem elég lett volna ha a wasd -t más színre cserélik, adnak egy gamer egeret + 100 progi helyett telepitenek pár fps-t, a mai gyerekeknek már úgyis csak ez kell.....

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#23) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem látom a gyémántberakást.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) D1Rect


D1Rect
félisten

Hű, de drága a színes bill. :U

(#25) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Nincs is C2D E5200.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#26) Rover623 válasza CHIPman (#25) üzenetére


Rover623
félisten

De van...
Most biztos azon kell szőrözni, hogy Core 2 Duo, vagy Dual Core, vagy Pentium...:F
A lényeg az E5200...meg az, hogy a gyártó weboldalán nem ezzel a procival kínálják hanem E2180-assal...:DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#27) zed1983


zed1983
őstag

Nem hiszem, hogy itthon népszerű fog lenni...ilyen áron...ilyen erős anyagi helyzettel :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#28) Gergo88


Gergo88
tag

Az hogy a magán és mássalhangzók a billentyűzeten más színűek az már legalább 20 ezer forint...

Basu gasu bakuhatsu busu basu gaido.

(#29) vergilx


vergilx
őstag

nekem kell olyan bill,mekkora "fless" ;] ;]

(#30) Rover623 válasza vergilx (#29) üzenetére


Rover623
félisten

Lehet ilyeneket kapni: [link]
Professzionális felhasználásra, főleg képfeldolgozás, TV/rádió adásszerkesztés, ipari vezérlések céljára régóta léteznek ilyenek:
[link]
Időseknek, látássérülteknek: [link]

primus inter pares

(#31) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

kakajóálló?

(#32) Rover623 válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


Rover623
félisten

Már elsütötték...:U

primus inter pares

(#33) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

elsütötték..:W

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#34) ddekany


ddekany
veterán

Ez a billentyűzet egy mai gyereknek teszik vajon, vagy inkább égőnek tartja? Én az utóbbira tippelnék...

(#35) - = Zk = - válasza ddekany (#34) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a "mai" gyerekek használnak még számítógépet? minek?....max, hogy myvip-ezzenek! .:DD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36) Translator


Translator
tag

:: kinézete nehezen vállalható egy felnőtt számára

Hát a belseje is, GMA 3100... :O

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#37) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Hmmm...

Emléxem mikor még az első gépem kaptam karácsonyra...

Anyumék ugye a legjobbat akarták a hülye gyereküknek...meg is vették....csak a hiba ott kezdődött, h vga ami benne volt egy nulla, valamint kb. 4x-es áron vetette meg velük a cég computer zsenije......

A tanulság, a következő gépeket én állítottam össze....most meg ugye a sanyarú sorom, már nem csak összeállítom de fizetem is....

Szóval a lényeg, hogy ez a gép is egy tudatlan szülő bevadítása...rásütik, hogy only 4 kids és jószándéku, de a tudatlan szülő elszalad, megveszi, és utána nem tudja, h a gyerek miért lógatja az orrát, hisz egy kezdő alienware vagy egy erős közepes konfig áráért egy FOST kapott a gyerek....

Ez max tényleg egy 5-7 éves gyereknek jó, de véleményem szerint egy 5-7 évesnek nem sok helye van a gép előtt...

Azt meg kifejezetten gusztustalannak tartom, hogy mindenki a gyerekeken akar nagyot fogni...mert tudják, hogy nincs az a "hülye" szülő aki ne venne meg bármit a gyerekének...

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#38) marositech


marositech
senior tag

De most tényeg...
MI nem mondhatjuk meg a frankót?
Te barom szülő! Ne vegyed, mert lehúzás!
Nem...nem érdekel, hogy havi fél misit keresel nettóban,de akkor is lehúzás!

dokesz007-nél egyetértek.
Van informatikai tudásom, én legalább 20 családnak a gépét állítottam össze, miután megmondtam nekik, hogy MM/S***rn/EW stb. komplett gépet venni csúnya dolog. Én ingyér összenyomok egy gépet, csak megmondom mit kell venni.

5-7 éves pöcs mit akar a gép előtt? Szépen legózzon vagy firkálja össze a falat.
Suliban is előbb tanuljon meg írni. Nem-e? 14 éves korig nem is engedném a kölköt gép közelébe, na meg az internet közelébe se!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#39) Prof01


Prof01
veterán

Jó ötlet, de ez az ár nevetséges érte... :C
Ennyiért iMac-et kapni...

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#40) Prof01 válasza Lenry (#3) üzenetére


Prof01
veterán

Látom nem csak nekem jutott eszembe az alma. :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#41) Morden24 válasza ThaBoss (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

A szülő felelőssége, hogy összerakjon egy gépet a kölöknek...

Úristen bazzeg.
És mi van, ha a szülő pont orvosnak ment, vagy ügyvédnek, vagy történetesen bárminek, és pont magasról leszarja, hogy kövesse az informatikát, vagy értsen hozzá?

Annyira gáz ez a gusztustalan kocka hozzáállás, hogy ha valaki nem tud összerakni egy gépet, akkor az hülye.

Van, aki pl. nem akar a tetves kiskerekkel veszekedni, és suttyó boltokba járni 15 féle alkatrészért. Van, akinek ez nem hobbi. Van, akinek ez csak egy eszköz, amit megvesz.

Vagy te pizzarendelés helyett mindig összeválogatod az alapanyagokat, és megcsinálod otthon? Esetleg anyu...?

Sectumsempra - For Enemies

(#42) Spancho


Spancho
őstag

a Tuskóban meg a Madaras Tuskóban is vannak gyerek pc-k sőt gyerek laptopok is 3-4k Huf és nyomkodhatja a gyerek :)
Még hogy 2000$ , örültem régen ha karácsonyra kaptam egy sárga kazettás tv-játékot a kínai piacról :DDD

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#43) Khelben válasza marositech (#38) üzenetére


Khelben
nagyúr

5-7 éves pöcs mit akar a gép előtt? Szépen legózzon vagy firkálja össze a falat.
Suliban is előbb tanuljon meg írni. Nem-e? 14 éves korig nem is engedném a kölköt gép közelébe, na meg az internet közelébe se!

Látom, nincs gyereked, de a te gyerekeidnek aztán csodaszép gyerekkora lesz és amikor középiskolába kerülnek 14 évesen, naprakész ismeretekkel rendelkeznek majd a világról. :D

(#44) - = Zk = - válasza Khelben (#43) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mind1...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#45) ThaBoss válasza Morden24 (#41) üzenetére


ThaBoss
senior tag

(#46) kola.11 válasza Khelben (#43) üzenetére


kola.11
tag

"5-7 éves pöcs mit akar a gép előtt? Szépen legózzon vagy firkálja össze a falat.
Suliban is előbb tanuljon meg írni. Nem-e? 14 éves korig nem is engedném a kölköt gép közelébe, na meg az internet közelébe se!"

Egyetértek. Én sem engedtem/engedem az enyémeket 10 éves kor előtt a géphez.

Ilyenhez meg főleg nem. :DDD

(#47) Khelben válasza kola.11 (#46) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pedig mire ők felnőnek, mindenhol számítógépek lesznek, még a hűtőben is. Szerintem nem árt, ha megtanulják készség szinten kezelni. Nézd meg a mostani öregeket, kimaradt az életükből a teljes elektronikai boom, aztán még az is gond, hogy egy mobiltelefont kezelni tudjanak, a számítógépről nem is beszélve.
Mire a gyerekek iskolába kerülnek, ott is lesz számítógép, nem árt, ha be tudja kapcsolni és tudja kezelni. A nagyobbik lányom 4 éves, esténként fél órára az övé a gép, amíg lerendezi facebookon a farmját meg az akváriumát. Ettől semmi baja nem lesz, viszont már most tudja kezelni annyira a gépet, hogy bekapcs, böngésző, bejelentkezés. A jelszavának a betűit ismeri, a számokkal is tisztában van már 20-30-ig. Nagyon kevés óvodástársa tart itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.