Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

OFF: ha még tudod javítani, akkor vedd ki kérlek a fölösleges sortöréseket, mert elég rossz így olvasni.

(#2) SteveK88


SteveK88
tag

Én az Asus Sabertooth z87-et moddoltam meg így. Nálam is megy hibátlanul már lassan két hónapja:) Én Ali-ról rendeltem hozzá hűtőbordás PCI-E risert meg egy KingSpec 512GB-os SSD-t a költséghatékonyság jegyében. Jelentem eddig minden hibátlan és az SSD se melegszik 35 fok fölé, pedig nincs direktbe fújatva.

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Enyémben meg van nvme ssd, de még a régi sata ssd-ről bootolok, pont lesz@rom, azért az 1 másodpercért nem kavarok. :)

(#4) Kuter válasza ncc1701 (#3) üzenetére


Kuter
senior tag

Én meg úgy gondoltam ha már jó áron hozzá jutottam itt a hardver aprón , akkor miért ne próbáljam meg ha meg lehet oldani. Úgyszólván egy kis kihívásnak vettem amit sikerült megoldanom. És nálam nem csak a boot idő a lényeg hanem összességében az egész gép, és a rendszer működése, plusz számomra az újdonság varázsa.

SteveK88: ez a samsung nagyon melegedett simán 65-75 fok között mozgott ha dolgozott ,ezért raktam rá a bordát+ventit

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#5) Syl válasza ncc1701 (#3) üzenetére


Syl
nagyúr

Na jó, de vannak akiket a benchmark éltet ;] Mellesleg: [youtube]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Hát ez rettenetesen menő!

Csodás! és milyen jól dokumentált... Te öregem kimeríted a PowerUser fogalmát.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#7) ncc1701 válasza Kuter (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Tanulásnak, tapasztalat szerzésként többet ér az egész szerintem. :)

(#8) ncc1701 válasza Syl (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez elég érdekes, h a dupla vak teszten a sata verziós gép nem esett ki valós felhasználás mellett. :) Mondjuk pont ezt vártam. Hdd -> ssd váltás óriási diffi volt, onnantól sata ssd -> akármilyen gyorsabb ssd már tök mindegy.

(#9) Kuter válasza ncc1701 (#7) üzenetére


Kuter
senior tag

Igen,igen ez a jó megfogalmazás. És pont azért mert nem vagyok egy poweruser , nekem ez érdekesség újdonság volt.

Legközelebb a csúszó frekvenciás félhomály szabályzóról írok. Hátha jobban sikerül.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#10) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyan lett az nvme-ből mvme? :F

https://www.coreinfinity.tech

(#11) Kuter válasza sh4d0w (#10) üzenetére


Kuter
senior tag

Köszi ,te voltál az egyetlen aki kiszúrta. :R

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#12) sh4d0w válasza Kuter (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nm :)

https://www.coreinfinity.tech

(#13) domos válasza ncc1701 (#8) üzenetére


domos
senior tag

Normál felállás esetén igaz amit írsz, de ha van bika vas az NVME meghajtó mellett, és a felhasználás is olyan, akkor bizony szépen kijön az előny. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) Robert07


Robert07
aktív tag

Kivancsi vagyok, hogy X79-re meg lehetne-e csinalni. Lehet hogy majd belenezek a dologba, de egyenlore nem egetoes szukseges, viszont nem lenne rossz ha tudnek bootolni nvme-rol.

(#15) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Hali!

Szép munka! :)
Hogy muzsikál azóta?

Én egy P8Z77V LE lappal csináltam ugyanezt, de már ott tartok, hogy kevés a 2db PCIE x16 slot, és venni kéne egy Formula V-t, már ki is néztem egyet...

El tudnád kérlek esetleg privátban küldeni a BIOS fájlt, hogy ne szívjam végig ezt még egyszer? :)

coito ergo sum...

(#16) Kuter válasza macskajancsi (#15) üzenetére


Kuter
senior tag

És nála is tökéletes lett.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#17) macskajancsi válasza Kuter (#16) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Igen. Egyelőre ezzel a részével nincs is bajom. Hatalmas köszi a segítségért! :)) :R

coito ergo sum...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.