Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Schuler888 válasza #32839680 (#100) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Azt az ostoba agresszív memóriakezelést amit az csinál..."
Valszeg tobbet mar nem csinál :DDD :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#102) El Diabl0 válasza #32839680 (#100) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Ne is mondd. 144Hz monitorom van, néha nagyon nehéz bármire ránézni, ami kisebb képfrissítésű (igen, a szifonra is). :D Gonoszak, akik ezt kitalálták, függőséget okoz.

A múltkor tapiztam egy S21-et, hát nem semmi! Irigykedtem egy picit...

[ Szerkesztve ]

(#105) <Lacy85> válasza #32839680 (#87) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Sokra mész a marha sok mAh-val.
Note9-ről váltottam 11 Pro Max-ra. Mindkettőben 4000-es akksi van.
Csak épp az iPhone 1,5-2x annyit bír, mint a Note.
Itt nem ritkák a 8-10 órás képernyőidők. Samuból legjobb esetben ki lehetett izzadni ~6-ot. De inkább 5-öt.
A 20-as széria még ennél is szarabb volt.
Szóval nagyon nem minden a mAh.

[ Szerkesztve ]

(#106) Schuler888 válasza #32839680 (#103) üzenetére


Schuler888
senior tag

Tudom jolismerem a "klasszikus kinai memoriamanagementet" , es ezek kozul talan meg a huwi volt a legjobb a sok rossz kozul

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#107) Schuler888 válasza <Lacy85> (#105) üzenetére


Schuler888
senior tag

Cserebe az iPhone egy karacsonyfadisz, a note megy egy hasznalati eszkoz sokszoros tudassal, aminek igen, kell a kraft. Ezert kell eldonteni, hogy ha vkinek eleg az iOS vegye azt, tokjo cucc, akinek tobb kell annak ott a ONEUI, ami sokkal tobbet ad, de fogyaszt is cserebe. Merlegeles.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#109) PA80


PA80
tag

Érdekes, mert az A50-em (4000-es akku, plusz ugye a sokat szidott Exynos) 8-9 óra SOT-ot simán hoz másfél évesen a második főverzió-frissítés után is! Furcsa, hogy én pont az ellenkezőjét tapasztalom annak, amit írtok!

[ Szerkesztve ]

(#110) <Lacy85> válasza Schuler888 (#107) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mi köze a OneUI fícsörlistájának a fogyasztáshoz?
Szerinted az fogja zabálni az akksit, hogy firkálsz a tollal? :D
Ha annyira kell a kakaó a rendszernek, akkor miért fut el ugyanúgy egy AXX szérián is? Pár apróságot leszámítva ugyanaz van rajta, mint az S szérián.
Nem a “húdesokattud” miatt volt szar az üzemidő, hanem a gány optimalizálás miatt, meg nagyrészt az Exynos miatt.

[ Szerkesztve ]

(#112) <Lacy85> válasza PA80 (#109) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Csak az A50-ben nem az az Exynos van, mint az S, Note szériában.

(#113) *RLaci* válasza #32839680 (#108) üzenetére


*RLaci*
addikt

Az idei Exynos nagyon sokat javult a tavalyihoz képest, mind melegedésben, mind fogyasztásban. Egy hete van nálam egy Snapis 21 is, sotban, készenlétben ugyanazon felhasználás mellett, ugyanazt hozza kb. mindkettő. Egyedül kamerában jobb kicsit a sd-os, valószínűleg a másfajta szenzor miatt.

[ Szerkesztve ]

(#114) PA80 válasza <Lacy85> (#112) üzenetére


PA80
tag

Ez igaz, csak már baromi unalmas mindenhol azt olvasni, hogy sz.r az Exynos és ezt nem csak az S vagy a Note szériánál, hanem az A-nál is felhozzák állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#115) El Diabl0 válasza #32839680 (#104) üzenetére


El Diabl0
junior tag

A 2017-es iPad Prora gondolsz? Az 120Hz-es. Ha jól tudom, az Apple-nél nincs 90Hz-es kijelző. Telefonba nem tudom, miért nem tették bele a “Promotion Display”-t. Valószínűleg az üzemidő miatt.

Schuler888: Miben sokkal többet a OneUI mint a “karácsonyfadísz”? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#116) gattolino


gattolino
senior tag

Kipróbálják, hogy aztán soha ne is vegyenek Samsungot. :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#117) BlueDea


BlueDea
csendes tag

Itt mindenkinek laggol minden, az S9+ megjelenés óta hibátlan,asszony meg még mindig s7edge-t használ hibátlanul lehet a laggok user error miatt vannak. Az ONE UI igenis jó rendszer androidos fronton talán a legjobb.

ZoZo™

(#118) <Lacy85> válasza PA80 (#114) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Csúcskategóriában ez sajnos tény (volt. Idén már jobb a helyzet).
Note9 helyére én is Note20 Ultrát akartam, de nézegettem az üzemidőt, meg hogy fűt, mint anno az AMD Bulldozer....
Gyorsan letettem róla.
A 21-es szériát viszont bevállalnám. :K
iOS-t használva nekem is feltűnt, hogy eléggé szaggat néha a OneUI (ameddig csak azt használtam, igazából észre sem vettem), de ettől függetlenül a legjobb droidos felület.

[ Szerkesztve ]

(#119) szemy94 válasza Ricardo (#64) üzenetére


szemy94
senior tag

Nem szoktam ilyet írni, de más nem jut eszembe, csak a klasszikus "A világ megérett a pusztulásra" mondat.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#120) thiclyoon


thiclyoon
aktív tag

Mindenkinek, aki szerint (túlzással, de) az android soha nem is laggolt, és soha nem is fog, illetve az ios egy lagghalmaz: az android szinte soha nem lehet olyan laggmentes, mint az ios. És ennek nem az az oka, hogy ki mit szeret, kb 10 évig androidot használtam :) ugyanis maga a rendszer úgy van felépítve: egy androidos VM vs ios-es natív futás között óriási a különbség. Persze a mai hardverek már elég erősek ahhoz, hogy a hatalmas különbséget csökkentsék, viszont eltűnni soha nem fog. Ezen kívül hatalmas eltérés, hogy míg androidon a régi verziókat is támogatni kell, addig ios-en ha bekerül egy rossz kód design, akkor a következő verzióba kiveszik / megcsinálják normálisan. Akár azon az áron, hogy a fejlesztő szívjon vele, hogy ami eddig ment, az most miért megy másképp :) Androidon ilyet nem lehet, és erre egy kitűnő példa az, hogy a telefon elforgatásakor melyik OS mit csinál. Az android az egész nézet hierarchiát megsemmisíti (ezért van a delay), és újra felépíti, míg az ios csak hív egy olyan függvényt hogy "ez a nézet meg fog jelenni újra, rendereld már ki" - ezért történik meg azonnal. Nem szeretnék ennél szakmai részletekbe belemenni, de hogy ne mondhassa senki hogy a levegőbe beszélek, egy konkrétum: az androidon működő GC nem determinisztikus abból a szempontból, hogy mikor fut le eltérő appokkal a háttérben, míg ios-en ilyen nincs, architekturálisan másképp oldják meg (ARC).

* persze a fenti a hivatalos appfejlesztésre vonatkozik (Android Studio és Xcode). Flutterrel jobb hatékonyság is elérhető androidon, és persze ios-re is lehet rossz kódot írni pl egy reacttal, vagy valamilyen pwa-pal. Ezekkel is lehet szépet, de tapasztalatom szerint nagyságrendekkel nehezebb.

[ Szerkesztve ]

(#121) aprokaroka87 válasza thiclyoon (#120) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha a Google megkövetelne valami normális minimum hardver szintet, akkor lehet tudna javulni a helyzet.

Mert hogy nem mindegy hogy a lag, a hardver gyengesége miatt van, vagy a rendszer sajátossága.

+ ugye még mindig ott van hogy a gyártó hogyan tud optimalizálni.

(#122) Yeffy válasza GreenGoblin (#77) üzenetére


Yeffy
veterán

fasza. :( :( :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#123) doooo válasza Essentials (#63) üzenetére


doooo
veterán

Amíg nincs valódi bizonyíték ilyen nagyon komoly... vádakra, addig nem, nincs így. Tekintve, hogy nem egyetlen egy Samsung készüléket használok 8 éve... aligha van köze ehhez a szerencsének. A te elmondásod alapján gyakorlatilag lehetetlen lenne nem tapasztalni ilyesmit. Márpedig nincs így.

(#124) doooo válasza #32839680 (#108) üzenetére


doooo
veterán

Már megcsinálták az idén (vagy hát pontosabban még tavaly). És nem, nem rosszabb kamerában sem, összesítésben egy kicsit még mindig jobb a Snapinál (tavaly jelentősen jobb volt; gondolom az NPU fejlettebb bennük).

[ Szerkesztve ]

(#125) Somatom válasza #95462144 (#5) üzenetére


Somatom
veterán

Ha ennek így örülsz, akkor egy rendes Launchertől kibújnál a bőrödből.
Milyen lenne, ha te határozhatnád meg, hogy hány tálcaikon legyen?
Ha nem csak parancsikont, mappaikont, hanem widgetet is kirakhatnál a tálcára?
Ha nem csak egy tálcaikonsorod lehetne, hanem több és egy oldalra húzással máris ott lenne a következő ikonsor?
One UI? Nemááá! Nagyon kevés. Lehet, hogy IOS -en lehet ezzel virítani, de a Samsung elmehetne a Nova fejlesztőihez korrepetálásra!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127) Somatom válasza #40993792 (#126) üzenetére


Somatom
veterán

Az a titka, hogy mentés után, a másik eszközön visszaállítás előtt az alkalmazások telepítve legyenek és az egyéb összetevők (háttérkép, ikonpakk, stb.) ugyanarra az elérési útra kerüljenek. Utána nyomsz egy visszaállítást és az új telón ott lesz minden, ahol az előzőn volt, ugyanúgy fog kinézni és viselkedni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128) El Diabl0 válasza Somatom (#127) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Szerintem egyszerűbb, ha az ember beírja a fiókját első bekapcsolásnál és a telefonja felhőből ugyanabba az állapotba áll vissza mint az előző készülék. Még az appok állapota, beállításai is ugyanazok lesznek. Szerintem többen értékelik/értékelnék. Erről is gondoskodhatna a Samsung.

(#129) Somatom válasza El Diabl0 (#128) üzenetére


Somatom
veterán

Egyetértek, de véleményem szerint nem a Samsungnak kéne lépnie, hanem a Guglinak kellene megreguláznia a Play alkalmazások fejlesztőit. Óriási hibának tartom, hogy ezt eddig nem lépte meg. Köpködök is emiatt a droidos topikokban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130) El Diabl0 válasza Somatom (#129) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Igen, a guglinak kéne lépni ezügyben. Reméljük minél előbb megcsinálják!

(#131) Somatom válasza El Diabl0 (#130) üzenetére


Somatom
veterán

Fontossági sorrendben halad a feladatokkal. Előbb material design kell, meg új emoji ikonok. Az egységes backup/restore ráér. :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132) Yeffy válasza Somatom (#125) üzenetére


Yeffy
veterán

jaja, Nova forevor, szeressuk!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#133) Fall-N válasza *RLaci* (#34) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem a Samsung rendszere fejlődött, hanem az egész ipar. Manapság egy középkategóriás telefon is röhögve teljesíti azt, amit az ember akar. Elég manapság egy Snapdragon 6xx SoC, 4 GB RAM és egy 64 GB tárhely. Persze az Android is rég eljutott oda, hogy szépen elfut egy nem annyira erős vadon is. Lassan 2 éves lesz a telefonom is és se nem lassul be, se más baja nincs, így még nem cseréltem le. Szépen kapta a frissítéseket is, így Android 10 fut rajta, ami igaz hogy nem a legfrissebb rendszer, de bőven elég mindenre és amúgy sincsenek akkora nagy változások az Android terén.

Persze akinek jobb kamera kell, meg más dolgok azok úgyis vesznek erősebb telefont, de a lényeg hogy nem kell már rég laggolástól félni, csak a legolcsóbb telefonoknál áll ez még fennt, de ez is gyártók hibája, hogy spórolnak a dolgokon.

A témához kapcsolódva egy webes alkalmazás alapján vicces levonni azt a következtetést, hogy laggol vagy nem egy Samsung telefon. De mielőtt azt hinné valaki, nem nincs Samsung telefonom és nem is tervezek venni.

(#134) Somatom válasza Fall-N (#133) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Egyhamar biztos nem fogom lecserélni a Note 9 -et. Hivatalosan a 11 -et már nem kapja meg, de a 11 ficsőrlistája olyasmiket tartalmaz, amik sztem iPhone -on ismeretlenek, tehát tök mindegy, hogy hanyas IOS. Pl. Lan -ról hotspot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135) zseko válasza Somatom (#125) üzenetére


zseko
veterán

A NOVA nagy kedvenc, 2012 óta kizárólagosan csak ezt használom :K

HR24.hu

(#136) Somatom válasza zseko (#135) üzenetére


Somatom
veterán

Először ADW -t, aztán az utódját, az Apexet használtam, de sajnos elkezdett rosszalkodni és a fejlesztő inaktív lett. Így tértem át a Nova -ra. Már az ADW idején (Galaxy S2) is vicc volt a Samsung felülete. Nemtom hány verzió után tudták megoldani, hogy a home fekvőbe forduljon.
Apropó. IPhone -on elfordul a kezdőképernyő?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138) Somatom válasza #40993792 (#137) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ma is tanultam újat iPhone -ból. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140) Schuler888 válasza #32839680 (#108) üzenetére


Schuler888
senior tag

Pont iden csinaltak meg. Amellett hogy a 990esre se panaszkodott senki, csak szintén az aki vagy nem hasznalta vagy szenne nezte a comparise videokat.. nade lenyeg a jelen ahol bizony az uj exynos kidobva a mongoose magokat pariban van a snapival, igaz a mali kicsit lassabb, de mar szinte kulcsrakesz az AMD gpu... na utana lesz tenyleg kozrohely ha vki "exynosozik" meg :P mellekelten ez mind taoasztalat egy xaros vacak exi2100as s21ultraval.. kva szar telo.. :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#141) Schuler888 válasza PA80 (#109) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mert te user vagy, tapasztalattal. A tobbi szerencsetlen meg csak fikazo. Ennyi. Nyilvan nem veled van a "baj" :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#142) Schuler888 válasza <Lacy85> (#110) üzenetére


Schuler888
senior tag

Oke. Ebbe bele se megyek, nyilvan akkor te nem mernok-informatikusnak tanultál, ha az SW request - HW answer parhuzamot nem ismered :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#143) Schuler888 válasza #40993792 (#111) üzenetére


Schuler888
senior tag

Így. :K

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#144) Schuler888 válasza *RLaci* (#113) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ezeknek mondhatod, fujjak, mint valami mantrat az exynos xar dumat.. tisztelet a hozzaerto kollegaknak, szerencsere van olyan is

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#145) szetib válasza Fall-N (#133) üzenetére


szetib
tag

Kb egy időben kaptam egy samsung alsókategóriás céges telefont és frissítettem iOS 12-ről 14-re a privát telefonomat. Több év iOS után és még több samsung-mentes év után azt kell mondjam, a samsung immáron sokkal elviselhetőbb (azért nem szerettem meg), az új iOS viszont katasztrofális. Aki folyton frissítget, közben rá se néz az androidra, talán észre sem veszi, de nekem nagyot ütött. Közben meg egy olcsó android 10 simán hozza az aktuális iOS képességeit (mondhatni beérték egymást, az apple rendszere most esett le arra a szintre, amire az android felemelkedett).

(#146) Schuler888 válasza BlueDea (#117) üzenetére


Schuler888
senior tag

Dehogy. Annak laggol tovabbra is akinek NINCS :DDD extra adalek: irodaban hasznalat közben a kollegak iPhonejai valahogy kulonleges kepessugeuk es tudnak laggo... komolyan beakadni... mik vannak. Lol  

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#147) Schuler888 válasza thiclyoon (#120) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Mindenkinek, aki szerint (túlzással, de) az android soha nem is laggolt, és soha nem is fog, illetve az ios egy lagghalmaz"
:D te melyik moziban vagy? Pont az ellenkezojet bizonygatjak itt

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#148) Schuler888 válasza doooo (#124) üzenetére


Schuler888
senior tag

Az NPU ugyanolyan eros a snapi-exy parosban, de az exy jobban hasznalja, apple,huawei, tobbi kinai vacak npu-ban sehol nincs... "huawei hold textura" :DDD :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#149) janeszgol válasza szetib (#145) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezekkel tök egyetértek.

+1

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#150) gyonyoruwok válasza titusz99xd (#13) üzenetére


gyonyoruwok
tag

és egy iPhone 12 Pro Maxon? ;) vagy ha teszem azt, jobban tetszenének máshogy elrendezve az ikonok? ;) semmi a világon nem indokolja ezt a korlátozást

Sony A6000 | iPhone 12

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.