Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haxiboy


haxiboy
veterán

Szerintem hülyeség. Aki tud fényképezni az ért is ahhoz amit tekerget még egy dolog ami miatt majd a nagyobb akksikat na meg a drágább gépeket vehetjük.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2) fattyu válasza haxiboy (#1) üzenetére


fattyu
veterán

kivéve a fokozatmentes blendéket... az nehéz vakon. Főleg hogy a végén már sűrűsüdik is veszettül...

nyilván lehet élni enélkül, de ha bekerülne mint feature legfeljebb nem használod, ellenben hazsnos lehet időnként.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3) pilóta válasza fattyu (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha belekerülne mint feature, akkor az árába is belekerülne, és annak már nem örülne, aki semmire nem használná ezt a hmmm... "remek" kis találmányt...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) fattyu válasza pilóta (#3) üzenetére


fattyu
veterán

én is fizetem az összes kreatív filtert az összes autómata módot, a jpg motort és az ilyenolyan effekteket, panorámát, gpst wifit mittomén..... pedig soha egyiket se használtam és nem is kell.

ja és az AF se kell nekem :D Mégsem szólok be hogy fölösleges. Úgyse lesz belőle semmi, de ártani nem ártana.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5) dtracer válasza fattyu (#4) üzenetére


dtracer
tag

Aki f22-es rekeszmérettel fényképez mindent, annak nem is kell a fókusszal bajlódnia ;)

(#6) Pista0001


Pista0001
addikt

Hát ez baromság.

(#7) fattyu válasza dtracer (#5) üzenetére


fattyu
veterán

most vettem egy jupi 3at. a az f11 és 22 közz kb 10-15 fok szögeltérés van. és azért a 11 még működik...

Meg a volna 9 is ugyanez csak annak a 16 a vége. kb záridőből számolom vissza hol tartok :D nyitva volt 500 akkor ha most 100....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ebben nem tudom, hogy mi az újdonság: 35 (harmincöt!) évvel ezelőtti NDK (!) gyártmányú Werra típusú fényképezőgépemben (ez volt a legelső masinám) két kis tükörből álló rendszer ugyanígy bevetítette az objektíven beállított adatokat (blende, zársebesség, mélységélesség), az egyszerű optikai kereső egyik felső sarkába (igen, a zársebességet is az objektíven kellett állítani, lévén központi záras a gép)
Valaki megint fel akarja találni a meleg vizet.... :W

szerk: az objektív fölötti kicsi szögletes lukacska mögött van az egyik tükör, a keresőben belül a párja. Egy kis periszkóp.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9) SylverR válasza Bogyó bá' (#8) üzenetére


SylverR
senior tag

:) Hasonló kialakítású kis orosz gép csücsül a szekrényemben, apámtól megörökölvén. Még 14 évesen készítettem vele egész jó képeket. Hogy manapság ilyet, normál áron, mér nem kapni... Csak a vacak automatizált sz.rokat. :(

Nem!

(#10) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#8) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tévedtem: a gép közel 50 éve készült, de 35 évvel ezelőtt - használtan kaptam apámtól - lett az enyém. Sajnos már nincs meg.
Gyártották: 1958- 1962 között.

kieg: szemből nézve bal fölül a fénymérő (szelénes, nem kellett hozzá elem) érzékelője.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11) #65675776 válasza Bogyó bá' (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Praktica-kkal kapcsolatban akartam hasonlót írni, de azokon sokkal később, a B sorozatnál jelent meg ez a megoldás. Mondjuk a sokkal később is 1979.

Mondjuk ez a kihajtható konzolos megoldás, amit az Epson-nál látni, ritka idétlen. Ráadásul semmit sem ér ha az adott objektíven nincs semmilyen távolsági vagy rekeszskála.

[ Szerkesztve ]

(#12) szarnyalosas válasza #65675776 (#11) üzenetére


szarnyalosas
tag

Hat akkor en is benevezek, apukamnak is van idehaza egy jo orek regi Zorkija :))

Kaptok holnap pontos szeriat

(#13) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

macisajt effekt... :D

1-2 hónap M42-zés után a gyakran használt obiknál már érzésből megy, hogy kb. hova kell állítani, aztán utána szemre finoman. nagyon melegvizes spanyolviaszos.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) MrChris


MrChris
nagyúr

Minden régi obival akár autofókuszolni is lehetne egy speciális vázzal.

(#15) Mr.Csizmás válasza MrChris (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) haxiboy válasza Mr.Csizmás (#15) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem itthon egy Zenit 10 vagy 11 van valami őskövület ez is. SLR gép. Jó öregnek tűnik (a szaga is olyan kb 25 évet állt a bőr tokjában) most tervezek bele venni filmet hátha még müködik :)

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#17) Béééla válasza haxiboy (#16) üzenetére


Béééla
őstag

meglepő lenne ha nem működne

Ha nagyon nem dobja meg az árát a gépnek, akkor hajrá, különben mehet a levesbe.

Bélabá

(#18) Mr.Csizmás válasza Béééla (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a film egy ezres körül van, szal annyit megér az analóg fullframe érzés.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) #65675776 válasza MrChris (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl azokkal, amelyekben semmiféle mechanika nincs ilyen célból? Kétlem.

(#20) Pista0001 válasza #65675776 (#19) üzenetére


Pista0001
addikt

Ki kell lógatni egy léptetőmotorral hajtott görgőt ami a fókuszgyűrűt forgatja. Ennyi. Legalább annyira kifinomult megoldás mint ez a periszkóp. :U

(#21) Mr.Csizmás válasza Pista0001 (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

imho egyszerűbb lenne a sony féle focus peaking, ami kiemeli az adott fókuszsíkba eső tárgyakat (jutubon keress rá, videó jobban elmondja)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) Cancer


Cancer
senior tag

Mindenképpen Ignóbel-díjra javasolnám. :C

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#23) #65675776 válasza Pista0001 (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, a túloldalra meg biciklidinamó, hogy áramot is termeljen.

(#24) Pista0001 válasza #65675776 (#23) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez tök jó lenne, kiegészítve egy napelemmel a tetején elem/akksi sem kéne bele. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.