Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stratova


stratova
veterán

FX-9800P nem kicsit meredek vállalás, kalappal hozzá (ezek FX-7600P 35 W órajelek, még ha ügyeskedve is) :) Kíváncsi leszek, mennyire tudja megközelíteni i3-6100U-t attól tartok i5-6360U túl messze van.

[ Szerkesztve ]

(#2) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Remélem jut is el hozzánk ilyennel szerelt laptop... :U

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3) edari


edari
őstag

Tudjuk jol hogy az órajel nem minden. Ha az derül ki, hogy az ipc mennyivel lett jobb, akkor lehet mondani hogy mekkora a gyorsulás mértéke.

(#4) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

és az asztali verziók?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#5) vodkaboy22 válasza UnSkilleD (#4) üzenetére


vodkaboy22
addikt

ahhoz sok sok türelem még... :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#6) MongolZ válasza edari (#3) üzenetére


MongolZ
addikt

Az IPC semmivel nem nőtt, mitől nőtt volna???

A Carrizo egyébként sem volt vészes ilyen szempontból.

3/3,7 GHz azért nem rossz...

(#1) stratova: Szvsz az i3-6100U-nál már az FX 7600P is erősebb volt, még egy szálon is.

Meg is találtam a passmark eredményeket:

intel i3-6100U
AMD FX-7600P

[ Szerkesztve ]

(#7) Fred23 válasza vodkaboy22 (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

+1
Majd akkor lehet örülni, ha a boltok polcai tele lesznek ezekre épülô notikkal. A realitás szerintem nem lesz valami fényes.

(#8) sb


sb
veterán

Jónak tűnnek. A DDR4-2400 kicsit sovány.
Továbbra is várom őket asztalra, végre alacsony fogyasztású, de erős cpu/gpu-val rendelkező HTPC-be, HDMI 2.0 lapokkal.
Mobilba se lenne rossz, de oda továbbra sem gondolom, hogy válogatni lehet majd a termékek nélkül.

(#9) vodkaboy22 válasza Fred23 (#7) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem sajnos megint lesz egy kétes minőségű összeszereléssel rendelkező 1 rammal megáldott k..v@ any...at végülis lehet trabbant kerékkel ferrarit is árulni csak nem jó ötlet, de megteszik HP és talán egy lenovo a piacon. Azok is a középső APU-val véletlen se a legerősebbel. Persze a legerősebb APU chip is annyiba kerül mint egy lassabb Pentium vagy I3, de mégse azt teszik bele... Miért is?! :W :W
És ugye az INTEL már réges rég nem nyújt (aha persze hiszi a piszi) tisztességtelen előnyt a notebookgyártóknak ha véletlen csak INTEL chippel adják ki a termékpalletájukat... Nonszensz...

És így szépen lassan el is vérzik az AMD notebook piac...

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#10) MongolZ válasza vodkaboy22 (#9) üzenetére


MongolZ
addikt

Jajj, ne legyél ilyen negatív, soha nem lesz ilyen, nem is volt soha, most sincs.
Soha.

Soha.

(#11) Raymond válasza vodkaboy22 (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, ez a cikk nagyon reszletesen mutatja be a siralmas helyzetet: [link]

Eszmeletlen milyen konfiguraciok jonnek ki.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Peter13 válasza MongolZ (#10) üzenetére


Peter13
senior tag

OK, lehet hogy a kolléga kicsit erősen fogalmazott, dde sajnos nem minden alap nélkül. Anno én is kerestem a jó AMD procikkal szerelt jó notebookokat, és hát nem nagyon (inkább: nagyon nem) találtam.
Mondjuk mostanában javul a helyzet, végre kezd az IPPS panel betörni a szélesebb körben értékesített modelcsaládokba is, szóval reménykedem.
A csúcsverziók egy rendes (!) házban egy rendes (IPS avgy xVA) panellel normális (nem 11 hüvelyk meg ilyen baromságok) méretben pl nagyon tetszenének. Hátha :K

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#13) stratova válasza MongolZ (#6) üzenetére


stratova
veterán

Ez relatív, én notebookchecket szoktam nézni, ott ugyebár előszeretettel használják a tesztcsomagban a Cinebenchet ill egyéb FPU intenzív programokat, persze az AMD szempontjából inkább worst case (bár itt FX-8800P [35 W] több szálon jobb egy szálon gyengébb i3-6100U-nál [15 W] és ennél magasabb órajeleket célozna meg FX-9800P [15 W])

Kihagytam az i5-6260U-t ez a legkisebb 48 EU-s 15 W-os jószág, persze ez is fehér holló.

vodkaboy22 tudom.. Az Elitebook 745-tel pedig az a baj, hogy drága (sajnos mióta elszállt a dollár ennek az ára is felment 250-ről 300-ra)

[ Szerkesztve ]

(#14) sb válasza stratova (#13) üzenetére


sb
veterán

"Kihagytam az i5-6260U-t ez a legkisebb 48 EU-s 15 W-os jószág, persze ez is fehér holló."
Finoman fogalmaztál. Látott már vki olyat aki látott már ilyen procit? Papíron?
Komolyan kérdezem mert én eddig nyomát sem láttam. Dell már van U-s meg normál 4 magos i5-tel is, de ezek a szerintem legjobban eltalált arányú procik sehol... :(

(#15) Reggie0 válasza vodkaboy22 (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy tud elverezni, ami sosem volt?

(#16) UnSkilleD válasza Peter13 (#12) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a fölötted lévő kommentben lévő cikket olvasd, az jól leírja miért is ez a helyzet

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#17) martonx


martonx
veterán

Az hogy leghet, hogy 15W-on és 35W-on is majdnem ugyanazok az órajelek? Ez nekem elég gyanús.
És ha ennyire nem skálázódik a proci, akkor desktop vonalon 65W-on se lesznek ennél gyorsabbak, csak 1-200Mhz-vel :F

Én kérek elnézést!

(#18) Reggie0 válasza martonx (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert ez TDP, nem fogyasztas. Gondolom ugy vannak vele, hogy a throttlingra bizzak a homersekletet, a tablazatba meg beirnak egy szep kis szamot, ami jol mutat.

(#19) MongolZ válasza Peter13 (#12) üzenetére


MongolZ
addikt

Félreértettél, tisztában vagyok, hogy mekkora egy mocsok g*ci cég az intel, részt vettem közbeszerzésben is, az volt az utolsó csepp.
Meg sem lepődtem, hogy nincs normális AMD-s procival szerelt tablet. Ami mégis van, az csak USA, és vagy van, vagy nincs, de inkább nincs.

(#20) Sir Ny válasza MongolZ (#19) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"Meg sem lepődtem, hogy nincs normális AMD-s procival szerelt tablet."

Érdekes, NV-s procival szerelt tablet létezik normális.

[ Szerkesztve ]

-

(#21) rodrigez válasza Sir Ny (#20) üzenetére


rodrigez
senior tag

És az NV most, hogy jön ide?

(#22) Rounder


Rounder
csendes tag

A cikk elején azt írják, hogy mobil és asztali verzió. Ez érdekes, mert ha jól emlékszem már a Carizzonál is sokan várták, hogy lesz asztali is, de aztán nem lett, sőt ha jól tudom igazából tervben sem volt a kibocsátása. Most itt akkor hihetném, hogy egy fokkal közelebb vagyunk egy áhított asztali verzió megszületéséhez, mert már legalább azt leírják, hogy van vagy lesz vagy mit tudom én. Vajon tényleg lesz valamikor, vagy csak találgatás? Egy 45 W-os asztali verzió szerintem tökéletes alapja lenne, egy ilyen otthoni általános multimédiás PASSZÍV :B gépnek, persze csak ha nem játszik az ember. Én például nem, na jó néha Age of Empires II-t :K (nekem ez A JÁTÉK, mást nem játszom), de ehhez még talán egy ilyen apróság is elég.

(#23) stratova válasza Rounder (#22) üzenetére


stratova
veterán

Oli linkelte legutóbb, elvileg a csúcsmodellnek is lesz 45 W-os cTDP-je. Olybá tűnik igyekeznek vele átvenni Intel TDP kategóriáit (ott S=65 W, T=35 W). AoEII-höz szerintem ezek közül bármelyik APU bőven sok :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Rounder válasza stratova (#23) üzenetére


Rounder
csendes tag

Ezek jók, és már idén jönnek. Lehet, hogy akkor a kaveris gépemet eladom és valami ilyen kis csúcsminivel rakom össze álmaim ventillátorok nélküli masináját. :C

(#25) stratova válasza Rounder (#24) üzenetére


stratova
veterán

Az nem játszik, hogy Kaverit visszaveszed AmdMsrTweakerrel?

[ Szerkesztve ]

(#26) Rounder válasza stratova (#25) üzenetére


Rounder
csendes tag

Tök jó, pont miután leírtam a hsz-t eszembe jutott, hogy a biosban csökkenthetném a TDP keretet és akkor már talán venti nélkül is lehűtené a Gammaxx S40-em. Erre pont írod Te is. Gondolom ez az AMD izé amit írtál, ugyanezt tudja, hogy a TDP-t csökkenti 65 W-ra, vagy ameddig lehet, nem tudom. Ha úgy adódik lehet ezt választom.

Az igazság az, hogy amikor a Carizzo-k megjelentek, akkor izgultam rá erre a venti nélküli témára, de hát aztán nem lett asztali Carizzo. Gondoltam persze arra is, hogy alulfeszelem a Kaverit, és akkor nem kell új gép. Olyan gondolatom is volt, hogy egy ilyen lapos asztali házban (mint amilyenek az irodai DELL, HP meg akármilyen gépek) rakok össze új konfigot. Végül lekerült a napirendről, de most meg itt ez a Bristol cucc és ebből lesz asztali. Most megint beindult a fantáziám, mert jó lenne azt a toronyházat is valami kisebb, formásabb, lapos darabra cserélni, amiben talán még nem sül meg egy 35-45 W-os APU akkor sem ha nincs venti rajta. A baj csak az, hogy jelenleg nincs erre pénzem, úgy hogy ha csendet akarok, akkor egyenlőre lehet az lesz amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez már a Zen?

(#28) stratova válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


stratova
veterán

Nem, ez még Excavator csak steppingváltással. Zen HEDT vonalon jó esetben második félévben Raven Ridge (Zen magos APU) 2017-ben esedékes.

[ Szerkesztve ]

(#29) Dr. Akula válasza stratova (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ok, megzavart a sok Ridge. :) Én is 2017-re emlékeztem, azért volt furcsa.

(#30) solfilo válasza Rounder (#26) üzenetére


solfilo
veterán

Nem, az AMDMsrTweaker az feszcsökkentésre van. A Biosban viszont be tudod állítani a Kaveri TDP-jét. Erre felé segítenek: Kaveri topik

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#31) Athos981 válasza vodkaboy22 (#9) üzenetére


Athos981
csendes tag

Elitebook 725/745/755 G3 sorozatot tessék megnézni, igaz hogy üzleti de van! /Van úgy is mondhatnám ami 5 re végződik HP nál az AMD-s. Persze Intel vs AMD arány ég és föld.../

(#32) vodkaboy22 válasza Athos981 (#31) üzenetére


vodkaboy22
addikt

HP Probook-om van A10-4600m-el. Tudom hogy van de kb 1%-a az elérhető notebookoknak AMD-s.. :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#33) Meteorhead válasza Raymond (#11) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Fúúú, köszi szépen a linket. Elolvastam: egyik szemem sír, másik üveg. Nagyon értelmesen összeszedték a helyzetet (bár pár különbséget még megnéztem volna), de valóban siralmas, hogy mennyire nincsen értelmes noti. A Lenovo Y700 pedig egy emberiség elleni bűntett.

Nem tudom hogyan fognak ebből kimászni. Lenovo lenne az egyetlen esélyük, hogy kimozduljanak az alacsony feszkós üzleti világból, de amíg ilyen nyomorék gépet rak össze Lenovo, addig semmi esélyük nem lesz.

(#34) stratova válasza Meteorhead (#33) üzenetére


stratova
veterán

Csak be kellene paraméterezni azt a szerencsés APU-t:

Felhasználói eredmények, melyeket eredetileg Dhampir kolléga talált:

A10-8700P 15 W Toshiba

I managed to use this trick on a Toshiba laptop with a FX 8700P. It's got low end cooling and a 19W TDP limit so i had to settle for a maximum boost clock under sustained load of 2.8Ghz at like 0.900v (roughly). Nonetheless this has boosted performance a bit as it was rarely getting over 2.2Ghz at stock voltatge settings and would even drop to 1.8Ghz under heavy load. Now it holds 2.8Ghz under all but extended prime95 small FFT where it sometimes drops to 2.6Ghz.

FX-8800P 35 W Lenovo Y700

In my case (Y700), Prime95 results in 3.3GHZ actually.. but as I said, Crysis 3 or other gaming type load (which is not as heavy as Prime95 maybe) results downclocking of the CPU to 1.3GHZ (or 2.1GHZ if I use this tool). The difference in FPSs is huge in Crysis 3. I don't really think the FX-8800P has any problem to do 3-3.3GHZ in the Y700, but it seems like there is the usual problem with the EC/bios algorithm that controls the clocks or something ..
...That is more or less the point. The cooling system is not powerful enough to keep max. CPU turbo while the dGPU is under load. That is the case with most of the notebooks out there, usually the BIOS would lower turbo clock of CPU and/or GPU to prevent overheating (sometimes even below base clock).

In our case, Lenovo did set a temperature target of 85 degree (c) for both, CPU and GPU. If one chip reaches this temp. the CPU will switch to its lowest power-state, until then it will keep up max turbo which makes no sense at all. A typical behaviour would be to lower the P-state step by step when reaching certain temp. targets (as the Intel based Y700 does starting at 65 degree). The cooling system is capable enough to maintain APU clock speeds between 2.1 and 3.0 GHz but the logic for that is simply missing in the BIOS.

Never versions try to address this throttling issue by limiting max. turbo clock of the dGPU, but that does not work and is more an "half hearted" attempt that will reduce overall performance for nothing. It seems Lenovo is not interested in resolving this, so we had to take action by ourselves.....

[ Szerkesztve ]

(#35) Sir Ny válasza rodrigez (#21) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"Meg sem lepődtem, hogy nincs normális AMD-s procival szerelt tablet."

-

(#36) Oliverda válasza MongolZ (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Normális, Intel procival szerelt tabletből mennyi van? (Az MS Surface kivételével.)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) MongolZ válasza Oliverda (#36) üzenetére


MongolZ
addikt

Ha nem is normális, de van választék - most pont kilőtted a legnagyobb tényezőt, a Surfacet.

(#38) Oliverda válasza MongolZ (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert a Surface inkább egy 2in1, nem pedig klasszikus tablet.

Milyen választék van azon kívül?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) MongolZ válasza Oliverda (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

Legutoljára 2 éve néztem, akkor én direkt AMD-s tabletet kerestem, alig lehetett találni normálisat, a többség még Brazosra alapozott amikor már rég itt volt a Carizzo, bezzeg Atomos tablettel tele volt a polc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.