Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovsol


kovsol
titán

Kamerával magyarázzák, hogy miért csak a 7+ kapott 3GB RAM-ot? :U

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2) pikszel válasza kovsol (#1) üzenetére


pikszel
őstag

Bevallották volna, hogy így jobban duzzad a kincseskamra? :D

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#3) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Jövőre talán meglesz ismét a 6plus 2915mAh kapacitása.
Néha tudnak fejvakarós dolgokkal érvelni, mindenesetre egy sima 7-re nevezek be.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#4) laci_csk


laci_csk
senior tag

Csucsteloba csak 3GB RAM? Felejtos.

Xperia XZ3

(#5) Integrale válasza LurkerSheik (#3) üzenetére


Integrale
veterán

Semmi nincs a cikkben, amit egy hete ne tudtunk volna meg, akar ugyan itt az oldalon.
Az IP67-es alapokon mit takar? Ez lesz az uj szalloige a ...Snapdragon 800-as alapokon.... utan?

"Bad reklám is reklám too"

(#6) #40359168 válasza laci_csk (#4) üzenetére


#40359168
törölt tag

Vicces vagy. :DDD

(#7) szabogabor10 válasza laci_csk (#4) üzenetére


szabogabor10
veterán

iOS vs. Android különbség megvan?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#8) Hallosz


Hallosz
senior tag

A lényeg az, hogy mennyi ideig fog működni egy feltöltéssel. Nem?

Mert lakni, muszáj.

(#9) moleculez válasza #40359168 (#6) üzenetére


moleculez
veterán

Igen mera zOP3 6GB RAM, negyedáron. Ja meg a proci is kendermagos, na' Meg különben is, meg egyáltalán, szara zájfón.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Vajon az új iPod Touch is majd nagyobb akkut meg IP67-et kap? Nem zavarna, ha 6 helyett akár 9 mm lenne a cucc, de abba is 2000 mAh körüli akku kerülne! (Nem fog, de már az 1500 is szép lenne!) Mondjuk leghamarabb szerintem jövőre várható...

Matada2.3: én se értem őket; talán az is lehet, a kisebbségbe tartozik, aki a vékonyságot feláldozná egy jóval erősebb telepért! Lehet, több embernek jobb úgy, ahogyan most van. :F

[ Szerkesztve ]

(#11) t72killer válasza Integrale (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Uborkaszezon van, már a híreket is csak átnevezik :DD

#12: ha komoly szeleted van a piaci tortából és erős rajongótáborod, akkor nagyon nem érdemes hétmérföldes lépésekben rongyolni előre, mert könnyen kifuthatsz a fejlesztenivalóból, ráadásul drága dolog kiadni a "tökéletes telót".

Egyébként ezzel a 3Ah-s akksival nem lesz ez rossz egyáltalán, beleszámolva az iOS jobb optimalizáltságát és a 6-os droid alkalmi bénázásait sacc/kb az s7e magasságába várom az akksiidőt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) Matada2.3 válasza Fred23 (#10) üzenetére


Matada2.3
veterán

Értem én, hogy elég, de miért nem mutatnak túl egyszer magukon?

Finn the human

(#13) tothmaxy182 válasza Matada2.3 (#12) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Erre Te is tudod a választ, nem? Jövőre majd belerakják a 7s-be is a 3 gigát, két év múlva a 8 Plus megkapja a 4 gigát, 3 év múlva a 8s szintén megkapja a 4-et... És így tovább! És mindegyikről lesz egy keynote, ahol el lehet majd mondani, hogy "with 50% faster", és minegyikről születik majd egy cikk itt a Mobilarénán is... Ilyen egyszerű!

Minden szavam magánvélemény!

(#14) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Az sosem árthat ha növelik az akku kapacitását.

(#15) ollie válasza Hallosz (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De.

***

(#16) enginev3.0


enginev3.0
félisten

De ez le volt írva az iphone 7 bemutató posztban, minek neki külön cikk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Helyes, az androidos csúcstelókhoz képest eleve kisebb akkuval indulnak, de az i6 óta elég jó az üzemidő a néhány esetben dupla akkora teleppel szerelt konkurenciákhoz képest, a készenléti fogyasztás is remek iOS alatt, szóval sokat várok a további növeléstől.

[ Szerkesztve ]

(#18) Mercel válasza laci_csk (#4) üzenetére


Mercel
senior tag

Részemről abszolút nem vagyok Apple párti - már nincs is, de azért azt jó ha tudod, hogy a SOC / RAM kérdés fontossága az operációs rendszer függő is.
Az Ios elég jól bánik az erőforrásokkal, úgyhogy kevésnek nem mondható - inkább pont elegendő az a 2 giga RAM.

Mellesleg nekem BlackBerrym van és abban is két giga ram van - nagyon ritka, hogy szűk keresztmetszet alkotna.

Nem android, hogy atomerőmű kelljen alá..

Marcel

(#19) Halkow.


Halkow.
senior tag

QHD felbontás jó lett volna a plusba, de majd 2év múlva talán megkapja :(

256GB-os iphone azért jó drága lesz közzel 400K arról nem lesz cikk?

(#20) Dr. X válasza szabogabor10 (#7) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Az is megvan, hogy az iPhoneba pontosan annyiba kerül RAMot rakni, mint androidba? Ha a legdrágább telefonba 4 helyett 3GBot raknak, akkor rajtad spórolnak kibaszott 1 dollárt kb. A full hd kijelző is nevetséges. 50 ezer forintos telefonokban van full hd, ez még 250nél kezdődik. És lényegtelen, mi elég és mi nem. Csúcskategóriás áron adnak egy közepes felbontású kijelzőjű telefont. Az akkun is spórolnak, mert más 40-50%al nagyobbat rak bele, ekkora méretben.

[ Szerkesztve ]

(#21) blueMerle válasza Mercel (#18) üzenetére


blueMerle
veterán

inkább pont elegendő az a 2 giga RAM.

És nem csak szifonon. Mondom ezt anélkül hogy körbenyalnám az alma seggét, mert Androidos/Windowsos vagyok, de pl. egy Macbook OSX-el vigan elszaladgál 2GB RAM-al. Feleségemnek egy Late 2010-es Air-je van, 1,4-es Celeron procival, 2GB RAM-al és olyan gyors a rendszer hogy csak pislogok Windowsos szemmel, pedig én sem egy 386-oson dolgozok (i5,8GB RAM, SSD) :)

(#22) t72killer válasza Dr. X (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyértelmű: ha "ráhagynak" a vasra, akkor nem fog belassulni 2-3-4év múlva az újabb OS verziók alatt, és a vásárlók nem veszik majd a szifon 9-10-11-et.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) Matada2.3 válasza tothmaxy182 (#13) üzenetére


Matada2.3
veterán

Igen igen..

Fenntartható fejlődésnek lehetne csúfolni, de ez inkább direkt akadályozás.

Finn the human

(#24) szabogabor10 válasza Dr. X (#20) üzenetére


szabogabor10
veterán

Akinek iOS kell (sokan vagyunk), nem fog Samsungot venni. Ennyi.
Amúgy meg minek belerakni 4-5-6-7-8 GB RAM-ot, mikor 3-mal (sőt, 2-vel) is tökéletesen megy, és nem is nagyon lövi ki az appokat? Ez nem erőforrászabáló Android.
4,7"-ba szerintem tök felesleges fHD, nem 3 cm-ről bámulja az ember a kijelzőt. Akkuidő tény, hogy lehetne jobb is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#25) Petya88 válasza Dr. X (#20) üzenetére


Petya88
tag

Most akkor én mit mondjak az SE felbontására? Mondjam, hogy ilyet már az előző évezredben is tudtak?
Szerintem már a FHD is bőven túl van a szükséges felbontáson, csak a memória igényt és a számítási kapacitást zabálja. Ha megnézzed, hogy mennyivel több adatforgalmat generál egy FHD készülék online média fogyasztás közben, elképesztő különbségeket fogsz tapasztalni.
Szerintem ez a felbontás fétis csak sok hűhó semmiért.

(#26) HarleyCustom válasza szabogabor10 (#24) üzenetére


HarleyCustom
veterán

480 960 kijelző elég lett volna meg 1gb ram.
Hülye epöl. :D
Úgy is megvennék.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#27) ollie válasza Mercel (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem android, hogy atomerőmű kelljen alá..

Pedig pont az van benne, már ha a teljesítményre céloztál.

(#24) szabogabor10: Amúgy meg minek belerakni 4-5-6-7-8 GB RAM-ot, mikor 3-mal (sőt, 2-vel) is tökéletesen megy, és nem is nagyon lövi ki az appokat?

Hogy ne kelljen 2 év múlva telefont cserélned kényszerből. Mondom ezt úgy hogy én évente többször cserélek telefont, vagyis engem nem érintene ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

***

(#28) Integrale válasza szabogabor10 (#24) üzenetére


Integrale
veterán

Attol meg gaz, hogy 2016-ban ennyi penzert HD-t kell bamulni, FHD-nek boven van letjofosultsaga ekkora mereten is.

"Bad reklám is reklám too"

(#29) kiliman válasza Dr. X (#20) üzenetére


kiliman
tag

Az 50 ezer forintos telefonba is kalibrált wide-gamut p3-as kijelzőt tesznek? VR-on kívül egyébként sincs semmi értelme 5,5"-en ennél nagyobb felbontásnak. Jó a szemem, de nem 10cm-ről nézem, kb onnan látszik csak a különbség. Profitorientált cég, de szerintem nem spórolnak, inkább többet kódolnak, és nem nyers erőből akarnak megoldani egy problémát. Hosszabb üzemidő--->jobb optimalizálás (és nem feltétlen nagyobb akksi). Ugyanez megy macbook vonalon is ahol megcsinálták 13"-re 2560x1600-as felbontást, ami szépen is skáláz, erre a többi cég beletette a csilivili 4k-s kijelzőt ami nagyon szépen mutat a spec. listán, de szívja az akksit és a windowsnak hála még jó kicsi is. De a legjobb az egészben, hogy úgyis mindneki azt vesz amit akar és tud.

(#30) DithenS


DithenS
senior tag

igen ez tényleg ciki hogy szinte luxus termék de még sem adja azt.Ez olyan mint ha egy audiba beülnél és nem lenne semmi zajszigetelés,hangulat olyan mint egy IFA-ban...
Egyszerűen az Iphone a név miatt drága,de tartalom nincs mögötte.Míg mondjuk az s7 drága de van mögötte minden.Egyszerűen mindenből a legjobbat kapod meg.HD kijelző 2016-ban ciki,50 e forintos telefonokba az van.De 60-70ért már fhd-t kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#31) kiliman válasza DithenS (#30) üzenetére


kiliman
tag

Ezeket a szövegeket valahonnan kimásoljátok a samsung honlapjáról? Flamekeltés fül alatt van esetleg?

(#32) Blyan válasza t72killer (#22) üzenetére


Blyan
félisten

Melyik gyártónak érdeke, hogy egy modellt 2 évnél tovább használjon a kedves júzer? :) Nyilván egyiknek sem.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#33) kovsol válasza Blyan (#32) üzenetére


kovsol
titán

Max amelyik horror áron vállal mellé supportot, és maga a termék ára csak egy kis tétel :)
Ezek persze jellemzően nem otthoni felhasználásra szánt termékek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#34) #40359168 válasza DithenS (#30) üzenetére


#40359168
törölt tag

Az megvan, hogy a "jobb", "nagyobb" és "több" nem szinonimák?

(#35) taky1974 válasza Dr. X (#20) üzenetére


taky1974
csendes tag

Olvasom a sok hülyeséget amit itt összehordtok, de a Tiéd magasról ver mindent. :D
Spóroltak rajtam 1 dollárt? :D Istenem. Képzeld a notimban 16GB RAM van. Akkor spóroltak az Androidosokon minimum 6 dollárt? Vagy hogy?
Belementem volna még részleteibe, de teljesen felesleges. Az iPhone 7 vagy 7 Plus nem Neked készült. Én sem veszem meg, mert elég a 6S. Még azzal az elavult hardverrel is ami benne van.

(#36) Blyan válasza kovsol (#33) üzenetére


Blyan
félisten

Átlag fogyasztói termékre gondoltam, mint pl a mobiltelefonok is általában.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#37) Petya88


Petya88
tag

Kezdem azt hinni, hogy én vagyok az egyetlen aki nem mikroszkóppal nézi a kijelzőt. Értem én, hogy a spec sheet az isten, de a felbontás és RAM fetisiszták közül próbált már valaki csak úgy használni egy-egy ilyen készüléket? Ha kipróbálnátok mindennapi használatban akár egy 5-5S-SE készüléket, sőt tudok jobbat egy Samu S3 2016-ot. Mindben relatív kevés a memória, de a felhasználói élmény szerintem tök jó. Megy minden flottul. Vajon a ti készülékeiteket magatok veszitek meg vagy apu szponzorálja a vásárlást?
Esetleg le kéne szállni a földre és keresni más valódi élményeket, mint a kiba"++tt specsheetek analizálásában keresni a megváltást.

(#38) taky1974 válasza DithenS (#30) üzenetére


taky1974
csendes tag

"Egyszerűen az Iphone a név miatt drága,de tartalom nincs mögötte"
Ez részben igaz. A tartalom nincs mögötte az nettó hülyeség.

"Míg mondjuk az s7 drága de van mögötte minden."
Mi minden? Lovaskocsinak is használhatom? Az lenne a minden.

"HD kijelző 2016-ban ciki,50 e forintos telefonokba az van.De 60-70ért már fhd-t kapsz."
Nyilván ezért nem fognak egy darabot sem eladni, mert mindenki 8540x16980 pixelt szeretne.

(#39) kiliman válasza taky1974 (#38) üzenetére


kiliman
tag

Igen ezt én se értettem. Rengeteg nagyon hasznos szolgáltatás van az iOS mögött.

(#40) Fred23 válasza Petya88 (#25) üzenetére


Fred23
nagyúr

A ppi számít, és az SE is ott van, ahol a 7, vagy mint egy S5 mini. A ~326 ppi viszont szerintem is elég, de az is igaz, hogy én örülnék, ha a retina Almáéknál nem 326 lenne, hanem kicsivel több. A fotók sokkal jobban néznek ki egy nagyobb felbontású kijelzőn, és ez számomra jó érv; elég a 326 is, de jobb lenne azért 400 körül!

(#41) taky1974


taky1974
csendes tag

Tudom hogy rossz összehasonlítás, mert nem akkora a készülék felbontása, stb. stb., de azért az Antutuban (2016. augusztus) lazán megveri az iPhone 7 a mezőnyt, a maga 178.397 pontjával. Utána jön a OnePlus 3 140288 ponttal (8mag, 6GB RAM).
Ezt írja egy másik tech oldal. Csak nem hazudnak.

(#42) bajzal válasza szabogabor10 (#24) üzenetére


bajzal
őstag

Androidnak is elég 3gb ram, csak mint mindenki tudja a kínai gyártók csinálják azt, hogy mindenből jó sok legyen benne. Ez csak e**** méregetés. De tegyük fel nem elég, az iphonenak meg elég csak 3. Mit ér az iphone a kevesebb ram és kisebb felbontású kijelzővel, ha ugyan annyiba kerül mint egy akármilyen androidos csúcstelefon, vagy még drágább is? Mert ha olcsóbb lenne mondjuk 50 ezerrel akkor megérteném, hogy tök jó, ios-nek elég kevesebb hardver így olcsóbb, de ez nem így van. Innentől meg kit érdekel, hogy milyen hardver van a telefonokban, ha az iphone-ok és az androidos csúcstelefonok ugyan annyiba kerülnek?

[ Szerkesztve ]

(#43) ollie válasza Petya88 (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogyne számítana a felbontás. Szemmel látható a különbség a QHD és az fHD között 5.5-6 colon, és elég nagy a különbség, főleg, ha fotókat nézel, mert utóbbiak sokkal részletgazdagabbak QHD-n. Úgy mondom ezt, hogy volt QHD-s mobilom is. Az S3 ma meg már használhatatlan1GB rammal. Ha a 2GB-s változat, akkor még elmegy.

(#41) taky1974: a OnePlus 3-ban is 4 mag van.

[ Szerkesztve ]

***

(#44) henrik1


henrik1
tag

eleve nem vennék okostelefont 12 giga ram alatt, addig marad a 6110. számítógépen is csak 32 giga van és megőrülök, amikor a facebook és a winamp egyszerre megy.

(#45) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Az elmúlt egy évben nem volt időm feljönni ide és nem is érdekelt telefonos hír, de látom itt nem változott semmi. Ez egyrészről jó, mert az állandóság fontos, de másrészről botrány... még mindig ott tartunk, hogy a szar samsung kigyúlódós fosokat hasonlítjuk egy Iphone-hoz? Ez nekem kicsit olyan, mintha a Fradi a bl-be a Madriddal játszana (kötözködősek miatt mindegy melyik Madriddal a Fradi formája miatt lehet egy spanyol 8. osztályú is...) és azt várnánk, hogy nyerjen. :D

(#46) Halkow. válasza Petya88 (#25) üzenetére


Halkow.
senior tag

" Szerintem már a FHD is bőven túl van a szükséges felbontáson, csak a memória igényt és a számítási kapacitást zabálja.”

Én is ezt mondtam HD 5"-on 214ppi , aztán mióta megvetem a platinum 7-et QHD 5,5 534ppi azóta keresem a pixeleket :DDD

(#47) taky1974 válasza ollie (#43) üzenetére


taky1974
csendes tag

Igazad van. Quad. Akkor már nem is olyan jó a szám. :(

[ Szerkesztve ]

(#48) taky1974 válasza henrik1 (#44) üzenetére


taky1974
csendes tag

Te most csak viccelsz ugye? :D

(#49) Potrien


Potrien
senior tag

Nagy kaland.
Mutasson nekem valaki gyártót aki egyre kisebb akkut tesz mobilba.

(#50) bajzal válasza Potrien (#49) üzenetére


bajzal
őstag

Sony.

Z2 3200mAh
Z3 3100mAh
Z3+ 2930mAh
Z5 2900mAh
és a legújabb XZ is csak 2900mAh-ás akksit kapott, úgy hogy 8,1mm vastag a Z2 pedig 8,2mm. De nem azon a 0,1mm-en múlt a 3200-as akksi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.