Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91) Huma


Huma
addikt

Nekem van itthon kettő darab. Az egyiket eladom áron alul 40e-ért. Használva még nem volt, bontatlan csomagolású. Ajánlatokat priviben kérem. ;] :D

Nekem is megvan a véleményem ezekről a dolgokról, de nem fejtem ki mert páran már megtették itt helyettem.

Az árubemutatós buszos utazással kapcsolatban viszont van egy jó történetem. Egyszer az egyik hölgyismerősöm rábeszélt, hogy menjek el egyre. A papíron az állt, hogy 500Ft-ért (ha jól emlékszem) busszal elvisznek egy szlovákiai strandra és még ebédet is kapunk. Cserében végig kell hallgatni egy maximum fél-egyórás előadást. A valóságban ez így nézett ki:
Először busszal elvittek valami helyre a határ közelébe ahol több mint két órán keresztül nyomatta egy nő a hülyeségeit. Mágneses takarót akart rásózni az emberekre horribilis összegért. Már pontosan nem emlékszem mennyi volt, de olyan 100e körülire emlékszek (hármat vettem :D ). Én épp akkoriban vizsgáztam az élettanból és társaiból ezért valamennyire képben voltam az élettani dolgokkal. Így élvezetes volt hallgatni amint "tudományosan" levezette, hogy a mágneses takaró megpörgeti a vörösvértesteket a benne lévő vas miatt és ez milyen csodálatos élettani hatással van a szervezetre. Többre "sajnos" már nem emlékszem.
Párszor gondolkodtam rajta, hogy felteszek néhány keresztkérdést a láthatóan "felkészült" hölgynek, de meggondoltam magam mert féltem, hogy ha keresztbe teszek nekik akkor ott hagynak az isten háta mögött és mire onnan hazavergődök...
Az előadás után felvették a rendeléseket, hogy ki mennyi takarót kér. Legalább 15!!! embert megfűztek, hogy vegyenek takarót.
Ezután jött az ebéd. Csak arra emlékszem, hogy valami filléres, ócska kaja volt és ha normális ebédet akartál azt külön meg kellett venni.
Ezután indultunk Szlovákiába. Juhé!
A határon átérve mentünk még vagy fél órát majd megérkeztünk valahova ahol mondták, hogy lehet fürödni, de siessünk mert a busz 20 perc múlva indul vissza.
Szóval a fürdőzés elmaradt.
Összességében teljesítették amit ígértek:
-Kaja volt
-Szlovákia volt
-Fürdőzési lehetőség volt
-Előadás meg pláne volt

A buszon amúgy csak én és az a perszóna aki rávett, hogy menjek vele volt az egyetlen fiatal. A többi mind idős férfi és nő volt.

Sajnos már az én családomat is átverték ezek a t*tvek. Anyám 150e-ért vett indukciós főzőlapot. Nagyanyám pedig szintén valami takarót vett. Lehet ugyanazt amit nekem is nyomattak anno.

Szerencsére azóta sikerült őket felvilágosítani, hogy az ilyen termékbemutatókon semmit se vegyenek mert az egész egy jó nagy átverés.

Ha rajtam múlna ezek az árubemutatós "emberek" egytől-egyik a hűvösön csücsülnének csalás miatt és még arra is kötelezném őket, hogy az idős emberektől kicsalt pénzt visszafizessék.

Kihasználják azt, hogy az idős embereket könnyű megvezetni. Egyrészt mert már nincsenek a toppon szellemileg másrészt pedig képtelenek követni a mai világot, ők egy teljesen más korban nőttek fel. Természetesen tisztelet a kivételnek. Vannak éles eszű, rendkívül tájékozott öregek is csak épp meglehetősen kevesen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.