Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Killer01


Killer01
őstag

Ennek az egésznek értelme is van, van ez lenne a gigantikus epénisz verseny csúcsa? :B

(#3) ceripapa válasza Killer01 (#1) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Szimulácik, modell tesztelések , stb stb..

(#4) MZperX75 válasza Killer01 (#1) üzenetére


MZperX75
addikt

Ne akadjon a Crysis5.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) macilaci78 válasza #32839680 (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, hogy másra is fogják használni, mint a szolgálati lakások fűtése... ;]
Bérbe lehet adni a számítási kapacitását. 2020 még messze van, de a felhő alapú adattárolás mellett jönnek majd a felhőbe telepített alkalmazások. Egy Vegas rendert például gond nélkül rá lehet küldeni egy ilyenre...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) UnknownNoob válasza Killer01 (#1) üzenetére


UnknownNoob
tag

Általában tudományos célra használják őket.

(#4) MZperX75:
Valszeg akadna. Nem sok-száz clusteres szuperszámítógépre vannak a játékok írva.

[ Szerkesztve ]

(#7) osztraksajt válasza Killer01 (#1) üzenetére


osztraksajt
őstag

Azon fog futni az aliexpress. :DDD

(#8) zolka95 válasza Killer01 (#1) üzenetére


zolka95
őstag

Lehet arra használják, hogy bonyolult titkosításokat törjenek fel minél hamarabb.

A Digitális erőd című könyvben is egy szuperszámítógépe van az NSA-nek, több száz processzorral és mindent pillanatok alatt feltört.

Simán el tudom képzelni, hogy ezeket is használják erre, főleg az USA-ban.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#9) gabor7th


gabor7th
addikt

Én emlékszem nemrég volt valami olyan cikk, hogy nem tudnak mit kezdeni a szuperszámítógépükkel... Ez csak ilyen a nekünk kell a legnagyobbnak lennie dolog.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#10) Hunpriest válasza gabor7th (#9) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Ez lenne a modern űrverseny? Bár azt erősen kétlem, hogy nem tudják mire használni. Legrosszabb esetben, titkosítások bruteforce törésére jó ... de ezt a kapacítást jó pénzért bérbe is lehet adni.

(#11) gabor7th válasza UnknownNoob (#6) üzenetére


gabor7th
addikt

Én speciel olvastam egy olyan angol nyelvű cikket tavaly, hogy arra használták az USA-ból megvett szupergépüket, hogy azzal szimulálták, hogy hogyan hatna egy atomrobbanás egy amerikai anyahajó mellett... Valahol ez is tudomány.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#12) #95904256 válasza zolka95 (#8) üzenetére


#95904256
törölt tag

Sajna, a titkosító kulcs hosszának növekedésével exponenciálisan emelkedik a számítási igény. Gyakorlatilag a 128 bitnél hosszabb kulcsok feltörőse már reménytelen egy akármilyen szuper számítógépnek is... ha jól rémlik az USA kormányszerveknél 1024 bites vagy még hosszabb kódokat használnak. Ennek a feltöréséhez nem 10-szer erősebb számítógép kell, hanem 10^10-szer erősebb...

(#13) UnknownNoob válasza #95904256 (#12) üzenetére


UnknownNoob
tag

Akkor Batmannek hogy ment a Batman v Superman-ben? Igaz, nem mutatták, meddig aludt. :))

[ Szerkesztve ]

(#14) gabor7th válasza UnknownNoob (#13) üzenetére


gabor7th
addikt

Snowdentől tudjuk, hogy a brit titkosszolgálat szándékosan módosított titkosításokat, hogy gyöngítse, úgyhogy inkább megkerüli a problémát.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#15) gabor7th válasza #95904256 (#12) üzenetére


gabor7th
addikt

"Sajna, a titkosító kulcs hosszának növekedésével..."

Azért jó dolog az, hogy valahogy lehet még titkot őrizni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#16) Kiki18 válasza #95904256 (#12) üzenetére


Kiki18
őstag

Nincs olyan,hogy feltörhetetlen titkosítás,vagy túl hosszúbideig tartó. Aki feltalál egy új módszert,az egyben tudja is törni. Nem fogja maga alatt vágni a fát.

(#17) moleculez válasza gabor7th (#15) üzenetére


moleculez
veterán

Hiába a technológia, a gyenge pont a humanoid.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) Amacs válasza gabor7th (#9) üzenetére


Amacs
aktív tag

Lehet, hogy nem ugyanarra a cikkre gondolunk, de én olyasmire emlékszem, hogy nem tudták kihasználni az elméleti számítási kapacitás nagy részét. Nem azért, mert ne lett volna feladat, hanem mert a Xeon Phi gyorsítókat nem egyszerű munkára fogni.

(#19) carl18


carl18
addikt

GTA 4 60 fps még lehet ezen se volna meg :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#20) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

Üdv:)

Úgy látszik izgalmas idők jönnek a szuperszámítógépek oldalán. Japán is 2020-ra tervezi az exascale szuperszámítógépét, Kína is, USA meg rá egy évre. Na ezek ellesznek egymással :D

(#21) DithenS válasza carl18 (#19) üzenetére


DithenS
senior tag

Mivel processzorra gyúr a rendszer nem VGA-ra ezért lehet igazad van ;)

(#22) Taranti válasza Hunpriest (#10) üzenetére


Taranti
senior tag

Mondjuk a bruteforce ellen már találtak megoldást.

Én inkább arra gondolnék, ami a Célszemély című sorozatban történik. Egy ország akár minden városában megfigyelni minden embert, és viselkedésminták alapján kiértékelni, mire készül, na ehhez tényleg kell kapacitás.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#23) carl18 válasza DithenS (#21) üzenetére


carl18
addikt

A világon nincs olyan processzor ami tartani tudja a 60 fps-t! Hehe 6700K is bevérzik alatta.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#24) arn


arn
félisten

Ezeknek a hitelesseget hogy ellenorzik?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

A mesterséges intelligencia szoftverekhez kellenek az extrém erős gépek. Igazából ami számomra furcsa, hogy még mindig nem kvantum processzor alapú szuperszámítógépeket építenek. Azzal lehetne aztán extrém ugrást elérni teljesítményben.

(#26) -Skylake- válasza carl18 (#23) üzenetére


-Skylake-
addikt

Kit tisztelhetunk szemelyedben, ki a szamitastechnika ilyen magasan kvalifikalt doktora ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#27) DithenS válasza Taranti (#22) üzenetére


DithenS
senior tag

Célszemélyt lehetetlen megvalósítani.A világ összes telefonját lehallgatni nem lehet meg fel is tűnne hogy merül a telefonod meg meleg is.Biztonsági kameráknál meg csak az IP kamerákkal tudna kezdeni valamit,egy AHD kamera képét soha sem láthatja...De egyébként meg a hirtelen felindulásból elkövetett gyilkossággal egyik rendszer se tudna mit kezdeni.A gyilkosságok nagy része pedig ez.Szóval na érted.

(#28) Dark Archon válasza DithenS (#27) üzenetére


Dark Archon
addikt

De a szervezett terrorizmus ellen működne... és az a lényeg.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#30) erer1000 válasza carl18 (#23) üzenetére


erer1000
őstag

unreal tournament 2004 CPU rendereléssel 1 mag FX 8350 full HD-ba megy már 40-50fps 20bot mellett :D
haladunk azért :DDD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#31) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A Flops vadászatnak csak az őt kiszolgáló erőmű szab határt. Ha van rá valakinek pár atomerőművi blokkja, akkor +1.000 MW-ból építhet rendszert magának.
A Vega ~25 TFlops-ot fog tudni FP16-on, ~250W-os fogyasztás mellett. Még ugyanennyi teljesítményt számolhatunk a "többi" áramzabálóra és a hűtésre és némi matek után ~50 EFlops fog kijönni. Ez a mai trendeket figyelembe véve 2019-re a Navi által 100 EFlops növelhető. /Remélem nem számoltam el egy nagyságrendnyit, álmos vagyok egy kicsinység ;) /

Hogy mire jó?
Mindenre, ami párhuzamosítható és nem időkritikus.
Excel nem lesz gyorsabb, de egy videó játék sem, viszont 3d-s animációra mindenki elfogadna egy ilyet; 8k, 60 FPS, 16 bit color per chanel, HDR :B
Csak a villanyszámlát állja más :U

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#33) DithenS válasza #32839680 (#29) üzenetére


DithenS
senior tag

Igazad van.Analóg kamerák meg szerintem lesznek.AHD kamerák felbontása 2 Mgpx szóval FullHD mindezt 15.000Ft ért megkapod,Bankok is jobban szeretik...Mondjuk a rögzitő ráköthető a netre így olyan mint egy IP.De ha ez megvalósul akkor ez soha sem fog kiderülni érthrtő okokból.Lehet most is működik ilyen rendszer csak hagyni kell esetleg néha meghagyni hogy robbantsanak merz feltűnő ha nem.Bár a 9/11 elvileg megrendezett dolog volt,szóval ki tudja mi van már ;D
De a rendszer hátránya az hogy ha a célpontot a sivatag közepén találják ki akkor bukta az egész.

[ Szerkesztve ]

(#35) haxiboy válasza #32839680 (#34) üzenetére


haxiboy
veterán

+1 a "kamera nem néz odának".

Bringámat lopták el, bank mellől. A bankkal szembeni étterem parkolóját veszi a kamera, a bankot meg semmi....vajon hogy is rabolhatták ki többször az elmúlt években... ;]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#36) Sinisi válasza #32839680 (#32) üzenetére


Sinisi
senior tag

+1 a második felére :D

(#37) Sinisi válasza Sinisi (#36) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nem tudom, hogy kinek lenne jobb szurkolni a versenyben USA vs. CH?

(#38) Amacs


Amacs
aktív tag

Én Svájcnak szurkolok :P

(#39) Sinisi válasza Amacs (#38) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát akkor! hajrá Svejc!

(#40) #33253120 válasza haxiboy (#35) üzenetére


#33253120
törölt tag

Miért nem kerestél magadnak olyan kamerát ami rálát? ;]
Kint a neten egy csomó amit nem állítottak be rendesen, és bárki megnézeti mi történik...
Egyik gyűjtőoldal pl az insecam.

Szerk.: Burkolt subscribe, és burkolt jelzése annak, hogy felesleges feltörögetni, a nép kirakja magától is.

[ Szerkesztve ]

(#41) Sinisi válasza #33253120 (#40) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát jah, nem tudom ki van vele úgy, hogy szereti ha reggelizés közben nézheti a világ, de jó lenne ha lenne arra figyelmeztetés, hogy online lesz ki ide betér.

(#42) cheatergs


cheatergs
senior tag

OMG, dreadnought-verseny! :DDD

A tudomány akkor kezd fellélegezni, amikor 1 planckra jut majd 1-nél több Flops.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#43) #06658560 válasza #32839680 (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

A szerbek által lelőtt pilótát már fényképe alapján is keresték műholdakkal. A Google törvényi korlát miatt nem mehet feljebb felbontásban.

(#44) Sinisi válasza #06658560 (#43) üzenetére


Sinisi
senior tag

De valaki csak lebutítja a széles publikum elé tárt képeket. Az online (pl. utcaképet élőben mutató kamerák) videókra is vonatkozik a felbontásra vonatkozó tv.-i előírás?

(#45) carl18 válasza -Skylake- (#26) üzenetére


carl18
addikt

Nem vagyok én doktor csak egy ember aki tesztelte a GTA negyedik részét! :D De nyugodtan rakd fel egy csúcs konfigra lehet akkár hány magos a GTA IV 4 magot használ abból is csak 75-80%-ot! :)
Haveromnak nyáron raktam össze gépet I5-6600K 4,6 ghz-re tunningolva nem tudta tartani a FIX 60 fps-t GTA 4 alatt ki volt maxolva és volt hogy beesett 30-35 fps-re időjárástól függően kártya GTX 1070. :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#46) #06658560 válasza Sinisi (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az utcaképre nem tudom. Műholdra van polgári korlátozás.

(#47) Sinisi válasza #06658560 (#46) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nem csak, hogy lekorlátozzák még az anonimitás jegyében a felismerhetőséget is "megszűntetik" a fej/rendszámtábla kitakarással. Persze érdekes? módon az utcafronton látható cégtáblákat, logókat nem takarják ki De hát mit akarunk, CH-ban még a Youtube-ot is korlátozzák...

[ Szerkesztve ]

(#48) Sinesol


Sinesol
veterán

Jesszus, rossz olvasni ezeket a kommenteket, mitha kb az Index.hu oldalon lennénk. :(((

[ Szerkesztve ]

(#49) carl18 válasza Sinesol (#48) üzenetére


carl18
addikt

:))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#50) DithenS


DithenS
senior tag

Régen úgy olvastam hogy a katonai műholdak egy pénzérmét is észre tudnak venni.Persze ki tudja de mikor mi is vehetünk 83x optikai zoomal rendelkező fényképezőt azért elgondolkodok hogy milyen lehet egy katonai műhold...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.