Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lofagi


lofagi
addikt

Ez igazán érdekesnek tűnik. :]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#2) duvi


duvi
nagyúr

Nagyon várós :K Haveromnak hála, már ott pihen a fiókomban a preorder kulcs :))

(#3) lordEVO


lordEVO
tag

Tetszetos! Mar pre installalom is game pass-rol.

(#4) duvi válasza lordEVO (#3) üzenetére


duvi
nagyúr

Jó, hogy szóltál! Steamen is megy a preload :K

(#5) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Tegnap volt lehetőségem kipróbálni, ez a játék egyszerűen zseniális lesz. (lett) Kilépés után azonnal nyomtam is a vásárlásra. (vagyis a preorderre)
1-2 aprócska hiányossága van (legalábbis számomra az)
A térképen nem lehet jelölni.
A térképen a bolt stb jelzések nem mutatják hogy a helyzetedhez képest hogy azok feletetted, vagy alattad helyezkednek el. Ez elég zavaró tud lenni.

De ettől függetlenül (számomra) kb a tökéletes alkotás. A látványvilág, a gunplay, a soundtrack, mindenről ordít a minőség és a gondos munka.

Nagyon remélem hogy jönni fognak hozzá a jövőben további (akár fizetős) kontentek. Egy vevőjük már biztos van :)

Külön vicces hogy ez egy kezdő csapat első alkotása. Hát igen, így is lehet.. :)


szerk:
Optimizácio: gtx 1080-al, 16gb rammal, és i7 6700k-val 80-110 fps-el fut fullhd, és az elérhető maximális beállítások mellett, viszont a városban ahol sok az npc, olykor beesik 50 alá. kb fél óra után viszont limitáltam a képkocaszámot 60-ra, mert ugy odafűt a gépnek mint még semmi :) vsync után viszont már nem ordítottak a ventik.
Nagyobb robbanások esetén előfordul olyan, hogy még a robbanás előtt megáll 1 pillanatra a játék, de érdekes hogy ez nem mindig, szerintem ezt tuti javítani fogják, ha csak még nem tették meg.
Cutsceneknél a szitu nagyon hasonló. Mielőtt elindul a (az egyébként teljesen realtime bejátszás), vagy 1 pillanatnyi beakadás. De ez sem minden esetben

[ Szerkesztve ]

(#6) Fitzgerald válasza Maxtreme (#5) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Pici a csapat, de veterán szakmabeliekből áll.
Az mondjuk tényleg elég hihetetlen, hogy csak 12-en csinálták...
A cyberpunk hangulatot meg nagyon elkapták az alapján amit eddig láttam, ironikus módon ez a Cyberpunk 2077-nek nem sikerült.

(#7) Maxtreme válasza Fitzgerald (#6) üzenetére


Maxtreme
addikt

"Ex-Wolfenstein, Bulletstorm devs forming new studio Neon Giant

Neon Giant was founded by Tor Frick, Arcade Berg, Jonathan Heckley, and Erik Gloersen, a small team with some big credits. Between the four of them, they have worked on Wolfenstein, Bulletstorm, and Gears of War, and in total they boast over 70 years of development experience."

ja hogy, na így már mindent értek :R

[ Szerkesztve ]

(#8) Fitzgerald válasza Maxtreme (#7) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja, nem szarral gurítanak. Azt mondjuk a videóban is említik, hogy volt külső segítség kapcsolatokon keresztül, de akkor is.
Mondjuk így belegondolva, a Diablo-t is 15 ember készítette annak idején...ráadásul az még a hőskorban volt, amikor az ARPG mint olyan még csak egy experimentális valami volt, és nem volt Unreal Engine amit csak úgy bárki ingyen használhatott...szóval az talán még nagyobb achievement.
Mindenesetre tényleg érdeklődve várom ezt a játékot, endgame-re vagyok leginkább kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#9) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Hát ha lehet ilyet mondani, ez bugosabb lett mint a cyberpunk 2077 :D
Olyan gamebreaking hibák vannak hogy ihajj. Nem adja be a kövi küldit, ahol ajtónak kéne nyílni ott nem nyílik. ahol bossnak kéne lenni, ott nincs, a "gps" totál rossz helyekre visz, rosszul vannak feltüntetve a feladatoknál a szintkövetelmény leírások, 7-est ,ír aztán bevisz a 20-as mobok közé stb stb.
A steam foruma rogyásig van ezekkel. Én is belefutottam 1 hibába (a küldetés leadása után nem adja be a következőt) ami miatt nem tudok tovább menni.
Sajna ez nagyon max alpha állapotban van. Kár hogy nem próbálgattam tovább a múltkor, mert az elején most sem volt gond. pár óra után viszont jöttek sorra a problémák.

[ Szerkesztve ]

(#10) lordEVO válasza Maxtreme (#9) üzenetére


lordEVO
tag

A gps hibaval, meg hogy a lvl7es kuldetes belevisz lvl20as ellensegekbe en is talalkoztam mar nem egyszer. De hogy nem megy tovabb a kuldetes stb ezekkel en nem talalkoztam. Alphanak nem neveznem, de tenyleg van mit csiszolniuk a jatekon. En nekem igy is nagyon adja. Relativ nem sok buggal talalkozom.

(#11) SpazzMaticus válasza Maxtreme (#9) üzenetére


SpazzMaticus
tag

A gps nem visz rossz helyre, csak mivel a térkép "kissé" áttekinthetetlen, (pl. nem látod jól a szintkülönbségeket stb...) nem jó helyre mész...
Én azt nem tartom hibának hogy nem fogja a kis kezcskénket, hogy a feladatig vigyen, hanem odabök a térképre, és az utat meg kell találni.
Az mondjuk igaz, hogy ehhez a térkép a jelenlegi formájában nem elég jó. Szerintem mondjuk elég lenne ha forgathatóvá tennék, de ez ízlés dolga.
A feladatok "szintezése" szintén nem bug. Teljesen jól írja őket. Minden mission amivel eddig találkoztam, legalább 2-3-felől megközelíthető volt. Mivel hál istennek nem az idióta játékoshoz szinteződő ellenségek metódust választották, így a mapon fix level-es enemy elosztás van, és szerintem ezt is helyesen, a mapon nem jelölik.
Magyarul ha "toronyiránt" mész feladatot megoldani, akkor beszopod. Szerintem ez a játék egyik legnagyobb húzása. Hogy az egyébként kurva jól megalkotott térképeket kénytelen vagy bejárni, és útvonalakat keresni...
Nekem tetszik ez a felfogás, ahogyan ezt a játékot megalkották. A mai "AAA"-s "buksisimogatóan" könnyű és szarrá "ármvonalazott" és tutorialozott játékokhoz képest ez a kissé "karcos" játékmenet a régi időkre emlékeztet, amikor még alapvetően nem rinyált senki azért, hogy minden infót nem toltak az orra alá automatikusan, hanem rábízták a játékosra hogy kiismerje.
Mondjuk én lassan 30-éve játszom, lehet azért jön be ez a stílus... 😉
A küldetések be nem indulása, ajtók beragadása viszont tényleg idegesítő bugok, 6-8-alkalommal én is belefutottam, bár egy-egy szimpla visszatöltés mindíg megoldotta a dolgot. Az auto save rendszer meg szerintem elég jól működik, közel, és azonos szintre rak vissza az utolsó halálodhoz képest, egyetlen egyszer szívatott csak meg, amikor szintén kb. 100m-re rakott vissza a mission-tól, csak vagy 10-szinttel magasabb enemy-k közé, és csak harmadjára jutottam ki élve... :DD

Ez egy kemény kis játék, főleg hard-on, csak azért nem mondanám souls-like-nak, mert a halállal nem buksz semmit, de nekem pont ezért tetszik.
Én meg pl. pont hogy zokon venném, ha az általam fentebb leírtakat "kijavítanák", nekem ez így nagyon bejön ebben a formában. Max. mondjuk egy map rotate, és ennyi. De ez csak az én személyes véleményem... 😊

Ui: A Cyberpunk 2077-et bár én kedvelem, az ennél jóval bugosabb még mindíg, + a világalkotásban, hangulatában ez a gáma lazán kenterbe veri, ProjektRed-es srácok mehetnének hozzájuk tanulni.
Ja, és a The Ascent vezető grafikus dizájnere egy magyar srác egyébként... :D

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#12) SpazzMaticus


SpazzMaticus
tag

A nagy lelkesedésemben a játék "ajnározása" közben azt azért elfelejtettem leírni hogy szerintem is van egy komoly hibája a játéknak, mégpedig: Jelenlegi formájában a fegyver és páncél kereskedőknek semmi értelme. Csak olyat árulnak amit már megtaláltál, semmi egyedi nincs náluk, de a modulokat, augmenteket, tactical gear-eket is összeszeded a pályákon szintén, ha nem kellene "befeküdni" az átszereléshez, azok is feleslegesek lennének. Mivel a "backpack" mérete és a teherbírásod is korlátlan, mindenből tarthatsz egyet, és szabadon próbálgathatod, a pénz felesleges, és nem is tudod mire költeni, már a játék elején sem.
Ez mondjuk egy ilyen stílusú játéknál kissé kiábrándító, szivesen "shoppingolnék" néha két mission között, hiányzik a "looter" rész a játékból nekem.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#13) Maxtreme válasza SpazzMaticus (#11) üzenetére


Maxtreme
addikt

de sajna van mikor rossz helyre visz, nekem volt olyan hogy belevitt (volna) a falba. A szintek sem lehetnek mentség, mert akkor vigyen lift felé ahogy egyébként nagyrészt szokta. :)
Hát ha a commodore számít, én is már vagy 30 év gamerkedek :D A top down shooter stílust imádom, amiatt is nem volt nálam kérdés a vásárlás.

Az árusok jah. Ráadásul emiatt(is) a játék közepére annyi pénzed lesz hogy elkölteni nem tudod. Én amire költök az max a taxi. :)

Van 1 "érdekes" megoldás a küldetés bugokra, ami általában sosem szokott segíteni.
Steam fileok ellenörzése. 2 napig próbálgattam mindent az egyik küldinél (Trading places) az istenért nem adta be a következő lépést. Próbáltam már kínomban reinstallt, onlineba indítás, mindent. Semmi nem segített.
Tegnap olvastam a steam forumán egy topikot ami pont ezt taglalja... a hozzászólásokban sorban írták az emberek hogy köszi, segített stb. És valóban.

Érdekesen működik, mert látszólag semmi nem történik most sem, de ahogy kilépsz az épületből ahol kapnod kéne a kövi missziót, hirtelen bedobja a játék. Ennek közvetlen az után kéne megtörténni, hogy beszéltél az NPC-vel.

Na most ebben az egészben az a fura, hogy a reinstallal én ugyanezt csináltam, és úgy nem ment.... Volt akinek már 2 gamereaking bugnál is segített. Olyan mintha menet közben megsérülne a játék, ami azért érdekes, mert ugye a meglevő fileokba írás nem történik.... (max a mentésbe és a configokba, de ahhoz meg az ellenérzés nem nyúl ELVILEG)

[ Szerkesztve ]

(#14) SpazzMaticus válasza Maxtreme (#13) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Akkor nekem szerencsém volt, mind a jelölőkkel ,mind a mission bug-okkal hál istennek.
Elhiszem hogy vannak ilyen komoly hibák is, remélem én nem futok majd beléjük...
Ezeket valóban minél hamarabb javítani kell, de a "szintezés" mint mondtam számomra így tökéletes... :DD

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.