Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) aggleány


aggleány
addikt

Kassadin

Sajnos teljesen igazad van, az ilyesmit a hiszékeny emberek átverésére használják. Aztán még vannak azok, akiken az orvosok valamiért nem tudnak segíteni, és mindennel próbálkoznak a gyógyulás érdekében. Régebben én is túlzottan racionális voltam, és kapásból azt mondtam mindenre, amire nem volt tudományos magyarázat, hogy hülyeség, ilyen nincs.

Azóta annyit változott a helyzet, hogy nyitottabb vagyok az ismeretlen dolgokra, nem utasítom el őket azért, mert számomra idegen területekre vezetnek. Anno (kb. 5-6 éve) nagyon meghúztam a hátam. Orvosgyerek lévén rögtön mentünk a kórházba - mentővel, mert nem tudtam megmozdulni, és nem fértem volna el a kocsi hátsó ülésén. Hat hétig kétnaponta kellett bemenni, és alkalmanként 4-4 gerinctövi injekciót kaptam, amitől lassan helyrejöttem. Pár éve ugyanez történt, csak a kezelés lett más. Bekerültem egy olyan társaságba, ahol voltak kézrátétellel gyógyítók és csontkovácsok, és egy házaspárral elég jól összebarátkoztunk. Őket hívtam fel, és elvitettem magam hozzájuk, ahelyett, hogy a kórházba rohantam volna. Gondoltam, hátha történik valami, mert a hat hét táppénzből a számlákat nem tudtam volna kifizetni. Először csak álltak mellettem, és fölém tartották a kezüket, én meg semmit nem éreztem, se meleg, se hideg, abszolút semmi. Kb. 20 perc múlva már meg tudtam mozdítani a lábam. Ekkor a hölgy elkezdte masszírozni a talpam, és azt hittem, belepusztulok, annyira fájt. Kb. egy óra múlva, amikor már fel tudtam állni, és kicsiket lépni is tudtam, a fickó elkezdett tekergetni. Olyanokat roppant a hátam és a derekam, hogy azt hittem, most game over van. Aztán két óra múlva megköszöntem, és hazamentem. Másnap mentem dolgozni. A hat hét otthon fekvés, és napi 8 db. injekció helyett.

bambano

Csodálom a látnoki képességeidet, amivel jobban tudod, hogy mit láttam, mint én. Mivel látom, hogy esetedben egy mélyen szántó gondolatokkal és észérvekkel rendelkező, kiemelkedő szellemi képességek birtokában lévő személyről van szó, aki másokról nulla ismeretség után ilyan határozott véleményt tud mondani - nyilván tökéletesen racionális okok alapján -, nem érzem magam méltónak arra, hogy válaszoljak a kivételes intelligenciát tükröző megjegyzésedre.

cucka

Teljesen igazad van, mindig is a tudományos felfedezések és a nagy elmék vitték előre az emberiséget. :K

Elég régen az emberek TUDTÁK, hogy a Föld lapos. Mindenki tudta, aki pedig mást mondott, azt eretnekségért kivégezték. Egy idő után kiderült, hogy a Föld mégsem lapos. Én csak azt mondom, hogy lehetnek olyan dolgok, amikre egyelőre nem tudjuk a magyarázatot, mert nincsenek meg hozzá az eszközeink, hogy vizsgálat tárgyává tegyük őket. Attól még nem biztos, hogy minden hülyeség, amit jelenleg nem lehet tudományosan bizonyítani.

Pár éve egy tudományos szaklapban olvastam, hogy "A dongó az aerodinamika törvényei szerint képtelen repülni."

Dany007

Tudom, mi a placebo-hatás, és ismerem a működését is. Párszor már leírtam, hogy én nem vennék ilyen tollat. Ajánlották, megnézegettem, megcsináltam vele, amit mondtak, de nekem nincs rá szükségem, megoldom máshogy.

Egy csomó marhaságot írnak róla, de hát valahogy csak el kell adni, és elég sok olyan ember van, aki ha valami fantasztikus dolgot hall, akkor azt rögtön elhiszi. Én nem tartozom ebbe a kategóriába. Csak és kizárólag azt hiszem el, amit én magam megtapasztaltam, vagy láttam.

(#52) Kassadin válasza aggleány (#51) üzenetére


Kassadin
addikt

A csontkovács azért eléggé tapintható és érezhető fizikailag is, szóval nem csak úgy lóg a levegőben, mint valami csoda.

(#53) cucka válasza aggleány (#51) üzenetére


cucka
addikt

A gerincfájdalmas sztoridhoz: teljesen hihető. De :)
A fájdalom érzete az kifejezetten szubjektív dolog. Ez azt jelenti, hogy befolyásolhatják olyan dolgok, amelyeknek semmi közük hozzá. Gyerekkorunkban ha valami fájt, édesanyám adott rá gyógypuszit és elmúlt a fájdalom. Személyes tapasztalat, működött. Ennek ellenére nem állítom, hogy a gyógypuszinak bizonyítható élettani hatásai lennének. Tehát pl. nem szeretném, ha egy kissebb műtét esetén helyi érzéstelenítő szerek helyett (amelyeknek van igazolt élettani hatása) gyógypuszit használnának.

A csontkovácsnál amúgy természetesen teljesen hihető, hogy működik, amit csinál. A kézrátételes gyógyítás meg egyértelműen fasság kategóriás.

Elég régen az emberek TUDTÁK, hogy a Föld lapos. Mindenki tudta, aki pedig mást mondott, azt eretnekségért kivégezték.
Az, hogy a Föld kerek, már az ókorban tudták, az inkvizíció előtt 1000 évvel.

Én csak azt mondom, hogy lehetnek olyan dolgok, amikre egyelőre nem tudjuk a magyarázatot
Így van, nagyon sok ilyen dolog van. A baj, hogy ebből semmi nem következik. Ettől nem lesz igazabb egyik áltudományos feltételezés sem, a nemtudás az semmit nem implikál és semmi mást nem jelent, mint azt, hogy nem tudjuk.

"A dongó az aerodinamika törvényei szerint képtelen repülni."
Ez egy viszonylag ismert anektoda, ami mellesleg nem igaz. Nem tudom, melyik szaklapban olvashattad, de leírhatnád, hogy tudjuk, mit érdemes ezentúl kerülni :D .

[ Szerkesztve ]

(#54) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Mekkora baromság! :W

Mentalita'

(#55) aggleány


aggleány
addikt

Kassadin

Az igaz, de előtte vinnyogtam, ha hozzám ért, úgyhogy muszáj volt a másikkal kezdeni. Ha az nincs, úgy maradok. :O

cucka

Persze, a fájdalom csak egy érzés, amit az idegek továbbítanak az agy megfelelő területére. Ami nekem volt, az csigolyaösszecsúszás nevű dolog volt. Egymáshoz viszonyítva elcsúszott két csigolya, és beszorították maguk közé az ideget. Rohadt fájdalmas dolog, akárhogy nézem, nem kívánom senkinek.

Miután megint azt írtad valamire, amit nem ismersz, hogy fasság, a továbbiakban már tényleg nem bomlasztom a topik nagy-nagy egyetértését. Nincs miért.

További szép napot kívánok mindenkinek! :K

(#56) Bling95


Bling95
őstag

energia pálca? :C :C egyre nagyobb baromságokat találnak ki hogy átverjék szegény beteg nyugdíjasokat...

na megyek iszok is egykis kristályos varázslöttyöt, tegnap vettem harry potter-től

(#57) cucka válasza aggleány (#55) üzenetére


cucka
addikt

Ami nekem volt, az csigolyaösszecsúszás nevű dolog volt...
Tehát a fájdalmaid oka az volt, hogy egymáshoz képest elmozdultak a csigolyák. Elmentél egy csontkovácshoz, aki ugye pontosan azt csinálja, hogy a csontokat egymáshoz képest a "helyükre teszi". Eredmény: megszűnt a kiváltó ok, ennélfogva megszűnt a fájdalom.

Örülök neki, hogy sikerült megoldani, az egyetlen kérdés, hogy a fenti nagyon egyszerű hatásmechanizmus mellett mi a szerepe a kézrátételes gyógyításnak?

Egyébként igen, a kézrátételes gyógyítás fasság. Azok az energiák, amelyek elvileg áramolnak a kézrátételes gyógyítás során, azok jelenlegi tudásunk szerint egész egyszerűen nem léteznek, kitalált dolgok, a kézrátételes gyógyítás pedig nem több, mint gyógypuszi, némi tudománytalan hülyeséggel nyakonöntve, csodák és varázslatok pedig csak a mesében léteznek, még akkor is, ha annyira sokan szeretnének hinni bennük, hogy egy egész iparág létezik, amely ezeket az igényeket kiszolgálja.

Amúgy mi akadályozza meg bármelyik kézrátételes gyógyítót, hogy bemenjen egy kórházba és sorra meggyógyítsa a betegeket? (Vágod, a kézrátétel ingyen van..)

[ Szerkesztve ]

(#58) Bling95 válasza cucka (#57) üzenetére


Bling95
őstag

nemis rossz ötlet.... csináljuk egy varázspuszi krémet, tégelyenként (nelegyünk kapzsik...) mondjuk 15 ezer:D

(#59) cucka válasza Bling95 (#58) üzenetére


cucka
addikt

Az nem jó. Rá kell írni, hogy ez egy forradalmi termék, ami a kvantummechanikai nullpont energia és a mágneses biorezonancia segítségével revitalizálja a sejteket és akkor venni fogják :D

[ Szerkesztve ]

(#60) Bling95 válasza cucka (#59) üzenetére


Bling95
őstag

esetleg alkamazhatnánk az univerzumból lopott féreglyuk energiát is :K

(#61) Vakegérke válasza Bling95 (#60) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez a kép meg jó lenne a tégelyre. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62) Killer01


Killer01
őstag

Huhúú, szegény Gyurcsók mester a távgyógyításával biztos zokogna ha ezt látná...az irigységtől :D

(#63) Bling95 válasza Vakegérke (#61) üzenetére


Bling95
őstag

tökéletes:D bár picit lehetne kozmikusabb

[ Szerkesztve ]

(#64) Vakegérke válasza Bling95 (#63) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van még egy ötletem.
Adjon hangot is a krém, ha már puszi. Audio-hipno-idiótikus megoldás. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65) koxx


koxx
MODERÁTOR

Lehet kapok kölcsönbe egy "varázspálcát", készítek majd egy házi minitesztet :)

Killer01: Gyurcsókban ez default benne van :D

[ Szerkesztve ]

(#66) Vakegérke válasza koxx (#65) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kértem értesítőt, nehogy lemaradjak a tesztről. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67) Peethy válasza koxx (#65) üzenetére


Peethy
őstag

És milyen szempontok alapján teszteled? :D

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#68) Иван


Иван
őstag

Szerintem működhet, vegye meg.

Az ÁFÁ-val is támogatja a költségvetést ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#69) koxx válasza Peethy (#67) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Arra is használhatjuk, hogy italokat keverünk vele (miután megtisztítottuk), és ezzel
stimuláljuk a folyadékot. Ez egy nagyon ügyes dolog, első kézből van tapasztalatom,
hogy mennyire más lesz az íze akár a bornak, a víznek ! Amikor az Amwandet
használjuk folyadék keverésére, változik a szerkezete a molekuláknak azáltal, hogy
visszarendezi őket eredeti állapotukba. Alapvetően semlegesíti olyan idegen anyagokat
(pl. a hormonokat a vízben), amelyek nem szükségesek a szervezetben, és kiüríti a
méreganyagokat."

Naná, hogy más lesz az íze bzmeg, hiszen fémmel kevergeted :W

Szóval ezt fogom kipróbálni ha kapok egyet. Meg rendezek egy herripotter témájú házibulit :D

(#70) Vakegérke válasza koxx (#69) üzenetére


Vakegérke
veterán

Drukkolok, hogy kapj egyet.
A teszt akkor az igazi, ha a gyógyító képesség is igazolt. Ennek értelmében ki kéne ficamítani a bokád, vagy sósavat csöpögtetni a szemedbe. Esetleg enned kéne romlott osztrigát, enni rá poshadt szilvát, meg rohadófélben lévő kovászos uborkát.
Ha még marad elég erőd, körözgess csak a bokád, szemed, pocid fölött a varázsizével.
Várjuk az eredményt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#71) Kassadin válasza koxx (#69) üzenetére


Kassadin
addikt

Remélem engem is meghívsz, szívesen beöltöznék herri kóklernek, szemüveggel már rendelkezem, villámot meg bármikor tudunk vágni a homlokomba. :K

(#72) Иван válasza koxx (#69) üzenetére


Иван
őstag

Semlegíesíti a hormonokat, és akkor ezeknek a szerves vegyületeknek az építőkövei hova tűnnek? Vagy szenes-nitrogénes vizem lesz, közben meg klór- és oxigéngáz fejlődik? :DDD

Sok balf@sz van :C

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#73) Bling95


Bling95
őstag

visszarendezi a molekulákat eredeti állapotba???? vizból hidrogén meg oxigén lesz vagy WTF?:D

(#74) bambano válasza aggleány (#51) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A háthúzódáshoz: a kézrátétellel gyógyítás az kamu. a csontkovács viszont a hivatalos állami orvoslás által is elismert szakma, rendes helyen úgy tanítják, hogy ugyanolyan anatómia képzést kap, mint az átlag orvos. Annyi a különbség, hogy az egyik csontkovácsnak hívja, a másik meg fizikoterápiának. Az, hogy a ropogott a gerinced, teljesen rendben van. Még jobban jártál volna, ha elmész egy rendes masszőrhöz, aki helyre is teszi a gerinced, nem csak megropogtatja. Ennek a fajta gyógyításnak józan paraszti ésszel felmérhető és elfogadható a biológiai alapja, úgyhogy ezen nincs mit agyalni.

"amivel jobban tudod, hogy mit láttam, mint én": nem tudom, hogy mit láttál. azt tudom biztosan, mit nem láttál. tudod, ha elkezded nekem itt magyarázni, hogy az ég zöld, a fű meg kék, akkor nem kell látnom, hogy te mit látsz, anélkül is tudom, hogy vagy avatart nézel, vagy valami kemény anyagot szívsz, vagy tévedsz. a tehénlepényt se nyalogatom csak azért, hogy rájöjjek, mégse szeretem.

"mem érzem magam méltónak arra, hogy válaszoljak a kivételes intelligenciát tükröző megjegyzésedre": dehát válaszoltál...

"Csak és kizárólag azt hiszem el, amit én magam megtapasztaltam, vagy láttam.": te elhitted Rodolfó meg a többi illúzionista trükkjeit is? Értsd: attól, hogy valamit láttál, még nem kell elhinni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) Blindmouse válasza aggleány (#51) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Jó, tudod mit, kifejtem hosszabban:
"amit 21 napon keresztül az általuk kifejlesztett fúziós kamrában kezeltek" ezért Nobel díj jár.

Tudod mi az ami csak így folyamatosan sugározza az energiát, amit a "semmiből vesz"? Mondjuk a Csernobili erőmű maradéka. Belinkeljek képeket mi lett az ott lévő emberekkel?

De tudod mit? most döbbentettél le, hogy eszméletlenül pályát tévesztettem. Hangosan nevettem a leírásán ennek a fémdarabnak, de még így is vannak annyira eszméletlen ostoba emberek akik elhiszik hogy ez akár még működhet is, mert a szomszéd zongorahúrozónak visszanőtt a haja. Komolyan, céget fogok alapítani, és ilyen szemetet fogok árulni, mert az emberek hülyék és megveszik. Sőt, azt látom, hogy minél drágábbak ezek a szarok annál nagyobb dicshimnuszokat lengenek be az emberek róla, és annál egyszerűbb eldani, valóban, ez a kognitív disszonancia.

Köszönöm hogy ezt elolvashattam, megyek megváltoztani az életemet. Küldök majd linket, csak mert látom hogy vásárlóközösség vagy.

Félreértés ne essék, elhiszem hogy egy masszőr tud segíteni ha fáj a hátad, mert ez tény.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#76) D1Rect válasza Blindmouse (#75) üzenetére


D1Rect
félisten

Milyen bonyolultan van megfogalmazva az, hogy a vásárlónak meg kell védenie korábbi döntésének helyességét. :))

(#77) Peethy válasza D1Rect (#76) üzenetére


Peethy
őstag

Arculatmentés elmélete. Érdekes dolog, valóban... mint mikor megveszünk valamit a házalóktól százezeré', majd mikor mondja a rokon, hogy 3ezerért látta a Tescoban, nem hisszük el neki.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#78) cucka válasza Peethy (#77) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem itt elsősorban a pszichológiai értelemben vett kognitív disszonanciáról van szó, nem pedig arculatmentésről. Ez egy elmélet, ami arról szól, hogy ha egy már tudott dologról új, a korábbinak ellentmondó információt kapsz, akkor az agyad mit kezd az így kialakult ellentmondással. Erre az egyik lehetőség bizonyos információk figyelmen kívül hagyása.

[ Szerkesztve ]

(#79) Peethy válasza cucka (#78) üzenetére


Peethy
őstag

Valóban, igazad van, kevertem a kettőt :) Érdemes lesz még egyszer átfutni azt az Em Griffin könyvet...

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#80) D1Rect válasza Peethy (#77) üzenetére


D1Rect
félisten

No offense, de akihez odaállít egy házaló és a hasznosság ígérete miatt vesz bármit egy valag pénzért, az nem teljesen épelméjű.
Nyilván, ha a sánta kutyámat két lendítéssel meggyógyítja az más tészta.

(#78) cucka: Igen a "kognitív disszonancia elmélet"-éről van szó.
Soha nem olvastam még ilyen bonyolultan az összeegyeztethetetlen adatokról. :DDD

(#81) Peethy válasza D1Rect (#80) üzenetére


Peethy
őstag

Ez elég erős megállapítás, főleg mert szerintem majdnem mindegyikünk nagyszülője került már ilyen helyzetbe. Az én nagymamámat mindig úgy kell lebeszélni valamiről. Ez azért van, mert egyedinek érezzük azt a dolgot, és nem vagyunk tájékozottak a témában, így gyakorlatilag bármit elhiszünk. Ez kiváltképpen az olyan emberekre igaz, akik jóhiszeműek és idősek. Szerinted pl. kik mennek el az ilyen buszos bevásárlóutakra? Nem a mostani generáció. És ott van egy nagy tömegnyomás is.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#82) D1Rect válasza Peethy (#81) üzenetére


D1Rect
félisten

Vonatkoztassunk el a nagyszülők felé irányuló érzelmi köteléktől:
Az teljesen épelméjű, aki megvesz egy egyszerű takarót 50eFt-ért mert 1 órát hazugságokat hadováltak össze róla?

Az meg menjen "ásdelmagad felszerelést" árulni aki az ilyen emberekből csal ki pénzt, mert azok unatkoznak és "buszos programnak" feltüntetve bepalizza őket.

(#83) Alg


Alg
veterán

:DDD Ez a topic feldobta a napomat, kösz srácok

WOW, most nézem, a weboldalon a felkiáltójel-sűrűség az átlagosnak legalább 100-szorosa, ez már olvasás nélkül is több, mint gyanús ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#84) cucka válasza D1Rect (#82) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem ez egy etikátlan hozzáállás.
Igen, vannak az átlagnál hiszékenyebb, vagy esetleg gyengébb szellemi képességű emberek, de ez egy fikarcnyit sem csökkenti azoknak a felelősséggét, akik az ilyen emberek módszeres átveréséből szeretnének megélni.

Az igazság az, hogy ez nem csak a hiszékeny emberekről szól. Téged is biztos átb@sztak már legalább egyszer, meg engem is, meg szinte mindenkit. Az átverésre épülő üzleti modell minden esetben etikátlan és üldözendő, függetlenül attól, hogy lett-e volna lehetősége az átvert félnek, hogy időben észrevegye.

Ott van példának a nemrég nagy port kavart Telenor-os átb@szós internetcsomag, ahol is mindenkinek kérés nélkül bekapcsolták az internetes adatcsomagot baráti 1300 forint/megabájtos tarifával. Biztos lehetsz benne, hogy az ÁSZF 28. oldalán 6pontos betűkkel meg volt említve ez a lehetőség, ettől még ugyanolyan gerinctelen marad ez a húzás.

[ Szerkesztve ]

(#85) D1Rect válasza cucka (#84) üzenetére


D1Rect
félisten

Valamit félreértettél.
Azt mondtam, hogy aki a nem éppen toppon lévő emberek átb@szásából szerzi a kenyerét az ássa el magát.

A Telenort ne is emlegesd... :((( :DDD

(#86) cucka válasza D1Rect (#85) üzenetére


cucka
addikt

Igen, kicsit félreértettem.
Azzal viszont határozottan nem értek egyet, hogy a könnyen átverhető embereket csak úgy le kéne hülyézni.

(#87) D1Rect válasza cucka (#86) üzenetére


D1Rect
félisten

Hol hülyéztem le bárkit is? :F

(#88) Blindmouse válasza cucka (#78) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Valahogy értsétek úgy hogy az egyszerű emberbe belevésődött a Drága == Jó egyenlőség, legyen az polarzált fény, fúziós kristály vagy ROG Extreme maximus Fatality alaplap.
D1Rect: nem kell lehülyézni, megtettem helyetted.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#89) Alg


Alg
veterán

Például a pálcát a hűtőszekrényben hagyva a nullpont-energia eloszlik és egy mezőt alkot - ezáltal újraépíti a molekuláit minden dolognak amit iszunk és eszünk.

Ez kész, ezen már szinte fetrengtem :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#90) D1Rect válasza Blindmouse (#88) üzenetére


D1Rect
félisten

Rosszul írtad: Fatal1ty ;]

(#91) Huma


Huma
addikt

Nekem van itthon kettő darab. Az egyiket eladom áron alul 40e-ért. Használva még nem volt, bontatlan csomagolású. Ajánlatokat priviben kérem. ;] :D

Nekem is megvan a véleményem ezekről a dolgokról, de nem fejtem ki mert páran már megtették itt helyettem.

Az árubemutatós buszos utazással kapcsolatban viszont van egy jó történetem. Egyszer az egyik hölgyismerősöm rábeszélt, hogy menjek el egyre. A papíron az állt, hogy 500Ft-ért (ha jól emlékszem) busszal elvisznek egy szlovákiai strandra és még ebédet is kapunk. Cserében végig kell hallgatni egy maximum fél-egyórás előadást. A valóságban ez így nézett ki:
Először busszal elvittek valami helyre a határ közelébe ahol több mint két órán keresztül nyomatta egy nő a hülyeségeit. Mágneses takarót akart rásózni az emberekre horribilis összegért. Már pontosan nem emlékszem mennyi volt, de olyan 100e körülire emlékszek (hármat vettem :D ). Én épp akkoriban vizsgáztam az élettanból és társaiból ezért valamennyire képben voltam az élettani dolgokkal. Így élvezetes volt hallgatni amint "tudományosan" levezette, hogy a mágneses takaró megpörgeti a vörösvértesteket a benne lévő vas miatt és ez milyen csodálatos élettani hatással van a szervezetre. Többre "sajnos" már nem emlékszem.
Párszor gondolkodtam rajta, hogy felteszek néhány keresztkérdést a láthatóan "felkészült" hölgynek, de meggondoltam magam mert féltem, hogy ha keresztbe teszek nekik akkor ott hagynak az isten háta mögött és mire onnan hazavergődök...
Az előadás után felvették a rendeléseket, hogy ki mennyi takarót kér. Legalább 15!!! embert megfűztek, hogy vegyenek takarót.
Ezután jött az ebéd. Csak arra emlékszem, hogy valami filléres, ócska kaja volt és ha normális ebédet akartál azt külön meg kellett venni.
Ezután indultunk Szlovákiába. Juhé!
A határon átérve mentünk még vagy fél órát majd megérkeztünk valahova ahol mondták, hogy lehet fürödni, de siessünk mert a busz 20 perc múlva indul vissza.
Szóval a fürdőzés elmaradt.
Összességében teljesítették amit ígértek:
-Kaja volt
-Szlovákia volt
-Fürdőzési lehetőség volt
-Előadás meg pláne volt

A buszon amúgy csak én és az a perszóna aki rávett, hogy menjek vele volt az egyetlen fiatal. A többi mind idős férfi és nő volt.

Sajnos már az én családomat is átverték ezek a t*tvek. Anyám 150e-ért vett indukciós főzőlapot. Nagyanyám pedig szintén valami takarót vett. Lehet ugyanazt amit nekem is nyomattak anno.

Szerencsére azóta sikerült őket felvilágosítani, hogy az ilyen termékbemutatókon semmit se vegyenek mert az egész egy jó nagy átverés.

Ha rajtam múlna ezek az árubemutatós "emberek" egytől-egyik a hűvösön csücsülnének csalás miatt és még arra is kötelezném őket, hogy az idős emberektől kicsalt pénzt visszafizessék.

Kihasználják azt, hogy az idős embereket könnyű megvezetni. Egyrészt mert már nincsenek a toppon szellemileg másrészt pedig képtelenek követni a mai világot, ők egy teljesen más korban nőttek fel. Természetesen tisztelet a kivételnek. Vannak éles eszű, rendkívül tájékozott öregek is csak épp meglehetősen kevesen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#92) D1Rect válasza Huma (#91) üzenetére


D1Rect
félisten

+adalék:
Van egy csajszi akivel pár éve jóban voltam, ő jött össze egy ilyen "árúbemutatóból élő" emberkével anno.

Az üzleti terv a következő volt:
1. Józsefvárosi piac edénykollekció vásárlás párezer forintért(talán 6)
2. ???
3. Profit

:U

(#93) Huma válasza D1Rect (#92) üzenetére


Huma
addikt

Persze. Ez a lényege ennek a dolognak. Az idős emberek csak azt látják, hogy 1e-t kell befizetniük és cserében utazhatnak, kapnak enni és még előadás is van ahol egy kedves és megnyerő férfi/nő felhívja a figyelmüket arra, hogy az általuk árult termék nélkül nem lehet élni.

Azt már sajnos nem veszik észre, hogy tízszeres (nem túlzás) áron sózzák rájuk a cuccokat.
Egy turnusban van minimum 500e nyereségük. Ha ezt heti háromszor megejtik akkor lesz 1,5milla amit elosztanak mondjuk 3 felé. Nem rossz.
Ezek az adatok nem biztos, hogy helytállóak, de szerintem nem tévedtem nagyot.

Igazából ha egy gerinctelen, lelkiismeretlen alak lennék 3cm vastag arcbőrrel akkor én is ezt csinálnám szerintem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#94) moha21 válasza Blindmouse (#88) üzenetére


moha21
addikt

Azért nagyobb százalékban elmondható, hogy olcsó húsnak híg a leve. Sajna ma már ez sem mindig igaz...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#95) Crystalheart válasza moha21 (#94) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, ma már az olcsónak és a drágának is. :D

(#96) koxx


koxx
MODERÁTOR

Most találtam, Harry Potter elmehet a *csába :D [link]
Még egy teszt, most már kétség sem fér hozzá [link]

Folyamatban a "készülék" beszerzése, remélem hamarosan tesztelhetem élesben is.

[ Szerkesztve ]

(#97) Huma válasza koxx (#96) üzenetére


Huma
addikt

És ezekből a videókból minek kéne kiderülnie? Szimplán átverés az egész.
Mond hogy csak viccelsz és nem akarod megvenni ezt a hülyeséget.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#98) Vakegérke válasza Huma (#97) üzenetére


Vakegérke
veterán

Beszerzésről beszélt. Szerintem az ismerőse veszi meg, és átadja neki egy kis tesztelésre.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#99) Huma válasza Vakegérke (#98) üzenetére


Huma
addikt

Akárki is veszi meg 60e-ért csak gratulálni tudok neki. A csalóknak is meg kell élniük valamiből, ha már dolgozni nem akarnak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#100) koxx válasza Huma (#97) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hát ezaz, hogy mi derült ki a videókból, semmi :)

Természetesen én egy forintot nem vagyok hajlandó adni ilyesmiért.

[ Szerkesztve ]

(#101) Huma válasza koxx (#100) üzenetére


Huma
addikt

Jól van. Már kezdtem megijedni. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#102) Vakegérke válasza Huma (#101) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én megmondtam, hogy fölösleges. :K

Remélem, kapunk egy valós tesztet, lehetőleg címlapost.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#103) Eastman


Eastman
őstag

"Élj egy energikus életet..."

Eddig olvastam el.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#104) Peethy


Peethy
őstag

Vigyázat hamisítják !!!!
Óvakodjon a lényegesen olcsóbb, ám de hatástalan utánzatoktól !!!!

Helyette fizessen 10szer annyit, ugyanolyan hatástalan dologért :D

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#105) koxx válasza Eastman (#103) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szóval nem győzött meg :)

(#106) Eastman válasza koxx (#105) üzenetére


Eastman
őstag

Szóval nem. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#107) csibe1 válasza Dany007 (#4) üzenetére


csibe1
addikt

"Azt hittem első körben, hogy ez az a varázspálca, amivel irányíthatjuk a tévét. Bizonyos mozdulatokkal lehet vezérelni a hangerőt, vagy akár a csatorna léptetést, be-kikapcsolást stb... De az sem kerül 60k-ba."

Jaja, volt ilyen az Agymenőkben. :DDD :C

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.