Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

24 nővel dolgozom egy osztályon, tudnék róla mesélni, hogy mennyire való a lányoknak a technológia! talán háromnak a 24-ből. lehet, hogy 4...

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) sztanozs válasza Narasim (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

Amúgy ugyanez igaz a hasonló környezetben dolgozó fiúkkal is - inkább lenne a többségből bölcsész vagy KFC-ben kasszás :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3) Narxis válasza Narasim (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mindjárt megkapod a magadét a sok polkorrekt SJW-től. :D

Thanos was right.

(#4) atike


atike
nagyúr

"A miskolci programban résztvevő 9 lány heti egyszer iskola után, késő délutánonként várta, hogy az oktató újabb ajtókat nyisson ki"

Ezen besírtam... :DDD :DDD

(#5) t72killer válasza atike (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Míítúúú :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

A vodafone + IT kombóról a legutóbbi állásbörze ugrott be, ahol odamentem a voda standjához, felül fényújságon mentek az aktuális állások kiírásai is. (Volt köztük bőven IT meló.) Megszólítottam az ott pöffeszkedő emberkét, hogy IT melók érdekelnének, mi a választék. Erre közölte, hogy náluk nincs IT meló, csak pénzügyi. Majd látványosan el is fordult tőlem. Nem firtattam tovább a dolgot, otthagytam. :D
Jah, azóta már van másik állásom, persze nem náluk. (Kb. a T-vel van egy szinten a szememben.)

(#7) janeszgol válasza atike (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

:DDD
Tenyleg felre ertheto megfogalmazas.

Vesporigo, az olyanok epitik le a ceget, meg a HR-es banda.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) elithun


elithun
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesznek eredményesek ezek a programok.
Én személy szerint nem hiszem, hogy azon múlik a lányok körében a programozás, mint szakmai irány ötlete, hogy felvilágosítják őket, hogy nekik is lehet ilyet csinálni. Már elég elérhető a programozói világ mindenkinek.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#9) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Minek ? Csak elronccsák

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10) #82729984 válasza atike (#4) üzenetére


#82729984
törölt tag

Bazz, ez elmenne egy ilyen #metoo kampányba is :D

(#11) myckie2 válasza Vesporigo (#6) üzenetére


myckie2
őstag

Egyszer voltam Telekomos állásinterjún. Azóta is rémálmaim vannak attól a helytől...

(#12) azbest válasza elithun (#8) üzenetére


azbest
félisten

na ja. Más it területeken nem ritkák a lányok, csak ugye most is talán programozásra gondolnak, miközben it-ről beszélnek.

Manuális tesztelőként, helpdeskesként, grafikusként talán nem olyan ritkák. Persze ezek nem is feltétlen a hardcore it területek.

A programozás lehetőségéről való felvilágosítást elvileg az iskolában is meg kellene kapniuk, legalábbis úgy hallom, hogy manapság már talán érettségire is lehet ilyesmi az informatika óra keretében - bár lehet ez csak választható tárgy ott.

(#4) atike: rabul ejtette őket a technológia :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) nicsefrigyes


nicsefrigyes
kezdő

A korszellemnek megfelelő, zsákutcás társadalmi konstrukcionizmus ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#14) nicsefrigyes válasza elithun (#8) üzenetére


nicsefrigyes
kezdő

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesznek eredményesek ezek a programok.

Semennyire. Indiában magasabb a tech szektorban a nők aránya, mint Svédországban, mert az anyagi kényszer nagyobb.

(#15) tomio


tomio
tag

Az milyen jó amikor az érdeklődési kört akarják "megerőszakolni"

Ha bárki érdeklődik vmi iránt, abba az irányba nézelődik. Legfeljebb egy-egy kósza, magától nem odataláló kerül egy területtel kapcsolatba. Szóval ez: "sokan ugyanis információ hiánya miatt nincsenek tisztában az előttük álló munkaerő-piaci lehetőségekkel e területen, melyre kifejezetten jellemző az a tradicionális szerepfelfogás, miszerint a technológiai-műszaki szakmák inkább fiúknak valók." ami emiatt némileg rendben van. Bár ezzel meg ellentétben áll a "...az inspiráció és a segítségnyújtás azoknak az érdeklődőknek, akik szeretnének egy kicsit jobban belelátni a technológia világába." tehát ez meg a MÁR eleve érdeklődőkről szól.

De amúgy bármi ami nem a gépsori összeszerelők képzése, az jó. Kár h a magánszektor karolja fel az állam szerepét. Megint.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#16) UnA válasza myckie2 (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

"Egyszer voltam Telekomos állásinterjún. Azóta is rémálmaim vannak attól a helytől..."

Esetleg konkrétan is? Csak kíváncsi vagyok, mert én dolgoztam a Telekomnál, és nagyon jó
munkahely volt IT szempontból.

(#17) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Szinte csak női kollégáim vannak a munkahelyemen és lesújtó az a hozzá nem értés, amit egy legegyszerűbb mobilteló, riasztó, vagy bármilyen műszaki dologgal szemben tanusítanak. Néha azt érzem van benne igazság, hogy a nőknek a konyhában a helyük... :D

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#18) Béééla válasza elithun (#8) üzenetére


Béééla
őstag

Én személy szerint nem hiszem, hogy azon múlik a lányok körében a programozás, mint szakmai irány ötlete, hogy felvilágosítják őket, hogy nekik is lehet ilyet csinálni.
Pontosítanék: a gyerekek körében igenis múlik ezen. Az ilyen görlllpówerrr (és minden kisebbséget megszólító) mozgalom szép és aranyos de közben elfelejtik a többséget. Voltak általános iskola ötödikes-hatodikos tanítványaim (új meló miatt kellett megszakítani a szakkört) és két lányka volt aki MINDEN alkalommal ott volt, a többiek össze-vissza - ennek ellenére nem ől voltak a csúcs belőle. Három-négy srác, na belőlük lesznek vérkockák egyszer.
Tájékoztatni mindig kell mert semmi fogalmuk a szakmáról és lehetőségekről.

@azbest
A programozás lehetőségéről való felvilágosítást elvileg az iskolában is meg kellene kapniuk, legalábbis úgy hallom, hogy manapság már talán érettségire is lehet ilyesmi az informatika óra keretében - bár lehet ez csak választható tárgy ott.
Lehet, de amikor az ötödikes mondja hogy a húsz éve infótanár Gizinéninek ők mutatják meg hogy mi hol van az Office-ban, hááát... Lehet nem a programozással kéne kezdeni :D

@tomio
Bár ezzel meg ellentétben áll a "...az inspiráció és a segítségnyújtás azoknak az érdeklődőknek, akik szeretnének egy kicsit jobban belelátni a technológia világába." tehát ez meg a MÁR eleve érdeklődőkről szól.
Igen, annyiban érdeklődnek iránta hogy nem merül ki az érdeklődésük a tabletes Fészbúk gomb megnyomásánál. Ma már az is nagy szó. És ki tudná a legjobban bemutatni a kockák világát mint egy kocka?
Inkább az a baj amikor küldi asszony a hirdetést amit látott: 7-17 éves korig Scratch programozás. Anyád kínját programozás a Scratch! Akkor irány a mosókonyha és programozd a mosógépet is 60 fokos pamut mosásra...

Bélabá

(#19) elithun válasza Béééla (#18) üzenetére


elithun
őstag

Egyetértek, hogy annak van értelme, hogy a gyerekeknek van megmutatva. Kicsiként engem is érdekelt volna, és talán még korábban indulok ebbe az irányba. Én főleg arra gondoltam ,hogy ez a girl-only szemlélet hoz-e valami eredményt, mert nem igazán látom értelmét, hogy vannak a mindenkinek szóló programozási kurzusok, meg a csak lányoknak szólók.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#20) anaqer


anaqer
veterán

Édes faszom, hogy mennyi sötét ember mozog itt... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) elithun válasza anaqer (#20) üzenetére


elithun
őstag

Kösz, hogy szóltál róla, kifejted? :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#22) atike válasza anaqer (#20) üzenetére


atike
nagyúr

Az ilyen kinyilatkozás bezzeg az világos... :U

;] :P

(#23) total90


total90
veterán

Elég nagy cégnél dolgozom és elég sok a hölgy munkatárs. Sajnos én is azt tudom alátámasztani, hogy elég sok esetben sötét felhők keringenek a fejük felett... tisztelet a kivételnek.
Viszont, pénzügyi részlegen eredményesebbek a hölgyek mint a férfiak... legalább is nálunk.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24) anaqer válasza elithun (#21) üzenetére


anaqer
veterán

Teljességében nem.

Nem árulom el a céget (elég prominens szoftvercég pedig itthon) - de annyit mondhatok, hogy nálunk a chief architect nő, és olyan szinten vágja a témát, hogy beszarnál. Valamint a csapatba idén felvetteknek is majdnem fele nem rendelkezik Y kromoszómával... aztán nagyon gyorsan felveszik a fordulatszámot, és még a próbaidő lejárta előtt letesznek olyan kódot vagy tesztet az asztalra, hogy utána nem is érdekes - bocsánat a kis vulgaritásért -, hogy csöcse van, vagy pöcse.

Nyilván ez nem mindenhol megy így. Sajnálom, ha valakinek rossz tapasztalatai voltak... de ez egyáltalán nem szükségszerű vagy általánosítható.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) elithun válasza anaqer (#24) üzenetére


elithun
őstag

Oh, ebben egyet is értek. Itt a fórumban megjelenő példák a női technikai elmaradottságra egyenlő arányú ugyanilyen elmaradott férfi is rendelkezésre áll minden cégben.

(A cégnél, ahol én vagyok programozó szintén fele-fele az arány a csapatban. Ez az első munkahelyem és elsőre fura volt, de gyorsan nyilvánvalóvá vált, hogy egy 100%-ban gondolkozás alapú/elméleti síkú területen tök mindegy az ember neme.)

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#26) anaqer válasza elithun (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Olyan szinten van értelme, hogy az itthoni hagyományos társadalmi szerepek miatt a lányok erősen humán irány felé vannak tolva (családi nyomás). Vagy valami adminisztációs bizbasz. Ha nagyon jó matekból, akkor esetleg pénzügyek - de abszolút nincs meg a hagyománya annak, hogy "igen, kislányom, belőled tökre jó mérnök is lehet!"... ez egy társadalmi probléma, hogy hallgatólagosan, implicite efojtják az ilyen irányú érdeklődést.

De gondolj csak Ada Lovelacere, vagy Grace Hopperre, vagy Margaret Hamiltonra... ilyenekből mennyire több lehetne, ha nem azt sulykolnánk hogy csinálj egy szenyót meg szülj még két kölyköt? Valahol ezt el kellene már kezdeni itthon is.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#27) -Skylake- válasza anaqer (#24) üzenetére


-Skylake-
addikt

Felemerult mar benned, hogy a ti chief arch-otok a kivetel, nem pedig az altalonos tobbseg ? Ha nem akkor most meggyujtottam a fenyt az ejszakaban. Minden ketseget kizaroan hiszem, hogy vannak nok akik olyan pengek IT-bol hogy azt fel se lehet fogni. Oke. Csak 1 ilyen nore jut masik mondjuk 18 akinek meg koze nincs az IT-hoz. Abbol ami a forumba le lett irva, ez vilagosan latszik is.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28) dabadab válasza -Skylake- (#27) üzenetére


dabadab
titán

"Minden ketseget kizaroan hiszem, hogy vannak nok akik olyan pengek IT-bol hogy azt fel se lehet fogni. Oke. Csak 1 ilyen nore jut masik mondjuk 18 akinek meg koze nincs az IT-hoz."

Férfiaknál ez az arány kb. az 10000:1, szóval ha a nőknél 18:1, akkor az tök jó.

DRM is theft

(#29) -Skylake- válasza dabadab (#28) üzenetére


-Skylake-
addikt

Akkor 1:145.637,55 , igy mar jo ?

Szeretem mikor lathatom ahogy atmegy valakinek amit magyarazni probalok.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#30) dabadab válasza -Skylake- (#29) üzenetére


dabadab
titán

Arra akartam felhívni a figyelmet, hogy az, hogy valaki tehetséges architect, az férfiaknál is kivételesen ritka dolog, tehát azt hozni, hogy a lányoknál is az, az önmagában nem igazán érv - de ezek szerint ez nem ment át neked :DDD

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) anaqer válasza -Skylake- (#27) üzenetére


anaqer
veterán

"Csak 1 ilyen nore jut masik mondjuk 18 akinek meg koze nincs az IT-hoz."

Citation needed. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32) DS39


DS39
nagyúr

Ez egy újabb halott projekt.
A nők 99%-a nem fogékony erre a területre / gondolkodásmódra, ami ehhez a területhez kell.

Kb. mintha a varrás irányába terelnék a férfiakat.

Viszont az az 1%, akit érdekel és fogékony rá, megtalálja az útját.

[ Szerkesztve ]

(#33) dabadab válasza DS39 (#32) üzenetére


dabadab
titán

"A nők 99%-a nem fogékony erre a területre / gondolkodásmódra, ami ehhez a területhez kell."

Most ismét süssem el, hogy ez jobb arány, mint ami a férfiaknál van? :)

"Viszont az az 1%, akit érdekel és fogékony rá, megtalálja az útját."

Amit nyilván megkönnyít az, hogy mindenki kifejti, hogy a nők nem valók erre a pályára, menjenek inkább varrni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) DS39 válasza dabadab (#33) üzenetére


DS39
nagyúr

Igen, csak az már nem lesz igaz. Ha azt írod 90-95% (a férfiaknál IT hülye), akkor ok.

Szerk: őket szerintem pont ez motiválja. Hogy megmutassák.

[ Szerkesztve ]

(#35) dabadab válasza DS39 (#34) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, programozó vagyok, elég sok embert ismertem meg a pályafutásom alatt, ezért elég jól lászik, hogy még a konkrétan a szakmában dolgozók jó része se igazán idevaló.

"őket szerintem pont ez motiválja. Hogy megmutassák."

Jajj.

Akkor esetleg lehetne olyan programokat szervezni, ahol a programozást tanulni akaró lányokat kiröhögik, nyilvánosan megszégyenítik, ellopják a laptopjukat, mert ezzel még nagyobb lesz a kihívás és így a motiváció is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) DS39 válasza dabadab (#35) üzenetére


DS39
nagyúr

Eltúlzod. (Második bekezdés)
Nem ez volt a lényeg....
Szándékosan senki nem hátráltatja őket. De ez a csak azért is legyünk egyenrangúak, nőket kell tolni az informatikában, egy marhaság. Én nem támogatom.

[ Szerkesztve ]

(#37) dabadab válasza DS39 (#36) üzenetére


dabadab
titán

"Szándékosan senki nem hátráltatja őket."

Aham. Tehát az, hogy ha oda se figyelve, mintegy reflexből hátráltatják őket, az tulajdonképpen rendben van?

"De ez a csak azért is legyünk egyenrangúak, nőket kell tolni az informatikában, egy marhaság"

Akkor várom a megoldási javaslataidat - hogyan kellene ezt jól csinálni?

DRM is theft

(#38) anaqer válasza DS39 (#36) üzenetére


anaqer
veterán

"Szándékosan senki nem hátráltatja őket."

Elmész ám a pudvás picsába ilyen baromságokkal.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#39) DS39 válasza dabadab (#37) üzenetére


DS39
nagyúr

Miért kellene több nő legyen az IT világban? Nem értem. Miért kell ezt megoldani?
Jó helyen vannak ők, azokon a területeken, ahol egyébként is dolgoznak. 🤨

[ Szerkesztve ]

(#40) dabadab válasza DS39 (#39) üzenetére


dabadab
titán

Ennek nagyon szép íve volt: nem hátráltatja őket senki, na jó, hátráltatják, de nem direkt, na jó, de igazából nem is baj, hogy hátráltatják őket.

DRM is theft

(#41) DS39 válasza DS39 (#39) üzenetére


DS39
nagyúr

És az a vicc, hogy két (avatar alapján) férfi esik nekem ebben a témában, tényleg nem értem ez nektek miért fáj?

Én ejtem ezt a témát, pártatlan vita úgy érzem.

dabadab: ti írtatok hogy hátráltatják őket, szerintem senki. Az hogy nem pesztráljuk külön őket, miért hátráltatás?
Pont ez lenne az egyenrangúság. Annyit foglalkozni velük mint a férfiakkal.

[ Szerkesztve ]

(#42) dabadab válasza DS39 (#41) üzenetére


dabadab
titán

Neked tényleg nem tűnik fel, hogy az ilyen "inkább varrjanak" beszólások mennyire gázosak?

DRM is theft

(#43) DS39 válasza dabadab (#42) üzenetére


DS39
nagyúr

Max azért mert idejét múlt.
Hostess, műkörmös, recepciós vagy HR-es helyesebb lenne.
De zavarja ez az érintetteket, sértődjenek ők meg ezen.
Miért ti?

(#44) dabadab válasza DS39 (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Max azért mert idejét múlt.
Hostess, műkörmös, recepciós vagy HR-es helyesebb lenne.
"

Jézusmária. Bocs, de hány éves vagy?

DRM is theft

(#45) DS39 válasza dabadab (#44) üzenetére


DS39
nagyúr

Mit számít? Komolyan.
Kérdés inkább az hogy miért lenne jó neked személy szerint ha a cégednél minden második programozó nő lenne? Hamarább elkészülne a projekt? Kétlem.

Miért támogatod ezt ennyire?

[ Szerkesztve ]

(#46) dabadab válasza DS39 (#45) üzenetére


dabadab
titán

"Mit számít? Komolyan"

Mert kb. tizenötévesen, csupa fiú között felnőve ez a világszemlélet még nagyjából magyarázható, de amúgy nagyon komoly kérdéseket vet fel.

DRM is theft

(#47) emvy


emvy
nagyúr

Szerintem 10 programozo fiubol max 1 lenne valoban programozonak valo, a tobbinek kapalni kellene meg komuveskedni.

while (!sleep) sheep++;

(#48) cucka válasza DS39 (#39) üzenetére


cucka
addikt

Hát szakemberhiány van, és úgy tűnik, hogy szakemberhiány lesz. Pl. semmi sem indokolja, hogy programozóknál 90-10 az arány, ehhez semmilyen extra skill nem kell, csak absztrakciós képesség és érdeklődés. Miért baj, hogy próbálják felkelteni a lányok érdeklődését a téma iránt? Én se akarok női kvótát, de igen, jobb lenne, ha picit normálisabb lenne a nemek aránya, mert ebben a szakmában semmi nincs, amire nők ne lennének alkalmasak. Meg érted, ott a lakosság fele kiaknázatlanul, ráadásul ezek jellemzően bejelentett, jól fizető állások.

[ Szerkesztve ]

(#49) DS39 válasza cucka (#48) üzenetére


DS39
nagyúr

Lehetne jobb az arány, de ahogy az előtted szóló írja a férfiakkal is gyenge a "mezőny".
Akkor mi lenne a nőkkel?
Sajnos az ide kattint, oda kattint részt nehéz elmagyarázni nekik, nem is akarják érteni (nem érdekli őket a miért...)
A programozás ennél sokkal komplexebb. Esélyét nem látom arra hogy ezen drasztikusan változtatna egy ilyen kampány.

[ Szerkesztve ]

(#50) cami][us


cami][us
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.