Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) vottokar válasza nbware (#42) üzenetére


vottokar
senior tag

Itt nálunk úgy van, hogy megmondják, hogy honnan kérj árajánlatokat és milyen értékben teheted meg. Hiába mondtam meg, hogy mit szeretnék (már az is valami, hogy egyáltalán megkérdezték) több kört kellett futni, hogy egyáltalán ez a DELL bennlegyen a listában. Mivel már az is külön kérés, hogy legyen hozzá külső optikai meghajtó is, az SSD már nem fért bele a keretbe. Ez már saját zsebes project lesz. Ez van ezt kell szeretnem. Így is sokkal jobb lehetőséget (magyarul összegkeretet) kaptam a cégtől, mint amire számítottam.
Nem azt írtam, hogy nem értek a számítógépekhez, hanem hogy win10-et még nemigen használtam. Azért az elmúlt 30 évben egykét oprendszert és jó pár programot ki kellett ismernem a munkám és a hobbim miatt. Mivel nem vagyok fanatikus, és az általam mai napig használt programok még a jó öreg XP-n is elfutnak, ezzel ügyködtem eddig, ha kellett. Most majd, ráfekszem a Win10 kiismerésére is, mert szükséges lesz, ha nem akarok mindenért segítségért kuncsorogni. Nem akarom megváltani a világot ezért inkább most kérdezek, és utána próbálok kevesebbet szenvedni a hibáimért.
Azt hogy miként is megy ez a hivatalos Win vesztése, ha előre telepített a gép, nem tudom. Ilyenem még soha sem volt. :B De valahogy józan paraszti ésszel, jobban bízom, hogy esetlegesen az adott gépre szabott Win-el kevesebb baj lesz, mint egy alapkiadással és későbbi plusz feldriverezettel, belakottal. Anno a HP-nél nagyon nem lett volna egyszerű dolgom, ha előtte nem olvasgatok pár hetet pont itt a ph fórumon.
A legnagyobb érv e gép mellett úgyis a 3 év garancia volt és a dell jóhírű magyar szervíze. (Tudom, hogy ez csak egy Inspiron, de tisztában vagyok a gyenge pontokkal és a korrekt hűtés nagy pozitívum. Az egyetlen játék, amit nagyritkán futtatni szeretnék rajt, a jogtiszta Fallout3 lesz. Azt meg azért röhögve kéne vinnie..)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.