Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Cca. 13% van meg 4.4 alatt? Es meg a Symbiant mondtak halottnak? ;]
Ez amugy mit mutat? A felhasznalok "igenytelenseget", vagy a gyartok toketlenseget a frissites elmulasztasara?

(#2) bolondember válasza Kasya (#1) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én azt mondanám: mindkettő. :K
De főleg a másodikat.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) tothmaxy182 válasza Kasya (#1) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Természetesen leginkább a gyártók tehetnek róla, de azért a dolog nem ennyire egyszerű...

A barátnőm Redmi 2s-én is 4.4 fut. A telefon villámgyors, atom stabil, fut rajta az ég világon minden. Most vegyünk új telefont csak azért, hogy frissebb OP-rendszer legyen rajta? Vagy kezdjek el főzött ROM-okkal bohóckodni? Minek, ha egyszer tökéletesen teszi a dolgát?

Minden szavam magánvélemény!

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

Párhuzamosan használok egy 4.4.1-es és egy 6.x telefont, és kényelmesebbnek illetve kevésbé idegesítőnek érzem a régebbi rendszert. Tudom, ez eléggé szubjektív dolog, de akkor is fura :)

(#5) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én is frissíthettem volna G3-on 6.0-ra, meg erre-arra, de megmaradtam a Lollinál. Nekem tökéletesen megfelel.
Aki meg nem mókol telefonnal és abból van a nagy többség, megveszi a telefont és fingja sincs róla, milyen rendszer van a telóján. Az ilyeneket ábszolúte nem érdekli, h most KK, LP, vagy MM... Úgyh nem meglepő, h sok telón még KK, meg GB is fut. Megvették azokat a telókat és annyi. Asszony az F6-ot JB-el használja a mai napig. Azt sem tudja mi az. Megy minden a telón és ez a lényeg. A legtöbb ember ezzel így van.

(#6) lcee79


lcee79
őstag

Én szívesen frissíteném a z3 compact-omat nougatra, de sajnos a sony nem adott ki hozzá ilyen verziót...
Mert a snapdragon 801-es nem felel meg már nem tudom milyen titkosítási dolog miatt...
közben megtaláltam:
"A japán mérnökök azt nyilatkozták, hogy ha akarnák, akkor sem tudnák kiadni a frissítést, mert a Google minőségbiztosítási rendszerein (CTS – Compatibility Test Suit, illetve CDD – Compatibility Definition Documents) nem felelne meg. Egyes források a megváltozott grafikai alrendszert, és az érkező Vulkan API-t okolják, mások szerint (mint például az AndroidAuthority) viszont a hardveres titkosítás hiánya a fő ok. Ezekben a telefonokban még ARMv7 utasításkészletű processzorok dolgoznak, és az Android N a fájlszintű titkosítás során már épít az ARMv8 extra utasításkészleteire."
Na mindegy... Emiatt nem veszek most újabb telefont.
A 2014 októberben vásárolt készülékem a gari lejárta előtt meghibásodott, és egy újat kaptam helyette :)
Így most majdnem új készülékem van, csak a nougat miatt nem cserélem le.
Ha nagyon akarnák frissíthetnék, akkor is ha nem felel meg minden feltételnek...

Szóval az ilyen grafikonokkal szerintem a felhasználókat is (már aki látja) meg a gyártókat is csak idegesíteni akarják :)
Nem is tűnik úgy, hogy az egységesség lenne a cél...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#7) Dr. 444Hertz válasza tothmaxy182 (#3) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

+1
Én nekem van két telefonom, az egyiken (CM1) Lolli fut, a póttelefonomon (SP) pedig KitKat....
Nem én tehetek róla, hogy nincs újabb rendszer gyárilag.
Működnek, úgyhogy el vagyok velük még egy darabig.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#8) FragMaster válasza Kasya (#1) üzenetére


FragMaster
addikt

Pl én tavaly év végén vettem droidos navit (wayteq x995), arra sincs frissebb :) Vadonat új termék, nincs fejlettebb a kínálatukban, de a dolgát teszi.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#9) Tikakukac


Tikakukac
titán

5-6éve biztosan volt már mikor valamelyik droid verzsön azt csinálta a HTC-ken, hogy qrva hangos volt a számokon pötyögés telefonban és késve kelt fel hívásra a kijelző. Sony retró hangulatában az új ROM-ra ezt is megoldotta. Kamera pedig még az eddigieknél is viccesebb, a képet visszanyitni 30 másodperc kell, addig olyan kis pixeles a drága. De azért örülök neki, hogy fél évtized után is tudunk ugyanannyira gané dolgokat kiadni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) attilav2


attilav2
őstag

Szerintem elsősorban a főzött ROM-ok miatt tör előre a nougat, Cyanogen és Lineage formában elég sok készülékre elérhető, szerintem a marshmallow térnyerését is elsősorban a CM segítette.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#11) Kasya válasza attilav2 (#10) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szerintem ebben a fozott romok nem szamitanak bele.

(#12) janeszgol válasza lcee79 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Szép ez a duma, csak éppen a low end telefonok ilyen MT 6580A-val Nougattal jönnek. Azokban is ARMv7 van.

Loveless, az én kedvenc rendszerem a Huawei féle 4.1 és az Alcatel féle 4.2.2. Atom stabilak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) rdt89 válasza lcee79 (#6) üzenetére


rdt89
addikt

Ebben az egészben az a szép, hogy a Zuk Z1-re meg bejelentették a 7.0-át (szerintem már kint is van elérhető formátumban), pedig az is S801-es és a Sony is csinált a 801-hez béta Nougatot, tesztelni is lehetett aztán visszavonta, gondolom nem érte volna meg a beleölt energiát.

[ Szerkesztve ]

(#14) haxiboy


haxiboy
veterán

Én a Google helyében kicsit megszorongatnám a telefongyártók tökeit. Ha már nem támogatják a saját eszközüket, de még kompatibilis lenne az adott verzióval (mint ahogy láthatjuk sok sok éves telefonokon is hibátlanul mennek az újabb főverziók hála a közösségnek).
Tegyék elérhetővé a Stock Androidod az adott SOC-okhoz, és adjanak hivatalos lehetőséget a gyártók a bootloader nyitásra MINDEN eszközön, olyan megszorítások nélkül mint amit a Sony csinált (ha nem független nincs bl nyitás stb.stb.)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#15) #51736960 válasza janeszgol (#12) üzenetére


#51736960
törölt tag

Igen, egy Huawei Y300-ról van szó a 4.1.1 esetében, ~1 éves uptime van a rendszerben (idáig) :)

(#16) attilav2 válasza haxiboy (#14) üzenetére


attilav2
őstag

Tegyék elérhetővé a Stock Androidod az adott SOC-okhoz, és adjanak hivatalos lehetőséget a gyártók a bootloader nyitásra MINDEN eszközön, olyan megszorítások nélkül mint amit a Sony csinált (ha nem független nincs bl nyitás stb.stb.)

Ezt én is támogatnám, megtoldanám azzal hogy a gyártók támogassák a Lineage-ot
hogy elérhető legyen a készülékeikre. Tehát hogy lehessen a gyári rendszer mellett Lineage-ot is választani.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#17) haxiboy válasza attilav2 (#16) üzenetére


haxiboy
veterán

A legjobb az, hogy a gyártókat kötelezi a google hogy X időn belül elérhetővé kell tegye az Androidban végzett bizonyos módosításainak forrását / kernelt stb stb.

Egy kezemen meg tudom számolni hányan tartják be. Van, ahol még a gyári romot sem tudod letölteni nemhogy forrásokhoz hozzáférni. Van ahol könyörögni kell érte. Galaxy S6-hoz a mai napig nem láttam normális custom romokat...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) janeszgol válasza #51736960 (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Az az egyik kedvenc telefonom. A másik a G510. Jó, sajnos a csengőhangszóró halkulás az szériahiba az Y300-nál, de akkor is a kedvencem. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Bici válasza Kasya (#11) üzenetére


Bici
félisten

Miért nem? A főzött Rom is ugyanolyan Androidnak jelenti le magát, mint a hivatalos Rom.

(#20) janeszgol: Nekem is Android 7.1 (LineageOS) van minden telómon.
Mondjuk én mindig úgy választok telót, hogy jó főzött-rom támogatása legyen. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) janeszgol válasza Bici (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát akkor még gázosabb a helyzet, csak a főzött Romok miatt ment fel a Marshmallow és a Nougat részesedése.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) Tomi_Ohl válasza rdt89 (#13) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Azért jöhet ki a Nugát a Z1-re, mert kínai telefon, Kínának szánt ROM-mal (tehát Google services nélkül). A többi gyártó is adhatna ki Nugátot, ha nem lenne fontos a Google követelményeinek a respektálása.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#22) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Én a Z5 Compactommal már Nougaton vagyok :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#23) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

1,5éves LG V10 Flagship még mindig csak MM és már vagy fél éve húzzák a frissítést(ha lesz egyáltalán.)

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#24) Tikakukac válasza DjFlanker (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Én meg az idegösszeomlás szélén tőle :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) Tomikaa. válasza janeszgol (#18) üzenetére


Tomikaa.
tag

Volt nekem is Y300-am, szerettem, 3 évig nyúztam. Sok romot kipróbáltam rajta, mert a gyári 4.1 egy idő után már rakoncátlankodott. A végén már kontakthibás volt a microUSB portja (a kitisztítás nem segített) és az akksi is megadta magát. Jelenleg sajnos tégla. Most egy P8 lite-ról írok, ezt is szeretem, de erre sokkal kevesebb a rom.

(#26) zseko válasza #51736960 (#15) üzenetére


zseko
veterán

Mutass már printscreent az uptime-ról :)

HR24.hu

(#27) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Lehet, hogy fél éve jött, de 3 Android eszközöm közül még egyik se kapta meg.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#28) Wesder


Wesder
félisten

Redmi 3 LineageOS 7.1, vagy MIUI8 5.1-es droidon. Mindkét rendszerrel működik a mobil 120%-osan, így felesleges cserélni. :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) BlackPriest válasza Kasya (#1) üzenetére


BlackPriest
őstag

Az en 2.3-asom nincs neten, szoval nem szol bele, de azt csak navira hasznalom offline, nekem megteszi. A "rendes" telomra sincs 4.4-nel frissebb.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#30) Youri


Youri
veterán

Mire kijön az O betűs -úgy hallottam Oreo lesz -, ez elérheti akár az 5%-ot is :)

RTX ON

(#31) Vikooo


Vikooo
addikt

En is bosszankodok, hogy a G4 -re sokkal kesobb jon ki a Nougat mint az elvarhato lenne, nekem csak 2 funkcio miatt kene: Doze on the go es az uj ertesitesek. Minden masra ott a Google Play Services :P

Lassan eljutunk oda, hogy az uj foverzio annyira keves hasznos ujdonsagot tartalmaz, hogy szinte mindegy is, hogy megkapom vagy sem. Biztonsagi frissites legyen termeszetesen.

[ Szerkesztve ]

(#32) #51736960 válasza zseko (#26) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nem voltam teljesen őszinte, mert időnként sim-et cserélek benne, és ilyenkor muszáj kikapcsolni. De már lassan két éve a komódon lakik a teló, csak hívásfogadásra használom és tényleg nem fagy soha. Sőt tölteni is elég egy héten egyszer, annak ellenére, hogy a régi gyári akksi van benne. Ja és az ébresztőóra funkciót is ő tölti be :)

(#33) H.Istvan25 válasza Kasya (#1) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ez nem igénytelenség, csak sok embernek nincs pénze évente új telóra.

Huawei Mate 9

(#34) Dr. 444Hertz válasza H.Istvan25 (#33) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Pontosítanám.
Ez igénytelenség, de a gyártók igénytelensége, mert nem hajlandóak régebbi telefonra frissítést kiadni. :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#35) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Nexust kell venni, és nincs probléma.. (vagy ha minden igaz a nokia is megérkezik) Pixelt meg majd ha kiforrt a 2. generációra vagy miután lemegy az ára.

(#36) Rickenstein válasza Dr. 444Hertz (#34) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Pontosítanám.
Ez igénytelenség, de a gyártók ÉS a Google igénytelensége, mert nem hajlandóak régebbi telefonra frissítést kiadni ÉS a Google nem követeli meg tőlük az OS verzió frissítést (pl. nem érhetőek el a Google Play szolgáltatások régebbi OS verzión és társai).

PS C:\>_

(#37) H.Istvan25 válasza Dr. 444Hertz (#34) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ez igaz, de van amikor hardveres akadály van. Pl a nexus 5 és a 6 azért nem kapja meg a Nougatot mert a processzor architekturája nem kompatibilis

Huawei Mate 9

(#38) Dr. 444Hertz válasza H.Istvan25 (#37) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A Z3 (SD801) béta program keretén belül volt egy működőképes N, szóval csak akarat kérdése.
De a Google nem támogatja a korábbi SoC-t sajna

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#39) Tomi_Ohl válasza Dr. 444Hertz (#38) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ez az, Google appok nélkül meg minek adná ki mondjuk a Sony?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#40) Dr. 444Hertz válasza Tomi_Ohl (#39) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A lényeg, hogy egyáltalán nem a felhasználók hibája.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#42) FragMaster válasza H.Istvan25 (#37) üzenetére


FragMaster
addikt

A N6 kapott hivatalos 7.1.1-et.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#43) Tomi_Ohl válasza Dr. 444Hertz (#40) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Az nem kérdés.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#44) zseko válasza #51736960 (#32) üzenetére


zseko
veterán

Kár, kíváncsi lettem volna ekkora uptime-ra :) Én a Galaxy Spica-val kb.3000 óráig juthattam emlékeim szerint (lusta vagyok előkeresni a fotót :B), de ez sem 'hivatalos', mert akkor már nem volt használatban a telefon, se sim, se wifi, se net, csak le volt téve a polcra és mindig feltöltöttem. Mivel szinte naponta tölteni kellett, érdekelt, hogy a telefon ennyire szar, vagy a rendszer, és egyáltalán meddig bírja ha semmihez nem fér hozzá, ha nincs hozzányúlva, csak 'van'. Kb. 26-28 naponta kellett töltenem így.

Csak megkerestem, hogy akkor most mennyi volt tényleg :D
Azért nem több, mert öcsém kölcsönkérte, így a sim betételekor újraindult.

[kép]

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#45) slimshady válasza Kasya (#1) üzenetére


slimshady
senior tag

Gyanítom inkább az utóbbi. :)

üdv.: SlimShady

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.