Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Syl válasza donmackó (#50) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem a november-december környéki insiderek egészen használhatók voltak, azóta csak romlottak. Ez a "végleges" meg .... Egyszerűen nincs rá szó.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52) domos


domos
senior tag

Az sem semmi hogy mennyire megnyirbálták a frissíthető telefonok listáját. 920/820/925-re pl. vajon miért nem jön? :DDD

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#53) mrlt


mrlt
tag

Olvasva a hozzászólásaitokat, az én 735 DS-em bizony 8.1-en fog elpusztulni az tuti. :U

Go Pack Go!

(#54) Hieronymus válasza mrlt (#53) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én váltok. de várok vele. Majd ha magától is lejön már, javítottabb állapotban lesz a szoftver.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#55) Lacielvtárs válasza Syl (#49) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az igen, ez azért elgondolkodtató tény :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56) Lacielvtárs válasza donmackó (#50) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és biztonsági mentésből állítottad be a HR után a telefon vagy nulláról laktad be?
nekem ha mentésből volt visszaállítva az 550-em az mindig meghülyült :(
ha nulláról laktam be, akkor ment rendben amíg nem jött frissítés, írtam is erről egy cikket itt logouton :K
majd a napokban szélnek engedtem a telefonom és elköszöntem az MS világtól

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57) SutPet


SutPet
aktív tag

Nemrég ruháztam be egy 640-re de ez így elég elszomorító bughalmaz...sanszos hogy valahogy visszarakom rá a 8.1-et az legalább használható.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#58) Воланд válasza Syl (#49) üzenetére


Воланд
titán

persze, hogy le lettel oltva, mivel hulyeseget irtal. de latom, hogy azota sem sikerult megertened, hogy Joe Belfiore nem a w10m egyik vezetoje.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#59) Syl válasza Воланд (#58) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze, ő ott a takarítónő volt...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60) Воланд válasza Syl (#59) üzenetére


Воланд
titán

azt ugye vagod, hogy ennyi erovel irhatnad azt is, hogy ebben az evben az edge fejlesztese nem fog haladni, mert Joe szabin van?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#61) Syl válasza Воланд (#60) üzenetére


Syl
nagyúr

Hiába magyarázod. Joe egy vezető beosztású egyén a W10M környékén? Igen. Joe iPhone-t használ? Igen. Pont.

(#62) woland_y2k

Nincs mit eldönteni. Én azt írtam egyik vezetője. Hogy melyik (zárt)osztályé nem tudom, nem is nagyon érdekel. A lényeg, hogy W10 demózásnál állandóan ő volt a reflektorfényben, tehát valami fontos ember.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62) Воланд válasza Syl (#61) üzenetére


Воланд
titán

dontsuk mar el, hogy a "w10m vezetoje", vagy a kornyeken van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#63) Chaser válasza Воланд (#62) üzenetére


Chaser
titán

sztem oly mindegy, ha ájfonnal' szaladgál és az m$ mobil részleg környékén mozog :))
erről jut eszembe a southpark, mikor bill gates a w98 stabilitásáról áradozik róla, aztn valami baleset miatt kórházba kerül és w98 vezérli a lélegeztetőgépét...neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) PuMbA válasza domos (#52) üzenetére


PuMbA
titán

Sose jöttek a frissítések egyszerre, 8.1-nél se, a többi készülékre később jön :)

[ Szerkesztve ]

(#65) PuMbA válasza PuMbA (#64) üzenetére


PuMbA
titán

Bár ez alapján tényleg nem lesz :)

(#66) domos válasza PuMbA (#64) üzenetére


domos
senior tag

Szerintem ha tényleg jönne, azt jelezték volna valamilyen formában... Illetve az Insider programból is kivettek egy csomó készüléket. Szerintem ennyi volt a kaland és kész.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#67) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Fú, még ha jön is nem tudom merjem-e. Komolyan azt írjátok hogy tök alap dolgok szűnnek meg működni?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#68) donmackó válasza Lacielvtárs (#56) üzenetére


donmackó
őstag

Már reflexből nyomtam neki a HR-et miután megvolt az első indítás. Ez már megszokásból ment. :D

Release the cable hounds!

(#69) Lacielvtárs válasza Blindmouse (#67) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bizony, bizony... jó kérdés hogy merjed e avagy ne... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#70) domos válasza Blindmouse (#67) üzenetére


domos
senior tag

Az MS oldaláról:

Funkcióvesztés

A Windows 10-re való áttérés után készüléke egyes funkciói módosulnak vagy megszűnnek. Ilyenek az alábbiak:

Nem jelennek meg a névjegycsempéken a nem fogadott hívásokra, SMS-ekre és e-mailekre vonatkozó értesítések.
Megszűnik az Én csempe és a Me Card (Én kártya) funkció.
A Cortana nem keres a készüléken lévő alkalmazások, beállítások, e-mailek, szöveges üzenetek és névjegyek között, az alkalmazások pedig nem nyithatók meg hangparancsokkal.
Nem minden készüléken marad elérhető a „Hey Cortana” hangparancs.
A csoportok csempéin nem jelennek meg a közösségi hálózatokból származó állapotfrissítések.

Én most felraktam a 435-re, ha végeztem minden frissítéssel leírom hogy mit alkot.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#71) Klaus Duran válasza domos (#70) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

7 óra alatt nem sikerült frissíteni? ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#72) domos válasza Klaus Duran (#71) üzenetére


domos
senior tag

Gondoltam nyomkodom egy kicsit mielőtt írok valamit :D

Szóval.

Frissítés menete:

Szenvedtem vele egy sort mert valahogy sehogy nem akarta engedni az UpgradeAdvisor telepítését a weboldalról, hiába a telefonon nyitottam meg, de végül találtam egy másik linket ami közvetlenül az Áruház appban nyílt meg, onnantól ment a dolog. Maga a telepítés kb. 20 percig tartott.

Telefon rebootolt, és engem is egyből az üres csempék fogadtak... Mondom nem gond, ennyit elnézek nekik. Ez után éreztem hogy valami nem oké, mivel marha lassú volt a telefon. Pár perc keresgélés után megtaláltam a problémát: az Áruház egyszerre akart frissíteni vagy 20 appot, amit szegény 435 nem bírt. Leállítgattam őket, majd egyesével frissítgettem... Közben az Áruház app állandóan meghalogatott, mert miért ne. Utoljára maradt a HERE drive és maps, amik úgy döntöttek hogy na ők most jól nem frissülnek, többszöri reboot után sem javult a helyzet, az alkalmazáslistában hosszan nyomásra pedig mint a kitűzés a kezdőképernyőre, mind az eltávolítás szürkék voltak, szóval nyomtam egy HR-t.

HR után megint jött az app frissítési mizéria, de most már legalább a HERE cuccok is lefrissültek, illetve még a telefonra is jött egy update, és végre üres csempék sincsenek.

Az egész kaland kb. 1,5-2 óra volt.

Az új rendszer előnyei:

- A facebook üzenetek normálisan megjönnek, ugyan akkor csipog a 435 mint az iPhone. (egyenlőre, remélem így is marad)

És így ennyivel ki is fújt a dolog, de legalább negatívumot sem tapasztaltam. Most rászánom magam és a következő pár napban a Lumiát használom majd az iPhone helyett, meglátjuk mennyire boldogulok vele.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#73) Lacielvtárs válasza domos (#72) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszi a véleményed... :R
anno én is így voltam, amikor felment a wp10 akkor az áruházban lelőttem minden frissítést, és először az áruházat frissítettem és akkor amint az lefrissült életre kelt a rendszer :K
de a lényeg hogy elégedett vagy velel.
kíváncsi leszek majd napok múlva a véleményedre, vagy ha majd jön egy újabb rendszer frissítés, nekem akkor hülyült meg a wp 10 az 550-es telefonom, ami persze gyárilag volt a wp10
de kívánom hogy ne legyen vele gondod, és használd egészséggel :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74) Syl válasza domos (#72) üzenetére


Syl
nagyúr

>Maga a telepítés kb. 20 percig tartott.

Azt mégis hogy?
Nálam (640LTE) és a cimborámnál (1520) a frissítés első felében a fogaskerekezés 20-25 perc (több régebbi insider telepítésnél is ennyi volt) és csak utána jött a reboot és a szintén kb 20 perces 1/22, 2/22 ....
Az egész procedúra (HR nélkül!) olyan 45-50 perc.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75) domos válasza Syl (#74) üzenetére


domos
senior tag

A fogaskerekezés volt 20 perc, a 1/22 kb. 5 perc. Az egész procedúra 1,5-2 óra volt, ahogy írtam.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#76) Syl


Syl
nagyúr

Azért tud ez az edge... :U
[link], [link]

Más.
Hogy a retekbe lehet átállítani az bing keresőt guglira? Mármint az alsó vezérlősávon található nagyítón.
Amíg a 8.1-ben a nagyító hozta a fényképezőgépes keresést, qrkód olvasást, addig jó volt. De a w10 csak egy sima bing keresőt hoz be, akkor én már inkább a guglival kerestetnék. Ám az edgeben hiába állítottam át a keresőt guglira, a nagyító akkor is ezt az értelmetlen binget hozza be. [link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77) domos


domos
senior tag

Egyik fórumtársnak sikerült felrakni 630 DS-re az Upgrade Advisor-ral a W10M-et.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#78) Klaus Duran válasza Syl (#76) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

google.hu csempe. én eddig jutottam. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#79) Syl válasza Klaus Duran (#78) üzenetére


Syl
nagyúr

Jobb ötletem nekem sincs. Pedig mindent ugyanúgy csináltam mint a cimborám a 1520-on és neki a nagyító a google-t hozza be, nekem meg a binget. Szuper. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80) domos válasza Syl (#79) üzenetére


domos
senior tag

Nálam át se lehet állítani az alapértelmezett keresőmotort :c

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#81) Syl válasza domos (#80) üzenetére


Syl
nagyúr

Edge,
jobbra lent három pötty,
beállítások,
Speciális beállítások megnyitása gomb,
Címsorból indított keresés ezzel: Módosítás gomb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82) domos válasza Syl (#81) üzenetére


domos
senior tag

Ezt próbáltam én is, szürke minden.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#83) Syl válasza domos (#82) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaj, hülye vagyok!
Edge-ben nyisd meg a google oldalt és akkor állítható lesz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84) domos válasza Syl (#83) üzenetére


domos
senior tag

Köszi szépen! Nem semmi logika van mögötte... :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#85) Klaus Duran válasza domos (#84) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nehéz kimászni a xarból. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#86) this is life válasza domos (#84) üzenetére


this is life
Ármester

Az asztali edgeben is igy tudsz kereso szolgaltatot atallitani ... a https://google.com majd belepni a beallitasokba az edge-n es akkor engedi a googlet is .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#87) Syl


Syl
nagyúr

Fák! Egy újabb W10M gyöngyszem!
8.1-en a lock screen-en kint volt az időjárás. Ez valahogy megmaradt 10-re frissítés után is.
Csakhogy!
Nem lenne MS az MS, ha nem lenne benne egy kis csavar!
Még mindig a csütörtök esti adatokat mutatja. A telefon update óta nem frissült. :W

Szerk.
Tudom-tudom. HR-t neki.
Ám egy "végleges" terméken ne kelljen már resetet nyomni!
Ha ezt elmondom egy iPhone tulajnak, az halálra röhögi magát!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88) Syl válasza Syl (#87) üzenetére


Syl
nagyúr

Közben rájöttem.
A W10M frissítője egy közönséges JPG-t készített a lock screen állapotáról és azt rakta be... :W
Gratula MS!
Windows 10-ben nyilván megoldhatatlan feladat az időjárás program adatát kiírni a zárolt képernyőre...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#89) Klaus Duran válasza Syl (#88) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Rakd fel mellé az Ubuntut dual boot-tal. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#90) Syl válasza Klaus Duran (#89) üzenetére


Syl
nagyúr

Inkább a hardverapróra rakom fel a telefont :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91) netpeti98 válasza Syl (#88) üzenetére


netpeti98
addikt

Az új időjárás appba nem lett valamiért berakva a funkció, a 3rd party appok továbbra is képesek erre. Hogy miért nem kapta meg ezt a funkciót az UAP Időjárás, abban ne keress logikát.

(#92) Syl válasza netpeti98 (#91) üzenetére


Syl
nagyúr

Én WP-n (W10M-en) már semmiben nem keresek logikát :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#93) Lacielvtárs válasza Syl (#90) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C en mar felraktam anno ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94) St3ven válasza Klaus Duran (#6) üzenetére


St3ven
addikt

Kösz, MS, de fel nem teszem. :N

435 :DDD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#95) domos


domos
senior tag

Tényleg ciki ez az időjárás dolog, de az sem semmi hogy kikapcsolt helymeghatározás mellett is minden egyes feloldásnál keresi a GPS jelet... :W

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#96) Lacielvtárs válasza St3ven (#94) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem se eroltesd :D
En anno az 532nel is szívtam :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#97) Syl válasza domos (#95) üzenetére


Syl
nagyúr

A gyárilag beépített spywareknek kell az infó ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#98) this is life válasza domos (#95) üzenetére


this is life
Ármester

Hasznald az amazing weather hd-t az legalabb hasznalhato app .. a bing weather nalam csak disznek van ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#99) St3ven válasza Syl (#83) üzenetére


St3ven
addikt

Ez a trükk működik 8.1-en is? Mert a Bing kukázhatatlansága miatt gyakorlatilag van egy felesleg gomb a telefonon.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#100) Syl válasza St3ven (#99) üzenetére


Syl
nagyúr

A böngésző keresőjét biztos át lehet állítani, de a nagyító ikont? Passz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#101) aprokaroka87 válasza domos (#95) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az elég hibásan van megírva
egyszer droidon is volt ilyen appom....mindig a gps-t akarta,pedig kézzel irtam be a várost

(#102) St3ven válasza Syl (#100) üzenetére


St3ven
addikt

Azt igen, de a nagyítót nem is sikerült eddig Google-re állítanom. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#103) netpeti98 válasza domos (#95) üzenetére


netpeti98
addikt

Nézd meg az alkalmazásengedélyeknél, hogy minek van engedélyezve. Illetve az is lehet, hogy a telefon nyomon követése okozza, bár nem tudom, hogy az változott-e W10M alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.