Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szakiii


Szakiii
addikt

Szerintem nem lett annyira erős inkább az ár miatt mert az viszont nagyon jó!

(#2) Sinesol válasza Szakiii (#1) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem meglepő, szolgáltatómnál az oktoberben legnagyobb példányszámban értékesitett telók top 10-es listáján ha jól emlékszem 6. vagy 7. volt a sima Mate. Mindezt úgy, hogy a top tiz többi tagját a 3 csúcs Samsung meg 6 féle Apple variáns adta.

[ Szerkesztve ]

(#3) dualcore válasza Szakiii (#1) üzenetére


dualcore
őstag

Akinek nem a csúcsszuper maszlag a lényeg (mint nekem is) rohadtul túlárazva, hanem egy mindennapokban tökéletesen működő masina kell, megfizethető áron, azoknak ez egy tökéletes választás. Ebben erős a gép.

(#4) nordo válasza dualcore (#3) üzenetére


nordo
tag

De a sima mate 10 még jobb választás lenne ha lenne itthon is.

[ Szerkesztve ]

(#5) HUTCHDB válasza nordo (#4) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Szerintem meg nem.
Szélesebb kialakítás, gyengébb hardver (kevesebb ram), első ujjlenyomatolvasó, kisebb tárhely, minimális árkülönbség.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6) *RLaci* válasza HUTCHDB (#5) üzenetére


*RLaci*
addikt

A szélesebb kialakítás,és a front fp szubjektív.Szerintem.Ja,és bővíthető.

(#7) tomboy0013 válasza dualcore (#3) üzenetére


tomboy0013
veterán

Vicces mikor közel negyed millás ár mellé oda szúrja valaki hogy megfizethető. Kinek? Valakinek a iPhone X is megfizethető valakinek meg a Honor 8 se az. Ez is egy rohadtul túl árazott eszköz, persze van ettől drágább is, de pont ma amikor az 5 évvel korábbi állapotokhoz képest már jóval profibban és kedvezőbben lehet(ne) okostelefont gyártani, felkuszott 170 ezerről negyed millió körüli arra ugyabba a kategóriába eső telefonok ára. És még be is veszitek hogy ezek jó árak :N Ügyes a marketing. Persze mi vagyunk a birkák akik be is szopjuk és évenként cseréljük a hibátlan eszközeinket. Jó ár... :D Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#8) nordo válasza HUTCHDB (#5) üzenetére


nordo
tag

Én nem hiszem, hogy 4 vagy 6 között lenne különbség.

[ Szerkesztve ]

(#9) kali


kali
legenda

Nem véletlen, nagyon jóra sikeredett.

nordo: Több tekintetben is erősebb/jobb a Pro, mint például 128/6 GB a 64/4 GB ellenében, vagy IP67 az IP 53 -mal szemben.

Szakiii: Elég erős az, meg ilyen árkategóriánál már nem annyira számít az ár, aki kiad 250.000 Ft környékén egy telefonra, az rádob például 50.000 Ft-ot, ha jelentősen jobbat talál.

[ Szerkesztve ]

(#10) *RLaci* válasza nordo (#8) üzenetére


*RLaci*
addikt

Valószínűleg a ramra gondolt.De ha már előny akkor inkább megemlítendő a vízállóság,és az amoled.Bár remek az IPS panel a simában.Ramból sosem árt a több.Nekem mondjuk elég a 4/64 mindenre.Nálam a hátsó fp,és a hosszított kijelző nem játszik,így egyértelmű volt a választás.

[ Szerkesztve ]

(#11) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nem csodálkozom, nagyon jó telefon lett és szép is. Az ár relatív: amíg ilyen áron van ennyi vevő, addig nem drága(de az). Megvárom a honor v10-et és Mate10/V10/OP5T szentháromságból választok.

Amúgy a sima 10 audióban egyértelműen jobb, de nem csak a jack megléte miatt....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12) nordo válasza kali (#9) üzenetére


nordo
tag

Azt nem is említetted, hogy a mate 10 pro 1.3 millióval kevesebb pixele a kijelzőn különlegesen jobb.

Engem nem fog meggyőzni ez a 18:9 képarány és nem is szeretném ha a végén már 40cm-ről panavision formátumú kijelzőt kellene néznem.

[ Szerkesztve ]

(#13) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Jack,bővíthetőség, felbontás. Félreértés ne essék, nagyon jó a Pro is szerintem,és valamiben jobb mint a sima,de nem mindenben.Nálam a sima verzió felépítése prioritást élvez.

kali: volt legalább 15-20 amoledes telefonom,szeretem is,de nem érzem hiányát.

[ Szerkesztve ]

(#14) kali válasza nordo (#12) üzenetére


kali
legenda

Az pont olyan, akinek nem látnám előnyét, a 402 ppi is bőven elég, szemben a RAM-mal és IP védelemmel.
Ez már csak személyes megjegyzés, de pláne úgy nem, hogy bár sok IPS kijelzős telefonom volt és még lesz is, de az AMOLED az AMOLED, az mindig kedvesebb számomra, mióta teljesen színhelyes, ami ezen is állítható.
(Galaxy Note 4 óta vagyok így az AMOLED kijelzővel.).
Akkumulátoros üzemidőben sem véletlenül hoz látványosan jobbat a Pro, az is főként a kijelzőnek köszönhető.

rlaci2: A 128 GB miatt már a bővítés sem hiányzik.
Nekem ugyan 64 GB is elég volt eddig is, de ez a biztos, a duplája már a legtöbb embernek elég.

[ Szerkesztve ]

(#15) nordo válasza kali (#14) üzenetére


nordo
tag

Sajnos az ip védettség eddig minden telefonomnál megbukott és nem is hiszek már a gyártók ezirányú törekvéseiben.

(#16) kali válasza nordo (#15) üzenetére


kali
legenda

Nem szoktam direkt úsztatni a telefonjaimat, de a tudat akkor is megnyugtat, ha jóval magasabb fokozatú a védelem és nem kell aggódnom, ha olyan, kicsit is kérdéses helyzetben muszáj telefonálni, használni.

Már a Mate 9 is jól fogyott, de a 10-es széria tarolni fog, nem lepődnék meg, ha ismét előfordulna, hogy az Apple lejjebb csúszik a dobogón.

[ Szerkesztve ]

(#17) Viper26


Viper26
nagyúr

Ügyesek, hajrá. :)

iPhone 14 | FR955

(#18) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Kár ezen vitázni.Mindkettő remek készülék.Kinél mi élvez prioritást,aszerint választ.Az inkább a sajnálatos,hogy a sima nem kerül be hozzánk hivatalosan.

(#19) nordo válasza *RLaci* (#18) üzenetére


nordo
tag

Igazad van mindkettőben.

[ Szerkesztve ]

(#20) kali válasza *RLaci* (#18) üzenetére


kali
legenda

Az is érdekes, hogy a Mate 9 esetén pont fordítva volt, annál a Pro nem volt hivatalosan forgalmazva nálunk.

(#21) Szabcsizz válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ez most,hogy jött ide? Mindenki egy f*sz,birkák vagyunk,mindenki felfogta már. Ezen lépjünk már túl...

(#22) jUUh


jUUh
addikt

Szerintem megérdemelt teljesítmény. :K

Samsung Galaxy S23+

(#23) tomboy0013 válasza Szabcsizz (#21) üzenetére


tomboy0013
veterán

Túllépett a többség, ezért tartunk itt ;]

[ Szerkesztve ]

(#24) Swinegod válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


Swinegod
őstag

A piac szabja az árakat és ár-értékeket. Ha 100ft lenne egy Mi A1 akkor minden egy túlárazott szar lenne, érted? Nézd meg mennyibe fáj a többi flagship. 280-320-400k. Szerintem ezekhez képest még bőven elfogadható

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#25) atike


atike
nagyúr

Nincs meglepő ebben. Nagyon is jó ajánlat lett minden szempontból a teló. Hajrá!

(#26) tomboy0013 válasza Swinegod (#24) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tudom... Nem is erről beszéltem.

(#27) troviko


troviko
senior tag

Jó kis kütyü, de a jack dugóért kár.

https://www.oldtech.hu/

(#28) dualcore válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


dualcore
őstag

Igen, van némi ellentmondás abban amit írtam, és igazat is adok neked. Én sem adnék negyed millát soha egy készülékért. Most egy P10-zel tolom, eszem ágában sincs "feljebb" lépni, max ha úgy kapom meg mint ezt is árban. Nekem a lélektani határ 60000 ft egy telefonért (a P10 is ennyi volt :C )
Csak vannak olyan emberek akinek számít mit huznak ki a zsebből ha csörög, na én nem.

(#29) tomboy0013 válasza dualcore (#28) üzenetére


tomboy0013
veterán

60-ért P10? :) Milyen előfizu mellé? Mennyit fizetsz havonta?

(#30) #04441088


#04441088
törölt tag

Nem véletlen. Nagyon jó kis telefon.

(#31) Bumblebeee válasza dualcore (#28) üzenetére


Bumblebeee
tag

Efektiv előfizetés függő. Ha előfizud havi 8e a készűlékre meg fizetsz havi 2 e, jobban hangzik neked mert..
- "milyen olcsoért van telefonom." 8e fizetnél telefonra 2e előfizura sz@rabb lenne.

LG G4 Android MM 20D* NILLKIN Qin Quick Circle*

(#32) makikutya válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


makikutya
csendes tag

Kénytelen vagyok vitatkozni veled. Ezek a telefonok egy elképesztően széles mobilpiac abszolút csúcskategóriás szereplői, a leginnovatívabb készülékek, a célcsoport valójában kicsit sem a magyar átlagpolgár, hanem a közép felső osztály. Az EU átlagfizetéshez viszonyítva a megjelenés utáni árak teljesen rendben vannak. Az innovációt, az optimalizációt, a supportot meg kell fizetni. Az persze nehéz dolog, hogy itt nálunk sokan a saját realitásuk felett válogatnak mindenből - autó, telefon, laptop stb. Ezt a telefont egy átlag osztrák benzinkutas a 6 hónapban érkező plusz egy havi fizetéséből meg tudja venni, még megmarada másik fele neki, miközben a mobiltelefon ma a világ egyik alapeszköze. Szerintem te el vagy tévedve.

(#33) -Skylake- válasza nordo (#8) üzenetére


-Skylake-
addikt

A ketto kozott van kulonbseg, szamszeruen pont 2.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34) tomboy0013 válasza makikutya (#32) üzenetére


tomboy0013
veterán

Igen, meg a cégek jótékony intézmények csak azt akarják hogy neked jó legyen. Gondolom nem gyanús az sem, hogy akkor szökellnek durván fel az árak mikor brutális rájuk a kereslet. Nyilván én vagyok eltévedve. 5 éve kis túlzással fele annyiért is lehetett abszolút csúcs telót venni és akkoriban még volt érdemleges fejlődés is, a gyártás fejlesztés sem volt olyan profi szinten mint ma azaz olcsóbb most. A tablet, laptop piac meg képes tartani az árszintet ugyis hogy zuhan az eladott készülékek száma.... Vannak akik saját maguknak is meg akarják magyarázni hogy jó ha sokat költenek, de az igazság az hogy addig ütik a mobilgyártók a vasat ameddig meleg és jó marketinggel elhitetni hogy ez neked milyen jó. És látod el is hiszed, szóval sikeresen csinálják amit csinálnak, nem a kukába megy a millió dolláros marketing költség :) Ez is csak a pénzről szól semmi másról.

[ Szerkesztve ]

(#35) ctvagyok válasza HUTCHDB (#5) üzenetére


ctvagyok
őstag

Az 1080p pentile viszont szerintem nagyon kevés. A 3,5 mm is kimaradt. Nekem is a sima Mate a jobb a kettő készülék közül.

(#36) mihail38 válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


mihail38
aktív tag

Nagyon jó észre vétel! :K
Az is biztos hogy a bevételt nem a minőség, ha nem az ár befolyásolja, de lassan már az sem ......sőt!

[ Szerkesztve ]

(#37) beyruth82 válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


beyruth82
veterán

Mindenkinek megfizethető szinte hiszen előfizura,részletre,hitelre lehet venni.Én is megengedhettem magamnak miközben jóval kevesebbet keresek havonta mint amennyi a telefon ára

[ Szerkesztve ]

(#38) Juliuska válasza beyruth82 (#37) üzenetére


Juliuska
senior tag

Ezzel épp csak azt nem írod, mindezt mekkora áldozat (sok esetben lemondás) árán valósítja meg az, aki hitelre veszi.. :(((

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#39) beyruth82 válasza Juliuska (#38) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen lemondtam 20 év után a dohányzásról,a heti piálgatásról és a mértéktelen zabálásról mert év elején még 127 kiló voltam most meg 88-ra sikerült lefogynom.A káros szenvedélyek elhagyásának és az életmódváltásnak köszönhetően sokkal több pénzem marad meg mint tavaly ilyenkor ezért beruháztam a telefonra.Szerintem ez a lemondás megérte,nem?Vagy cigizzek,vedeljek és egyem degeszre magam újra? ;)

(#40) tomboy0013 válasza beyruth82 (#37) üzenetére


tomboy0013
veterán

Na hát a hitelezés az meg megint megérdemelne egy külön misét. Főleg az ilyen kis beetetések mint az áruhitel. Na de ez már nagyon off.

(#41) Sinesol válasza tomboy0013 (#40) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem nincs semmi gond az áruhitellel, nyugat eu-ban és főleg az USA-ban is szinte mindenki részletfizetésre, hitelre vesz minden nagyobb értékű cuccot. Pedig ott jobban meg tudnák engedni egyben fizetni, de valahogy mégsem igy történik. Talán kiszámíthatóbb havonta kisebb összegeket kiadni, mint egy egy nagyobbat?

[ Szerkesztve ]

(#42) Swinegod válasza tomboy0013 (#40) üzenetére


Swinegod
őstag

2 év múlva költözök az USA-ba és mivel még egy szakmát tanulok éppen, ezért annyi pénzem van, amennyit megkerestem 2 év alatt, ha lehet akkor nem adok ki sokat egyben a kezem közül, így viszont kipótolom a kiadásaim a heti 10-15 óra alkalmi munkával, semmi baj nincs az áruhitellel

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#43) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Huaweii=backdoor minden adatodhoz a kínaiak felé.

Ez rom szintem integrálva...

Kerülendő készülék.

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#44) Viper26 válasza WinstonWolf (#43) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jól vagy? :U

iPhone 14 | FR955

(#45) *RLaci* válasza WinstonWolf (#43) üzenetére


*RLaci*
addikt

:DDD Rendben,köszönjük az infót.Többet nem veszünk Huaweit. :DDD Szipu?

[ Szerkesztve ]

(#46) #04441088 válasza WinstonWolf (#43) üzenetére


#04441088
törölt tag

:C

(#47) Teal'C válasza WinstonWolf (#43) üzenetére


Teal'C
addikt

Melyik nem??? Ezt a témát már kiveséztük párszor ki többet ki kevesebbet ad át reklámok, vásárlási szokások stb...

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#48) golyós


golyós
őstag

Teljesen elvesztettem a fonalat: az usb-c átalakítóba lehet jacket dugni? A rádiót még túlélem de a jack hiánya miatt nem szeretnék fülest váltani BT-sre.

Valamint érdekes, hogy a kamerát sokan lehuzzák pedig kamerás tesztoldalak szerint semmi baj vele.
Nála jobb csak a pixel 2.[link]

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#49) #04441088 válasza golyós (#48) üzenetére


#04441088
törölt tag

Lehet bele jacket dugni persze. Bár páran írtam Mate 10 topikban, hogy nem jó a jack-es fülesükkel.
Nekem jó, pedig van itthon több is. Xiaomi Piston 3, Hybrid..es par Awei, minddel jó.

A kamera szintén jó, páran Demo darabról alkottak véleményt... :) Gyere át ide: Mate 10 Pro topik

(#50) beyruth82 válasza golyós (#48) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen egy átalakító is van a dobozban amibe a jack dugót lehet dugni.Nekem az rossz volt ezért vennem kellett egyet 650 forintért.Elég kényelmetlen a használata sajnos de nem kell bt fülhallgató mert vannak már usb type c fülhallgatók is

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.