Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

Leánykori nevén X-Bows

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) Locutus


Locutus
veterán

Komplett katyvasz. Semmi ergonómikus nincs ezen. Ctrl meg shift a space között középen? Rly?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Biztosan kényelmes lehet. Gépelni. Játszani már nem annyira biztos :)

(#2) Locutus: Ctrl van a bal alsó sarokban de a shift az bajos :)

Video tökéletes az ergonómia, minden annyira kézre áll

[ Szerkesztve ]

(#4) Domonkos válasza Locutus (#2) üzenetére


Domonkos
Ármester

A gyakran hasznalatos billentyuket nem erdemes a leggyongebb ujjal nyomni. Szerintem teljesen racionalis a huvekujj ala rakni oket.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#5) #06658560 válasza DiamondBack (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miért lenne bajos? Pláne, ha a CTRL nem az.

(#6) Rayyy


Rayyy
senior tag

Ez ránézésre semmire nem jó. JA... Spire... tényleg semmire nem jó :D Nem is tudtam, hogy ez a hitvány márka holland, sosem néztem még utána.

Minden a legnagyobb render!

(#7) Cifu válasza nyunyu (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mondjuk a 80$-os ár azért barátibb, mint a 200$, azzal együtt, hogy én se vállalnám be semmi pénzért (és nem csak azért, mert nincs magyar kiosztásban)...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Domonkos válasza Rayyy (#6) üzenetére


Domonkos
Ármester

Meg tudnad par ervvel tamogatni az allitasod?
Most tervezek eggyel ergonomikusabbra valtani es eddig leginkabb csak a pro oldalarol hallottam az egesznek. Mi az ami ezt a billentyuzetet nem teszi alkalmassa egy atlagol hasznalatra?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#9) Domonkos válasza DiamondBack (#3) üzenetére


Domonkos
Ármester

Jatekoknal miert kell ennyire a wasd-hez ragaszkodni? Miert nem lehet mindent egy oszloppal jobbrabb tolni?

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#10) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nekem tetszik (tetszene), ha tényleg olyan ergonomikus és kényelmes lenne, mint ahogy az állítják. De ott van az faktor is, hogy egy hagyományos kiosztásúról ezekre még "át kell szokni", ami eleinte biztos kényelmetlen órát/napot/hetet fog eredményezni, pláne, ha a kiderülne, hogy egyáltalán nem is érte meg...

Pedig: TKL, ölben ez a nekem való. Csak nem biztos, hogy ezzel a kialakítással. És ezt nem biztos, hogy elég max 2 percen át nyomogatni a MM-ben, hogy kiderüljön...

[ Szerkesztve ]

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Valaki részegen rádőlt a gyártósorra, aztán úgymaradt, mikor kijött a kész cucc a szalagról, kidobás helyett kitalálták a marketingesek hogy ez nem bug, hanem feature.

(#12) Rayyy válasza Domonkos (#8) üzenetére


Rayyy
senior tag

A konkrét termékre vonatkozóan nem tudok érvekkel előállni... a márkára vonatkozóan annál inkább. Sajnos mindenem, ami Spire márkájú volt, az szánalmas minőségű volt és ezzel a véleménnyel nem vagyok egyedül. Amúgy a Space billentyű ilyen mértékű összenyomása szerintem nem vezet jóra.

Minden a legnagyobb render!

(#13) SunMount3r válasza Rayyy (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Space billentyű ilyen mértékű összenyomása szerintem nem vezet jóra.-> Ők az IT ipar troll-jai... :D

Amúgy van tőlük egy egész pofás kék színű dupla ventis HDD hűtőm, még a millennium elejéről. (Azóta is bontatlan csomagolásban :D , csak mert jól néz ki).

[ Szerkesztve ]

(#14) MeroM


MeroM
senior tag

Jopofa bár ez a méret nem feltétlen előnyös ergonomiknál. Két szélső sor sztem nagyon elcsúszott😅
Hozzászokás: nekem egy MS 4000 em van kb 2 hét volt mire ráéreztem egy MS confort 3000et váltottam.

(#15) Vanir


Vanir
veterán

Értem én, hogy nem értitek az elrendezést, de akkor miért kell agyatlanul fikázni, ennyire hajtotok a hsz-növelésre? :DDD
Akinek nem inge...

[ Szerkesztve ]

(#16) DiamondBack válasza Domonkos (#9) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Végül is át lehet tenni az esdf gombokra is de akkor meg kicsit ki van tekeredve a csuklód nem?

(#17) nyunyu


nyunyu
félisten

80$ nem tűnik annyira elborult árazásnak, mint az X-Bows oldalán feltüntetett akciósan 199$.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) Locutus válasza Domonkos (#4) üzenetére


Locutus
veterán

Aham... milyen ujjad van még a hüvelykujjadtól (ami a spacet nyomja) jobbra a bal kezeden? :D Mer nekem se erős se gyenge...
A shift meg továbbra is ott a bal kisujjamnak... ahol eddig.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#19) M^xx


M^xx
aktív tag

Nem rossz, de talán túl van tolva. Próbáltam jó pár billentyűzetet egykezeset és normált egyaránt, de az átszokás iszonyat időigényes, nem érdemes nagyban eltérni a megszokott elrendezéstől ennyire, annyi vevőt alig ha fog hozni szerintem. A space részel mindenképp kéne kezdeni valamit a normál billentyűs elrendezésnél annak látom értelmét mivel talán az van legkevésbé lefoglalva és elég nagy ívet fed le minden gond nélkül. A space két részre választása nagyon jó ötlet, láttam ezt már más billentyűzeteken is. Ami nekem bejön csak elég borsos az ára és csak a gyártótól rendelhető:

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#20) vaakuum


vaakuum
addikt

Gépeléshez szerintem keskeny, játékra meg kellene a numerikus szekció is, mert megszoktam.
Mondjuk ha középre tennék a numerikus szekciót, akkor a csuklók sem lennének olyan közel egymáshoz gépeléskor, és a gombok is meglehetnének mind játéknál. Ráadásul akkor a wasd-ról sem kellene olyan messze nyúlni, mint most egy normál teljes méretű billzeten.
Az első oszlop szerintem is elég amorf, kipróbálás nélkül nem igazán merném bevállalni. De Mediamarktban meg úgysem lesz kirakva, úgyhogy +várok egy normálisabbat.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#21) KillHates válasza DiamondBack (#3) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy mondod! Már csak az a kérdés, hogy akkor minek ergébé? Mert a titkárnőnek rohadt mindegy, hogy milyen csicsás fényeken gépel (vakon!!)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) .mf válasza DiamondBack (#3) üzenetére


.mf
veterán

Nekem úgy tűnik, hogy azok shiftek a normál helyeiken (felfelé nyíl van rájuk gravírozva), középen csak egy extra van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) Egon válasza Domonkos (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

A gyakran hasznalatos billentyuket nem erdemes a leggyongebb ujjal nyomni. Szerintem teljesen racionalis a huvekujj ala rakni oket.

Ehhez képest a klasszikus gépíró iskola (amit ne felejtsünk el: ez még a mechanikus (nem, nem a jelenlegi kattogós klaviatúra-trendre gondolok...) írógépeken került kialakításra, ahol sokkalta nagyobb erővel kellett lenyomni a billentyűket ahhoz, hogy legyen is valami a papíron...) szerint, a jobb kisujjra jut a legtöbb (igaz: nem feltétlenül a legtöbbet használt) billentyű, a hüvelykujjak szerepe pedig kizárólag a Space karakter bevitelére korlátozódik... :U
Persze lehet hogy alapjaiban hibás az egész konstrukció, amit kitaláltak anno... ;]

Szerk.: jah, és persze léteznek ékezetes betűk is... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ez így szerintem nem jó simán elég lett volna a normál kiosztást egy kicsit ívesebbé tenni.

(#25) #06658560 válasza Egon (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt a koncepciót nem azért találták ki, hogy ergonomikus, hanem gyorsan használható legyen, az angoloknak.

(#26) vaakuum válasza #06658560 (#25) üzenetére


vaakuum
addikt

Így van, a karos írógépen az angol nyelvben statisztikailag legtöbbet használt karakterek ne ugyan arra az ujjra essenek, és a karok lehetőleg ne akadjanak össze. Illetve amit mindenki elfelejt, hogy gépíróNŐK-re optimalizálták a gépet.

De a kiosztás akár maradhatna is, ha végre figyelembe vennék az az anatómiai alapot, hogy míg a gépírónőknek a gyűrűs ujja a rövidebb, és a mutató ujja a hosszabb, addig a férfiaknál ez a két ujj hosszúság pont fordítva van.
Én pl. ha rárakom a kezem a WAD-ra, akkor a gyűrűsujjam görcsösen be van hajlítva már, miközben a középső és mutató ujjam ki van nyújtva. Ha viszont a gyűrűsujjamat is a q-ra teszem (és minden játékon alapból átrakom az A gombot a Q-ra) akkor meg a kisujjammal nem érem el kényelmesen a shift-et, mert azt kell rettenetesen görcsösen tartani.
De ha a gépírást nézem, akkor meg az ASDF kényelmes, de a rövidebb mutató ujjal lépkedni ismét csak nem élmény, mert a T, G, X, B elérése nem megoldható anélkül, hogy a többi ujjam ne mozduljon el az ASD-ről.

Szóval a normál billentyűzet szerintem férfiaknak sem gépírásra, sem játékra sem optimális.

Ha lenne mondjuk jobb és balkezes orbweaver egy kicsivel több billentyűvel, simán megpróbálnám teljesen kiváltani vele a normál billentyűzetet. A kettő közé meg beraknék egy klülönálló numpadot.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#27) Locutus válasza vaakuum (#26) üzenetére


Locutus
veterán

Szerintem kéne egy nagy mágneslap, amin mindenki odarakja magának a billentyűket ahova szeretné. Vezeték nélküli switchekkel, és QI töltéssel. Ja és RGB-vel, telefontartóval, kijelzővel, média gombokkal, volume görgővel, és 4 passtrough USB-vel. Természetesen szabványos keycap-ekkel, hogy az is cserélhető legyen. Ja meg kéztámasz bálnapéniszbőrből, és 7 fokozatban állítható dőlésszög.
Na? All-in.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#28) KillHates válasza vaakuum (#26) üzenetére


KillHates
nagyúr

"nőknek a gyűrűs ujja a rövidebb, és a mutató ujja a hosszabb, addig a férfiaknál ez a két ujj hosszúság pont fordítva van"

basszus! ezt nem is tudtam! :Y (és tényleg így van, megnéztem otthon a punások pracliját)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) ALBY


ALBY
senior tag

Spire LSD edition :P

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.