Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Legalább lesz fejlesztés a Foxon, ez jó hír.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

Foxpost = Magyar Posta :(
ha jól tudom...

(#3) Zirowe válasza raskolnikoff (#1) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Csak aztán nehogy ugyanaz legyen, mint ami a jófogással történt: ócska és drága lett rövid időn belül..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) Pano válasza Zirowe (#3) üzenetére


Pano
addikt

Jófogás mindig is egy ócska hulladék volt.
Amit meg a weboldalukkal művelnek az a fejlesztés szégyene.

(#5) Akula


Akula
őstag

Ez akkor sem jó a versenyhelyzetnek.
Inkább jött volna még több ilyen szolgáltató és az árak estek volna. Félek, hogy ez most pont fordítva alakult.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6) wolfman válasza Pano (#4) üzenetére


wolfman
veterán

A jófogáson én eléggé szándákosságot érzek. Mintha nem a sors szülte volna az apród felvásárlást, hanem előre tervezett volt. Apród kiforrott volt, egyszerű, átlátható, majd tönkre kellett vágni. Most a Weboxnál ugyan ezt érzem. Webox dübörgött, olcsó volt. bejött a foxpost, a webox megdrágult, foxpost olcsóbb lett, de nagyon ritkák voltak a terminálok, most fel is vásárolták.

Én nagyon kíváncsi vagyok hogy mennyire fog drágulni vagy mennyire lesz sűrűn akció náluk, valamint mennyivel fog emelkedni a terminálok száma! Mondjuk Gyulára is marha jó lenne egy már végre.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#7) twollah1976


twollah1976
őstag

Sose használtam az ilyen terminálokat, így nem is nagyon hat meg a dolog.

Maradok a személyes, futár átvételnél.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Jeanne d'Arc

Kar érte.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#9) EmberXY válasza wolfman (#6) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, szerintem is jó volna több automata, valamiért nagyon nehezen akar elterjedni, pedig az áraik elég korrektek.

Up the Irons!

(#10) copass válasza twollah1976 (#7) üzenetére


copass
veterán

pedig vannak olyan emberek akik nem érnek rá arra hogy egész nap várjanak arra hogy a futár mikor hajlandó odaérni hozzád. 8-17 között. vagy urambocsá adott időpontra. kacsint-kacsint!:D
akkor mész érte amikor van rá időd.
én speciel a gsl csomagpontjaival kérek mindent.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11) twollah1976 válasza copass (#10) üzenetére


twollah1976
őstag

Lehet munkahelyre is rendelni a futárt... ...lásd ételfutár.

Meg ott vannak a meg nem nevezett csomagpontok ahol a futás lerakja az árut és a vásárló n+1 napig át tudja venni a csomagot.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) golya87 válasza twollah1976 (#11) üzenetére


golya87
őstag

Aki általában mindig ebédidőben ér oda, amikor te épp máshol eszel. :W

(#13) Pano válasza twollah1976 (#11) üzenetére


Pano
addikt

Van akinek nem fix helyben van a munkahelye, meg hát én se szívesen intézném a privát dolgaimat munkahelyen. A munkahely munkahely, pont.
No meg ha úgy van még onnan is cipelni haza...

Mindenkinek mások az igényei, de mindegyikre van kereslet szerintem.

(#6) wolfman

Van benne valami, az apródot mondjuk azóta is siratom, az iszonyat jó portál volt, minden szempontból. Jófogásnak akkor lett volna némi esze, ha legalább a rendszerüket és oldalukat is átveszik és azt forrasztják, mert már akkor is egy merő gány volt az oldaluk.

[ Szerkesztve ]

(#14) wolfman válasza EmberXY (#9) üzenetére


wolfman
veterán

Foxpostnak most kb harmad annyi terminálja van mint a weboxnak volt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15) EmberXY válasza wolfman (#14) üzenetére


EmberXY
addikt

De ugyanilyen arányú forgalma is volt?

Up the Irons!

(#16) bacus válasza twollah1976 (#11) üzenetére


bacus
őstag

Ez igaz lenne, de vannak munkahelyek, ahol nincs mindig az "irodában" valaki.

Én szerettem, kényelmes volt, gyors, és az elején hihetetlenül olcsó, sokszor ingyen szállítással, ha weboxon kértem. Az elektronikus kereskedelem legfőbb akadályozója szerintem a magas postaköltség, ami olcsóbb termékeknél egy nagyságrendbe esik (vagy még több is), mint maga a termék.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#17) ubbconfig válasza twollah1976 (#11) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

1. a munkahelyen nem mindig vagyok elérhető, meeting, külső helyszín, ebéd stb. A futár tuti akkor esik be, amikor nem alkalmas
2. sosincs nálam kp, és ennek évek óta nem is látom hátrányát, csak előnyét. Terminál esetén kártya bedug, fizet, csomag elvesz. PickPackpont is játszott néha, sorban állás, keresi az eladó a cuccomat, külön vonalkód, külön számla, elkéri a személyimet, aláírom, kártya bedug, elsőre nem fogadja el, nagy nehezen végzek, mögöttem meg gyűlik a sor és mérgelődik a tömeg (pl. egy ÖMV-nél, ahol épp csak tankolni akart valaki, de rám kell várnia). Kösz nem.
3. én döntöm el, hogy mikor megyek a cuccért, ha épp éjjel 2-kor, akkor akkor.

Friss példa: múlt vasárnap este rendeltem cuccot webshopban, hétfőn 13:00-kor jött az sms, hogy átvehetem a box-ban...Hazafelé melóból kocsival beugrottam, ki és beszállással együtt volt kb. 2,5 perc :U

Szóval van ennek a módszernek is vásárlói köre. Remélem a Fox fejleszt és egyre több helyen lesz termináljuk.

[ Szerkesztve ]

(#18) copass válasza twollah1976 (#11) üzenetére


copass
veterán

az ételfutár egész más történet, ott be van lőve hogy mittomén 11-13ig kihozza.
de nem az van hogy dekkolj ott a helyeden 8-17-ig. ami azt jelenti hogy tuti hogy 17kor hozza ki, hiába írom le hogy 16-ig érjen már oda.
de amúgy otthon dolgozom, de még így is se kérek ide futárt.
az alábbiak miatt:
- 8-17 között, tehát itthon kell lenned folyamatosan. ha el kell intéznem valamit pont akkor fog jönni a futár
- de-du jön, ugyanaz csak pepitában. sose ér ide.
- rossz helyre megy, felhív és utána még kijelenti hogy menjek már oda (!) mert ő ezt csak holnap fogja kihozni mert ő már nem megy vissza! miafa....?! debrecen, annyira nincsenek embertelen távolságok...
pikpakk és a többi lerakomabótba helyekkel mindíg csak a probléma van. nekik ez púp a hátukra, olyan is a hozzáállás.
webbox iszonyat körülményes volt, számlaegyenleget kellett feltölteni, címkét nyomtatni rá...foxpostnál kódot ráírom és kész.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19) faludigabor válasza Cythyel (#2) üzenetére


faludigabor
újonc

Foxpost != Magyar Posta :)
szerencsére

Foxpost 63 automata , Webox kb 75 automata.

g.

[ Szerkesztve ]

(#20) zseko válasza twollah1976 (#7) üzenetére


zseko
veterán

- Futár, aki lusta kiszállítani az árut, és felhív, hogy utazzak már be én a városba átvenni?
- Vagy akinek meg lett hagyva, hogy csörgessen meg mielőtt szállít, mert nem tudom aznap épp hogy kell dolgoznom, otthon meg nem lesz senki, aztán én vagyok a szar, mert feleslegesen ment 15 kilométert?
- Vagy aki az előre kifizetett 80e-es csomagot csak úgy odaadja másnak az utcában, mert az aláírja neki a papírt, és attól kell megtudnom hogy nála a csomagom? ez utolsó csak azért nem lett feljelentve, mert dolgoznom kellett és nem értem rá; azóta pedig semmit nem fizetek előre.
Soha többet futár.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21) pomorski


pomorski
őstag

Nekem a weboxal eddig csak az volt a gondom, hogy a debreceni (Tesco-nál lévő) automata csupa rozsdás volt, ránézni is rossz volt. Papírt sohasem adott ki magából. Egy kis fejlesztés már nem fog ártani neki, mégha így is...

(#22) arnyekxxx válasza twollah1976 (#7) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én legtöbbször itthon meresztem a valagamat mégis inkább boxba vagy pickpakcpontra kérem a cuccokat ha megoldható ahelyett, hogy a futár hivását várjam fél napig.

(#23) arnyekxxx válasza Cythyel (#2) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerintem kevered a posta csomagautomatával

(#24) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

A foxpost eddig nekem nagyon bevált, könnyű volt a feladás és az átvétel is, többször szállíttattam velük, nem volt semmi probléma.
Ellenben a posta csomagautomatája túl van bonyolítva, weboxot meg nem használtam.

Harrrr!!!!

(#25) pomorski válasza Ndruu (#24) üzenetére


pomorski
őstag

Még van időd kipróbálnod a webox-ot.

[ Szerkesztve ]

(#26) wolfman válasza EmberXY (#15) üzenetére


wolfman
veterán

Meg nem mondom neked, de szerintem amilyen gyorsan jött a Foxpost és átvette a hatalmat, ott nehezen tudom elhinni, hogy az emberek belefektetett pénzén múlott. Bár lehet hogy összeesküvés elméleteket gyártok ezzel, de eléggé politika vagy oligarha szagú a dolog. Túl gyorsan és túl erősen tört fel a semmiből a Foxpost, aztán mégis az a nagyobb kutya úgy látszik.

Ugyan így az Apród vs Jófogás története. Apród/OLX mindenben jobb volt, mindenben, az emberek szerették. Valahogy kezelhetőbb volt az oldaluk. Végig sikeresebbek voltak a Jófogásnál, majd egyszer csak mégis a Jófogás vásárolta fel a konkurenciát, átvett pár dolgozót, majd azóta is a monopóliumát élvezi és szarik bele durván mindenbe, mert az oldaluk és a support közel egy kalap sz@r!

Félek most a foxpost is ezt fogja csinálni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

A webot nem probaltam soha, de ugy tunik mar nem is fogom. A rokasat igen, az total kenyelmes egy cucc, tetszett.

(#28) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Semmivel se volt se olcsobb se jobb mint pl a posta pont vagy bármelyik másik.
Még szűnik?
Na és?
Lesz / jön másik.
És jött is.
Ennyi.

(#29) janeszgol válasza faludigabor (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Én az MPL csomagautomatát jobban szeretem, mint a foxpostot. Bár utóbbi sem rossz, csak lassú.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) copass válasza janeszgol (#29) üzenetére


copass
veterán

mpl-nél ha fel tudod adni akkor tényleg jó. de az is egy címkézős kínlódás.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31) janeszgol válasza copass (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

No igen, az kényelmetlen. Nekem sincs nyomtatóm, így kőkorszaki témakör: pendrive, elmegyek és kinyomtatom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) Dominó85


Dominó85
veterán

Én nagyon sajnálom a WeBox-ot. Szerintem egy újabb példa arra, hogy egy külföldi cég magyar kirendeltségét hogyan lehetetlenítette el a magyar rendszer. Az MPL és a posta levél alapú szolgáltatásainak színvonala és áraik a "hagyjuk" kategóriába tartoznak. Nem beszélve a futárok és a postások IQ szintjéről és a rengeteg panaszról. Természetesen vannak nagyon jó fej, korrekt és kedves postások, futárok is. De nem ők vannak többségben. Az elmúlt két évben azért nem rendeltem kintről pendrive-ot (pedig kellett volna sok kollégámnak, persze olcsóbban, mint a Sincerity-ről), mert sorra tűntek el a várt csomagok. Aztán mikor utánamentem kirúgtak egy szortírozóst és egy postást is. Majd a következő ott folytatta ahol azok abbahagyták... A XVI. kerületi okmányirodában mikor meglátták melyik címre költözök, halkan a kiscaj ajánlotta, hogy a postai címem maraadjon a régi. Na ez mindent elmond... Webox-val soha egy rossz tapasztalatom nem volt. Tipikusan egy jól működő, kedvező árú szolgáltatás volt, amit a hazai rendszernek szét kellett k*rni, vélhetően más érdekcsoport(ok) miatt.

* Péter - 06302461862 *

(#33) Feketelaszlo válasza Dominó85 (#32) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

"újabb példa arra, hogy egy külföldi cég magyar kirendeltségét hogyan lehetetlenítette el a magyar rendszer. "
"a hazai rendszernek szét kellett k*rni, vélhetően más érdekcsoport(ok) miatt."

Felvilágosítanád a kevésbé informált olvasókat, hogy miféle bűnszövetkezetet vélsz sejteni a háttérben? Lehet, hogy igazad van (bár konkrét infót nem írtál), de én mernék élni a gyanúperrel, hogy pusztán a magyar fogyasztók ingerküszöbe van túl alacsonyan - az egy tök hétköznapi ügy az üzleti világban, hogy az egyik cég felvásárolja a másikat. Pláne egy olyan pályája elején levő szolgáltató szektorban, mint a csomagautomaták.

(#34) pomorski válasza copass (#30) üzenetére


pomorski
őstag

Nem is beszélve arról, hogy pár hete falun próbáltam meg feladni egy batár nagy csomagot 490 forintért (rá volt ragasztva a matrica). De a falusi postán nem tudták, hogy mi az, ezért inkább nem vették fel, pláne meg nem 490 forintért.

(#35) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Nekem épp most tűnt el egy csomagom náluk. Kettő rekesz nyílt a terminálon, és a második regisztrálta az oda be nem tett csomagot. Egy hete várnak a videó ellenőrzésre, hogy valóban került-e be csomag, és vajon kivette-e onnan valaki máskor.
Ennek ellenére szerettem a Weboxot, elég sokat használtam, az elmúlt egy évben 20 alkalommal tuti. Így, olvasva, hogy mi vár rájuk, megértem, hogy nem törik magukat értem, bár ez most rajtam nem segít, várhatom ki a 15 napot, hogy feladjam a claim-et.

[ Szerkesztve ]

(#36) MaUser


MaUser
addikt

Nem értem ezt a nagy box-os mániát. Ha nem akar az ember futárral vacakolni, ott a pickpackpont. Egy nagyságrenddel(!) több van belőle, mint box-okból a három szolgáltatónál összesen, általában olcsóbb és jóval nagyobb a mérethatára a csomagnak...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#37) copass válasza MaUser (#36) üzenetére


copass
veterán

pickpackon jóval több a csomagsérülés, mert az alkalmazottaknak ez egy plusz meló. természetesen nulla pénzért. szerinted mennyire fog rá vigyázni?
egyszer mentem egy ilyen csomiért és láttam ahogy beviszik a csomikat a raktárba a futártól...begórta mint a labdát...néztem rá mint noé a harmadik tevére és mondtam hogy ott van az én csomagom is. inkább kértem egy vásárlók könyvét, aztán haladjunk. jah mert pickpackon nem lehet kibontani a csomit.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38) faludigabor válasza janeszgol (#31) üzenetére


faludigabor
újonc

A foxnál nem kell cimkét nyomtass odamész és küldheted... csak bankártya kell hozzá.

(#39) BiP válasza twollah1976 (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Van, aki nem akar ezzel a munkahelyén foglalkozni. (nem akarok rendszeresen ide rendelni magán dolgokat) Urambocsá' nem ér rá munkaidőben találkozni a futárral.

Csomagpont reális alternatíva, de ott rendszeresen sorba kell állni, nem ez a fő profiljuk, így megtűrt vevő vagy, meg ott szűk keresztmetszet lehet a nyitvatartási idő. (ami a legtöbb esetben egybeesik a munkaidővel :) )

Cikkhez: Minek kell elszállítani az automatákat? Matricázzák át, meg programozzák újra, és be is vannak vonva a rendszerbe.

(#20) zseko: De legalább csenget/felhív.
Nekem akkor sem adta oda a csomagot, amikor az utcán láthatóan otthon voltam. Nem is csengetett, csak bedobta az értesítőt. Hiába voltam aznap szabadságon, csak másnaptól lehet átvenni a postán, persze hosszú sorbanállás és még több bénázós csomagkeresés után.
A postán annyi volt a hölgy válasza: Az ő postása is ilyen. (Ki vagyok segítve).

(#40) wolfman válasza MaUser (#36) üzenetére


wolfman
veterán

PickPack pontra adhat fel csomagot magán ember is? Szerintem nem!

(#33) Feketelaszlo: Számomra az a furcsa a dologban, hogy míg a webox bejáratott cég volt, sok terminállal, nagyobb ismerettséggel, addig a foxpost harmadannyi terminállal és kisebb ismeretséggel (kezdetben még picit magasabb árral is), fel tudta vásárolni a weboxot. Hogy? Ugyan ez az OLX jófogás mentén. Hogy lehetséges, hogy egy kisebb cég, aminek kisebb forgalma is van, jobban teljesít?
Hát persze, hogy egyből mindenkinek rögtön Soros György jut eszébe! :D

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41) Feketelaszlo válasza wolfman (#40) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Foxpost Zrt. utolsó éves nettó árbevétel: 160 176 000 HUF
WEBOX Hungary Kft. utolsó éves nettó árbevétel: 52 268 000 HUF

De egyébként pont azért emeltem ki a friss szolgáltatás fontosságát, mert a bank valószínűleg a kisebb szereplőnek is meghitelezné a piacszerzést.

[ Szerkesztve ]

(#42) pomorski válasza faludigabor (#38) üzenetére


pomorski
őstag

Igen, meg egy netes megrendelés a megfelelő weboldalon.

(#43) arnyekxxx válasza wolfman (#40) üzenetére


arnyekxxx
veterán

weboxon soha nem adtam fel semmit mert macerás lett volna, foxon meg rendszeresen mert szögegyszerű.

(#44) arnyekxxx válasza pomorski (#42) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem kell semmi előre onlány a foxnál. Odamész a dobozhoz, feladod, hazamész

(#45) copass válasza pomorski (#42) üzenetére


copass
veterán

az online csak kényelmi funkció, ha többet akarsz feladni csak kódot benyomod, perka, berak és kész.
helyben is fel tudsz adni bármit, csak akkor pötyögni kell picit többet.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#46) pomorski válasza copass (#45) üzenetére


pomorski
őstag

Ja, csak úgy tényleg nehezebb.

(#47) MaUser válasza wolfman (#40) üzenetére


MaUser
addikt

PickPack pontra adhat fel csomagot magán ember is? Szerintem nem!

Erre van vaterafutár pl. még a lakásodtól is elviszik, nem kell elmenni a box-ig sem.

copass: pickpackon jóval több a csomagsérülés, mert az alkalmazottaknak ez egy plusz meló. természetesen nulla pénzért. szerinted mennyire fog rá vigyázni?

Erre van is valami statisztikád, vagy egy esetből levontad mindezt? Szerinted a webox*-os futárok hímes tojásként kezelik a csomagokat?

*tetszőleges futárcég behelyettesíthető, a kedvencem a tök üres futárkocsi hátuljában fektetve pattogtatott plazma volt az egyik nagynál. Mégsem fázom emiatt, hülyék mindenütt vannak. :U

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#48) copass válasza MaUser (#47) üzenetére


copass
veterán

minél több emberen megy keresztül egy csomag annál nagyobb a valószínűsége annak hogy megsérül.
egy futár után még egy alulfizetett alkalmazott is megmozgatja.
a szemem előtt vette át a csomagot az újságos hölgy, majd ledobta a sarokba.
aztán csodálkozott hogy nem veszem át. a második ilyen eset után felejtős a pickpack.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#49) Keem1


Keem1
addikt

Hogy mennének a fenébe. Eddig szerettem őket, csomószor 300 forintért adtam fel csomagot. A róka sose volt, és már nem is lesz ilyen olcsó.
Miért kell tönkretenni azt, ami jó? Miért éri meg nekik bezárni ahelyett hogy tovább folytassák és ezzel pénzt keressenek?
Gratulálok....

(#50) Márton válasza MaUser (#36) üzenetére


Márton
nagyúr

"általában olcsóbb"?

általában 800-1000 Ft a díj, míg foxpost 4-600 Ft, ha jól rémlik.
Én is rengeteget álltam sorban, és láttam az eladón hogy ez csak púp a hátukon.
Az autómatánál 2 hónap alatt egyszer állt előttem valaki, feladott 2 külön csomagot, de azt is lerendezte max. 2 perc alatt.
Pickpack-ra nemigen tudsz éjszaka sem menni, márpedig többször vettem át én ilyenkor is csomagot.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.