Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) liksoft


liksoft
nagyúr

A tiszta zöld képernyőn nem lehetett volna a dokumentációt jelző pdf logót is zöldíteni? :D

Éedemes lenne megemlíteni a Hard Disk Sentinel-t is mint on-line programot. Az Everest jó, de minden alkalommal odamenni, megnézni, ellenőrizni, ha meleg kiszedni a zajcsökkentő ládából,...... nem lenne egyszerűbb megemlíteni, hogy egyszerű tálcaikon mutathatja a hőmérsékletét? :F :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2) DeltaPower


DeltaPower
őstag

irtó ronda az a bekapcsológomb.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3) eldiablo válasza liksoft (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha jól tévedek, akkor az Everest is tudja tálcaikon formában kommunikálni a hőmérsékleteket.
Csak amíg az amúgy remek HD Sentinel a Winchestereket írja ki, addig az Everest a procit, alaplapot stb..-t is.

[ Szerkesztve ]

(#4) Thrawn válasza liksoft (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

A HDSentinel nem jelzett ki róla semmi adatot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5) deicide válasza Thrawn (#4) üzenetére


deicide
veterán

A végére a 39.000Ft-os árhoz: az a 1.5TB-s ára, nem az 1TB-sé, mert így kicsit megtévesztő.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6) Balage76


Balage76
senior tag

Sajnos a teszt végén feltüntetett ár nem egészen tökéletes.

A tesztben szereplő 1TB-os termék ajánlott bruttó fogy ára (már 25% áfával) 29 700 Ft, míg a 1,5TB-os modell ajánlott bruttó fogy ára 40 600 Ft. A régi, 20%-os áfával számolva jön ki az említett 39 000 forintos ár...

(#7) deicide válasza Thrawn (#4) üzenetére


deicide
veterán

Balage76: ezt írtam én is egy sorral feljebb...:)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8) dani3l


dani3l
őstag

Az a bekapcsológomb elég gagyira sikeredett.. És egy sSATA, de legalább egy FW csati nyugodtan elférhetett volna azon az amúgy üres hátlapon. Mondjuk egy F1 társaságában, ami nem 5400-at pörög. De biztos lesz ebből még másfajta is, mert ez így nem egy nagy eresztés.. :(

(#9) Napfénysüti

Jó kis tároló még az ára se vészes de az a bekapcsoló gomb nagyon gáz.

Més que un club!

(#10) Balage76 válasza dani3l (#8) üzenetére


Balage76
senior tag

Az emberek 95%-a USB-n keresztül használja a külső vinyókat, még azokat is, amelyeken van eSATA vagy FW csatoló. Ez a termék ennek a 95%-nak készült, de idővel lesz majd eSATA és FW csatolós is... valahogy el kell kezdeni egy termékvonalat...
Ha lenne rajta mindenféle csatoló, akkor magasabb lenne az ára is...

(#11) lorcsi


lorcsi
veterán

elég ronda egy wd-hez képest
szürke, komor, semmi szín ..:(

(#12) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nekem nem csak a bekapcsoló gomb, de maga a ház sem tetszik! egyáltalán.. nekem most wd mypassportom van 500gb-os.. akkor már inkább veszek két kis 500ast ami sokkal szebb és kisebb helyet foglal..:DD
a cikk jó amúgy.. de elmarad a szép Samsung design :( pedig szeretem a Samsung márkát.

Üdv: Csabee.

(#13) dani3l válasza Balage76 (#10) üzenetére


dani3l
őstag

Ebben van valami, de szerintem ez FW csati azért mostmár alap lenne egy komolyabb külső winyoban, ha eSATA nem is. De nem csak a csatikkal van a baj, a külső is elmarad az általában szép Samsung eszközöknél megszokottól. Ennél tényleg jobb választás mondjuk egy WD mybook, de biztos ennek is lesz vásárlóköre..

(#14) liksoft válasza Thrawn (#4) üzenetére


liksoft
nagyúr

Melyik változatot nézted? A legutolsó a 2.90 (sok újdonság van benne).

Valamint ha a Sentinellel néztétek, és esetleg nem adott értéket, akkor riportot küldtetek a fejlesztőnek, hogy az Everest tudja, és tegyen valamit az ügy érdekében?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Mostanában nézegetem a külső vinyókat, miután kaptam egy VIRUT nevű vírusfertőzést és 500gb adatom ment a kukába formázás keretein belül.
Egy ilyenre kimenteni amit kell, aztán ha gond van a géppel, egy óra alatt fent van az új rendszer, és lehet visszamásolni. Ha meg nem kell a hdd, akkor simán kihúzod.
1000 gigás wd-t láttam 34e körül, ez jobb vételnek tűnik.

(#16) dani3l válasza CsíkosMókus (#15) üzenetére


dani3l
őstag

(#17) CsíkosMókus válasza dani3l (#16) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Á! Akkor én valamit félrenéztem, ha kb egy árban vannak. Mivel a gépben lévő HDD-m is Samsung, és abszolút elégedett vagyok vele mind sebességben mind melegedésben, valószínű, hogy a tesztben szereplőt fogom megvenni..

(#18) dani3l válasza CsíkosMókus (#17) üzenetére


dani3l
őstag

Szerintem sok különbség nincs, mindegyik jó minőségű winyokat gyárt, kinek melyik jön be.. Árban kb ugyanannyi, úgyhogy tényleg teljesen mindegy. Annyi, hogy mivel ez a Samu F2, így halkabb lesz, meg kevésbé melegszik, és ha tényleg adatmentésre kell csak, akkor talán jobb választás is.

(#19) bocsika


bocsika
aktív tag

Nekem tetszik de az a kapcsoló, hát egy kicsit furcsa ahogy kilóg. Inkább valami a felülettel egy síkban levő gomb kellett volna, úgy sem nyomogatja össze-vissza mindenki az asztalon.

(#20) CsíkosMókus válasza dani3l (#18) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Csak adatmentésre és tárolásra. Nem erre töltök le, vagy hasonló.
Annyi, hogy meglegyen ha kell.

(#21) waverider


waverider
senior tag

formára, minőségre jó!
de tudásra elég karcsú sztem (sajnos - mert amúgy tetszene)
nem szabadna már a 2009-es évben kiadni csak USB csatlakozóval egy ilyen ketyerét, vagy legalább tettek volna rá USB 3.0-t, ha már az a fixa idea...
de a hátlapon még bőven lett volna hely esata és firewire 400 és/vagy 800-aknak is... :(

az irást köszönjük! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#22) tsii_H


tsii_H
tag

meg jo hogy nincs ilyenem... egesz nap hánynék

(#23) Balage76


Balage76
senior tag

Nos a vélemények valóban megoszlanak a dizájnról, bár a termék fogadtatása az eladások alapján sokkal jobb mint az itteni vélemények. Amúgy egy Bang & Olufsen nevű brigád műve ez a kialakítás, a jelek szerint ez a világ más országaiban elfogadottabb mint itthon.

(#24) Balage76 válasza waverider (#21) üzenetére


Balage76
senior tag

Mihez képest karcsú? Belépő szintű termék ebben a kategóriában, ennek megfelelő árral. Gyakorlatilag az összes normális vinyógyártó hasonló termékénél 1300-1500 forinttal olcsóbb. A cikkben szereplő ár ajánlott végfelhasználói ár, ennek megfelelően érdemes körbenézni.

Lesz majd csilli-villi sokcsatlakozós változat is nemsokára másik dizájn

(#25) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

ipon-nál most akciósan 25,8k

vagy jobb választás lehet pl. ez? WD MyBook 1TB Essential 2.0?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26) rii


rii
nagyúr

elég siralmasan teljesítettek az elmúlt egy-fél évben a Samsung HDD-k amikkel találkoztam, hullottak mint a legyek (kb 10-ből 4 lett jó)

azt szeretném megkérdezni, hogy ami ebben van, azok megbízhatóak?
esetleg valainek tapasztalata ezzel a STORY sorozattal?

Vagy mint Motion_Blur is írta, a WD jobb választás lenne?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Szép teszt, köszi.
Esetleg valaki tud vmit az írási sebességről? Mert én csak olyan adatot találtam hogy a külső HDD-n fájl klónozása (kb 15-16 MB/s) meg az olvasás ameddig az USB engedi.
Esetleg vki vmi info?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#28) Bozsó22


Bozsó22
tag

sziasztok!

nemrég vettem egy 500 Gb-os Samsung külső HDD-t, De egy bizonyos fájlméretnél nagyobbat(6-7Gb) nem enged felmásolni mert azt írja ki hogy a lemez megtelt!
Valaki tudna segíteni? esetleg valaki megtudja mondani, hogyan leht több részre szedni egy nagy fájlt?

GA-MA770T-UD3P - GIGABYTE, AMD PHENOM II X3 720BE, 4GB RAM,ASUS EAH4770/HTDI/512MD5, GIGABYTE Superb 460W

(#29) Cucuska2 válasza Bozsó22 (#28) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szerintem te a FAT32-re gondolsz, viszont ez 4 GB-nál nagyobbat nem enged, de ez a tünete amit te írtál!
Megoldás: formázd NTFS-be, ha Windows XP-d van, akkor meg használd ezt a programot.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#30) Amu


Amu
tag

én most vettem egy barnát 500 gb-et MasterComp-ba :)) 21,5-ért

szép és jó, nagyon tetszik, 700-800 mb-s filmeket, 25-40 Mb szerint másol Win7 szerint, Tcmd.be viszont csak 20-al
övtatyiba lazán befér, egy Xruzer 8 gb pent váltott fel :DD

ja és ami ugye érdekes, hogy alapba Fat-ra van formázva
én is szépen mindent rámásoltam és akkor láttam, hogy upsz nem is Ntfs, :Y

adatatok vissza, formáz

[ Szerkesztve ]

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#31) karmatt


karmatt
csendes tag

Saját véleményem:
Nah én is vettem most egy 1TB-os StoryStation-t. Mindenki írta, hogy milyen ronda a bekapcsológomja - nos nekem kifejezetten tetszik. Volt alkalmam MyBook-ot is használni nem egyszer és el kell hogy mondjam, 3:0 a StoryStation javára. (1) Kisebb és masszívabb háza van, mint a WD MYBOOK-nak, (2) ráadásul nem kopik le róla a festék mint pl a szürke, oh bocsánat "ezüst" festék mint pl. a WD MYBOOK-ról.(3) Végezetül pedig a WD MYBOOK-ot úgy tervezték, hogy függőlegesen álljon az asztalodon, ami azért rossz, mert ha netalántán egyszer fellököd (elég könnyű felborítani), akkor meghal a winyod. Egyszer én is jártam így, tapasztalat - vihettem vissza. :W Ha pedig az árat nézzük akkor az egyetlen darab csóró usb2-re nem lehet panaszunk (most újonnan 21-ért lehet venni). :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.