Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hűtés, hűtés, throttling, throttling... Mindig ez jut eszembe a noti-k (és a noti-s CPU-k) kapcsán, pláne ha ilyen spórolósak a vastagsággal és súllyal.

(#2) hallador válasza SunMount3r (#1) üzenetére


hallador
addikt

Vannak olyan gépek amik nem annyira throttling-olnak, de azok business gépek, u-s processzorokkal, és nem dedikált VGA-kkal. Nekem EliteBookom van ez akkor sem kezd el forrósodni amikor VMware Workstation-on bemutatót tartok. Pedig a VMware tekergeti rendesen a gépet, az ssd-t memóriát, processzort 3 - 4 szer képes kergetni, mint egy játék, vagy egy általános konverter szoftver. 32 GB memóriából 28-at megeszik, miközben a processzor fixen 70 %-on teker, valamint aaz SSD is tekerget, miközben 6 - 8 VM is fut.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#3) SunMount3r válasza hallador (#2) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Node gondolom az az EliteBook nem ilyen vékonyka és lite-os kiszerelés... (Szerk: ja , de látom az, de ugye az meg HP :D ).

Még ma is olvasni olyan review-öket, tapasztalatokat, hogy a "nagy gyártók" GÉMÖR notebook-jaikban is mennyire gagyi és átgondolatlan a hűtés. Pedig az árukban simán bene lenne, hogy megfizeted azt is (duplán egy Desktop PC-hez képest), hogy rendesen hűtve legyen.

(Amúgy is meglepett a cikk, csak azért írtam be, mert LG noti-król magyar cikkben még nem nagyon olvastam).

[ Szerkesztve ]

(#4) hallador válasza SunMount3r (#3) üzenetére


hallador
addikt

Valamivel vastagabb, de fém a váz, és nem olcsó. Ebből egy tisztességes Gamer gépet lehetne kapni. Rendes VGA nincs benne. De minden másban jobb egy átlag notebooknál.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) junkpod


junkpod
nagyúr

Ezt most nem értem, laptop esetén a monitor mint extra kiegészítő?

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.