Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Na végre kezdenek az árak barátságos felé közelíteni.De sajnos mire a 200 dolláros kütyü elér hozzánk lesz vagy 70 ezer forint,ami azért nem valami barátságos

duree54

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Tényleg nem lehetséges olyan ebook olvasót csinálni ami minden elterjedt formátumot támogat? (Vagy lehet hozzá készíteni 3rd party "plugint" amivel ez megoldható.)

Van egy rakás könyvem .lit-ben meg .doc/.rtf-ben.
A hír nem írja a html és txt formátumokat, de ha ezeket sem támogatja, akkor menjenek a sunyiba.

Az átkonvertálgatást szeretném elkerülni, még akkor is ha esetleg a hozzáadott szoftver automatikusan megoldja.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Alex91


Alex91
félisten

Sony PRS-350, nekem erre faj most a fogam, de a 60k koruli arat meg soknak tartom... (Es meg itthon nem is lattam arulni.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) L3zl13 válasza Alex91 (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

5" nem valami nagy...
Pixmanián van. [link]

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Alchemist válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

Nekem meg sok (műszaki) könyvem van djvu formátumban... úgyhogy vagy valami barkácsolható/nyílt forrású/pluginos rendszeren fut, vagy megint egy újabb gettóba lépünk bele.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#6) Peat;)


Peat;)
veterán

Ilyen kobo/amazon kindle féle olcsóbb példányra, a már meglévő, pc-n tárolt támogatott formátumok is rávihetőek, vagy csak a gyártó saját honlapjáról lehet új könyveket rárakni?

Egyébként szép dolog hogy így terjed, kár hogy nálunk csesznek komolyan venni a témát. Érdekes a mai világban, amikor már minden könyv előállítási folyamatában ott szerepel az elektronikus változat, mennyi idő lenne e-könyvet csinálni belőle? hajjjajjj :( (amiből meg csinálnak az van hogy drágább mint a papíros változat, ez megint csak..)

(#7) Poetro válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Poetro
csendes tag

Van rengeteg projekt ami át tudja konvertálni a könyveket. Közülük a kedvencem a Calibre, ami nyílt forráskódú, minden fontosabb operációs rendszerre létezik, szinte minden formátumot kezel, és képes a tartalmakat az eszközre szinkronizálni.

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

Amíg kílnlódni kell a formátumokkal addig nem ér 70K-t de 60-at sem. 6" pedig it sem versenyképes :DDD
Van egy 19"-os Samu monitorom + egy atomos alaplap, meg egy régi pantográfos telefon tartó, Lehet belőle csinálni egy E-book display-t és még a kezed sem izzad hozzá:)

[ Szerkesztve ]

(#9) BoB válasza #16939776 (#8) üzenetére


BoB
veterán

Nem tudom mit sírtok, ott van a Kindle, 35K szállítással együtt. Aztán meg az ingyenes Calibre-vel átkonvertálni PRC-be marha sok idő....

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10) #16939776 válasza BoB (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem konvertálok, mert lusta vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) L3zl13 válasza Poetro (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azt hiszem elég egyértelműen leírtam, hogy nem akarok konvertálgatni.

Részben azért mert esetenként nem tökéletes a konvertálás.

Másrészt meg azért mert egy külső forrásból származó doksit nem szívesen konvertálgatok át még akkor sem, ha tökéletesen biztos vagyok abban, hogy nem változatlan marad a tartalom és a megjelenés (Ami jelen esetben nem áll fent.), mert esetenként szükség lehet az eredetire és duplán tárolni sem akarok.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Findzs


Findzs
addikt

jó lesz ez
menjenek még lentebb az árak és akkor oké

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13) gantum


gantum
aktív tag

én sem bánnék egy eolvasót, de a kicsik kicsik, a nagyok meg kuvvadrágák. :S
pedig lenne mit olvasni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.