Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Előbb utóbb meg a játékok is BD re jönnek majd ki:( PS3nál így van de az mástészta. De mostmár lassn két db dvd 9 re de 1 a minimum:)

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#52) v.tom válasza max-pain (#20) üzenetére


v.tom
őstag

Igaz, és ez a dolog az, ami a blu-ray korábbi elterjedését is gátolta. Hiszen nem is olyan régen még javában ment a harc a hd-dvd formátummal, ami ugye az elején egyáltalán nem is volt olyan egyértelmű, lévén, hogy mindkét oldalon igen nagy nevek álltak, akik akár egyedül is képesek forradalmakat indítani. Végülis a hd-dvd konzorcium beadta a kulcsot. Azóta kb annyi idő telt el, amennyi adő alatt realizálódni tudtak a blu-ray árak. Egyenlőre még tény, hogy szükségtelen a dolog. Nincs kihasználtsága. De ez változni fog, ugyanis, ahogy már előttem is írták, a játékok mérete is erőteljesen fog növekedni, és el fog terjedni a hd felbontás a filmekben, amihez kevés lesz a dvd lemez. Annak idején elmékszem, mikor megjelentek az első elérhető dvd írók. Arra is sokan feleslegként tekintettek, mert minden ráfért pár cd-re. Én egyetértek veled. Pártolom ezt a technológiát. Szerintem én sem vennék blu-ray írót egyhamar. Majd 3-4 év múlva, mikor igazán szükségem lesz majd rá a mindennapokban is.

(#53) Ijk válasza mephi666 (#48) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én úgy vagyok vele, ha másnak kell valami, akkor hozza a saját vinyóját, én is viszem a sajátom, és akkor nincs benne a másik felelőssége. Vinyót még szerencsére nem sokat láttam megpurcanni, még 15 éves darabokról is szedtem már le adatot. Ellenben dvd-vel volt már néhány rossz tapasztalatom. Most feltolsz egy HD sentinelt, legfeljebb motorhibát nem jelzi előre, de akkor még mindig könnyű kimenteni az adatokat. Sokkal kényelmesebb.
Egyébként a legjobb megoldás: külső vinyó (2,5" még strapabíróbb+legfontosabbak még dvd-re is)
Filmeknél pedig mindenképp a BR a jövő, dvd majd lassan kihal, mint a vhs. 10 évig azonban még elterjedt lesz.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#54) Mr.Grincs válasza Ijk (#53) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Én is így vagyok vele hogy akinek kell valami az jöjjön át és másolok neki ami kell, meg én is megyek és viszem a vinyómat:D nemfogok azért 3000ft ot kiadni 10 db 8,5GB lemezért:D Mert hülye azért nem vagyok:) :C

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#55) Grisa_kvr válasza dezz (#50) üzenetére


Grisa_kvr
tag

Ez addig igaz, amíg nem találnak ki valami olcsó rom technikát (innentől nem is konkrétan flashról beszélnénk), amit sd formába lehet önteni (pendrive-ot esélytelenebbnek tartom ezügyben, ráadásul most már se szg. házat, se notit nem adnak el már sd foglalat nélkül). Ez főként azért esélyes, mert eléggé a mobilizálás felé mozdult el a számítástechnika és az azt környező iparágak, amiben 12cm-es forgó korongok nem sok eséllyel játszanak (még ha csak a fogyasztást és a zajt vesszük figyelembe).

(#56) alienpapa válasza Grisa_kvr (#49) üzenetére


alienpapa
senior tag

Ilyen alapon vinyón adnának ki mindent....

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#57) Mr.Grincs válasza alienpapa (#56) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Abban akkor nem lenne üzlet. Meg memóriakártyára a zene, film, xbox 360 játkok:D vagy akármi. Jólenne meg minden, időtállóbb lenne:d Kb mint a bakelit:d

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#58) Morden24 válasza dezz (#50) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tévedsz, nekem a Blu-rayjel és a körülötte menő kavarással van/volt személyes problémám. A Sony-val közvetlenül semmi gondom nincsen, ha így vesszük. Mellesleg teljesen lényegtelen igazából, hogy mi a személyes probléma forrása, én egy személyes véleményt írtam, nem egy világigazságot.

Sectumsempra - For Enemies

(#59) Ijk


Ijk
nagyúr

Igazából úgy vagyok vele, hogy jelenleg a full-hd még nagyon luxuskategória. Ilyenkor pedig zsebbe kell nyúlni, akinek erre van igénye. Aztán majd egyre olcsóbb lesz, és a kevésbé tehetős rétegeknek is elérhetővé válik. (Egyébként megjegyzem, igazából nem is tehetős réteg, mert sokszor tapasztalom, gazdagéknak otthon van egy kis tv-jük ami alig van bekapcsolva, a tesco-ból meg tolják kifelé a hitelre vásárolt plazama tv-t a zsiguliba, mert azon jobban látszódnak a győziék)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#60) TK36


TK36
aktív tag

Nekem csak 3-5 éve van DVD-íróm. De írásra viszonylag ritkán használom.
Szerintem azért a DVD lemezek még jó pár évig velünk lesznek ill. még nem is használták ki a teljes kapacitásukat (tudtommal).

Már vannak olyan filmek, stb. amik kihasználják a kétoldalas, két írássűrűségű DVD-ket? Tehát teljesen megtöltik azokat.?

Még azt sem mindegy szerintem, hogy milyen Blue-Ray írót veszünk majd (még fejlesztenek, hogy nagyobb legyen a BR lemezek kapacitása).

(#61) Mr.Grincs válasza TK36 (#60) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hogyne létezne DVD9 8,5 gb fér rá, és az eredeti filmek, játékok, azokon vannak többnyire, sőtt már egyre ritkábbak vagyis szinte már nincs is dvd5 ön valami. Egykét olyan dolog aminek elég a normál 4,7es dvd, hirtelen nem is tudok ilyet mondani.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#62) Lenry válasza mephi666 (#9) üzenetére


Lenry
félisten

most nem keresem elő, meg lehet, hogy meg sincs már, a Tudás Fája gyűjthető és lefűzhető "újság" egyik első kiadásában volt szó a CD lemezekről, jóóó 10 éve, és már ott is meg volt említve a kék lézer, mint a jövő egyik lehetséges alternatívája

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#63) Depression


Depression
veterán

Vinyós megoldás:
1, Kell hozzá net hozzá hozzáférés+PC. = plusz ktg.
2, Egyszerre nagy mennyiség kifizetése
3, Cipelésnél sokkal érzékenyebb, hamarabb tönkre megy, nem szívesen adod kölcsön
4, Ha már kölcsön: Majd szóljatok, hogy mikor fogom tudni kikölcsönözni tékából HDD-n.
Pendrive:
Jelenleg túl drága, senki sem fog több ezret kifizetni az adathordozóra (HD Film esetén).

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#64) Twinsen2 válasza mephi666 (#48) üzenetére


Twinsen2
tag

Nekem special 6db 750-es vinyom van raid5-ben. ez még elviselhető veszteség (hogy csak 5-nyi látszik), ár/gb arány is majdnem ugyanojan jó, és nem kell izgulnom hogy mi van ha bedöglik.

(#65) dezz válasza Grisa_kvr (#55) üzenetére


dezz
nagyúr

Néhány éven belül nem nagyon lesz ilyen. A ROM chipekkel az a baj, hogy minden kiadványhoz egy-egy új, egyedi chip kell, ami elég drága mulatság. Aztán ott vannak a PROM-ok, OTP-k (one time programmable), amik lényegében ablak nélküli EPROM-ok. Kisebb az adatsűrűségük a flash-nál, mivel éppen ezekből fejlődött ki a flash... (Hasonló alapon működnek, csak a flash belső szervezése kimondottan a nagyobb adat-sűrűség érdekében speciális). Legnagyobb forgalomban lévő típusok MB-os nagyságrendben vannak, és így is megvan az áruk.

(#58) Morden24: Oké, de akkor ilyen alapon a CD-vel és a DVD-vel ugyanígy kell állnod... Azok még drágábbak voltak, és még lassabban esett az áruk. Az mondjuk igaz, hogy a CD után a DVD-nek sem kellett mindent a 0-ról kezdenie, és most a Blu-ray-nak sem kell. De azért itt is jöttek be új elemek bőven, mind a kifejlesztést, mind az alkatrészeket, mind a gyártást illetően.

Ahhoz, hogy ma pár ezresért haza lehessen vinni egy DVD írót, el is kellett jutni, hatalmas volumenű gyártás kell hozzá, és van benne kompromisszum is bőven.

(#66) Gabesz84 válasza Depression (#63) üzenetére


Gabesz84
őstag

net hozzaferes azert mar elegge elterjedt, ahol van net, ott van mar PC is, ahol nincs net oda blu-ray iro sem annyira szukseges.
Egy blu-ray lejatszo manpsag 60k kornyeken van, ennyibol kijon egy alap pc amin lehet filmet lejatszani, neadjisten pont erre a celra valo HDD-s medialejatszo (igaz az csak hdd nelkul jon ki kb 60-bol)

a 2. pontot blu-ray elleneben nem tudom ertelmezni, az is eleg draga :)

3. van egy oreg 2,5"-os mobilrackem, most sem tudom kinel van :)

4. nem kell tekabol kolcsonoznod, bezar mind es online fogsz kolcsonozni, technika van ra csak meg nem terjedt el, ugyanugy ahogy a blu-ray se.

:R

(#67) Myers


Myers
senior tag

"Ritek már jövőre el szeretné érni a 20 milliós forgalmat a BD-R korongok piacán"

Ez nem valami sok. Mo-on szerintem 1 évben elmegy 20 millió dvd.

http://www.muszaj.hu/

(#68) lúzer válasza Gabás (#11) üzenetére


lúzer
veterán

300 ft-os br disk? :))
annyiért én is veszek

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#69) v.tom válasza Gabesz84 (#66) üzenetére


v.tom
őstag

Ne felejtsd el, hogy a hdd-s desktop lejátszóra nem települ magától rá a film. :) Az eredeti koncepció ezeknél az volt, hogy a műsorokat fel lehessen venni élő adásból, és ne kelljen mindent lemezre írni, valamint a hdd-nek vannak előnyei is ilyen felhasználáskor (gyorsabb adatforgalom). Az optikai adathordozókat nagyon sokáig nem lehet majd kiszorítani. Egyszerűen sokkal olcsóbb az előállítása. Még igen sok víznek kell ahhoz a dunán lefolynia, hogy a memória alapú tárolókat is ilyen mértékben olcsón lehessen gyártani, ezenkívül még a tömeges adatfeltöltés is problémát okoz. Arról nem is beszélve, hogy ezeket a memóriákat nyilván egyszer-írhatóra kell készíteni.
Az a feltételezés, hogy ahol nincs net, oda nem kell blu-ray író, szerintem nem állja meg a helyét, mert a blu-ray elsősorban nem a pc-s adattárolában, hanem a filmeknél és a játékoknál (ps3 ugye) fog elterjedni. Utána következik majd a pc. Ugyanez volt a dvd esetében is a tendencia. A cd persze más volt, mert akkor még a a vhs volt a király, amikor bejött. De ott is először a sokszorosítás kezdődött meg, később a privát felhasználás.

(#70) Dr. Akula válasza dezz (#50) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

ha 1db adathordozóban gondolkodsz, akkor jobb a pendrive. De ha 100-ban...
Akkor ott a vinyó.

(#71) Morden24 válasza dezz (#65) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kedvesen eldöntöd, én mivel és hogyan állok :)

Mellesleg az összehasonlítási alap teljesen marhaság. A cédé, de még a dvd sem egy olyan piaci állapot közepette jelent meg, mint a blu-ray. Az, hogy mennyivel volt lassabb a cd-re való átállás, még csak messziről sem mentesíti a blu-rayt a csigalassú kezdeti termelésről, a két év után is ócska lejátszóktól (ja tudom, vegyek ps3-at blu-ray lejátszónak... hm, mintha lenne itt némi csel), az eleinte akadozó filmellátástól, a zérus hatékonyságú reklámkampányoktól. Őszintén, nagyjából a Laserdisc-re emlékeztet az egész.

Az meg engem nem érdekel, hogy miben mennyi technikai újdonság vagy gyártási nehézség rejlik. Én használni akarom, nem csodálni a "nagyszerű technikai fejlődést". Jelenleg számomra még az sem nyilvánvaló, hogy a br úgy meg fogja vetni a lábát, mint a dvd tette.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#72) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Van egy ismerősöm ő überkocka, kb 50 kockát tesz ki egyben. Most vesz gépet és 250ropi környékén, de abban még nincs benne a BD író, pedig azt is akar, rákérdeztem hogy minek, aztmondja mert jó és csak mert sok adat fér rá azon kívül semmi pozitívomot nem mondott. Meg filmeket akar rá kiírni, meg egy csomó játékot millió tonnányi zenét.....szerintem ez marhaság én nem vennék filmek és a többi túró miatt BD írót, meg hozzá a lemezt, amúgy hegyekben állnak a vinyók nálla, inkább helyet csinálnék a cuccoknak a vinyókra. Az a másik hogy 1000emberből talán 10nek van.
Még a DVD RAM (írás olvasá), is olyan dolog hogy van egy csomó íróban és szintén sokan nemtudják mia bánat is az és hogy mire jó....Vannak írók amibe csak ram olvasó van írni nem tud....Nekem még sohasem volt égető szükségem a dvd ramra. Elvagyok a nagy vinyómmal és a 4,7es és a 8,5 ös dvd vel bőven. Mind a kettő olcsó, nem fejelem meg a tükröt ha netán nem sikerül a dvd-t megírni...(áramszünet, fagyás stb miatt de ez ritka) egy BD lemeznél ha íráshiba lenne biztos a fejemből a lábamujjába menne úgy lefehérednék.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#73) Morden24 válasza Mr.Grincs (#72) üzenetére


Morden24
nagyúr

Meg filmeket akar rá kiírni, meg egy csomó játékot millió tonnányi zenét...

Amúgy hatalmas ez a warezkorszakos gyűjtőszenvedély... tehát azért jó a blu-ray, mert az 50 gigára kiírhatok egy csomó szar minőségű divx filmet, amit természetesen én magam sosem fogok 2x megnézni, de legalább más sem, mert rajtam kívül senkinek nincsen blu-ray olvasója. :U :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#74) Mr.Grincs válasza Morden24 (#73) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

KB. A telefonnal felvett mozifelvételes filmek a legjobbak:D De tényleg viccet félretéve énsem írnák ki ennyi szir sz@rt, minek? Ha kell valami és nagyon jó hogy akár többször is meg fogom nézni meevszem eredetiben..ennyi. Mégis jobblátvány egy eredeti dvd a polcon mint egy DB tok:D

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#75) (Kolombusz) válasza mephi666 (#9) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Annak, aki még nem látott és hallott BR filmet, biztosan elég a DVD.
Ha egy normális tv-n egy normális házimozi szettel megnéznék, akkor értenék, hogy miért jó.

Csak kurva drága.

(#76) TazLeacher válasza (Kolombusz) (#75) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én hamarosan készülök a BD-re váltani. Sajnso egyelőre még nincs HD TV-m, csak HD Ready. Én is észre fogom venni a különbséget, vagy HD TV nélkül ugyan olyan lesz?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#77) (Kolombusz) válasza TazLeacher (#76) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Gondolom, mivel nem a 576p-s jelet kell majd felskáláznia a tévédnek a saját felbontására.

(#78) v.tom válasza Mr.Grincs (#74) üzenetére


v.tom
őstag

De pont itt van a lényeg emberek. A blu-disk is alapvetően először pont itt fog elterjedni. Minek is terjedt volna el korábban, ha senki nem tudta kihasználni. Ma már nagy valószínűséggel aki újonn tv-t vesz, legalább hdready készüléket vesz, amin már élvezhető a nagyfelbontású video. Nah és min fog megjelenni az a film? Mire fér rá? Blu-ray lemezre, mert a dvd kicsi neki.

(#79) mephi666 válasza (Kolombusz) (#75) üzenetére


mephi666
nagyúr

értelek... szép is, jó is, csak marhadrága és pont emiatt nem fog még egy darabig elterjedni... hiába van már meg a technológia régóta... szerintem jó eséllyel úgy fog járni, mint a 120megás floppy meg a md... azt is istenítették csomóan anno, de ha most bárkit megkérdezel, szerintem nem tud rá válaszolni, hogy mi is volt az... jóeséllyel csak emlékfoszlányai vannak róla... :S a másik dolgot is értem, amit mondasz, mert fullhd-lázban ég már a nép :) de van erre más alternatív megoldás is... pl egy normális pc ezerszer sokoldalúbb és hosszú távon kifizetődőbb egyenlőre, mint a br... meg folyamatosan nő a hd-dvd-k aránya is... nem tudom pontosan, hogy mekkora felbontást takar a dvd és hd-dvd... de gondolom az utóbbi 1920x1080-at... (mellesleg én élvezem már a 600< x 300< fölötti felbontású divx-es filmeket is...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#80) TazLeacher válasza (Kolombusz) (#77) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Aha. Szóval a sima DVD 576p-s. A tv-m pedig 768-as, ugye?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#81) Mr.Grincs válasza v.tom (#78) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Igazad van. Nekünk az össesz TV-n LCD HD ready és azon tényleg szép lehet a képe a BD filmeknek, a sima dvd hez képest. De még nincs rá igényünk:) De talán egy évmúlva. Előbb utóbb erre is meg fog jelenni a warez, sajnos vagy nem sajnos.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#82) Morden24 válasza Mr.Grincs (#74) üzenetére


Morden24
nagyúr

Erről van szó :K

Sectumsempra - For Enemies

(#83) Mr.Grincs válasza Morden24 (#82) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Nem felvágni akartam vele nehogy félreértsétek, csak mondtam, hogy ilyen van de még nincs rá égetően fontos igényünk mármint a BD téma.. DVD-t rengeteget nézünk és arra szerintem mindenkinek igénye van, de az igazi házimozizás szerintem egy jó projektorral és egy nagyon nagy és jóminőségű vetítővászonnal kezdőik + kiváló hangrendszerrel 5.1, DTS 7.1, 10. 1 stb.
De az már drága dolog és az sem égetően fontos csak akinek ez munkája vagy ezzel dolgozik.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#84) TK36


TK36
aktív tag

Elképzelhető, hogy a Blu-Ray terjedésének a gazdasági helyzet mostani állása sem előnyös?
És mi van a holografikus adattárolással, vagy ezt már kifejlesztették? Netalán ez lesz a Blu-Ray utáni következő technológia?

A Blu-Ray íróknak mekkora a puffer mérete? Maradt a 2 MB?

Nekem még itthon mindig VHS magnóm van, mivel sok filmem van itthon, ami ezen a hordozón szerepel. Úgy tűnik, hogy a DVD formátumot át fogom ugrani; de hová? ;]

Egyébként a 'blue' angol szó magyar jelentése 'kék' nemde? Akkor miért blu-ray? Ha már úgy emlegetik sok helyen, hogy 'kék lézer"?

[ Szerkesztve ]

(#85) v.tom válasza Mr.Grincs (#81) üzenetére


v.tom
őstag

Ez így van ahogy mondod. Még nincs igény igazán a blu-ray-re, ezért sok az ellenzője is. Majd változni fog dolog. És persze a warez, igen. De ez már egy másik történet.. :D

(#86) Mr.Grincs válasza v.tom (#85) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Warez erre is meg fog jelenni, de ez más téma az meg tiltott dolog.
Csődbemenni nem fog szerintem ez a BD dolog, de nem látok benne még olyan nagy jövőt mint most a dvd ben, talán 5 éven belül lehet valami áttörés.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#87) lúzer válasza Mr.Grincs (#72) üzenetére


lúzer
veterán

meg kell hogy védjem a DVD-RAM -ot, jó az!
persze nem pistike nfs crackjára kell, hanem ahol fontos az adatbiztonság

pl. a cégem lehúzhatná a rolót egy szép adatvesztésnél

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#88) lúzer válasza v.tom (#78) üzenetére


lúzer
veterán

hát azért a hdready nem előrelépés
576 -> 720 dvd nem nagy különbség, viszont a fullhd-t is 720-ra butítja

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#89) lúzer válasza Mr.Grincs (#86) üzenetére


lúzer
veterán

egyszerű:
akkor terjed el ha dvd árban adják (vagy közel dvd ár)

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#90) emmm


emmm
senior tag

Azért emlékszem, mikor pár éve megvettem az első DVD-írómat, akkor az összes CD-t ki kellett írnom, érdekes mód szabad lett a polcom :D Ha végre elég olcsó lesz ez a Blue Ray, akkor ugyanez fog történni, megint :)
Amúgy szerintem csak idő kérdése, azért már jóval olcsóbb egy BD-író most, mint két éve (én akkor kb. 200 ezerért láttam valamelyik webshopban). És a fejlődésnek ki nem örül, ha nem mi, felhasználók? :)

(#91) TazLeacher válasza lúzer (#89) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már most sem olyan drága. Xpressen már 6K. Egy új DVD meg 3K. Eltelik még fél év, a BD lesz 4K a DVD meg 2K. Nekem egyelőre a kínálattal van bajom. Tavasszal átállok, de egylőre szinte csak új filmek vannak. A mostani filkínálat meg annyira nem elégít ki. Lenne egy pár film amit szvesen fogadnék: Gladiator, Forrest Gump, Keresztapa, Star Wars-ok...stb. De a Hulk 2 lassan már kapható. :(((

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#92) dezz válasza TazLeacher (#76) üzenetére


dezz
nagyúr

A HD-Ready is HD-s, legalábbis LCD-ben. Az 1280x720 a "kisebbik" hivatalos HD-s felbontás. A te tévéd 1366x768-as, szóval még túl is teljesíti. (A HD-Ready plazmák általában 1024x768-asok.)

(#80): Már ha nem 720x400-as felbontásban van a DVD-n a 16:9-es kép.

A vízszintes felbontásra is figyeljünk!

DVD (PAL): 720x576, illetve 16:9-es képnél néha 720x~400
BD (Blu-ray Disc): 1920x1080

HD-Ready LCD-TV: 1280x720, illetve a többség 1366x768
Full-HD: 1920x1080

(#91): Mindent szinkronosan nézel? Sok külföldről rendelhető Blu-n rajta van a magyar felirat is.

(#71) Morden24: Nem én döntöm el, hanem a logika. Jahh, hogy azért baromság, mert téged nem érdekel a technikai héttér? Na jól van, akkor inkább magadra hagylak a problémáddal. :U

[ Szerkesztve ]

(#93) Mr.Grincs válasza lúzer (#87) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Igen ezt kihagytam, de igazad van teljes mértékben. Tényleg jódolog az, én még nem használtam de szeretném a jövőben.
és igen akkor fpg elterjedni ha olcsóbb lesz az író és az alapanyag is. A dvd most éli fénykorát.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#94) TazLeacher válasza dezz (#92) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jobban szeretem a szinkronos filmeket, de nem ragaszkodom hozzá. Moziban például a tökmind1, de itthon a 82-es TV-n azért jobb a szinkron.

Viszont ennek utána fogok nézni. Mert ez érdekes lehet. Hol kell nézni az ilyen filmeket? Mert gondolom nem az amerikai webshoppokban árulnak magyar felirattal filmeket.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#95) LonGleY


LonGleY
veterán

Én nagyon szívesen archiválnék a DVD-nél jóval nagyobb kapacitású lemezekre, de ezeknél úgyszint felmerül a kérdés, hogy mi értelmük, ha pár év múlva nem tudom visszaolvasni őket? Én DVD-t már egyáltalán nem használok emiatt, a terabyte-os winchestereknek még mindig jobb az ár/kapacitás arányuk, ráadásul ha nincsenek mindennapi használatban, valószínűleg az élettartamukkal gond nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#96) Morden24 válasza dezz (#92) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jahh, hogy azért baromság, mert téged nem érdekel a technikai héttér?

Nem, azért baromság, mert ez egy szórakoztatóipari termék elsősorban. Ergo teszek rá, hogy kitől származó és milyen technika van benne, én nem a technológia-hódolati mániámat akarom kiélni, hanem használni szeretném a cuccokat. Ezt annyira nehéz megérteni, vagy mi? Szerintem nem.
De nem nagy hátrány, ha magunkra hagyjuk egymást, az egy dolog, hogy nekem is megvan a magam stílusa, de Sony-s kérdésekben veled sem lehet aztán dűlőre jutni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#97) dezz válasza TazLeacher (#94) üzenetére


dezz
nagyúr

Olyan oldalt nem tudok, ahol össze lenne gyűjtve, hogy milyen kiadásokon milyen feliratok vannak, de azt tudom, hogy általában nincs országonként külön kiadás (mint új, egyedi lemez), hanem pl. van egy európai kiadás, amin rajta van egy sor európai szinkron, és még több felirat. Olyan is van, hogy amerikai kiadáson rajta van a magyar felirat is (ott élő magyarok számára), stb.

Egy jó site: Blu-ray Disc Statistics

(#96) Morden24: Nem egészen értem, hogy neked most végülis pontosan mi a problémád. Hogy még túl drága? A DVD sem onnan indult, ahol most van, és a CD sem. Várni kellett azokra is.
Ahhoz nem sok köze van, hogy Sony vagy nem Sony (+ tsi).

[ Szerkesztve ]

(#98) atesss válasza Mr.Grincs (#81) üzenetére


atesss
addikt

Pedig ajánlom, hogy nézz meg egy HD részletet rajta, aztán utána szerintem máshogy állsz hozzá. Nekem eddig minden haveromnak, akinek megmutattam, nem kicsit tetszett a HD felbontású film...
Bár van akinek a szinkron hiánya (mert olyan nem nagyon van még, főleg számomra az utolsó mondatomban írtak miatt is; max. magadtól lehet szinkronizálni, ebbe fogok most ujra belevágni) nem nagyon teszett.
De megnéznék egy normális, gyári BD filmet is, mert biztos hogy valamivel jobb ezeknél, csak nincs kinél... Talán MediaMarktban lehet?

Mármint hogy a HD filmekre meg fog jelenni a warez ?
Bocsánat, de egy kicsit le vagy maradva :DD
A torrent-et viszont én elfelejtettem, helyette USdownloader + rapidshare, megaupload(, esetleg data.hu, bár az HD-re nem nagyon) és társai :C

Egyébként tényleg jó érzés, ha valamid eredetiben van meg, bár nekünk csak pár VHS (pl. Csillagok háborúja 4-5-6 :) ) van meg így. Csak az a gond, hogy sajnos nem a magyar fizetésekhez van szabva az ára. :(

(#100) D1Rect


D1Rect
félisten

A 2011-es elterjedés kb. reális de inkább sztem csak az informatikában...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.