Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Ekkora hülyeséget...A molekulát lehet megtalálják 75 ezer dollárból, aztán mire 8-10 év múlva piacra kerül addig szépen elviszi a 700-800 millió dollárt a fejlesztés. Ezért védi a szabadlom az új gyógyszereket, nem a gonosz gyógyszeripar feneketlen zsebei miatt. Ha nem lenne szabadalmi védettség, senki sem fogna új gyógyszerek fejlesztésébe, mert az bizony sokkal-sokkal többe fáj, mint 75 ezer dollár.

Na és persze, hogy jönnek ide a bogarak? És úgy egyáltalán, melyik rák ellen lenne jó a dolog? Csak néhány "apró" kérdés a végére...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2) saelin válasza [Prolixus] (#1) üzenetére


saelin
veterán

Elég homályos ilyen téren a cikk, és ahogy te is írtad ez a pénzösszeg csak a kutatás egy részére lesz elég, ha elfogy ismételten gyűjtést kell szervezni. Ők abban bíznak, hogy folyamatos "kalapozással" letudhatják az anyagiakat. Az elképzelés nem rossz, az eredmény az más kérdés.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3) Plazmacucci válasza [Prolixus] (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

összeesküvés ON
De ha fel is talál valamit ami gyógyít, tök mindegy mennyibe kerül, a gyógyszeripar úgy is elteszi láb alól az egészet. Nehogy már gyógyítani lehessen azt amiből rengeteg pénz van!
összeesküvés OFF

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) [Prolixus] válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az ilyen konteóknak csak azoknál van helye, akiknek fingjuk sincs a tumoros betegségeket érintő kutatásokról, vagy a terápiájukról. Pont, hogy az ipar azokat a kutatásokat finanszírozza amiben sok pénz van: Rákkutatás,cardiovascularis betegségek, cukorbetegség stb. Előbbinél mégis nagyon gyatrák az eredmények, szemben az utóbbiakkal. A magyarázat nem a gyógyszeriparban, hanem a tumoros betegségek jellegében keresendő és nincs benne semmilyen misztikus vagy sötét titok. Egyébként olyan, hogy univerzális rákgyógyszer eleve sosem lesz, mert olyan általános betegség sincs, hogy "rák". EZ csak egy kategória, amibe nagyon sok tumortípus, mint önálló entitás tartozik bele, és ezekben összesen sokszor csak annyi a közös, hogy a következmény a kóros sejtburjánzás.

saelin: AZ eredmény nemhogy kérdéses, ez eleve egy elborult baromság már elképzelés szintjén is. Egy generikum piacra dobása is 500 millió dollár kb., egy originális gyógyszer meg efölött van, ha teszem azt biológiai eredetű, akkor még az 1 milliárd dollárt is meghaladhatja. Enniy pénzt akarnak összekalapozni? Most komolyan? Hát sok sikert hozzá. Ez a project, ha sikeres is lesz, akkor az lesz a sorsa, hogy valamelyik kellő anyagi bázissal rendelkező nagy gyár megvásárolja a molekulát, aztán majd szépen kári is rá a szabadlmat. Ha megkapja, akkor esetleg majd ők finanszírozzák a gyógyszerfejlesztést. A molekula meg a piacra kerülő gyógyszer nagyon nem ugyanaz, a 2 dolog között eltelik 8-10 év, plusz rá kell költeni a fejlesztésre a fentebb említett összegeket.

Az itteni cikk alapján ez a project tipikusan a szerencsétlen laikusok pénzlehúzó megtévesztőkampányának tűnik.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#5) eami válasza [Prolixus] (#4) üzenetére


eami
addikt

szerintem az ultra gazdag emberek között is előfordulnak rákosok. Szerinted Steve Jobs nem rakott volna ki a zsebéből az asztalra azon nyomban 1 milliárd dollárt ha meg lett volna az esélye, hogy meggyógyulhat? dehogynem...

(#6) [Prolixus] válasza eami (#5) üzenetére


[Prolixus]
addikt

:) Szép világ is lenne az olyan, amire utalsz. Csakhogy a gyógyszeriparban mégsem gyakoriak az olyan nagylelkű "adakozók", akik egy "esélyre" kifizetnek ennyi pénzt. Merthogy még 3. vagy 4. fázisban is elbukhat a gyógyszer, aztán szegény Steve Jobs féléknek mégsem lesz semmi a kezében, hiába benne van már több 100 milió dollárjuk. De még ha piacra is kerül, és ott is marad, ugyebár akkor is mindig ott van az esélye annak, hogy rá éppen nem nagyon hat, vagy nem úgy hat ahogy kellene.

Ha ilyen pénzemberek finanszíroznák a fejlesztéseket, már jóval több gyógyszer lenne piacon, és nem gondolná meg 100-szor még egy megagyár is, hogy mibe vág bele és mibe nem. Mellesleg a rák pont, hogy az esetek többségében derült égből villámcsapásként éri az ilyen pénzembereket is, aztán ha megkérdezik, hogy "na odaadom összes pénzem csak legyen gyógyszer, mikorra lesztek kész vele?" és jön a válasz, hogy "átlag 8-10 év", akkor máris elzárják a pénzcsapot, mert effektíve sajnos anniy idejük az esetek nagy részében már nincs is. Ergo halottak lesznek mire kijön egy gyógyszer, ha a molekulától kezdve ők finanszírozzák.

Nagyon leegyszerűsítve látod a dolgokat. És akkor még finoman fogalmaztam.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#7) Crafter32 válasza [Prolixus] (#6) üzenetére


Crafter32
őstag

Én laikus vagyok a témában és nálam a Gyógyszergyár maga az ördög.

Nem tudom igaz-e, már többször volt hír magyar tv-ben, hogy bizonyos gomba fajokkal eredményesen gyógyítottak. Illetve hiszek még a nagy dózisú C vitamin erejében. Talán lehet csak azért, mert vmiben muszáj hinni. Undorító dolog ez a rák. Lehetsz bárki, jön és hirtelen semmit nem jelentenek az eddigi célok.

(#8) [Prolixus] válasza Crafter32 (#7) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mindenkinek lehet véleménye, természetesen a hozzáértéstől függő relevanciával. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#9) 3aTi3


3aTi3
tag

Nos én nem értek se a gyógyszerekhez, se a nyílt licenceléshez, de én így látom:

a 75 ezer dollár nem a piacra dobáshoz kell, csak ahhoz a kísérlethez, ami eldönti hogy egyáltalán hatásos-e a formula, amit kitalált a vegyész/orvos. tehát a könnyebbik részéhez, a proof-of-concepthez.

mivel nyílt a 'forráskód', ezért aztán bármelyik nagy gyógyszergyár, aki lát fantáziát a dologban, felhasználhatja a kutató eredményeit és létező gyógyszert kreálhat belőle.

nagyon rosszul látom?

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#10) [Prolixus] válasza 3aTi3 (#9) üzenetére


[Prolixus]
addikt

EZ így oké is lenne, de a cikkben szabadolmmentes gyógyszerről van szó, kvázi a drága gyógyszerek elleni kampány az egész. Szabadalomi oltalom nélkül viszont egyik gyógyszergyár sem fogja felhasználni a molekulát, mert a büdős életben nem jönne nekik vissza az a sok 100 millió dollár, amit abba fektetnének bele, hogy a molekulából végül piacképes gyógyszer legyen. Tetszik, nem tetszik, ők is összességében csak akkor tudnak működni, ha nem veszteségesek, urambocsá, még profitjuk is van (őszintén szólva ténylegesen csak az utóbbi esetben tudnak működni, mert valamiből az új fejlesztéseket is finanszírozni kell, ez meg ugyebár vagy valamilyen féle-fajta hitelből megy vagy a korábbi gyógyszerek profitjából). Sok gyógyszeren így is veszteségeik vannak, amit néhány blockbuster gyógyszer (értsd: 1,2 milliárd dolláros fejlesztési költség mellett is olyan nagy a forgalma, hogy a szabadalom lejárásáig visszahozza az árát, vagy akár még többet is, vagyis ez a gyár "húzógyógyszere", a teljes bevétel akár 30-40%-át adja) kompenzál.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#11) leeate válasza eami (#5) üzenetére


leeate
senior tag

Steve Jobsnak nem kellett volna semmit kiraknia az asztalra, simán meggyógyulhatott volna, de a barma inkább kuruzslókhoz fordult. Csak a végső stádiumban fordult orvosokhoz, amikor már túl késő volt..

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#12) Plazmacucci válasza leeate (#11) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szíve joga.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13) Kékes525


Kékes525
félisten

A címbe megfogalmazott állítás biológiai nonszensz. Olyan hogy rák (mint egy betegség) nem létezik, rendkívül sok fajtája van, ami ellen nem lehet egy gyógyszerrel védekezni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.