Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bobsys


bobsys
addikt

Na ez kell a felesegnek, talan igy nem teved el 2 utcasarkon belul :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó cucc, csak így csóró módban 2-400MB-os mobilnet keretekkel teljesen felejtős :D Meg nem árt hozzá valami brutál akku sem...
Mondjuk a franc tudja, tudok térképet olvasni, szóval nagy szükségem eddig se volt rá, de sokaknak jól jöhet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Doki42


Doki42
őstag

Nem rossz, amatőröknek. Aki gyakran van úton nem igazán veszi hasznát, minek is. :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#4) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Sygic-ban autós navigációnál szeretem az AR navigációt, de itt gyalogos opciónál nem látom sok értelmét

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#5) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nyaraláskor, utazáskor jó lehet, szerintem hasznos fejlesztés.

(#6) VIC20


VIC20
őstag

Még egy ok, hogy ne használjak Google szolgáltatást.

(#7) olbaidhun válasza VIC20 (#6) üzenetére


olbaidhun
őstag

Ez olyan radikálisnak hangzott. Lehet így élni egyáltalán?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#8) DraXoN válasza VIC20 (#6) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

őőőő... ezt most nem értem miért is "fáj" .. bár ok, a te döntésed (bár a google már úgy is gonosz .. de csak annyira, amennyire egy nagy vállalat "lelketlen" is... de az összes többi "mamut" is azonos ez ügyben).. igazából egyikben se bízhatsz, csak a saját magad által fejlesztett dolgokban lehetsz igazán biztos, hogy "nem fog bántani"... Sok sikert, hogy elkerült a köztéri kamerákat is.

Amit mondani akartam, nem tudsz elmenekülni, hacsak nem költözöl be egy erdő közepébe, mindenféle kommunikációs eszköz nélkül (csak az erdő tulaja/fenntartója meg ne tudja, hogy ott vagy ha "csak úgy odaköltözöl", de már pár milláért lehet venni pár hektár földet, végül is olcsóbb mint egy lakás).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) rushty válasza hcl (#2) üzenetére


rushty
senior tag

Támogatott eszköz is kell hozzá

Revolut meghívó pü-ben

(#10) -=RelakS=- válasza rushty (#9) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Xperia XZ2 akkor nem támogatott? Nem igazán látom, hogy hol lehetne ezt a szolgáltatást bekapcsolni.
Programok legfrissebbek, gyalogos navigáció pipa.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11) csaba1203 válasza -=RelakS=- (#10) üzenetére


csaba1203
addikt

Szintén zenész ez ha jól értem csak a béta programban résztvevőknek elérhető.
Nálam fenn a béta telefonom támogatott mégsem találom ezt a funkciót :((

(#12) wolfman


wolfman
veterán

Nekem inkább az jutott eszembe, hogy tele lesz az utca a telefon maguk elé tartó és úgy tájékozódó emberekkel. Mint a kínai turisták akik mindent látni akarnak. Ez inkább látványos, mint hasznos funkció. Vagy hogy ne nézzél ki emellett teljesen hülyén, most lenne jó hozzá a google glass.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13) tomazin


tomazin
veterán

Nagyon remélem, hogy nagyon gyorsan be lesz tiltva. Ugyanis ne kamerázzon másokat senki.

(#14) Pompi válasza csaba1203 (#11) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kijelölsz egy célt ahova navigálni szeretnél - útvonalterv - AR indítása.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#15) INGJOKE


INGJOKE
veterán

nekem is van ilyenem... igaz mi mix 2s a teló és béta teszter vagyok már rég óta és 7-es szintű helyi idegenvezető(hülye) :D

(#16) Patice


Patice
nagyúr

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17) DraXoN válasza Patice (#16) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az egy másik termék, az "még" nem jött be a googlenek és terjedt el...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) wody21


wody21
tag

Kicsit furcsálltam az elején, hogy mi ebben az akkora trúváj, illetve hol is van az a nagyszerű "AR", hiszen úgy tűnt, csak' Streetview kell hozzá, meg egy masina, és csá... Utána rákattintottam a támogatott készülékek listájára, hogy lecsekkoljam, mi a helyzet az öregedő V30-asommal, és meglepődve tapasztalatam, hogy egyedül az LG modellek mellé került következő megjegyzés:

"ARCore uses the wide angle fixed focus rear camera for AR tracking."

Hm, azért így már több (is lehet), mint egy sima streetview + navigáció mördzs, szóval most illene mennem kipróbálni a fícsört!

[ Szerkesztve ]

(#19) Fecogame


Fecogame
veterán

Azoknak tökéletes, akik nem tudnak eligazodni a térképen :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kezdhetnék azzal a fejlesztéseket, hogy ne magyarázzon totál hülyeséget, miközben a térkép egyébként jót mutat?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) BonFire válasza bobsys (#1) üzenetére


BonFire
veterán

Azért idegen helyen elég sokat el lehet kóringyálni fölöslegesen. Mert a GPS csak annyit mond: haladjon észak felé.

Ember legyen a talpán, aki egy idegen városban megmondja, merre van az az észak.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22) nyisziati


nyisziati
veterán

Nemcsak helyi idegenvezetőnek kell lenni, hanem támogatott készülékkel is kell rendelkezni, hogy részt vehess a programban.
Én is kaptam értesítést még áprilisban, hogy beszállhatok a bétatesztelésbe, majd nemsokra rá jött a mél, hogy mégse, a készülékem nincs a támogatott eszközök listáján. :(((

(#23) hcl válasza tomazin (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Látni még szabad embereket, vagy csukott szemmel is kell járni?

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) tomazin válasza hcl (#23) üzenetére


tomazin
veterán

Mert szerinted amit a kameraddal felveszel az nem fog menni guglinak?
Es latni szabad, de lefenykepezni nem, ha mar igy kerdezted.

(#25) csaba1203 válasza Pompi (#14) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam Ar indítása,mint opció hiányzik :F
Pedig a támogatott készülékek közt van a telefonom.
Beállításokban kell még vmit matatnom?
Telefonom Samu A8 2018

(#26) DraXoN válasza hcl (#23) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

addig láthatsz embereket amíg az egyik meg nem szólal: "na mit nézel?" .. meg "ne nézééé!"

Egyébként tök mind1 ... be vagyunk már alaposan kamerázva úgy is... a megoldást ellene korábban posztoltam ... nincs más. lehet itt még tíltakozgatni, meg tüntetgetni és "nem tetszikeskedni" ... de értelme 0 ... úgy is orá*isan fogják megsze*uálni az emberek személyességi jogait és a képét felteszik az internetre... a google (és a többiek) meg köszönik szépen... úgy is "csak" a bigdatába megy és max akkor használják majd valamire ha "célzottan" téged "keresnek" ... vagy akarnak neked hirdetni...

egyébként ez egyáltalán nem új technológia, ha jól tudom már a korábban linkelt google szemüveg is ilyen módon navigálta az embert, hogy a kamera figyelte a "pozíciót" és csak egy nyíl mutatott az irányba, hogy "merre".

Ha annyira aggódik valaki, hogy lekövetik (nem fotókkal fogják megtenni), akkor telefont se hordjon magával senki, mert úgy is tudni fogja akkor a szolgáltató és "telefont szoftvert biztosító" cég (google, apple), hogy merre van az ember...

mostanában nagyon "felkapott" lett ez a "ne kövessen", "ne hallgasson le", "ne fotózzon, videózzon le" dolog... pedig "mi csináltuk ilyennek a világot", ez a "kényelem ára".

a facebook is profilt épít azokról is akik nincsenek felregisztrálva se... egyszerűen az ismerősök alapján tudja, hogy "ott van 1-2 ember", és tud összekaparni dolgokat róla és érdeklődési körökről már az ismerősökből is... még talán arcot is tud hozzá társítani feltöltött fotók alapján, ha valamilyen eseményen ott van az ember és azt valaki feltölti...

és egy jó tanács a végére: az alufólia sapkát ne hagyjátok otthon

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#27) hcl válasza tomazin (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amennyiben nem törvényes, úgy pl. ország szinten szoktak tiltani szolgáltatásokat gúgliék is. Ez esetben valószínűleg törvényes a dolog (ahogyan a térfigyelők is).
Illetve, amennyiben valaki ilyet használ, akkor sem az illetőt kéne perelni, hanem a Google-t - az illető nem készít felvételt a telefonnal, amennyiben a Google rögzíti, arról ő nem tud.

Amúgy a sokat szidott új személyiségi jogi törvény is enged nagylátószöggel fotózást közterületen - különben nem lehetne nyaralós képeket sem készíteni. A telefon kamerája meg nagylátó.

@Draxon :Ennyi, ezeken mindig röhögök :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) tomazin válasza DraXoN (#26) üzenetére


tomazin
veterán

pedig "mi csináltuk ilyennek a világot", ez a "kényelem ára".
Es azzal mi van aki veszi a faradtsagot es tesz ez ellen, nem 1 hanem 3kattintassal old meg dolgokat, utananez,h milyen alternativa van es azt hasznalja? Miert kell nekem elfogadnom,h en hiaba teszek ellene van 100masik aki ugyanugy kipotolja ezt a lukat.
Amugy nem te vagy en csinaltam ilyennek a vilagot, hanem az adatharacs multik.

A tinfoilhat emlegetesevel nem tudok mit kezdeni. Ha ennyi hir utan is valaki itt tart az vagy naiv vagy rendkivul rovidlato.

Csak amikor majd azert lesz 5x annyi a biztositasod, mert az algoritmus szerint nem megfeleloen eled az eleted majd jon a meglepi. Es ha ugy is eled sem lesz olcsobb mint most. Vagy majd amikor valamely nem megfelelo rokonod miatt lesz elutasitva a hiteled.(ilyen mar most is van es nem csak kinaban)

Hcl:
"amennyiben a Google rögzíti, arról ő nem tud"

Ez tenyleg egy erv?

[ Szerkesztve ]

(#29) borix válasza Fecogame (#19) üzenetére


borix
őstag

Ez még csak a kezdet fél megoldás.
Tele kell rakni a várost Google Maps pontokkal amire ki lenne írva szerencsétleneknek, anyaszomorítóknak, ostobáknak útikalauz és aki nem tud eligazodni az új Google térkép megoldással sem azoknak a pontokon feljönne egy robot vakvezető kutya és elhúzná a megadott célállomásra.Ez lesz a következő lépés mert nagy szükség lesz rá. :K

(#30) borix válasza borix (#29) üzenetére


borix
őstag

Lényeges dolog lemaradt.
Persze a vakok többsége továbbra is jól ellesz a fehér botjával azzal is odatalálnak ahová akarnak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31) hcl válasza tomazin (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az.
Honnan kéne tudnia a usernek, hogy mi történik az adatokkal, amiket az informatikai eszközei forgalmaznak?Ő nem rögzít semmit a telefonján, ha a szolgáltató ezt megteszi, az nem a user tevékenysége. A legtöbb user azt sem tudja, m az a Google...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) DraXoN válasza tomazin (#28) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

értem mire akarsz utalni, de "Mi" vagyunk a kisebbség (őszintén én se kedvelem ezt a "mindenhova be vagy kötve, és látjuk mit csinálsz, tudunk elemezni, és úgy ajánlani neked dolgokat) dolgot...
de széllel szemben "hugyozni" is értelmetlen...
Akkor viszont használjuk ki és fordítsuk a javunkra a "változás" ezen formáját..

csak sokan elfelejtik, hogy ezen szolgáltatások "nem ingyenesek".. bár látszólag ingyen adja a google az androidot, használhatod a keresőét, ad sok-sok weboldal elemző "holmit"... de ezekért mind keményen "fizet" az ember az adataival, szokásaival...
Ha nem tennénk, nem használnánk, nem létezne ez az üzleti modell.
"mi teremtettük", mi okoztuk ezt.. a vállalatok "nem gonoszok", csak nem "éreznek" (nincs lelkük, lelkiismeretük ami "megszólal" ha határhoz érnének), kizárólag a profitra mennek (többnyire).. De ez a gazdasági modellből (is) következik.. Illetve, hogy sok részvényes van, de döntő szava általában nincs már ezen vállalatokban senkinek, a régi "tulajok" se rendelkeznek sokszor már többségi részvénnyel (szép lassan lemorzsolódott, vagy "visszavonultak" átadva másoknak a főirányzást, ők meg lehet egész évben "nyaralnak")

de mindig vannak vallási csoportok akik "vallási okokból" mindennemű technológiát megtagadnak... bár manapság nekik is gondjaik vannak, ha mást nem a "turisták" miatt, mert ezen népcsoportok egyre inkább mint "látványossággá" válnak és "csak úgy" járkálnak feléjük youtuberek "levideózni" őket (bár pár törzsi népcsoport ezt nagyon rosszul viseli így elő-elő fordult már haláleset is, bár az usában ott vannak az amisok.. "kevésbé" vad, csoport, de valahol a 18 század közepe-vége felé "ragadtak" meg, és annál nem kívánnak fejlettebbek lenni.)...

pár éve volt valami közösség, amit pár ilyen emberke vásárolt valahol.. pontosabban megvettek pár "elnéptelenedett" egymás melletti falut, és kinevezték magukat "autonómiának" egy országon belül.. Főképp olyan emberek akiknek elegük lett abból, hogy követik, megfigyelik, "befolyásolni" akarják őket... valahol Szerbiában vannak ha jól rémlik (főképp angolok, belgák, hollandok, németek hozták létre a "közösséget").. nem igazán tudok ennél többet róluk...

A jövőben ez ügyben nem nagyon lesz változás, sőt, újabb területek jönnek majd "be" ebbe a "nem tetszik" dologba.. pl. "kiborgizáció", azaz mesterséges beültetések.. azt a részt még könnyen elfogja fogadni a többség, hogy "végtagpótlás", esetleg "szervpótlás", de amikor majd a kényelem miatt lesznek beültetések (bár már vannak), akkor még többen fognak tiltakozni ezen dolgok ellen.. sokan ezt még csak sci-finek tartják (vagy annak se, mert azt se tudják mi a sci-fi), de már a "jelen", igaz csak pár ember esetében de már aktívan vannak ilyen kísérletek, és kereskedelmi forgalomban is vannak már "okos" végtagok, amikkel érezni is képes valamennyire az "alany".. vagy elég megnézni egy para-olimpia számot, az ottani rövidtáv futók sokkal jobb időket nyomnak le mint az "egészséges" emberek (utóbbiaknak esélyük se lenne egymás elleni éles versenyben)... bár persze ezen "futóholmik" inkább csak "passzív" találmányok, nincs bennük elektronika, csak "rugózik".. létezik ilyen cipő egészséges embernek is (némi gyakorlással jó talajon úgy 2x gyorsabban képes vele futni az ember, további gyakorlással akár 3x tempón, ha "ráérez az ízére")...

Amit végül is mondani akartam... sok helyen kiengedtük azt a bizonyos szellemet a palackból.. rajtunk áll hogy használjuk ki a lehetőséget, vagy akarjuk alakítani az irányokat.
Az MI általi megfigyelés ellen nem sokat tehetünk, max államalkotók ha törvényileg betiltanák, de akkor is megtalálnák a kiskapukat (ha mást nem kínai vállalatok által, azok úgy is lesz*rják).
De a kormányok nagyon is tudnák "hasznát venni" ezen technológiáknak (illetve már veszik hasznát, hivatalosan csak a kínai állam árulta el, hogy van ilyen "programjuk", a többi maximum sunnyog és szivárgásokon át lehet tudni, pl. USA esetében)... Kína, szar-szar, de láthatóan megmutatja a "határokat" ... ennyiből jobb.. de egyébként tényleg szar :) ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#33) hcl válasza DraXoN (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha az emberi gyarlóságot nézzük, akkor csak lejjebb van, tehát ami használható rosszra, azt fogjuk is. Most menjünk vissza a fára, mert amint van szakóca, máris lehet vele embert ölni?

Normális kormányok amúgy keményen be tudnák korlátozni az ilyen megfigyelős cégeket, de hát pont a köszolgáltatások fenntartásáért létrehozoitt kormányok a legnagyobb haszonélvezői ennek. Arról nem is beszélve, hogy amíg nem volt sem okostelefon, sem Internet, addig is brutális megfigyelés zajlott, pont itt, a keleti blokkban. Miről beszélünk?

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) INGJOKE válasza nyisziati (#22) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ne légy szomorú ez csak részeben a te hibád, a nagyobb része a samsungon múlik... :D

(#35) VIC20 válasza tomazin (#13) üzenetére


VIC20
őstag

Erről van szó! :K

(#36) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Érdekes ficsúr, biztosan hasznos is lesz, de
- aki nem tud eligazodni enélkül egy Google Maps térképpel a kezében, azt sajnálom
- remélem nem fog elveszni a fenti skill teljesen a népekből

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37) nyisziati válasza Petyyyyy (#36) üzenetére


nyisziati
veterán

Hidd el, sokaknak jól jön.
Én nem tartom magam elveszett embernek, de ha ismeretlen helyre megyek, meg szoktam nézni a StreetView-t indulás előtt. Ha meg működne az AR, biztos bekapcsolnám.
Sokszor kéne, főleg közeli utcasarkok esetén, amikor gyorsan kell (kocsiból) dönteni, merre mész, és a GPS-bemondás alapján nem egyértelmű.

(#38) hcl válasza Petyyyyy (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már kiveszett. Nagyon sokan nem tudnak térképet használni, bár ezek általában azt sem tudják, hogy van navigáció a telefonjukon :D

De ez olyan, hogy kényelmi szolgáltatás. Attól még, hogy tudsz térképpel tájékozódni, nem baj, ha kevesebb macerával odatalálsz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) Indiant válasza csaba1203 (#25) üzenetére


Indiant
addikt

Ahogy írod. A komoly újítás sajnos nem működik a legújabb verzióban sem támogatott telefonon.

(#40) csaba1203 válasza Indiant (#39) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem értem mire jó ez hülyének nézik az embert.....

(#41) BiP


BiP
nagyúr

Nokia Lumiákon hány éve is volt ilyen ill. hasonló, 6-7? (City Lens, Livesight)
Kár hogy onnan eltűnt, (aztán a Here is), és csak most fedezték fel újra.

[ Szerkesztve ]

(#42) hemaka válasza VIC20 (#6) üzenetére


hemaka
nagyúr

lol :DDD

Jó cucc szerintem, külföldön jól jöhet azért, könnyebben lehet vele tájékozódni ha kóborolsz a városban.

[ Szerkesztve ]

(#43) atike


atike
nagyúr

Nekem tetszik... :)

(#44) Rage47


Rage47
veterán

A felhasználók 90%-a így is a papírtérképet nézi, vagy kérdezősködik az utcán... még mindig itt tartunk sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.