Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindig is utáltam, hogy ha egy fasza filmet megnéztem a moziban akkor utána hetekig várhattam, mire más felületen is elérhető lett... Ehh.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) Semplar válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


Semplar
őstag

Mégsem 7év 7 hónap. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#3) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Moziba manapsag az megy, aki mozivasznon szeretne filmet nezni. Kalozkodas ide vagy oda, azt nem lehet mashogy megoldani (hacsak nem dusgazdag valaki privat mozival, de ok meg ugyebar miert kalozkodnanak).

Mult heten neztuk a The Batmant IMAX moziban. Siman megerte, akkor is mentunk volna, ha kozben jatszak a Netflixen. Mas elmeny.

Szoval en nem siratnam a mozikat.

[ Szerkesztve ]

(#4) Callisto válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére


Callisto
őstag

Így van.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#5) Samott válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére


Samott
addikt

Persze, mert nem a kalozkodas hanem a streaming nyirna ki a mozikat. Ha nem kell elmenned egy rakas bunko koze, hanem otthon is megnezheted az elso perctol kezdve akkor megcsappan a kozonseguk.

Tokre megertem akinek van igenye a nagyvaszonra, maradjon meg nekik a lehetoseg, de egyre kevesebben vannak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6) #52931072 válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azt a filmet még lekalózkodni sem érdemes. Én otthon néztem sztrímen, de az eddigi legrosszabb batman film a klúnis verziót is beleértve. Bár imax-on nézve olyan lehet mint a duc-duc “zene” a dizsiben, otthon halkan nulla a hatás. Sokan szidják az exvámpír pattinzont, de szerintem nem rajta múlott.
Ami a mozikat illeti, szerintem csak szimpla nyafogás a megszokott “ biztos letorrentezik sokan”. Egyszerűen sokan nem mennek el moziba, ha aznap elérhető a film sztrímen. Adjanak nekik pár hét fórt, oszt jóccakát. Mi ugyan kis ország nem oszt-szoroz, de összesen ha két értelmes mozi ha van az egész országban. A másik nem ugrik be, melyik is lehet. :DDD
Van netlfikcünk meg édzsbíónk is, ha közben ugyanazt a filmet még lekalózkodnám, semmi kár nem érné őket. Még ők járnak jól, mert amikor esetleg újranézem, nem foglalom a sávszélt. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) koop6


koop6
tag

Bennem egy olyan érzés motoszkál egy ideje a mozkban túl sok olyan film megy, ami nem igazán vászonra való, legalábbis magyarországon, sokkal inkább streamre, és kevés olyan külföldi produkció jut el ide, ami megérdemelné a nagy vásznat.
Értem ez alatt, csillivilli amerikai dömpingakció menjen a streamre, a forgalmazók meg szelektáljanak jobban.
Persze lehet említeni a különböző "fesztiválokat" (inkább nevezném filmhétnek szinte mindet), de azok meg minimál költségből dolgoznak, legalábbis amelyikre mélyebb rálátásom van.

(#8) nozs23 válasza Samott (#5) üzenetére


nozs23
addikt

A Pokember de meg a Strange is rekordokat dontoget. Mennek vissza az emeberek a moziba.
Megfelelo moziba kell menni megfelelo idoben (nem pentek/szombat este) es nem talalkozol egy rakas bunkoval.

Streaming a jelenlegi formajaban es aran sosem fogja kitermelni az igazi blockbusterek arat. Amit el tudok kepzelni hosszutavon az a Disneyplus-os megoldas, hogy a premier filmekert kulon fizetni kell.

(#9) joey04 válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha nagyon premier körül mentem moziba, akkor ment a Nachos ezerrel...
Ha meg a listázás végén, és ültünk 3-an a teremben akkor meg a film feléig nem volt jól fókuszálva a kép...

Nálam a mozi nyírta ki a mozit...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11) CPT.Pirk válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen... Elmegyek moziba, mert az élmény egész más, még akkor is, ha otthon ott van a 4k hdr tv....
Szóval megyek moziba, függetlenül attól, hogy letöltöm-e a filmet. :)

Ugyanakkor nálunk kétféle mozi van a városban. Egy CinemaCity a helyi plázában, meg egy filmszínház. Ez utóbbi rendben van, de csak egy termes. A CC ezzel szemben sok termes, de mindegyikben illúzióromboló, amorf módon koszos a vászon, oda már nem megyek filmezni.

Semplar: wow!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) aginor válasza Samott (#5) üzenetére


aginor
addikt

Ebben van valami, de a kép szerintem árnyaltabb. Van amit moziban szeretnék nézni, van amit asszonnyal összebújva a tv előtt és olyan is, amit nagy felbontásban monitoron fülessel.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#13) BaJaZo


BaJaZo
tag

A Taxisofőr, A Keresztapa, Rocky, Száll a kakukk fészkére, Dühöngő bika, Francia kapcsolat, Kinai negyed, Hálózat, Apokalipszis most, stb. A 70-es években még az USA-ban is készültek kiváló, valódi filmek,ikonikus szinészekkel, Európáról nem is beszélve. Ezeknek még volt valami mondanivalójuk, értelmük. Most meg, már vagy tiz éve régi leporolt amerikai képregény figurák rohangálnak a filmvásznon, középszerű szinészecskékkel... Ezek a filmek ipari termékek, semmi közük művészethez. A fentebb emlitettek se kimondottan művészfilmek, de mégis égészen más a minőségük, mint a mai filmeknek. Teljesen mindegy, hogy egy szuperhős filmet hol néz meg az ember, a legjobb, ha sehol...
Persze értem én, hogy kiknek és miért jobb, ha egy film nem tatalmaz társadalom kritikát.

[ Szerkesztve ]

(#14) Márk válasza BaJaZo (#13) üzenetére


Márk
senior tag

+1

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#15) Pötyi válasza Semplar (#2) üzenetére


Pötyi
őstag

Emlékszem, hogy anno általánosban még én is aláírtam a Közkívánatra ívet. Mármint hogy én is kérem, hogy vetítsék le. :D

QNX is cool!

(#16) CPT.Pirk válasza BaJaZo (#13) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pont most az évfordulóra leadták a Keresztapát az említett filmszínházban, nagy élmény volt.

Ettől független a képregény filmekkel sincs baj, mindig is voltak és lesznek popkorn mozik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) Duree


Duree
veterán

A jó mozi élményt semmi sem pótolja otthon, főleg az I-MAX-ét.

duree54

(#18) fatpingvin


fatpingvin
őstag

vérzik a szívem a nagy médiacégekért...

már csak elvi megfontolásból is maradok a kalózkodásnál azon tartalmak esetében amiből local copyt nem lehet épeszűen beszerezni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19) ricsi99 válasza fatpingvin (#18) üzenetére


ricsi99
addikt

Tök poén ,hogy már megint a kalózkodásra fogják..
Ha valaki nem akar /nem tud miegyébb...moziba menni akkor nem megy. Így bevétel kiesés.
Ha otthon akarja jó minőségben megnézni akkor úgy is megveszi valami módon... stream ,vagy blu-ray ,vagy egyébb.
Ha meg esti pocorn moziként akarja megnézni akkor megnézi kamerás felvételként/vagy egyébb bármilyen minőségben s cső.
Az ,hogy a moziban jó a védelem... hát passz... de már láttam olyat hogy a premier után 2-3 órával és már fent volt :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#20) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Más emberek, más szokások, ezt értem. Vagy mégsem? Mert fel nem foghatom, hogy jön egy nagy mozivászonhoz az otthoni film nézés. Még egy nagy TV-n sem értem, nemhogy laptopon, vagy tableten, mobilon. Hiába mondják, hogy ugyan azt látják, mert közelebbről nézik, egyszerűen én nem ugyan azt látom, érzem. Egy jó film sokkal nagyobb élményt nyújt moziban, mint bárhol máshol. Én már a kukoricával, nachossal, szürcsöléssel is megbarátkoztam, mert úgy is elfogy, és akkor abba marad a kérődzés. Viszont amivel nem tudok megbarátkozni, az a mostani közönség egy része. Nem csak a reklámok alatt, de egész film alatt pofáznak, röhögcsélnek, nyomkodják azt a kurv@ telefont, elvonják a figyelmet. És persze ezt nem tudják nyugton ülve csinálni, fészkelődnek, fetrengenek, rugdossák az előttük lévő széket szinte megállás nélkül. Mondjuk a legtöbbször időben jönni sem tudnak, a sötétben keresgélik a helyüket, kitakarva a kép alját, adott esetben a feliratot. Ha végre leültek, akkor persze nyilván a legnagyobb hugyos ül legközépre, akinek az egyik legfontosabb jelenet közepén kell kivergődnie a mosdóba, mert 90 percet nem tud végig ülni. És pár perc múlva ugyan ezzel a manőverrel vissza.

Szóval nekem az emberek egy csoportja veszi el a kedvem a mozitól, nem a kalózkodás, vagy streaming. Mostanában, már inkább előrébb ülök, mint régebben megszoktam, csak ne legyenek a közelemben a fenti emberekből. És nem, nem vagyok antiszociális, szeretem a társasági életet is, csak nem a moziba, mert oda filmet nézni megyek. És, hogy miről szólt a film, azt majd utána megbeszéljük. Nem közben, főleg úgy, hogy a drága nézőtársunk már látta múlt héten a másik csajával és fossa a szót, hogy most mindjárt milyen jó lesz. :U

(#21) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Gyerek és fiatal koromban a mozi egy ééélmény volt. Még monoban is.
Emlékszem az első sztereó mozis élményemre, Corvin : Jesus Christus Superstar. :Y
Aztán jöttek a multiplex mozik, fejfájdítóan hangos, bunkó emberek körülöttem....
Az utolsó mozis élményem A kristály koponyás Indie volt.
Nem hiányzik a "mozi" élmény, de a filmeket szeretem.

(#22) Gargouille


Gargouille
őstag

Én az elmúlt pár évben leginkább a gyerekekkel szoktam csak moziba menni, mikor van valami olyan nekik való film, amit várnak. Nekik még eseményszámba megy. Úgy kettesben a feleségemmel talán 5 évben egyszer, aminek az az oka egyrészt, hogy rettentően lapos a kínálat, másrészt meg ahogy az előttem szóló kolléga mondja, ennyi is elég a közönségből.

A világ meg közben megváltozott, gyerekkoromban még a mozi volt az egyetlen olyan hely, ahol igazán filmet lehetett látni, élmény volt, ma meg ezer módja van annak, hogy megnézzem. Kicsit olyan ez is mint a zenehallgatás, hogy a régi időkben ha igazán zenét akartál hallgatni akkor csak koncert, aztán megjelentek a magnók, walkman-ek stb. és onnantól már meg voltak a feltételei annak, hogy házilag, a magad kedve szerint hallgasd azt és akkor, amit szeretnél. Én amúgy jobban szeretem ezt a fajta szabadságot.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#23) csizo13


csizo13
tag

Nekem a Gyűrűk Ura 1 .része vette el a kedvem végleg a mozizástól, amikor a szellemlovasok össze vissza vágtattak és ment a sikoltozás olyan hangosan, hogy nem is értem mai napig, mi volt abban a jó.
Lehet, ahogy másnak nincs térlátása, úgy nekem nincs térhallásom, mert én csak azt hallottam a moziban, hogy k*rva hangos a film.

A Batman, pedig szerintem az eddigi legjobb, legigényesebb Batman film, ami valaha készült.
Az az érzésem volt, mintha egy képregényt néznék mozgó filmen (ami ugye így van), és az összes képregényből készült filmet így kellett volna elkészíteni.
Ráadásul, annyira kegyetlenül jó volt a hang és zene, hogy stáblistában megnéztem kinek volt köszönhető.

(#24) #52931072 válasza csizo13 (#23) üzenetére


#52931072
törölt tag

Nekem nem rémlik a képregényből ez a nyápic, depis, pózolós, balfaszmen. Nekem az első Batman film volt amit nem bírtam végignézni.
A bajom nekem a mozival, a sétáló, pofázó gyökerek mellett, hogy vidéken kb ugyanaz a képminőség mint harminc éve, a térhatás az ezer decibel mindenfelől.

(#25) Semplar válasza Pötyi (#15) üzenetére


Semplar
őstag

👍
Uránus TV -ről vettem fel a hangját az akkor új MK29 -el. Élmény volt sokszor visszahallgatni. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#26) zseko válasza #52931072 (#24) üzenetére


zseko
veterán

Abszolút egyetértek a Batman jellemzésével. Nem azt mondom hogy bűnrossz volt, de hogy jó nem volt, az biztos. Nem is a hangulatával volt a gondom, mert az meglepő módon még volt is neki valami, hanem a történettel, és ahogy írtad, ez a depis balfaszkodás. És az a "művészi" megoldás se jött be, hogy homály az egész kép, csak a közepe az éles. Az értelmetlen, ordító hangerőről nem is szólva, amit te is megemlítesz. Ha nem moziban néztem volna meg, akkor lehet abbahagyom.

Bár még mindig jobb volt mint a Bosszúállók - Végjáték (meg az azt megelőző), amit soha többet nem vagyok hajlandó megnézni.

HR24.hu

(#27) CPT.Pirk válasza zseko (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes amit írtok... Ahol mi néztük ott se nem ordított, se nem volt életlen a kép. Egyébként mi úgy jöttünk ki a filmről, hogy végre sikerült egy dark Batman filmet csinálniuk a B. Afflack-es baromságok után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) nozs23 válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


nozs23
addikt

Kicsit túlhisztizik a srácok a mozihelyzetet. Minden filmre elmegyek, ami kicsit is érdekel, vagy látványos. Átlagosan havonta kétszer szerintem. Így az elmúlt 5 évben talán két negatív mozis élményem volt. Egy kreténekkel, egy meg amikor beszart a klíma. Ezt leszámítva mindig kulturált közönséggel találkozom, nem pofáznak, nem járkálnak. Helyet úgy foglalok, hogy ne üljenek előttem, lehetőleg mögöttem sem. Viszont csak hétköznap megyek. Az meg végképp abszurd, hogy a rágcsa miatt picsognak, mióta mozi a mozi popcornnal ülnek be az emberek. Talán a Quiet Place-nél volt ez érdekes, de még ott is volt annyi az emberekben, hogy ne a néma csend közepén rázzák fel a popcornos dobozt.

(#29) Redneck


Redneck
veterán

Az utóbbi években, egyre kevesebbet megyünk moziba. Legfőbb okként, a gagyi filmeket, és sutyerák közönséget mondanám. Elvétve vannak jó filmek, de az emberek nem tudnak viselkedni. Az evés engem annyira nem zavar (én is rágcsálok), de a csörgés-zörgés, a pofázás, a telefon nyomkodás, a ki-be járkálás igen.

A legtöbb multiplexben csalódás a hang, és a képminőség is, ezért inkább itthon filmezünk.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#30) KISDUCK válasza BaJaZo (#13) üzenetére


KISDUCK
addikt

Szóval mert te nem szereted a képregény filmeket ezért más se nézze őket, elnézést kérek a saját és embertársaim nevében akik csak kikapcsolódni járunk moziba.

(#31) zseko válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


zseko
veterán

Lehet hogy ennél a vidéki mozinál a jellemző a túlzott hangerő, de nem ez az első film, aminél feleslegesen hangos az egész. Most szombaton a Doctor Strange-et néztük, annál a 'hangvillásembernél' már ott voltam, hogy ha másodperccel tovább szól, befogom a fülem. Egyébként nincs bajom a hangerővel, néha már akkor tudják hogy érkezem haza mikor befordulok az utcába :) de akkor is túlzásnak érzem ami itt a moziban van.
Nem minden jelenetnél életlen, meg nekem se tűnt fel először, csak a film vége felé, ha nem keresem direktben, nem tűnik fel nagyon. Csak utába viszont zavaró :) Először arra gondoltam, lehet csak szar a vetítő a moziban, de belenéztem Max-on és ott is jelen van, csak a nagy vásznon jobban kijött. Kb. mint a gyengébb nagylátószögű fényképeknél, kenődik a sarkokban a kép.
Egyébként valóban jobb volt mint pár korábbi Batman rész, számomra ezzel a depis hülyeséggel rontották csak el.

HR24.hu

(#32) zseko válasza nozs23 (#28) üzenetére


zseko
veterán

Nem hinném, hogy túlhisztizem. A hangerővel igen, a közönséggel szerencsére még nem volt problémánk, nincs mászkálás, csörgés, beszéd - bár lehet csak azért nem hallom, mert feleslegesen ordít az egész :D De a legnagyobb problémám sokszor (nekem, haverom élvezi) a bugyuta film. Én csak olyan filmre megyek el ami nagyon érdekel, olyanokra nem ami csak kicsit, vagy csak a látvány végett, hülyeségeket otthon is tudok nézni 'ingyen'. (azért idézőjeles, mert van Netflix, Prime, Max, és lesz Disney+ is.) Akármire nem ülök be csak azért, mert 'látvány'.
Talán mert beleuntam a Hollywood-i és az MCU-s kiszámítható egyen-tucattermékeibe, a legtöbb engem már nem szórakoztat. Lehet mert rászoktam Netflixen a különböző országok filmjeire és sorozataira, azok közül például sokat megnéztem volna moziban, mostanában egyre inkább jobban bejönnek, mint a moziba szánt USA látványfilmek. Ott van pl. a spanyol The Bastan trilogy, főleg az első része. Vagy a norvég Ragnarök, igaz az sorozat... ahogy a német Dark is.
Projektorral pedig még a mozis hangulat is nagyjából megvan :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#33) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

70 col 4K HDR... És a szünet lehetősége! Így 45 felett nehezen tudom rábeszélni magam a mozira. Kényelmetlen ülés pozíció túl zsúfolt sorok. Csak a nagy vászon amiért érdemes menni moziba. Amikor a könyöklőn nem fér el a kezem mert a mellettem lévő ember is szeretné pihentetni a kezét a saját könyöklőjén. Vicc. És látom a másik ember fejét. Vicc! Nem mondom, hogy fogorvosi székek kellenek de amit általában beépítenek az egy retek! És szerintem vagyunk még ezzel így páran. Mennyiség és nem minőség. Így marad a stream és a kalózkodás.

(#34) fatpingvin válasza ONEFREE (#33) üzenetére


fatpingvin
őstag

a kalózkodás a médiacápák és a kiadói jog-einstand idejében morálisan teljesen védhető.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35) Pötyi válasza nozs23 (#28) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát azért én még emlékszem olyan időszakra, még a rendszerváltás előtt, amikor rohadtul nem pattogatott kukival ültek be moziba az emberek. Az kábé azóta terjedt el, amióta moziláncok jöttek be. Szóval _szerintem_ annyira nem abszurd emiatt panaszkodni, mert még sok olyan ember él, aki emlékszik azokra az időkre, amikor még nem volt ilyen zabálás.

QNX is cool!

(#36) nozs23 válasza Pötyi (#35) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem meg az, abszurd.

(#37) #72042496


#72042496
törölt tag

Én se szeretem a mozikat. A nagy vászon tetszik bennük, a gyengusz minőség viszont bántja a szemem az otthoni kép után. Az üvöltő hang pedig a fülem. Én ilyenre nem akarok időt és pénzt szánni. Később egy kétméteres tévé szűk három méterről még egyfajta nagyképernyős hatást is hoz majd otthon.

No meg a fiatalkorom óta "szintet lépett" mozis kaja se hiányzik, mert a nachos már nemcsak ropog-zörög, hanem büdös is mellé.

(#38) zseko válasza #72042496 (#37) üzenetére


zseko
veterán

Én szeretem a mozit. Legemlékezetesebb élményem ~tizenhárom-négy évesen az, mikor hazafelé menet menekülnünk kellett, mert a társaságunkban lévő roma lányt meg akarták erőszakolni, ezért késsel jött felénk a frissen szabadult cigány férfi :)

Nemrég kaptam kölcsön egy projektort, bár csupán 720p, valamint alig 100"-t tudok csak jelenleg vetíteni, de hiába a 65" 4k oled, a vetített élményt még így sem pótolja.

HR24.hu

(#39) nozs23 válasza zseko (#38) üzenetére


nozs23
addikt

Ez mindennapos a BKV-n, jobb lenne ha arra se szállna fel senki.

(#40) alaves


alaves
addikt

Én nem sajnálom a milliárdos profittal működő streaming szolgáltatókat, bőven van mit a 'tejbe aprítani'. A torrent oldalakkal viszont együtt érzek, hogy igencsak megcsappant a felhasználók száma...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#41) #72042496 válasza zseko (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

A vetített képnek a jellege is más, nekem az személy szerint nem hiányzik. Én 83-85"-ig még elmegyek otthon ha minden jól megy, ebben a lakásban kb. ennyi van. Aztán a továbbiakat meg majd meglátjuk. :)

A 100" még épp elférne, de bután nézne ki szerintem és messze túl magasan lenne a teteje.

[ Szerkesztve ]

(#42) podtibi


podtibi
senior tag

Változik a világ és az emberek szeretik a választható lehetőségeket, tehát siránkozhat akárki a pénzveszteség miatt, én biztos nem fogok pl. 40fokban moziba menni.

Ezt inkább rád bízom.

(#43) Flitter


Flitter
tag

Én még anno 2ft os moziba is jártam.(Matiné)Érdekes ott csendes népek voltak.
Viszont kb 10 éve asszonnyal pólusban(xV ker )voltunk és maradt bőven időnk,mit csináljunk?
Menjünk moziba! ok, Narnia krónikája ment de11h kor .Életlen kép az egész a film végéig,csörgés,telefonozás,le /fel állok ki be mászkálása./
Mint régen mikor tekerte az ember a filmtekercset,hogy mozgó kép legyen ,itt is üvöltött pár ember,ébresztő tekerd a bringát.Volt is röhögés.
Akkor döntöttem el magamba,soha többet mozi.
Ma streamen nézek filmeket-otthon és kényelmesen. Már ha van értelmes film,mert azért az szemmel is látható ,amióta ez a kovid dolog van a gyártók nem minőséget hanem mennyiséget gyártatnak. Kő nem kő ez van.
Az új the batman 2022 filmen konkrétan én elaludtam,majd újra néztem,bár ne tettem volna. Iszonyat rossz ezzel a patisonnal és az ítéletnapig húzódó események és már csak azt vártam mikor lesz vége? :R

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#44) BaJaZo válasza KISDUCK (#30) üzenetére


BaJaZo
tag

Ezek a képregények anno gyerekeknek készültek, nekik vették a szüleik... Úgy gondolom, hogy a belőlük készült filmek is nekik készülnek, igy pontositanék: nézzék a 14 éven aluli gyerekek és az infantilis felnőttek...

[ Szerkesztve ]

(#45) zseko válasza nozs23 (#39) üzenetére


zseko
veterán

Vidéken, 91-ben, nem volt mindennapos :)

HR24.hu

(#46) -KP- válasza BaJaZo (#44) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem meg le kellene szállnod a magas lóról, és visszább venni a lenézésből. Ahhoz tudom hasonlítani, mikor egyes opera, meg jazz rajongók lenéznek más zenei stílusokat mert az szerintük nem zene, csak amit ők annak vélnek. Mondom ezt úgy, hogy én sem kedvelem a képregény filmek döntő részét, mert a nagy részük elég gyengusz. De pl. Nolan Batman trilógiáját, vagy a Watchment bármikor szívesen újranézem.

(#47) CPT.Pirk válasza BaJaZo (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, ez egy kicsit sértő úgy sokunkra nézve... Egyébként a képregény kultúra az amerikai dolog, ahol jóval nagyobb kultusza van, mint nálunk.

Viszont lehet meglepődnél, ha megnéznéd pl. a Watchman filmet. Képregény gyerekeknek, mi? Aha... nem. ;) :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48) BaJaZo válasza CPT.Pirk (#47) üzenetére


BaJaZo
tag

Elnézést, ha sértő voltam, nem nézek le senkit, mindenki azt néz amit akar. Ráadásul minden műfajban vannak jó és rossz flimek. A Nolan filmek nyilván a jobbak közül valók, az IMDB számok is ezt mutatják.
Engem nem tud megfogni egy olyan történet, aminek az a lényege, hogy egy szuperhős megpróbálja kiirtani a bűnözést a szülővárosában... Úgyhogy nem nézek továbbra sem szuperhős történeteket, az új Avatar filmeket viszont megnézem majd. :)

(#49) KISDUCK válasza BaJaZo (#48) üzenetére


KISDUCK
addikt

"Elnézést, ha sértő voltam, nem nézek le senkit, mindenki azt néz amit akar."

Hát pedig hogy leinfantiliseztél mindenkit aki ilyet néz/olvas azzal pedig pont ezt tetted és még azt is kijelentetted hogy inkább ne nézzen ilyeneket senki. Ezekkel a hozzászólásokkal szépen leírtad hogy mennyire fogalmatlan vagy a témában. Ahelyett hogy hálát adnál azoknak akiket leszóltál, mert az útóbbi időszakban kb. ez a csoport tartotta el a mozikat.

(#50) -KP- válasza KISDUCK (#49) üzenetére


-KP-
addikt

Az még hagyján, de utána pont az Avatar-t hozza fel példának, ami semmivel sem kevésbé infantilis, mint egy képregényfilm. Sőt, egy sötétebb tónusú képregényfilmhez képest sokkal inkább az ;] (mielőtt nekem támadna bárki imádom az Avatar-t). Igazi bagoly mondja verébnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.