Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) atesss


atesss
addikt

Az író / lemez árakról:
A DVD írómat asszem ~15e-ért vettem 4 évvel ezelött.
Én megvenném, mondjuk akár 20e fölött is, csak ameddig az ismerőseim nem teszik, addig nincs túl sok értelme...
A lemez meg szintén jó kérdés, múltkor 3 DVD-re fért rá egy 1080p-s mkv-m, ami már kicsit túlzás.
Emitt a 45ft-os TDK (ennyiért láttam mostanában már több helyen is !) fajlagos árának 2x-ért, azaz 500ft-ért már meg is venném...
De asszem ott még nem tartunk, úgyhogy egyenlőre felejtős a téma.

Asszem inkább veszek egy mobilvinyót, csak a 3,5" kicsit nagy, a 2,5" meg drága. :F
Meg E-SATA-nak mindenképp kell lennie rajta (már egyre több haveromnak van gyárilag is, hála a Gigabyte és az Asus alaplapjainak).
Meg kicsit félek a vinyóval (gyakran-) biciklizéstől is, főleg ugye a budapesti utakon.

[ Szerkesztve ]

(#102) atesss válasza Enszuke (#99) üzenetére


atesss
addikt

"MS az online tartalomszolgaltatast favorizalja"
Csak azt is vegyük figyelembe, hogy onnan ugye kicsit lassabban áramol az információ a gépedbe...
És még egy jópár évig nem lesz 100M-s egy átlagos net magyarországon (megjegyzem, 25GB-ra még az se lenne valami gyors..)

[ Szerkesztve ]

(#104) atesss válasza Enszuke (#103) üzenetére


atesss
addikt

Igen, erről hallottam, csak még jópár évig nem lesz elérhető árban szerintem.
Meg az emberek is úgygondolják, minek nekik gyorsabb. Egyébként én is, bár néha jól jön szomszédom 20M-s ( 12-13M jön át belőle) netjét használni ( :D ) , ha valami tényleg sürgősen kell, és tudom is valahonnan (pl. multkor az MSDNAA szerverről Vistát) tölteni olyan gyorsan...
De inkább azt szeretném, ha a feltöltésre gyúrnának rá, az is lenne mondjuk feleannyi, mint a letöltés.

Na ja ha így nézzük, akkor igazad lehet...
+ Budapesten még tedd hozzá az "állsz a dugóban" -t is :(
Péntekig régóta nem mentem már csúcsidőben a belvárosban kocsival. Most se kellett volna... Kriminális :(((
Egy haverom használ néha T-Online-os (mostmár T-Home-os) online videótékát, de azt asszem csak 2-3 napon belül, és csak párszor lehet megnézni. Olyan meg kell a francnak... (mondjuk biztos ki lehet játszani ezt is ;] ). Na meg ugye ez nem HD, bár biztos csak egyenlőre.

(#106) Psych0 válasza Enszuke (#105) üzenetére


Psych0
őstag

csak sajna összesen kb 2 utcában.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#107) Mr.Grincs válasza atesss (#98) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Esetleg gépbe vennék BD lejátszót az már baráti áron van viszonylag aztán van tv kábelem azon keresztül meg megy a HD Ready TVre, vagy ahhoz külön kábel kell, mert szerintem nem kell. Ha HDMI kell hozzá akkor majd beszerzek egy olyan vga karit de a mostani kártyám az HD felbontást is tud HD avivo, HDCP ezeket tudja. Csak megy:D
Gépről nyomom a dvdket tv kábelen keresztül és tökéletes, sokszor jobb mint az asztali dvd lejátszó:)

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#108) atesss válasza Mr.Grincs (#107) üzenetére


atesss
addikt

Persze hogy jobb, egy számítógépben jobb átméretező algoritmusok vannak, mint egy akármilyen TV-ben, vagy DVD lejátszóban.

A DVI és a HDMI gyakorlatilag ugyanaz, csak a kábel más.
Pontosabban nem teljesen, mert a HDMI tud hangot is ugyanazon az 1 kábelen továbbítani, a DVI nem.
DVI- HDMI átalakítót simán be lehet szerezni (DVI- HDMI kábelt nekem nem nagyon sikerült), de az ATI HD kártyákhoz álltalában adnak is (na persze az én HD2600XT AGP-mből kispórolták :( ) . Tényleg jó hogy eszembe jut, el is kell kérnem egy haveromtól amit a HD4670-eséhez adtak. Ő úgyse fogja használni, de egy másik haveromnak meg kellene.

Ja, és ajánlom neked is átolvasni az "Alapfogalmak az LCD TV-kkel kapcsolatban" című írást, akkor képbe kerülsz az ilyesmikről.

[ Szerkesztve ]

(#109) atesss válasza Enszuke (#105) üzenetére


atesss
addikt

Ahogy Psych0 is írja, ennek a területi elérhetőségével van a baj, azaz nagyon kevés helyen érhető el (főleg ha országosan számolod) ilyen net. Ha nálunk lenne, persze azonnal váltanék át. Csak ezt tényleg bizonyos helyeken éri meg kiépíteni csak, aki ott lakik, az nagyon jól járt, aki meg nem, annak meg olyan áron adja a matáv, ahogy akarja. :W
Még mindig baromi jól jár, ha a piac pár %-át akár kb. teljesen átengedi a Digi-nek, ő meg a többi területen kaszál...

Ezzel a dokkolóval 2 gond van: egyrészt drága, másrészt meg másnak nincs ilyenje.
A súly meg a méret az elsősorban nem a házon múlik. Ami egyébként meg ponthogy véd is, tehát a szállításhoz ponthogy jó, ha külön védőbe raknám be kb. ugyanott tartanék.

[ Szerkesztve ]

(#111) Morden24 válasza dezz (#97) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hogy még túl drága? A DVD sem onnan indult, ahol most van, és a CD sem. Várni kellett azokra is.

Éppen erről beszéltem, hogy a blu-ray nem éppen cédé, és nem ugyanazon a piacon. A Floppy-CD váltás kicsit durvább volt, minden tekintetben, főleg úgy, hogy az akkori piac (főként az otthoni szórakoztatás) közel sem volt annyira kiépült, mint most. Lehet mondani, hogy jaj, a cédére is várni kellett, meg az sem pikkpakk ment stb., de én úgy gondolom, hogy a jelenlegi piaci körülmények között sokkal jobb váltást is lehetett volna generálni, mint amit a Sony (& co.) a blu-rayjel csinál.

Sectumsempra - For Enemies

(#112) Mr.Grincs válasza atesss (#108) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Olcsóbban is jövök ki, de ezzel is még várok egy kicsit. Abból is majd dobozos verziót veszek biztosan, adnak hozzá olvasóprogramot, meg dvd író programot. BD rom és dvd/cd író kombóra gondoltam, azok úgytudom, hogy már csak sata2es portal jönnek ki ami nekem csak nagyon jó, kevesebb kupi a házban:D, sajna a mostan dvd íróm az még ides....Pioneer DVR 111D két éve van meg és nagyon meg vagyok elégedve vele, az előző dvd íróm is pioneer volt, azt úgy adtam el hogy semmi baja sem volt csak géppel együtt adtam el. Valszeg hogy Pioneer lesz a BD Combo amit veszek egyszer, vagy ha úgyvan és olcsó akkor író.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#113) dezz válasza Morden24 (#111) üzenetére


dezz
nagyúr

A HD_DVD campnak is ott volt a lehetőség, mégsem éltek vele. A lejátszók alig voltak olcsóbbak (és csak 1-2 típus létezett), a filmek ugyanannyiba kerültek, és még kevesebb is volt, az írható lemezek meg GB-ra számolva drágábbak is voltak (pedig elvileg olcsóbb volt a gyártás)... Talán mert ez nekik is üzlet (volt/lett volna), nem hobbi.

Azon is elgondolkodhatnál, hogy amikor a film-biznisz része elúszott, miért nem szálltak rá jobban a PC-s cuccokra. Talán mert önmagában nem éri meg?

Szerintem az elképzeléseidet ne vedd sziklaszilárd ténynek.

[ Szerkesztve ]

(#114) Morden24 válasza dezz (#113) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha a magánvéleményemet közlöm, annak mi köze egészen pontosan a te általad "tényeknek" nevezett dolgokhoz?
Nem értem, te mindent személyes támadásnak veszel, esetleg meg akarsz győzni arról, hogy azonnal vegyek blu-rayt? Merthogy normál esetben egy magnávéleménybe nem nagyon szokás belekötni, főleg, ha ki is fejtettem, hogy az.

Amúgy engem nem győztél meg olyan tekintetben (sem a tények), hogy ha a HD_DVD szekere indult volna be, akkor mára ugyaitt tartanánk.

Sectumsempra - For Enemies

(#115) dezz válasza Morden24 (#114) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem tudom, észrevetted-e, hogy baromságnak nevezted az én véleményemet. Viszont ha ilyen biztos vagy a saját véleményedben, nyilván annak kiindulópontjaiban is, amik mondjuk szintén a saját elképzeléseid. Egyébként meg bocs, hogy próbálom/próbáltam megérteni, pontosan mik is ezek, de nem nagyon akarod elmondani, arra hivatkozva, hogy csak egy (de úgy látszik, kikezdhetetlen) magánvélemény. Ezzel elejét is véve egy érdemi vitának. Hát ez jó...

A HD_DVD-nek is több, mint egy éve volt, hogy beinduljon a szekere, de a kocsisok sem nagyon erőltették meg magukat. Vagy talán mégsem úgy megy az, hogy "szórjuk olcsón, vegye a nép, és holnapra már mindenki ezt használja".

[ Szerkesztve ]

(#116) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Nézegettem össze vissza mindenhol, kb annyiba kerül egy BD lemez műsoros, mint egy tök új díszdobozs dvd 5K körül mozog az ára. És többnyire zek már szinkronosak is, ez már egész elfogadható ár de úgygondolom ennek is megy lefele az ára a jövő évben legalább egy 500- 1000ft ot, ami végülis nem is olyan kevés egy ilyen cikknél, persze attól függ milyen filmet veszünk meg. :C

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#117) lúzer válasza Mr.Grincs (#116) üzenetére


lúzer
veterán

Hol? :Y

xXx 2. - A következő fokozat
6990.- Ft

ezt akciósan (én max. 1500 ft-ot szánok kb. egy legális filmre, bocs mindenkitől) 990 ft-ért vettem dvd-n

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#118) lúzer válasza lúzer (#117) üzenetére


lúzer
veterán

lejárt az idő:
igaz ugyanitt dvd-n 4 990.- Ft. szóval itt százalékosan tényleg nem nagy különbség, elég pofátlanok azért.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#119) Morden24 válasza dezz (#115) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem tudom, észrevetted-e, hogy baromságnak nevezted az én véleményemet.

Egészen pontosan baromságnak tartom úgy összehasonlítani a két dolgot, hogy a két piacnak semmi köze egymáshoz sem vásárlóerőben, sem struktúrában. Mintha azt mondanád, hogy a lovaskocsiról T-modellre való váltás ugyanolyan, mint X autóról Y-ra.

Egyébként meg bocs, hogy próbálom/próbáltam megérteni, pontosan mik is ezek, de nem nagyon akarod elmondani, arra hivatkozva, hogy csak egy (de úgy látszik, kikezdhetetlen) magánvélemény.

De, elmondtam, csak ez neked annyira nem tetszett. Én úgy gondolom, hogy a blu-ray technikai felsőbbrendűsége megbukott a HD_DVD gazdaságosságával szemben, és formátumháború kimenetele nem a fogyasztók által lett eldöntve ebben az esetben, ami engem - ha a magánvéleményem az érdekes - zavar.

Az, hogy a blu-ray technikailag mennyire előrébb mutató a HD_DVD-vel szemben, azt azért tartom lényegtelennek, mert 1. engem, mint fogyasztó nem érdekel, hogy min van a filmem, én nézni akarom a filmet 2. az egész lemezes rendszert elavultnak tartom, és szerintem a HD_DVD egy sokkal könnyebb és simább átvezetést kínált volna fel (a későbbiekben) egy más alaphoz.

Továbbá nem volt szimpatikus a blu-ray lejátszók alakulása, ahol a mai napig szinte abba vagyok belekényszerítve, hogy ha valamilyen szinten színvonalas eszközt akarok, akkor vegyek PS3-at, ami egy konzol, nem pedig BR-player. Szakmailag teljesen megértem az árukapcsolást, magánszemélyként k_rvára nem tetszik.

A teljesen nulla-értékű népszerűsítő kampányokkal semmit nem értek el, a nagyobb áruházak (nem a magyar TESCO) továbbra is úgy árulják a blu-rayt, hogy kb. egy áron a dvd-vel, de nem előtérben hirdetik, hanem a dvd mögött... nekem ez a bajom. Ha már kiizzadták magukból a győzelmet, akkor tenyereljenek bele, tegyenek meg mindent. Én ezt sem látom.

Sectumsempra - For Enemies

(#120) Morden24 válasza Morden24 (#119) üzenetére


Morden24
nagyúr

Finoman hozzáteszem, azért írtam mindenhová oda, hogy magánvélemény, mert senkit nem akarok meggyőzni, azt sem akarom, hogy te vagy mások nekem adjanak igazat, simán ez a véleményem, és pont. Szóval semmi személyeskedés nincsen a dologban, nem igazán zavar, ha mások nem így gondolják, szóval ezt kéretik figyelembe venni, mielőtt kellemetlen hangvételbe megy át a véleményosztogatás :)

Sectumsempra - For Enemies

(#121) dezz válasza Morden24 (#119) üzenetére


dezz
nagyúr

Kissé furcsa, hogy úgy szeretnéd elérni a hangnem el nem fajulását, hogy pont te fogalmazol elég durván ("baromság"). És ha a másik azzal reagál, hogy akkor inkább rád is hagyja az egészet, azt meg személyeskedésnek nyilvánítod. :F Utána meg elnézést kérés helyett újfent baromságozol. :U

"Egészen pontosan baromságnak tartom úgy összehasonlítani a két dolgot, hogy a két piacnak semmi köze egymáshoz sem vásárlóerőben, sem struktúrában."

Csak meg kellene értened végre, hogy a vásárlóerő és a "struktúra" (bár nem egészen világos, mint is értesz ezen) csak részei az egész történetnek. Mint már jeleztem, én a technikai háttérről beszéltem (alkatrészek és végtermékek kifejlesztése, sorozatgyártás beindítása, szervezés, kiadók győzködése, stb. stb.).

Sajnos ez a része pont "nem érdekel" téged... (No, én esetleg ezt nevezném baromságnak -- ha már ennyire ragaszkodsz ehhez a kifejezéshez --, amikor valaki úgy nyilvánít véleményt a másik véleményéről is, hogy egyoldalúan és hiányosan szemléli a kérdést.)

Egyébként meg a piaci törvények szerint ami kevésbé keresett, az éppen hogy drága lesz, és amiért kapkodnak, annak tud lemenni az ára.

"Én úgy gondolom, hogy a blu-ray technikai felsőbbrendűsége megbukott a HD_DVD gazdaságosságával szemben"

Ez a szempont inkább csak a lemezgyártásnál jelentkezik, és szerintem ott is csak átmenetileg. Ha megvan az új gépsor, utána már valószínűleg olcsóbb és gyorsabb maga a gyártás (nem kell két lemezt összeragasztani). De egyébként már több, mint egy éve megjelent valamilyen új módszer, amivel a régi gépsorokon is gyártható Blu-ray lemez.

A BD lejátszók belső felépítése is egyszerűbb, mert nincs szükség beépített x86 procira a MS-féle, x86-ra fejlesztett HDi/iHD környezet futtatására... (Mellesleg a Toshiba is komoly ráfizetéssel árulta a lejátszóit, amit nem lehetett a végtelenségig folytatni.)

"és formátumháború kimenetele nem a fogyasztók által lett eldöntve ebben az esetben"

Ebben sem lennék olyan biztos. Vagy egy éven keresztül a BD vezetett film-eladásokban, miközben drágább is volt... (Ha a PS3-at is beleszámoljuk a lejátszókba - ami jogos, ha arra gondulunk, hogy sokan film-lejátszásra vették - akkor lejátszók terén főleg vezetett.)

"Az, hogy a blu-ray technikailag mennyire előrébb mutató a HD_DVD-vel szemben, azt azért tartom lényegtelennek, mert 1. engem, mint fogyasztó nem érdekel, hogy min van a filmem, én nézni akarom a filmet"

Igen, ez az egyszeri fogyasztó álláspontja, akit nem érdekel semmi, csak hogy 5Ft-ért luxust kapjon. Szóval nem egy szakmai szemlélet...

"2. az egész lemezes rendszert elavultnak tartom"

Majd akkor lesz elavult, ha lesz olcsóbb alternatíva a magas bitrátás full-HD-s filmdisztribúcióra... (Ide értve azt az esetet is, amikor nem csak egy -- nem is olcsó -- 1 napos kölcsönzés formájában valósul meg a dolog, mint pl. az online PayPerView rendszer.)

"és szerintem a HD_DVD egy sokkal könnyebb és simább átvezetést kínált volna fel (a későbbiekben) egy más alaphoz."

A fent írtak miatt én nem lennék ebben olyan biztos.

"Továbbá nem volt szimpatikus a blu-ray lejátszók alakulása, ahol a mai napig szinte abba vagyok belekényszerítve, hogy ha valamilyen szinten színvonalas eszközt akarok, akkor vegyek PS3-at, ami egy konzol, nem pedig BR-player."

Ez már jó ideje nem így van: a PS3-nál olcsóbban vannak Profile 2.0-ás lejátszók.
Előtte is csak azért volt jobb választás a PS3 (már akinek mindegy volt a kinézet), mert azt áron alul adták, a sima lejátszókat meg nem.

"A teljesen nulla-értékű népszerűsítő kampányokkal semmit nem értek el, a nagyobb áruházak (nem a magyar TESCO) továbbra is úgy árulják a blu-rayt, hogy kb. egy áron a dvd-vel, de nem előtérben hirdetik, hanem a dvd mögött... nekem ez a bajom. Ha már kiizzadták magukból a győzelmet, akkor tenyereljenek bele, tegyenek meg mindent. Én ezt sem látom."

Ezt megértem, én is hiányoltam a nagyobb népszerűsítést. De talán azért nem erőltették, mert akkor az emberek úgy érezték volna, hogy megint rájuk akarnak kényszeríteni valamit. Másrészt, mint már írtam, a HD_DVD-t még ennyire sem népszerűsítették.

(#122) v.tom válasza lúzer (#88) üzenetére


v.tom
őstag

Pont ezért mondtam azt is, hogy kell idő még. Egy 1080p-hez igencsak kevés lesz majdan egy dvd. :)

(#123) max-pain válasza Morden24 (#119) üzenetére


max-pain
senior tag

Én úgy gondolom, hogy a blu-ray technikai felsőbbrendűsége megbukott a HD_DVD gazdaságosságával szemben, és formátumháború kimenetele nem a fogyasztók által lett eldöntve ebben az esetben, ami engem - ha a magánvéleményem az érdekes - zavar.

Gazdasagossag? Hol? A Toshiba egy halom penzt bukott a HD DVD lejatszok aron alul adasaval. Meg a qrva nyomott araikkal se tudtak igazan maguk fele billenteni a merleg nyelvet. A fogyasztok es a filmkiadok dontottek. Ennyi volt...

Továbbá nem volt szimpatikus a blu-ray lejátszók alakulása, ahol a mai napig szinte abba vagyok belekényszerítve, hogy ha valamilyen szinten színvonalas eszközt akarok, akkor vegyek PS3-at, ami egy konzol, nem pedig BR-player. Szakmailag teljesen megértem az árukapcsolást, magánszemélyként k_rvára nem tetszik.

Belekenyszeritve? Manapsag? Lehet venni nagyon jo Blu-ray lejatszott a PS3 araban. Sot kicsivel olcsobban. (Es akkor meg DTS-HD/Dolby TrueHD bitstream is van, meg 6-8 csatis analog audio kimenet, meg kartyaolvaso, meg normalis taviranyito, stb.)
Csak ha mar ~350 dolcsit valaki rakolt, akkor miert ne vegyen 50-el tobbert PS3-at. Ennyi az egesz.

(#124) Morden24 válasza dezz (#121) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mint már jeleztem, én a technikai háttérről beszéltem

Én meg csak erről nem. Nyilván ezért beszéltünk el egymás mellett.

Sajnos ez a része pont "nem érdekel" téged... (No, én esetleg ezt nevezném baromságnak -- ha már ennyire ragaszkodsz ehhez a kifejezéshez --, amikor valaki úgy nyilvánít véleményt a másik véleményéről is, hogy egyoldalúan és hiányosan szemléli a kérdést.)

Nézd, nyugodtan nevezd baromságnak, a te szemszögedből nézve talán az is. Én meg azon a véleményen vagyok, hogy nekem van egy célom, ami a nagyfelbontású filmek nézése a lakásomban, nem milliókért. Hogy ezt úgy érik el, hogy kis manók diavetítőt forgatnak vagy gőzgép hajt egy tárcsát, vagy űrtechnika van a polcomon, az engem nem érdekel, mert ezek nálam csak eszközök, a cél a használatuk.

Egyébként meg a piaci törvények szerint ami kevésbé keresett, az éppen hogy drága lesz, és amiért kapkodnak, annak tud lemenni az ára.

Ennek ellent mond a BR filmek mesterséges olcsóbbá tétele, vagy a kapcsolódó termékek áron alul kínálása (mint pölö a PS3). De persze ez tökmindegy, csak pont ennél a témánál nem jön ide.

Igen, ez az egyszeri fogyasztó álláspontja, akit nem érdekel semmi, csak hogy 5Ft-ért luxust kapjon. Szóval nem egy szakmai szemlélet...

Én otthon nem szakmai szempontból házimozizok, nem tudom, nálad mi hogyan merre. Én nem fogom PS3-on nézni a filmjeimet csak azért, mert "az a technikailag felsőbbrendű". Nem is értem, egy home entertainment eszközben mit kéne szakmailag néznem (főleg, hogy nem ez a szakmám ;) )?

Majd akkor lesz elavult, ha lesz olcsóbb alternatíva a magas bitrátás full-HD-s filmdisztribúcióra...

Ez természetesen jogos, de én úgy gondoltam (és most már nehezebb lesz erről beszélni, mert már csak füst), hogy a HD_DVD sokkal hamarabb lett volna képes kifutni magát (éppen a gyártósorokkal való problémázás hiánya miatt), éppen ezért a DVD-hez hasonlóan gyorsabban tudta volna megvetni a lábát (most arról ne is beszéljünk, hogy már csak a neve miatt is könnyebb dolga lett volna). Én 4-5 év múlva már simán esélyesnek tartanék pölö egy flash-alapú hordozókkal operáló rendszert.

Ez már jó ideje nem így van: a PS3-nál olcsóbban vannak Profile 2.0-ás lejátszók.

Amik 80K-ért kb. annyit tudnak, hogy "play". Én erről beszélek.

Ezt megértem, én is hiányoltam a nagyobb népszerűsítést. De talán azért nem erőltették, mert akkor az emberek úgy érezték volna, hogy megint rájuk akarnak kényszeríteni valamit. Másrészt, mint már írtam, a HD_DVD-t még ennyire sem népszerűsítették.

Amikor volt maga a formátumháború, akkor egy bizonyos miliőben mindkét fél nyomult. Amióta véget ért, ülnek ölbetett kézzel. Számomra ez felfoghatatlan és nevetséges egyszerre. Rendben, nyert a BR, oké. Akkor érjék el, hogy lassan 2009-re a fogyasztók legyenek tisztában az opcióikkal, nyomják a kampányokat, akarom látni, hogy "XY movie on BR is only 9.99€". Ehelyett még mindig csak dvd-ben látom ugyanezt, aztán két weblappal vagy polccal arrébb a BR-t.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#125) Morden24 válasza max-pain (#123) üzenetére


Morden24
nagyúr

A HD_DVD-s dolgot dezz meg én is leírtam, az már mindegy. A gyártósoros témára gondoltam természetesen. A filmkiadók döntöttek, a lobby döntött, de a fogyasztók döntését én nem látom.

Lehet venni nagyon jo Blu-ray lejatszott a PS3 araban. Sot kicsivel olcsobban.

Mint mondtam, amikor kb. 2 hónapja néztem, akkor nyolcvanpárezerért a lejátszáson kívül sokmindent nem tudott. Hát kösz. Nem állítom, hogy nem létezik jó vétel; akkor inkább úgy fogalmazok, hogy nem találtam. Ami megintcsak nem a fogyasztó szégyene, na. Nem nekem kell felkutatni az árut - itt sem érzem a nyomulást. 500K-s Sony tévével egy olyan ócska szar Sony BR-playert árultak, hogy lesült a pofámról a bőr.

Csak ha mar ~350 dolcsit valaki rakolt, akkor miert ne vegyen 50-el tobbert PS3-at. Ennyi az egesz.

Mert minek vegyek PS3-at, ha filmet akarok nézni? Tehát ha már ráköltök 15 milliót egy Mercedesre, akkor vehetnék 18-ért egy kisebb kamiont is, nem? Az egy dolog, hogy egy számomra nagyon unszimpi árukapcsolásos biznisz szekerét nem szeretném tolni, de a praktikusság is ott van azért...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#126) Mr.Grincs válasza lúzer (#117) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Jó igaz van használt is de ezen az oldalon elég sokminden van:) [link] BD/DVD filmek menüpont.. :C

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#127) max-pain válasza Morden24 (#125) üzenetére


max-pain
senior tag

de a fogyasztók döntését én nem látom.

A fogyasztok akkor dontottek amikor a ketszeres aru Blu-ray lejatszokbol (PS3 nelkul) tobb fogyott el tavaly decemberben mint a HD DVD lejatszokbol. Koszonhetoen persze a Blu-ray reklamoknak is...

Mint mondtam, amikor kb. 2 hónapja néztem, akkor nyolcvanpárezerért a lejátszáson kívül sokmindent nem tudott. Hát kösz. Nem állítom, hogy nem létezik jó vétel; akkor inkább úgy fogalmazok, hogy nem találtam. Ami megintcsak nem a fogyasztó szégyene, na. Nem nekem kell felkutatni az árut - itt sem érzem a nyomulást. 500K-s Sony tévével egy olyan ócska szar Sony BR-playert árultak, hogy lesült a pofámról a bőr.

Nezd, az hogy itthon mi a helyzet vilagpiaci szinten nem szamit, leszarjak. Ez van, de nem ebbol kell kiindulni egy formatum eseten, mert mi itt ugysem dontunk el semmit.

Mert minek vegyek PS3-at, ha filmet akarok nézni? Tehát ha már ráköltök 15 milliót egy Mercedesre, akkor vehetnék 18-ért egy kisebb kamiont is, nem? Az egy dolog, hogy egy számomra nagyon unszimpi árukapcsolásos biznisz szekerét nem szeretném tolni, de a praktikusság is ott van azért...

Mivan? Nem tetszik, hogy hasonlo aron tobbet kaphatsz? Ezt a hulyeseget mar meg ne haragudj. Akkor ne vedd meg. A PS3 letezese csak pozitiv iranyba modositja a lejatszok arat, annak hatasara csak olcsobbak lettek. Szerintem meg jo dolog. En ha 70-80ezerert Blu-ray lejatszot akarnek venni, akkor inkabb hozzavagnek meg 10-15 ezret es vennek egy PS3-at. De akit ez a lehetoseg zavar, az vegyen asztali lejatszot:)

(#128) #95561216 válasza Gabás (#11) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem, majd ha annyival alá megy, hogy ésszerű időtávon belül megtérül a br-író is.

(#129) Morden24 válasza max-pain (#127) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nezd, az hogy itthon mi a helyzet vilagpiaci szinten nem szamit, leszarjak.

Többször írtam már, hogy nem itthon néztem.

Mivan? Nem tetszik, hogy hasonlo aron tobbet kaphatsz?

Magasabb áron kapok olyan funkciókat, amit nem használok ki.

Akkor ne vedd meg.

Eszemben sincsen. Ami furcsa, hogy egyesek meg akarnak róla győzni, hogy vegyek egy konzolt a házimozimhoz. Hm.

En ha 70-80ezerert Blu-ray lejatszot akarnek venni, akkor inkabb hozzavagnek meg 10-15 ezret es vennek egy PS3-at. De akit ez a lehetoseg zavar, az vegyen asztali lejatszot

Tenném, mert nekem nem kell PS3. A gond csak az, hogy a hasonló árban lévő vagy olcsóbb BR-playerek szarok. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#130) max-pain válasza Morden24 (#129) üzenetére


max-pain
senior tag

A hasonlo aron levo lejatszok egyaltalan nem szarok, nem tudom honnan veszed ezt.

(#131) dezz válasza max-pain (#130) üzenetére


dezz
nagyúr

Ő már eldöntötte, ne akard összezavarni a tényekkel -- úgysem sikerülne, rutinosan hajol el előlük. :P

(#132) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Még nagyon nem éri meg asztali BD lejátszót venni. Akkor inkább aki szeret szerelni az vegyen gépbe fele annyiból jön ki a dolog és 20 perc meló ha installt is belevesszük:) :C

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#133) Morden24 válasza dezz (#131) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az 5 millió alatti BR-player fogyással nem csak én döntöttem el.

Mellesleg egészen pontosan milyen tényt kaptam az arcomba? Ja:

Én: Nem jók a mostani BR-lejátszók
Ti: De.

Most komolyan, ti ugye tanultátok az érvelést, igaz? Na meghajoltam, és tényleg hagyjuk abba.

Sectumsempra - For Enemies

(#134) max-pain válasza Morden24 (#133) üzenetére


max-pain
senior tag

Erveket akarsz a mai PS3 ara korul levo BD lejatszokrol? Nesze (es neked kellett volna ervelned eloszor ha mar te allitottal valamit (hogy nem jok, megis miert?)):

- Minden hangformatumot tamogatnak bitstream formaban is (a PS3 ez utobbit nem)
- Van 5.1-es vagy 7.1-es analog hangkimetenuk (a PS3-nak csak 2.0-as van)
- Sebessegben ma mar ugyanolyanok mint a PS3
- Kisebbek, csendesebbek, kevesebbet fogyasztanak mint a PS3
- Van hozzajuk normalis taviranyito
- Nem olyan rondak mint a PS3 :D

Ervelj te is ha mar allitasz valamit.

[ Szerkesztve ]

(#135) Morden24 válasza max-pain (#134) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ott indul, hogy a 80K+ lejátszókban sincsen felvétel, sem vinyóra, sem dvd-re, legalábbis amiket én néztem. Ez nálam alapban kizáró ok - sőt, láttam olyat is, amin még HDMI sem volt, ami azért már gáz.

Mellesleg én nem "állítottam" semmit. Én azt mondtam, hogy a magánvéleményem szerint a mostani BR lejátszók nem érik meg az árukat. Erre te azt mondtad, hogy márpedig de, meg PS3. Fasza, ez eddig nem is lenne gond. Csak jöttök mindketten azzal, hogy ilyen tények, meg olyan tények, de dezz csak túrázik a technikai felsőbbrendűségen, te meg szintén nem írtál semmit. Semmi gond, ha neked más a véleményed, mint nekem, de hagyjatok már a "tényeitekkel", amikor olyanok meg sem fordultak ebben a kommentelgetésben, csak szubjektív vélemény-nyilvánítások. Abban meg sajnabajna az enyém pont annyit ér, mint a tiétek, még ha ez nem is tetszik.

PS3, mint lejátszó nálam egyszerűen nem játszik. Már a design-ján megbukna a dolog, de ez megint szubjektív.
Vitázni én nem akarok, mert feleslegesnek találom. De az azért durva, hogy 100K-ért ajánlgatva van a PS3, mint BR-player, közben annyi hátránya van, hogy ihaj (amiket ugye te is írsz).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#136) max-pain válasza Morden24 (#135) üzenetére


max-pain
senior tag

Ott indul, hogy a 80K+ lejátszókban sincsen felvétel, sem vinyóra, sem dvd-re, legalábbis amiket én néztem. Ez nálam alapban kizáró ok - sőt, láttam olyat is, amin még HDMI sem volt, ami azért már gáz.

Eddig asztali lejatszokrol volt szo, ne tereljuk mar el rola a szot. Teljesen mas dolgokat probalsz felhozni ellene.

Mellesleg én nem "állítottam" semmit. Én azt mondtam, hogy a magánvéleményem szerint a mostani BR lejátszók nem érik meg az árukat.

Nem ezt irtad, hanem ezt:
"A gond csak az, hogy a hasonló árban (mint a PS3) lévő vagy olcsóbb BR-playerek szarok."

Erre te azt mondtad, hogy márpedig de, meg PS3.

Egyaltalan nem irtam semmi ilyesmit. Csak azt, hogy ha mar valaki ennyit (300-350 dollart) esetleg rakoltene egy BD lejatszora, akkor erdemes megfontolni a PS3-at (ahogy ezt sokan meg is teszik). Valamint azt irtam meg, hogy ahhoz kepest BD lejatszok ara nem gaz, hogy miota van a piacon es osszehasonlitva a DVD-vel ennyi idovel a start utan.

Csak jöttök mindketten azzal, hogy ilyen tények, meg olyan tények, de dezz csak túrázik a technikai felsőbbrendűségen, te meg szintén nem írtál semmit. Semmi gond, ha neked más a véleményed, mint nekem, de hagyjatok már a "tényeitekkel", amikor olyanok meg sem fordultak ebben a kommentelgetésben, csak szubjektív vélemény-nyilvánítások. Abban meg sajnabajna az enyém pont annyit ér, mint a tiétek, még ha ez nem is tetszik.

Bizonyos dolgok tenyek, arrol nem tehetek, hogy te nem annak kezeled oket.

Vitázni én nem akarok, mert feleslegesnek találom. De az azért durva, hogy 100K-ért ajánlgatva van a PS3, mint BR-player, közben annyi hátránya van, hogy ihaj (amiket ugye te is írsz).

1. Nincs csak ugy ajanlva, csak ha ilyesmi osszeget koltene egy lejatszora.
2. Ezekbol a hatranyokbol sok nem feltetlenul erdekli a felhasznalot (ezt mindenkinek maganak kell eldontenie), meg ugye ott vannak a plusz kepessegei, ami sokakat esetleg jobban erdekelhet mint mondjuk egy tobbcsatornas analog kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#137) Morden24 válasza max-pain (#136) üzenetére


Morden24
nagyúr

Eddig asztali lejatszokrol volt szo, ne tereljuk mar el rola a szot. Teljesen mas dolgokat probalsz felhozni ellene.

Nem tudom, nekem ez még asztali lejátszó. DVD-playereknél ezek nem szokatlan meg elvárhatatlan dolgok. De most megint el kell mondanom, hogy a saját igényeimről van szó, nem a Kovács Pistáéról, dezz-éről vagy a tiédről? Komolyan, ne vitázzunk már ezen, kár belé a karakter.

"A gond csak az, hogy a hasonló árban (mint a PS3) lévő vagy olcsóbb BR-playerek szarok."

Számomra, mert ezerszer leírtam. Vagy mi, minden mondatom elé tegyem, hogy SZVSZ? Tényleg ezen túrázunk...?

Egyaltalan nem irtam semmi ilyesmit.

Te hoztad igazából fel a PS3-at, én a közelébe nem akartam menni a témának, mert tudom, hogy akkor meglengetem a vörös posztót.

Bizonyos dolgok tenyek, arrol nem tehetek, hogy te nem annak kezeled oket.

Bizonyos dolgok azok, csak itt nem hangzottak el bizonyos dolgok, csak vélemények.

2. Ezekbol a hatranyokbol sok nem feltetlenul erdekli a felhasznalot

Ez engem nem vígasztal, és még sok másik embert sem. Sem a PS3, sem a BR-palyerek nem fogynak tömegesen (persze a Sony-nak afféle Joker-kártya a PS3, statisztikailag értékelhetetlen termék, mert ki tudja, hogy lejátszóként, konzolként, vagy mindkettőként veszik meg). Mint mondtam, számomra a hátrányai kellemetlenek, az előnyei meg irrelevánsak, mert nem kell konzol, főleg nem PS3. Tényleg ennyi. Hagyjuk abba, plíííz, mert magunkat ismételjük, a véleményünk meg úgysem változik.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#138) Morden24 válasza max-pain (#136) üzenetére


Morden24
nagyúr

Remek, dupla. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#139) Morden24 válasza Morden24 (#137) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kimaradt: az meg továbbra is a Sony & Co. hibája, hogy a fejekben olyan sötétség van a komplett BR-témában, hogy ihaj. Hol a sok reklámkampány, hol van a termékpropagáció? Hol vannak a fasza ajánlatok, a jó tévé/házimozi/br-player kombók? Hol vannak a br-filmek promóciói? Sehol. Hát remek hozzáállás, mit ne mondjak.

Sectumsempra - For Enemies

(#140) max-pain válasza Morden24 (#139) üzenetére


max-pain
senior tag

A, szoval kezdodik a szemelyeskedes :D :D
Najo, en kiszalltam...

(#141) Morden24 válasza max-pain (#140) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mi volt itt személyeskedés? Semmit nem szántam annak, ha valaminek mégis olyan felhangja lett volna, akkor elnézést, de tényleg. Gondolom az nem személyeskedés, hogy mások az igényeink, nem?

De oké, a kiszállást én is osztom.

Sectumsempra - For Enemies

(#142) Depression


Depression
veterán

Kedves Morden24!
Az, hogy Te itt most keresztes hadjáratot indítasz itt a Blu-Ray ellen, nem vátoztat semmit a tényeken.
Ajánlom figyelmedbe a témaindító címét:Lassan, de biztosan terjed a Blu-ray. Van több, mint 5,5 milliárd ember, aki szintúgy drágálja az árát, mint Te, de ezért nem hőbörögnek, úgy mint Te itten. Van már most néhány milliós Blu-Ray vásárló, és egyre többen lesznek. Az, hogy NEKED (még) drága (ill. olyan tulajdonságokat akarsz, mint a fefelvétel a DVD recordereknél, ugyanazon az áron), nem érv a lejátszók, és a lemezek ellen. Remélem ezt megérted.

Ez a jövő lemezformátuma, ez már biztos, így fognak megjelenni a filmek és játékok, amint lesz rá elég nagy igény, ill. nem fog elférni egy-két DVD-n a progi (lsd. Sacred 2 már most 3 DVD-s).
És leginkább nem az árát hoznám fel ellene, hanem azt, hogy az LCD-s HD-TV sincsenek elterjedve. (pl. egyetlen ismerősömnek sincs, ami nem sok, de TV-t sem cserélnek az emberek évente). Nincs is igazán lehetősége elterjedni, amíg nem lehet azt tévézés közben is kihasználni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#143) dabadab válasza Depression (#142) üzenetére


dabadab
titán

"Ez a jövő lemezformátuma"

Nekem ez inkabb a jovo Laserdiskjenek tunik :)

DRM is theft

(#144) Morden24 válasza Depression (#142) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az, hogy Te itt most keresztes hadjáratot indítasz itt a Blu-Ray ellen, nem vátoztat semmit a tényeken.

Húbazz. Ennyire értelmezhetetlen a "nekem így nem kell, mert nem ezek az igényeim" mondanivaló? Mondtam, hogy senki ne vegye? Hagyjatok a p_csába már, komolyan mondom.

Lassan, de biztosan terjed a Blu-ray.

Mondták vala a laserdisc-re is, meg az MD-re is.

de ezért nem hőbörögnek, úgy mint Te itten

Nézd, ez egy hírportál, nem egy kib_szott fanpage. Ameddig ez nem változik, addig leírhatom a véleményemet, még ha ez neked nem is tetszik.

Ez a jövő lemezformátuma, ez már biztos, így fognak megjelenni a filmek és játékok, amint lesz rá elég nagy igény, ill. nem fog elférni egy-két DVD-n a progi (lsd. Sacred 2 már most 3 DVD-s).

Ebben annyira nem adnék igazat, mert ha nem terjednek el az asztali vagy pécés lejátszók, akkor pont ugyanaz lesz, mint a CD/dvd esetén, azaz megjönnek majd a 6 DVD-s csodák.

És leginkább nem az árát hoznám fel ellene, hanem azt, hogy az LCD-s HD-TV sincsenek elterjedve. (pl. egyetlen ismerősömnek sincs, ami nem sok, de TV-t sem cserélnek az emberek évente). Nincs is igazán lehetősége elterjedni, amíg nem lehet azt tévézés közben is kihasználni.

Több HD-s tévé fogy, mint HD-s lejátszó.

Megint elmondom: én nem állítom, hogy 2010-re nem fogok én is BR-t használni, azt sem állítom, hogy nem indulhat be a dolog. A jelenlegi véleményem az, hogy szerintem a br mocskosnagy bukássá válása elég esélyes. Ne legyen igazam. Jónapot.

Sectumsempra - For Enemies

(#145) Depression válasza dabadab (#143) üzenetére


Depression
veterán

Szerintem a HD felbontás és a PC ipar húzza magával a Blu-Rayt is. Néhány éven belül elhanyagolható lesz az árkülönbség a BRD és a DVD között (gyártási ktg), és a DVD-n keresztül az embereket rászokatták már a felvételi lehetőség hiányának elfogadására.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#146) Depression válasza Morden24 (#144) üzenetére


Depression
veterán

Jelenleg 40k egy író és 2k egy lemez hozzá. Ez már most sem vészes, gyorsabban fog terjedni, mint azt gondolnánk.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#147) Morden24 válasza Depression (#146) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem az íróval van a gond (az drága, no, kész). A gond a lejátszóval van, főleg PC esetében. Ugye ez azért ördögi kör, mert ameddig nem vagy kényszeríve, nem fogsz BR-t venni (nem mindenkinek kell home use-ra 50 gigás adatmentésként meg egyebek), viszont ameddig nem terjed, addig a kiadók hülyék lesznek br-en kiadni a játékokat, szoftvereket, mert megnyirbálják a saját vásárlókörülket.

PC-n az terjesztené el, ha a lemezek lennének occsóé', akkor senkit nem zavarna, hogy 40-50-60K-t kell fizetni egy íróért (mármint most abszolút home use-ról beszélek).

Ha be is jön a Blu-ray, az, hogy adathordozóként átvegye a dvd helyét, még jóval arrébb van, az tuti. Jóval arrébb, mint az, hogy az emberek otthon azon nézzék a mozit.

Sectumsempra - For Enemies

(#148) dabadab válasza Depression (#145) üzenetére


dabadab
titán

Nekem meg ugy tunik, hogy az optikai lemez, mint olyan, egyre inkabb kihalo allatfaj.

"Néhány éven belül elhanyagolható lesz az árkülönbség a BRD és a DVD között (gyártási ktg)"

Errol azert pl. PPeter egeszen mas kepet festett.

DRM is theft

(#149) mephi666


mephi666
nagyúr

hm, jó puskaporos lett itt a levegő ebben a postban... egyébként szerintem az alacsony memória-árak miatt elképzelhető, hogy 3-4dvd-s játékok br helyett pl pendrive-on vagy memkártyán jöjjenek ki... dvd-k korában is rengeteg játék még cd-n jön ki, ezért a dvd-t szerintem nem fogja leváltani 1ik napról a másikra a br... ekkora falatot nem lehetne lenyomni a vásárlók torkán... milyen felháborodást váltana ki, ha a userek azt látnák, hogy egyszer csak eltűnnek a polcokról a cd-s/dvd-s játékok és mindenhol br-lemezek figyelnének... és emiatt kellene venniük egy marhadrága olvasót, ha továbbra is játszani szeretnének... az előzőkben írt cd-md hasonlat nagyon jó ide... majd meglátjuk mi lesz... szerintem 95%, hogy a br bukni fog... md-nek is voltak hívei és előnyei, mégsem terjedt el...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#150) Depression válasza dabadab (#148) üzenetére


Depression
veterán

Szerintem is ez az utolsó ilyen formátum. Mint ahogy a HDD-k is idővel el fognak tűnni otthonról, ez is, és attérünk majd a chipes formára. De az ennél is odébb van még.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.