Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bayarena


bayarena
aktív tag

Milyen dolgot tud az android ami nagyon hiányozna, ha van amúgy youtube meg netflix meg böngésző?

(#2) Prof


Prof
addikt

Nekem jo az aldis 58 colos 100ezerert. :DDD

(#3) mad823 válasza bayarena (#1) üzenetére


mad823
őstag

Beépített chromecast?

(#4) fotel válasza bayarena (#1) üzenetére


fotel
aktív tag

Nekem meg ez is sok.

Arra valo egy intel nuc vagy valami hasonlo, hogy ne egy bizonytalanul frissitett zart rendszerbe betonozzam magam.

(#5) #06658560 válasza bayarena (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Például a mobilos Netflix app lényegesen értelmesebb a tévén lévőnél.

(#6) Danex válasza bayarena (#1) üzenetére


Danex
addikt

Valószínűleg tovább lenne támogatott egy android tv platform szoftver szinten mint egy zárt rendszer.

Illetve a több opció általában jobb mint a kevesebb. És a legfrissebb adnroid tv-k se lassúak már mint régen.

(#7) Piftuka


Piftuka
veterán

Teljesen jó a SONY "nem okos" operációs rendszere. Annak, aki a tévét eredeti funkciójának megfelelően használja, tökéletes.

A probléma inkább azzal van, hogy a SONY ennyire magas piaci áron hoz ki egy várhatóan finoman szólva is felejthető televíziót.

"Aquila non captat muscas."

(#8) dagonya válasza bayarena (#1) üzenetére


dagonya
aktív tag

chromecast, google home, kodi, illetve bármilyen tetszőleges androidos alkalmazás ami eszedbejut és egy tetszőleges gyártó tetszőleges os-én vagy támogatott, vagy nem, de ha van azt se tudod meddig

(#9) _flamer


_flamer
aktív tag

Nálam jelenleg a tévé vásárlás 200.000 Ft-nál megáll. Nem tudom, hogy mennyivel nyújt többet például ez a tévé, hogy megérje a felárat.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#10) bayarena válasza dagonya (#8) üzenetére


bayarena
aktív tag

Egyikre sincs szükségem. Legyen jó a képe.

(#11) bayarena válasza #06658560 (#5) üzenetére


bayarena
aktív tag

Apple tv megoldja egy ilyen tv-n is.

(#12) dagonya válasza bayarena (#10) üzenetére


dagonya
aktív tag

hiába jó a képe, ha épp valamilyen szolgáltatást nem érsz el az adott os korlátai miatt.
de az eredeti kérdésedre válaszoltam, szerintem az általam felsoroltak akkor is az android tv előnyei ha neked egyikre sincs szükséged.

(#13) #72042496 válasza bayarena (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha ATV-t használsz, akkor neked nagyjából lényegtelen lehet a tévé rendszere.

Előfordulhat, hogy ez épp egy kivétel, mert nem tudom, hogy milyen panel és vezérlés van mögötte. Általában viszont egy felsőbb kategóriás tévének a képe is jobb lesz. Az extra funkciók és extra képminőség kb. kéz a kézben járnak.

[ Szerkesztve ]

(#14) Piftuka válasza _flamer (#9) üzenetére


Piftuka
veterán

Az attól függ, hogy jelenleg milyen televízió készüléket használsz. És attól, hogy milyen preferenciáid, és milyen elvárásaid vannak egy televízióval szemben.

Az biztos, hogy amíg a piacon még kapható a SONY 55 & 65XF9005, vagy Samsung Q82R ennél olcsóbban, vagy azonos árban, és más gyártóktól is lehet találni 300.000 forintért egészen korrekt, 120 Hz-es, VA paneles készüléket, addig a SONY X7000 nagyon rossz ár/érték aránnyal bír. Még akkor is, ha amúgy piros pont jár nekik a Triluminos panel alkalmazásáért.

Hiszen ez csak egy "alsó-közép" kategóriás (a jelenlegi besorolásuk szerint pedig "belépő"szintű) tévé a SONY kínálatából, tőlük amúgy nem meglepő módon a piaci nyitáskor jelentősen túlárazva.

"Aquila non captat muscas."

(#15) bayarena válasza dagonya (#12) üzenetére


bayarena
aktív tag

Oké, de azért ha van netflix, youtube, meg böngésző, plussz rá tudsz kötni apple tv-t vagy a google megfelelőjét, akkor azért nem olyan tragédia a többi dolog, amit azért nagyon kevesen kevésszer használnak ki.

(#16) dagonya válasza bayarena (#15) üzenetére


dagonya
aktív tag

ez a mondat egy akkora "ha"-val kezdődik, hogy fölösleges is véigírni. persze HA valakinek elég a netflix, meg a kitudjamilyen youtube kliens, meg a kitudjamilyen os kitudja milyen böngészője, és HA hajlandó további dobozokat lógatni a tévéjére ... nos igen, akkor neki valóban nincs szüksége android tv os-re.
de a "nagyon kevesek, nagyon kevésszer" abból kiindulva hogy neked nincs rá szükséged kicsit olyan ... hogyismondjam ... lehet nem teljesen reprezentatív.

(#17) bayarena válasza dagonya (#16) üzenetére


bayarena
aktív tag

A konkrét esetben van netflix, youtube, bongeszo.
Persze, hogy nem reprezentatív, de kb az összes ember akit ismerek nagyjából ezeket a funkciókat használja ki.
De abban egyet értünk, hogy vannak, akiknek nem elég. De azok amúgy sem ilyen tv-t vennének.
Én arra gondolva írtam a hozzászólásom, hogy azért szerintem nem olyan drasztikus negatívum a "smart" rendszer hiánya.

(#18) #06658560 válasza bayarena (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagyis venni kell egy külső eszközt, amiről az első kommented szólt, hogy a tévé maga tud mindent. Vagy létezik tévé telepített ATV-vel?

#17: És továbbra is, a tévére pakolt Netflix app egy konkrét fos az Androidos mellett. Ha van Andorid a tévén és tudsz Appból telepíteni, akkor egy normálisat kapsz. Böngészőt olyat, amilyet te szeretnél használni, nem valami gyári fost.

[ Szerkesztve ]

(#19) dagonya válasza bayarena (#17) üzenetére


dagonya
aktív tag

azt nem tudom ki milyen szempontok elapján vesz tévét, szerintem konkrétan ez a sony egy rossz vétel önmagában, de nem a smart/nemsmart paraméterei okán.

a smart hiánya semmiképp nem "drasztikus" csak eredetileg kérdezted vajon tudhat-e egyáltalán többet, leírtam ami eszembejuott.

hogy a többség hogy gondolkodik azt nem tudom, nem is mernék kiindulni sem a saját, sem az ismerőseim példájából, de azt teljesen életszerűnek gondolom, hogy valaki nem szeretne további dobozokat drótozni a tévéjébe, meg szeretne egy tetszőleges, reklámmentes youtube klienst, egy tetszőleges böngészőt, a tévét rendesen beintegrálni az otthon "smart" ökoszisztémájába, neadjúristen magát a tévét közvetlenül használni tetszőleges online tartalomelérésre például kodival, vagy horribile dictu akár még torrentezésre is bevetni. ez pl. mind megoldható android tv-vel, úgy ahogy van, a dobozból kidobva a tévéállványra.
ehhez képest a különböző gyártók különböző kicsit, vagy nagyon smart zárt rendszerei kb. lutri szinten támgatnak ezt-azt. azt is addig ameddig éppen ők gondolják. ezek persze akkor érdekesek, ha szempont a tévén fityegő okosítódoboz(ok) mellőzése.

(#20) bayarena válasza #06658560 (#18) üzenetére


bayarena
aktív tag

Valszeg sokkal olcsóbb venni egy apple tv-t emellé a tv mellé, mint venni egy felső kategóriásat androidos smart rendszerrel.
Abba meg bele se merek itt kezdeni, hogy az meg nem is olyan jó, mint az Apple tv...

(#21) K0vasz válasza Piftuka (#14) üzenetére


K0vasz
aktív tag

OFF: van valami oldal, ahol meg lehet nézni, hogy melyik tévé milyen paneles? én pár hete nézegettem tévéket, és próbáltam VA panelest keresni (IPS-t már nem akarok venni, az OLED meg még drága), de a panel típusa nem nagyon volt feltűntetve sehol...

(#22) mad823 válasza K0vasz (#21) üzenetére


mad823
őstag

(#23) dagonya válasza bayarena (#20) üzenetére


dagonya
aktív tag

de eredetileg a tévé(k)ről volt szó, nem a seggükből kilógó okosítódobozokról, a tv-n futó android tv-nek semmi köze az egyébként tévére drótozható biszbaszokhoz, legyen az apple, vagy android, vagy bármi. pont ez lenne a lényege.

(#24) K0vasz válasza mad823 (#22) üzenetére


K0vasz
aktív tag

köszi!

(#25) bayarena válasza dagonya (#23) üzenetére


bayarena
aktív tag

A konkrét tv-ről volt szó.

"A 4K felbontású, HDR támogatású modell megkapta a cég X-Reality Pro névre hallgató felskálázó eljárását. A Triluminos megoldása a nagy színgazdagságért és színpontosságért felel, a ClearAudio+ szolgáltatás pedig a hangzást javítja fel drámaian, legalábbis a gyártó állítása szerint. Viszont a magasabb kategóriás modellektől eltérően e tévéből hiányzik az Android TV okostévé rendszer. Mindössze néhány applikáció (köztük a YouTube és a Netflix), valamint a böngésző érhető el, ami azért ma már kevés."

Magyarul a cikkíró felszopja a tv tulajdonságai, hogy milyen klassz képmegjelenítés, meg hangzás meg miegyebek, de sajna nincs smart, ami miatt ma már kevés. Ezért vegyél sokkal drágábban felsőkategóriás terméket, holott egyszerűbb rákötni egy appletv-t, és máris ott vagy illetve máris TÖBBET tud a tv-d.

[ Szerkesztve ]

(#26) mad823 válasza dagonya (#23) üzenetére


mad823
őstag

Én is azt gondolom, hogy egy szemmel már látható összeg TV-re költése mellé lehet olyan elvárásom, hogy ne kelljen még 3 másik dolgot vennem/beledugnom, és 1 db távirányító legyen már elég.

(#27) bayarena válasza mad823 (#26) üzenetére


bayarena
aktív tag

Persze, de a cikkíró szerint ez a fícsör csak a még drágább magasabb kategóriás termékeknél van meg. Vagyis akkor kevesebb pénzből be kell dugnod egy plussz készüléket (remélem azért nem törik le a műkörmöd), vagy vehetsz sokkal drágábban egy olyat, aminél nem kell ekkora megpróbáltatásokat kiállnod, mint hogy bedugj egy eszközt.

(#28) dagonya válasza bayarena (#25) üzenetére


dagonya
aktív tag

ezt kérdezted eredetileg; "Milyen dolgot tud az android ami nagyon hiányozna?" erre válaszoltam, továbbra is ajánlom figyelmedbe amiket írtam. utána jött az appletv-zés, ami szerintem ide tök irreleváns, mert a dobozdugdosás a dobozokról szól és nem a tévéről. az egy másik sztori. android tv fut natívan sok tévén.
konkrétan a fent említetten is futhatna és konkrétan emiatt is jócskán szar vétel jelen állapotában.

(#29) bayarena válasza dagonya (#28) üzenetére


bayarena
aktív tag

Oke, en meg amit erre irtal, arra irtam, hogy hat egyik dolog sem hianyzik.
De lepjunk tovabb.

(#30) dagonya válasza bayarena (#27) üzenetére


dagonya
aktív tag

mi ez a műköröm bullshit?
aki nem szeretné hogy mindenféle szirszar lógjon a tévéjéből, meg több távirányítóval szarakodni az a tv-n futó android tv-vel tud a legtöbb dolgot megoldani, vagy azt a keveset amire igénye van a legrugalmasabban.

(#31) dagonya válasza bayarena (#29) üzenetére


dagonya
aktív tag

igen, de úgy általában beszéltünk a tévékészülékről, meg a tévé(ke)n futó szolgáltatásokról és ebben a vonatkozásban teljesen irreleváns, hogy éppen neked, vagy nekem mire van szükségem.
úgyhogy valóban léphetünk tovább.

[ Szerkesztve ]

(#32) Piftuka válasza K0vasz (#21) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha átjössz ebbe a topic-ba, és megírod az elvárásaidat és preferenciáidat a televízió és használata kapcsán, akkor talán tudunk neked segíteni megfelelő készüléket választani. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#33) #72042496 válasza dagonya (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

A lényeggel egyetértek, csak hozzáteszem, hogy a plusz sokadik táv problémájához van két kerülőút:
- HDMI CEC (Sony esetében Bravia Sync), csak elég hektikus
- Univerzális távirányító, pl. Logitech Harmony

[ Szerkesztve ]

(#34) bayarena válasza dagonya (#30) üzenetére


bayarena
aktív tag

Ezek szemelyes preferenciak. Folosleges errol beszelni.

(#35) Pötyi


Pötyi
őstag

Tán egy-másfél éve volt az a nagy felháborodási hullám, hogy az okostévé procija adott, a készülékbe épített memória adott, pár év alatt annyi frissítés jött ki az androidra, hogy tökre belassult a rendszer, mert az okostévé oprendszere kódjának mérete egyre csak nőtt, a hosszabb kód meg ugyanazon a vason egyre lassabban futott le.

Ezért a google az egyik frissítésben központilag _letiltotta_ például a youtube alkalmazást a készülékeken, hogy TE (a készülék tulajdonosa) ne szenvedd el a szaggató videó látványát. Ééérted! Arra hivatkoznak, hogy a saját érdekedben fosztanak meg egy jóhiszeműen szerzett jogodtól. Hogy nehogy szarul érezd magad a szaggató videótól. Inkább ne is nézd. Inkább vegyél egy új tévét. Csak hát korábban ilyen nem volt, hogy vegyél (okos)tévét, majd egyszámjegyű év, kábé öt év múlva dobd el! Majd vegyél egy újabb modelt.

Namármost ha ezt ki lehet küszöbölni egy butatévével, amire az asztali gépemről küldöm ki a jelet, vagy bedugok a tévé seggébe egy okosító smart-sticket, akkor a nagyképernyős tévém, ami a nagyobb érték, sokkal tovább megmarad, mert időközben lecserélhetem az elavuló asztali gépemet, vagy az okosító smart-sticket is korszerűbbre. De határozottan olcsóbban, mintha egy olyan okostévét kéne vegyek, ami pár év alatt szoftveresen belassul és menthetetlen.

QNX is cool!

(#36) #72042496 válasza Pötyi (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre egy linket adj kérlek, mert anélkül nekem úgy tűnik, hogy Moszkvában Mercedeseket osztogatnak.

A YouTube 2017. júniusában váltott flashről HTML5-re, ami után nem működött a régi app a tévéken. Van, amelyik okostévére pedig nem adtak ki új appot a gyártók, és azokon elérhetetlenné vált a YouTube. Konkrétan a Samsungot fikázták agyba-főbe emiatt, nem ezzel kevered?

Butatévét amúgy nemigen kapsz ma, vagy ha igen, annak a képe is a legalja lesz.

[ Szerkesztve ]

(#37) dagonya válasza Pötyi (#35) üzenetére


dagonya
aktív tag

melyik android tv-n nincs youtube? (nem mintha rettentően érdekelne a stock youtube kliens a reklámaival, mert az összes androidos eszközről az az első ami repül a kukába.)
igen, az okosítódobozok kétségtelenül a világ legjobb vételei. ezt eddig se vitatta senki.

(#38) Pötyi válasza #72042496 (#36) üzenetére


Pötyi
őstag

Lehet, hogy a flash-htmtl5 váltás volt a fő ok, de nem keverem, mert ettől még a régi tévéken nem működött többé a beágyazott youtube lejátszó:
egy cikk
még egy cikk

QNX is cool!

(#39) dagonya válasza Pötyi (#38) üzenetére


dagonya
aktív tag

ja hogy a hottentotta gyártók hottentotta os-ein hol megszűnnek szolgáltatások hol nem? hát igen. ettől még az android tv se lesz se jobb se rosszabb, de legalább ezt a kiszolgáltatottságot nem szívod meg.

(#40) Pötyi válasza dagonya (#39) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát őőő, eddig olyan márkákat, hogy Panasonic, Sharp, Philips, meg Toshiba nem feltétlenül tartottam hottentottának... (Bááár amióta az eredeti gyártók eladták a márkanevet és a török Vestel gyárból jönnek, ki tudja...)

QNX is cool!

(#41) dagonya válasza Pötyi (#40) üzenetére


dagonya
aktív tag

a gyártókkal nyilván túloztam, de a tévéiken futó saját operációsrendszer a maga önkényességével és rugalmatlanságával számomra a vállalhatatlan szin alatt van. egyedül az android tv-nél érzem, hogy legalább az orruk kilóg ebből a smart tv-nek csúfolt posványból.

(#42) Duree


Duree
veterán

A Sony soha sem volt olcsó, de ezzel most nagyon elvették a sulykot.

duree54

(#43) #72042496 válasza Pötyi (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig ebből az látszik, hogy bizony kevered. Vagy kifordítod a HTML5 sztorit.

A Google megvonta a Flash támogatását, ennek _következményeként_ nem működtek tovább a Flash alapú appok, _amennyiben_ adott gyártó adott tévén cseszett elérhetővé tenni az új és amúgy éppen gyorsabb HTML5 alapút (márpedig ez történt). Ez nagyon más, mint az állításod, miszerint:

"Ezért a google az egyik frissítésben központilag _letiltotta_ például a youtube alkalmazást a készülékeken, hogy TE (a készülék tulajdonosa) ne szenvedd el a szaggató videó látványát."

[ Szerkesztve ]

(#44) fotel válasza #72042496 (#43) üzenetére


fotel
aktív tag

Attol meg nem segit bizalmat epiteni egy hasonlo huzas.

Mi egy Philips tvvel jartunk ugy, hogy be se jon a smart felulet mert valami szarul frisssult. Es ennyi, vege.

(#45) #72042496 válasza fotel (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezzel viszont egyetértek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.