Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toldy


toldy
őstag

No, mentek is a válaszok, de ha már így rákérdeztek egy HP Probook 4330s tesztnek örülnék. :D :R ( vagy esetleg egy Pavilion DM4).

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2) tome.jr


tome.jr
addikt

A milyen árszint érdekel kérdésbe nem lehetne beletenni a "mindegyik" opciót? Pl más érdekelne munkára/irodába, otthonra netezésre és alkalmi játékra is.

[ Szerkesztve ]

(#3) TESCO-Zsömle válasza tome.jr (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A játékhoz meg mehetne egy "Igen - Ha fut rajta" lehetőség is.

sz: Bár konkrétan a futás egyre kevésbé visszafogó tény, csak lejjebb kell adnia az embernek az igényeit...

toldy: Avatarod nagyon adja. :C

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

kár hogy nem lehet mindet kipipálni:)

YNWA

(#5) Ringman


Ringman
nagyúr

Nem tudom mekkora költséggel járna, de jó lenne a tesztekben egy zajszintmérés (esetleg még a felvett hangszín is) , az talán kifejezőbb és objektívebb lenne, mint egy leírás a notebook hangjáról. mint pl a silentpcreview-nél, vagy a notebookcheck-nél van

+ kijelzőről napsütésben készült fénykép, hogy mennyire tükröződik, milyen halvány, stb.

(#6) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Érdemes lett volna előbb arról szavazást tartani, hogy milyen opciók legyenek, pl. az árnál érdemesebb lenne úgy megadni őket, hogy:

Maximum 100.000
Maximum 150.000
ésatöbbi

Ugyanezt el lehetne játszani a méretnél is.

[ Szerkesztve ]

(#7) Zanik


Zanik
addikt

Lehet, hogy célszerűbb lett volna a 200-300ezres kategóriát is két kategóriára (200-250e és 250-300e) bontani, mert azért egy 214.990Ft-os és egy 289.990Ft-os gép között elég nagy ugrás van! :U

Jah, és viccesebb lett volna a notebook méreteket nem a kijelző átlója alapján, hanem súly szerint csoportosítani! :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8) toldy válasza toldy (#1) üzenetére


toldy
őstag

Ja tényleg azt elfelejtettem, hogy ilyen kicsomagolós, körbemutogatós videó is lehetne benne. Tudom sok ilyen van youtube-on, de akkor is, ha már itt van egy komplet átfogó elmezés teszt akkor szerintem ez is belefér.

TESCO-Zsömle: köszi :R

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#9) Rush77


Rush77
aktív tag

Amit szívesen látnék az pl egy Latitude E54xx/64xx vs. HP Pro/Elitebook összeeresztést.
Vagyis Vállalati szférába szánt gépek. (nem feltétlen ez a kettő de ennek örülnék a legjobban. :DDD
persze azonos árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#10) N.GÁBOR válasza Ringman (#5) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Egyetértek Ringmannal.

Mikor egy notebookról tesztet akarok olvasni, akkor valószínűleg megnézem a prohardver felhozatalát, majd a notebookchecket.(néhe fordított sorrendben)

Miért kell nekem a notebookcheck?

Számszerűsített adattal szolgálnak a noti zajkibocsátásáról, így összehasonlíthatóak a különböző tesztekben szereplő gépek. Ha éppen office-szal bűvészkedek egy csendes szobában, akkor pedig elvárom, hogy minimális, vagy zéró legyen a masina zajkibocsátása.

Persze ez csak egy ötlet,( Ringmané) enélkül is jók a tesztek, de ezzel még jobb lehetne

May the force be with you!

(#11) Prof


Prof
addikt

Ahogy előttem többen írták engem is érdekelne:

Minden cikkben a kijelző kültéri használtra való alkalmassága képekben.

Kisebb gyártók notijainak a tesztje is jó lenne, amit magyarországon az emberek látnak a multik képesújságjaiban (pl. Packard Bell).

12-13 colos business noti teszt : nagy üzemidő, nagy teljesítmény, matt kijelzősök nevezhetnének ebben a kategóriában (latitude, probook, lenovo pl.)

dual vga-s notik tesztje (optimus, llano crossfire)

Esetleg interjú xy gyártó cég képviselőjével
(pl. arról melyik állat találta ki, hogy az ember nem akar kimozdulni egy laptoppal a sötét szobából és a miért van az hogy a legjobb ár/érték arányú gépeket borotválkozótükör(glossy) képernyővel árusítják. :W

[ Szerkesztve ]

(#12) HXY válasza N.GÁBOR (#10) üzenetére


HXY
addikt

:K Teljesen igazatok van!

Én is hasonlóképpen szoktam eljárni...
A Mobilarénás tesztek is sajnos kiegészítésre szorulnak pl. a német Connect magazin által.
pl. a sugárzásról soha nem írnak :(

De gondolom nincs akkora bevételük a reklámokból, mint a külföldi társaiknak, ezért kevesebb ember, műszer, idő, stb. áll a rendelkezésükre.

(#13) mrhitoshi válasza toldy (#8) üzenetére


mrhitoshi
veterán

+1. Ilyen kicsomagolós történet is jó ötlet.

(#11) Prof: az interjú meg főleg. :DD

PS4

(#14) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Hiába, a mobilitás felé megy minden :) Azt gondoltam, hogy sajnos nem a 300 000 Ft feletti kategória lesz a domináns. Pedig pont ez a határ ami fölött érdekesek az eltérések és különböző igényekre specializálódnak a gyártók. Ezen árhatár alatt úgyis arról szól mindegyik notebook, hogy éppen melyik minőségbeli hiányossággal tudunk a legjobban kompromisszumot kötni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#15) ndavid válasza Ringman (#5) üzenetére


ndavid
tag

Zajt szoktunk pedig mérni (legalábbis én bele szoktam rakni az értékeket is), viszont a kijelzős kép nem egyszerű. Próbálgattam többször is, csak nehéz olyan képet csinálni, ami monitoron is visszaadja a valósághoz közeli látványt. Lehet, h videó ilyenkor jobb lenne... fene tudja, majd legközelebb kipróbálom azt is.

Don't panic!

(#16) npbalazs82


npbalazs82
újonc

Sziasztok!

kérdésekre néhány észrevétel:

1, szerintem érdemes lenne az előző generáció és az új generációkat összehasonlítani. Tesztem azt van mondjuk egy asus gép, és ennek az új változata új generációval összehasonlítani mennyivel jobb az új a régihez képest, ezt azért is jó, mert vannak akik a régit megvehetnék olcsóbb áron, leárazásnál.

2. érdemes lenne valóban árak szerint is csoportosítani a notebookokat, így legalább látni lehetne ki miben jobb, személyes tapasztalatok illetve akár garancia, minőség stb.

Személy szerint szívesen látnék olyan cikket, amiben mondjuk az akkumulátorokról szólna. Néhány cég foglalkozik olyannal, hogy az akkumulátor celláit kicseréli, így újítja fel az akkumulátort. Ennek is érdemes lenne egy cikkbe utánajárni, szerintem sokan kíváncsiak lennének rá.

ennyi kiegészítés, vélemény.

Maradok továbbra is olvasótok,

Balázs.

(#17) jerry311


jerry311
nagyúr

Van itt egy nagy hiba: kimaradtak a "Nem érdekel" gombok...
Vagy csak én tévedtem, amikor azt hittem, hogy minden vélemény számít, nem csak a notebookosoké.

[ Szerkesztve ]

(#18) Parci válasza jerry311 (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt most az volt a kérdés, hogy a notebookos anyagokon belül mi érdekel. ha semmi, ne töltsd ki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) Flash86


Flash86
tag

Szerintem lehetnének cikkek a gépek garanciájáról, ill. garanciális ügyintézéséről. Pl. nem mindegy, hogy egy Dell gépet egy nap alatt megjavítanak itthon, egy Acert meg mondjuk kiküldenek Franciaországba és az nem egy nap...

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes kérdés ez, szivesen olvasok Alienware meg Clevo játékos szörnyekről, de a valóság, amit megvesz az ember az leginkább a középkategória, főleg európában.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) foxxmotor


foxxmotor
tag

Én például szívesen látnék Linuxos teszteket pl Ubuntuval. Sokan szeretik ezt a rendszert és nagy segítség lenne egy tesztnél, ha tudnánk, hogy az adott modell mennyire kompatibilis a Linuxal. És akkor talán a tömegek is meglátnák, hogy mennyivel gyorsabb és megbízhatóbb a Linux az átlag ember felhasználási igényeihez (net, szövegszerkesztés, filmnézés, letöltés, ...)

(#22) Prof válasza t72killer (#20) üzenetére


Prof
addikt

Szerintem a profi játék-notebooknak csúfolt design-hajtómű-pecsenyesűtőket meghagyhatják az amerikai siteok-nak. Nálunk úgyse forgalmazzák őket (sager,kobalt stb.)

Márpedig tesztre kell xy hazai forgalmazó akitől a cikkírók be tudják szerezni a hardvereket.

[ Szerkesztve ]

(#23) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Szavaztam. Remélem segítettem a további színvonalas munkában. Eddig is vásárlás előtt feltúrtam a PH!-t, ezután is így teszek majd.

Szerk: Rudi: A kültéri fotó ötletét támogatom, ha van mód az elkészítésére.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#24) rudi válasza Ringman (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem elégségesen elemezzük a cikkekben a notebookok hangját, és az igazat megvallva, hasonlóan zajos környezetben nincs is köztük túl nagy különbség. Ahol meg van - a szokásosnál lényegesen halkabb vagy hangosabb egy gép - ott kiemeljük. A napfényes képpel meg az a gond, hogy a mai, fényes gépek közül lényegében az egyik sem használható napfényben. Mindenesetre kültéri fotót tehetünk be, ha nagy rá az igény.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) rudi válasza foxxmotor (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért a windowsosok "kicsit" többen vannak, és amikor egy gépet a gyártók reszelni kezdenek, akkor ők is a Windowsokat elemzik, szóval az Ubuntu és egyéb linuxos tesztek sajnos maradnak továbbra is a kinomdottan linuxos közösségek oldalain.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) t72killer válasza Prof (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Inkább csak a hírekre, leírásokra gondoltam a nagy notiknál, mintsem tesztelésre. 1-2 éve még énis úgy gondoltam, h nem sok értelme van a gémer notiknak, de azóta kijött pár generáció, és közép-felső grafikával szerelt notit már emberközelibb áron be lehet szerezni €urópában is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) N.GÁBOR válasza rudi (#25) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nagyon jók az elemzéseitek, ezért is hagyatkozok általában rájuk és olvasom őket örömmel. Még a "zajosságot" is mindig kielemzitek, de ha lehetőség van rá, akkor biztosan mindenki örülne egy olyan kis grafikonnak, ami kielemzi, hogy mondjuk a notitól 15cm-re terhelés nélkül (office), terhelés alatt hány db-s a kibocsátás.

Persze ez csak egy ötlet, enélkül is szuperek a tesztek.

May the force be with you!

(#28) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Thinkpados cikkeket, egyértelműen.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#29) zörbi


zörbi
csendes tag

Nem teljesen ide kapcsolódik de notebookoknál hatványozottan fontos témakör:

Lehetnének tesztek vagy értékelések vagy bármi használható infó a gyártók supportjáról. Eddig ASUS párti voltam mert megbízhatónak tartottam a termékeiket. Hogy azok-e mindenki döntse el maga. Azonban júniusban volt szerencsém a supportjukhoz és megfogadtam hogy soha többet nem veszek ilyen márkájú terméket. Ilyen nyilván ez egyedi eset de azért mégis jó lenne ha a support minőségéről is esne néha szó, nálam ez nagyon fontos szempont, hiszen akkor van rájuk szükség amikor baj van.

(#30) rudi válasza zörbi (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajnos, ez egy nagyon kényes téma. Ugyanis sokszor egy vásárló teljes márkával kapcsolatos megítélése múlhat egy szerencsétlen véletlenen, vagy bal lábbal kelt supportos ember megnyilvánulásán. Rágtuk már korábban ezt a témakört, egyelőre félre van téve a polcra, de kétségtelen, hogy érdekes anyag lehet, bár a is benne van a pakliban, hogy ha a PH odamegy interjúztatni, szétnézni, akkor jó eséllyel kozmetikázott képet kap.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Engem nagyon meglepett ez a közvélemény-kutatás!
Nem flémelni akarok, hiszen itt jutok hozzá ahhoz az informatikai hírekhez, amikre én kíváncsi vagyok. Minőségi munka az, amit itt lehet látni. De a notebook-os részt kissé elhanyagoltnak találom. Például a tesztek rovatban van, hogy egy hónap alatt csak egy gépet teszteltek, van, hogy 4-et, de én azt is kevésnek tartom, látva a piacot. Azt pedig már meg sem merem említeni, hogy egyes modellek tesztjei majdhogynem feleslegesek. Gondolok itt pl a Toughbook-ra és az egy millió forintos M18x-re. Nyilván próbáltok szélesebb olvasói kört megfogni, valamint attól, hogy én nem vennék ilyesmit, rácsodálkozok az újdonságokra és én is elolvasom ezeket. De a gond az, hogy a többséget más jobban érdekelné. Egyszerű olvasóként én nyilván nem látok a színfalak mögé, nem tudom, hogy mennyi herce-hurca van egy-egy tesztgép megszerzésével (a tesztelés menetébe viszont már másutt volt szerencsém belátni/informálódni róla), csupán egy kellemes hangvételű kritikát szeretnék írni nektek. Mindent egybevéve a véleményem az, hogy több tesztet kellene publikálnotok!

A kérdésekre egyébként elküldtem a választ, már egy ideje nézem a notebook választékot és keresem a hozzám legjobban illő modellt, úgyhogy pont aktuális a kérdőív. Már régen átgondolt kérdésekre adhattam meg itt a válaszaimat. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#32) sutszi


sutszi
veterán

Én szívesen látnék több üzleti masináról tesztet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33) zsirfecske


zsirfecske
addikt

ultrahordozható kategóriából jól lenne egy adott árszinten való összehasonlítás a különböző márkák közt!

(#34) rudi válasza Dyingsoul (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, a kínálathoz képest szerény a merítűsünk, de nem vagyunk kizárólag notebookos oldal. Mindenesetre saját magunk ellenségei lennénk, ha nem reagálnánk az igényekre, ezért is készítettük a felmérést. A tesztalanyok beszerzése egyébként tényleg nem egyszerű. A partnereinknek és a nekik dolgozó PR ügynökségeknek rendszerint van egy konfigurációjuk (amiről a RP-es kapcsolattartónak gyakran lövése sincs, hogy milyen), és ha nekünk éppen más kellene, akkor így járás esete forog fenn. Lehet nagykerhez, kiskerhez fordulni, aki ugye rajtaveszt egy kicsomagolot, szoftveresen pegpiszkált, ne adj isten megkarcolt gépen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) HXY válasza rudi (#34) üzenetére


HXY
addikt

Erről nagyon szívesen olvasnék egy tesztet:

(#36) rudi válasza HXY (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Épp most merült fel a tesztelése, meglátjuk, mire jutunk. Egyébként keztem nézegetni 160k körüli, 15,6"-os gépeket, több mint egy tucat jöhet számításba. Nem lesz egyszerű ebből kezelhető méretű anyagot csinálni, de minden bizonnyal megéri.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) mokas66


mokas66
csendes tag

Örülnék egy összehasonlító tesztnek pl a

DELL NB Inspiron N7110 17.3" HD+, Intel Core i7-2630QM 2.00GHz 8GB, 640GB, DVD-RW, 2GB GF GT525, DOS, 6cell, Fekete

gépet alapul véve.

A kimondott gamer v. izmos desktop replacement gépek lényegesen drágábbak...
Klassz lenne a fent említett típushoz árban ill. teljesítményben hasonló gépekről részletesen olvasni.

Van tervben hasonló?

N75SF nagyon várja már a Diablo3-at...

(#38) rudi válasza mokas66 (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Nehéz megmondani, a Dell hazai képviseletével nem állunk túl erős kapcsolatban. Viszont épp ma landolt a szerkben premier előtti Asus N75-ös, ami hasonló kaliber.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) Dyingsoul válasza rudi (#38) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az N55SF nagytestvére? Az N55SF-ről van valami hír? nagyon várom már, hogy itthon elérhető legyen, még egyetem kezdése előtt meg szeretném venni :(

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#40) rudi válasza Dyingsoul (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, az.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) Dyingsoul válasza rudi (#40) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Kb mikorra publikáljátok a tesztet róla? Kb még el sem kezdtétek a tesztet, én meg már a publikálásról kérdezősködök... :DD :))

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#42) rudi válasza Dyingsoul (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Kb. a jóisten tudja. Előtte tuti lesz még G74 3D, az új N-ek meg csak szeptember közepén futnak be a hazai piacra, szóval annál korábban fölös írni róluk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) zoo8800


zoo8800
veterán

- Milyen árkategória érdekel?

- 6. válasz, mindegyik :U

rip and tear, until it is done

(#44) rudi válasza zoo8800 (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor tégen nem is kellett kérdezni, úgyis megnézel minden cikket :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) #95561216 válasza rudi (#25) üzenetére


#95561216
törölt tag

Annyi talán beleférhetne, hogy bebootoltok egy livecd-t, és végigszaladtok, hogy mi megy ootb.

(#46) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Sziasztok!

Meglátásom szerint legalább kétféle teszttípust ki kellene alakítani:

1.) teljesítmény alapján berangsorolhatóak legyenek az egyes CPU-GPU párosok
2.) adott alaphoz (pl. AMD A4-es CPU-k) tartozó laptopok körképe

Az első nyilván azért fontos, hogy el lehessen dönteni, hogy milyen vasat szeretne a vásárló (továbbiakban paraszt), míg a második azért fontos, hogy a paraszt tudja, hogy azok közül a típusok közül vajon melyik miben tér el, mire érdemes figyelnie.

Itt viszont gyorsan meg is jegyezném, hogy a két tesztben nyilván nagyon más a fontos. Az elsőben baromira nem kell azzal foglalkozni, hogy az xlaptop nagyon melegedett, míg a tök másmilyen y laptop nem. Ugyanis annak nem az kell, hogy legyen a célja, hanem a konfiguráció besorolása.
A másodikban pedig éppen hogy lényegtelen a teljesítmény mérése 10 azonos laptopnál (innentől nyilván gyorsabban is lehet haladni), hiszen itt sokkal fontosabb az üzemidő, a melegedés, a képernyő és az egyéb sallangok.

Emellett persze egy nagyon frankó kategória lenne az is, hogy 100K-ért mit kapunk, 150K-ért mit kapunk, de félek, hogy az amit be tudtok szerezni éppenséggel nem egyezik azzal, amit a paraszt be tud szerezni (ez utóbbi ált. bővebb).

Aminek pedig nem látom értelmét: 1-1db bemutatása.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#47) foxxmotor válasza rudi (#25) üzenetére


foxxmotor
tag

"Azért a windowsosok "kicsit" többen vannak, és amikor egy gépet a gyártók reszelni kezdenek, akkor ők is a Windowsokat elemzik, szóval az Ubuntu és egyéb linuxos tesztek sajnos maradnak továbbra is a kinomdottan linuxos közösségek oldalain."

Hát azaz igazság, hogy nem is lesznek többen a Linuxosok ezzel a hozzáállással. Én is használok win -t mert a játékokhoz elengedhetetlen. Na meg nem is értem az egész válaszod... Azt mondod a windowsosok többen... A hangsúly azon van, hogy többen , de ez nem azt jeleni szerintem, hogy csak windowsosok vannak. Meg azt mondod, hogy a Linuxos tesztek maradnak a Linuxos oldalakra... az a baj, hogy nincs olyan oldal ahol notikat tesztelnének linuxal. Több évje tagja vagyok az Ubuntu fórumnak, de még egy laptop tesztelős cikk sem jelent meg. Tudom ez nem a ti hibátok.
De mikor beregisztráltam ide úgy gondoltam, hogy ez az oldal mint Magyarország legnagyobb, és szinte egyetlen ilyen kaliberű oldala nem kötelezi el magát csak és kizárólak a win mellett.
Amúgy meg nem is eget rengető nagy Linuxos teszteket szerettem volna, csak mek megnézni, hogy föl települ e hiba nélkül, megy e a wifi, bluetotth... Egy Linux meg föltelepül kb 10 perc alatt, tehát nem is egy időigényes dolog. Persze a ti időtöket magatok osztjátok be, nem is én akarom, mert nem tudom mennyire vagytok elfoglaltak és lehet nem is férne bele az időtökbe. Viszont szerintem szerezhetnétek jó pár olvasót, ha valamilyen szinten a Linuxot is bevennétek a portfólióba. És ez gondolom nektek is jó lenne. Nem tudom, hogy a szerkesztősegetekből hányan ismerik igazán a Linuxot, és ki az aki értene hozzá legalább annyira, hogy egy telepítést elvégezzen és megnézze mi működik, és mi nem, vagy hogy lenne e egyáltalán valamelyikőtöknek ideje rá. De akár én is szívesen segítenék egy ilyen kezdeményezésben, de Kaposvári vagyok így nem tudom mennyire lenne megoldható a dolog.

(#48) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Jobban belegondolva az lenne a legjobb, ha minden egyes lapost külön tesztelnétek, aztán az eredmények bekerülnének egy interaktív rendszerbe, ahol mindenki maga választhatná ki azt a 4-5 gépet, amit össze szeretne hasonlítani.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#49) foxxmotor válasza TESCO-Zsömle (#48) üzenetére


foxxmotor
tag

Ez egy jó ötlet.

(#50) rudi válasza foxxmotor (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

A helyzet, az, hogy a PH nem egy kizárólagosan notebookos oldal. Itt a notebook tesztek mellett meg kell csinálni a processzorosokat, VGA-sokat, adattárosakat, táposokat és többi is. Nem vagyunk tucatnyian - elegen ahhoz -, hogy az alternatív platformokat is megnézzük, amiknek notebookos vonalon nagyon alacsony a részesedése. Ha a részesedést nézzük, akkor mondjuk a Win7 mellett sokkal nagyobb létjogosultsága van egy Vista vagy XP tesztnek, mert azokat nagyobb arányban használják, mint az összes Linux disztrót egyben. A telepítéssel kapcsolatban meg asszem nem kell mondani, hogy maga az oprendszer ugyan felmegy hamar, de utána jöhet a konfigolgatás, amitől vagy feléled az adott komponens (wi-fi, bluetooth stb.) vagy nem. Ilyen elemzésre még a sokkal nagyobb olvasóközönséggel bíró nemzetközi, specializáltan notebookos oldalak sem vállalkoznak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.