Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) shtml válasza Kalandor (#1) üzenetére


shtml
őstag

Az árak nagyjából már olyan szinten vannak, hogy egy árcsökkentés alig hozna új előfizetőket, max. a meglévők váltanának gyorsabb előfizetésre.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Lesz még majd nagyobb mértékű csökkenés is. :D
Aztán meg remélhetőleg átgondolják az áraikat és pár helyen az előfizetőkhöz való hozzáállásukat is.

(#4) ngabor2 válasza juliabrilke (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

lehet, de nem mostanában. árcsökkentés helyett "sávszélességet növelnek", ahoz nem kell nagy befektetés, és nem okoz bevétel-kesést. ha árat csökkentenek, kb. azonos költség mellett kisebb lesz a bevétel.

(#5) juliabrilke válasza ngabor2 (#4) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igazából erre a lehetőségre is gondoltam, hogy sávszélesség emelés. Nekem (és persze a többi adsl-t használónak) az is megfelelő lenne.

Az biztos, hogy rövidesen kell majd valami lépniük ez ügyben.

(azért ezzel a sávszél emeléssel azok szívnak, akiknek mondjuk csak 2-3Mbitet enged a rendszerük. Mert ők ügye egy duplázással nem sokat érnek majd, mert semmi nem fog változni nekük.)

(#6) bnss válasza ngabor2 (#4) üzenetére


bnss
veterán

Csak a sávszélesség emeléssel két probléma van, az ADSL technológia határait elérték (ADSL2 és ADSL2+ megoldás lenne valamelyest, de új eszközökre van szükség), ill. a sávszélesség emelésből nem soakt éreznének azok, akik messze (>3km) laknak a legközelebbi DSLAM-tól.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#7) Lenry válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Lenry
félisten

én leginkább feltöltési sávszél növelésnek tudnék örülni... 128kBit fel... nevetséges... fél nap mire FTP-re feltöltök pár képet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) juliabrilke válasza Lenry (#7) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én meg fel ÉS letöltési sávszél növelésnek. :DDD

Mondjuk nálam az 512Kbit se egy szélvész... :(

(#10) juliabrilke válasza Kalandor (#8) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezekkel szerintem nem sokat érnének el, ha a hűségidőt csökkentik, mert a legtöbb embernek sokkal többet és az, hogy gyorsabb netet kap kevesebb pénzért, mint a kisebb hűségidő, meg egyéb kedvezmények.

(#11) spirit007 válasza Kalandor (#1) üzenetére


spirit007
senior tag

Ööö... nálunk a házban (19 lakás) van igény rá 10 fő részéről .
Akinek nem probléma , annak van jelenleg is -ez 3 fő .
A többinek egyszerűen NEM KELL a telefon vonallal árukapcsolt ADSL .
Egészen egyszerűen , mert nem ér egy alapcsomag+telefonKTG ~2K+3,6K forintot .
Arról már ne is beszéljünk , ha a hűség lejár mindjárt duplája lesz az ADSL szolgáltatás ára ... :U

Naked ADSL (?) :
Először is legyen bekötött telefon vonalad -ami a kutyának se kell- amit majd megszűntethet a választott szolgáltató . Ha nincs vonalad a drótnak bent kell lennie akkor is (ami ugye azt jelenti , hogy mégis csak kellett telefon vonalnak lennie valamikor a lakásban :U )
Ez után már csak a frankó tarifát kell kipengetni , ami rendszerint csak fillérekkel alacsonyabb , mint a normál ADSL-nél .
Majd onnantól kezdve ki van szolgáltatva a szerencsétlen előfizető a szolgáltató kénye kedvének , mivel ebből a helyzetből csak úgy tud szolgáltatót "váltani" (reklama esetén) ha ismételten beköti a fatáv telefon vonalat ;]

(#12) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Én annak örülnék ha végre nem kellene kifizetni a telefon fővonalat is az ADSL mellé. :B Én nem akarok telefonálni, nekem csak internetet adjon rajta valami barátibb vonalbérleti díjjért. :K :U

Megelőztek. Úgy látszik mának is probléma ez. :R

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#13) csibor


csibor
őstag

A szolgáltatónak még mindig nagyobb a bevétele a telefonvonalból mint az adsl-ből.

(#14) shabbarulez válasza tupacamaru (#12) üzenetére


shabbarulez
őstag

A naked ADSL nagykereskedelmi felára a normál ADSL csomagohoz képest nettó 1214Ft idén május 1-től. Ez már szerintem nem olyan vészes vonalhasználati díj többlet, messze nem annyi mint amennyibe egy komplett telefon előfizetési alapdíj kerül.

(#15) shtml válasza Kalandor (#8) üzenetére


shtml
őstag

Isten óvjon a hűségidő csökkentésétől, legalábbis a mai feltételek mellett, amikor a hűség lejárta után közel duplájára nő az előfizetési díj. Anyámnak egy évig 1 Mbites Externet ADSL-je volt, ami most augusztusban járt le. Közel dupla áron mehetett volna tovább az ADSL, helyette váltottam 2Mbites kábelnetre, és még így is olcsóbb.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) shabbarulez


shabbarulez
őstag

A gond az hogy nem csak az ADSL piac fulladt ki, hanem a teljes szélessávú piac. A kábelnet növekedési üteme is erőteljesen lassul, igaz nem olyan drasztikus mértékben mint az ADSL, de a trend már lassan 1.5 éve elég nyílvánvaló. A hazai szélessávú piac 2006Q4-ben elérte a növekedése csúcsát, azóta folyamatosan csökken. 2007-ben még szolídabb ütemben, de 2008-ban már nagyon drasztikusan lecsökkent. Év végéig nagy valószínűséggel megáll az ADSL növekedés, sőt nagy valószínűséggel csökkeni fog a kábeles szolgáltatók előnyére. Viszont a kábel is 2009-be szerintem el fogja érni a stagnálás állapotát. Egyszerűen telítődött a magyar szélessávú piac. Akinek eddig kellett net az már megvette, a többieket vagy nem érdekli vagy még minimális árszint mellett sem hajlandók rá áldozni. Márpedig az árak drasztikus csökkenése a jővőben nem nagyon várható, 4-5 ezer forintos belépő szintű csomag alá már nagyon sokkal nem lehet alámenni. Nem véletlen hogy világszerte is 15-20 euro az a minimum ár ami alatt nem igazán lehet szélessávot venni, ez a belépő szintű csomagok alsó határa és ez az árszint már nálunk is jó ideje itt tart. Sőt külföldön a belépő szintű csomagoknak soxor 1-2-5GB-os forgalmi korlátja van, hogy még jobban el tudjon különülni mint belépő szintű csomag. A mi hazai korlátlan csomagjaink ehhez képest még elég optimális konstrukciónak számítani.

(#17) ngabor2 válasza tupacamaru (#12) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pletykaszinten hallottam régebben, hogy egyirányúsítva is mehet a net, meg hogy az egyirányusított vonal olcsóbb. ez mindkettő igaz, csak nem egyszerre:
- vagy olcsóbban megy a telefonvonal egyirányúsítva (asszem 3 hónapig ingyenes, utána talán fele), de nem mehet rajta net,
- vagy mehet rrajta net, de ugyan annyi, mintha nem lenne egyirányúsítva. annak meg mi értelme?

ja, naked adsl. van... csak annyiba kerül, mintha lenne mellette egy telefonvonal is. tehát ismételten "nem a kútba, hanem a kávájára, aztán belekaparjuk"...

sávszél-növelés... a minimális sávszél a lényeg, nem a maximális. hiába mondják, hogy akár 8Mbit... ha a minimum 256kbit, és azt szolgáltatják :U és maennyivel egyszerűbb mondani, hogy az eddigi 4Mbit (=256kbit) helyett ezentúl azonos árért dupla sávszélt, tehát 8Mbitet (=256kbit!) kapsz. ehez nem kell fejlesztés.

(#18) Sanyix válasza bnss (#6) üzenetére


Sanyix
őstag

Az eszközök már évek óta ott vannak... akinek ősi adsl1-es modemje van, lecserélheti 2ezer forintért. Akik <3km-en laknak, meg éreznének sokat a sávszélemelésből

Feltöltési sávszélnél meg kb a határ harmadánál vagyunk, azt simán lehetne emelni, bárhol észregvehető lenne, főleg mert az alacsony frekvenciatartományban jóval kisebb a zaj, és jobb minőségű a jel, a feltöltés meg ebben a tartományban van.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#19) alien24 válasza bnss (#6) üzenetére


alien24
tag

nos, nekem dsl2+ -om van itthon, kb 1km -re a tgenyo kozponttol.
nevleg 24mbit -et irtak (korrektul kihangsulyozva,h nevleg)
mikor bekotottek 1600 le es 100-120 fel. csak sokat szakadt (jatek kozben ez eleg zavaro), ezert finom hangoltak, 1400/100 lett a vegeredmeny. fel ev utan megint szakadozott sokat, megint finom hangoltak 1200/100. ra nemsokkal (szakadozas nelkul) lett 1000 (ejszaka 1200 ritkan)/ 60.
mint a messiast varom a digikabelt a 20/20as nettel :)
legkisebb adsl marad jatszani, egyebb igenyekre meg 20mbit :)

a lenyeg, a dsl2 sem hoz annyira nagy gyorsulast sajna

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#20) bnss válasza Sanyix (#18) üzenetére


bnss
veterán

Tisztában vagyok vele, hogy az eszközök rendelkezésre állnak, de a magyar mentalitást figyelembe véve -tisztelet a kivételnek -, nem igazán hozná a várt eredményt az ADSL2(+)-ra váltás, ha a júzereknek kellene megvásárolni a modemeket, még ilyen árak mellett is - szvsz.

Feltöltést emel a kisebb csomagokban, akkor eléggé egyhangú a feltöltést nézve a csomagválaszték. És itt jön megint a DSLAM-tól mért távolság.

alien24: amíg ADSL-em volt, nekem is voltak hasonló problémáim, a házon belül helyre raktam a kábelezést, kicseréltem a szűrőket és a 8 Mbites csomag teljes sávszélessége elérhető volt (kb, 1,5kmre vagyok a DSLAM-tól). Az ADSL2(+)-t, mint egy lehetőségem mondtam az előfizetők megtartására.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#21) shtml válasza ngabor2 (#17) üzenetére


shtml
őstag

a minimális sávszél a lényeg, nem a maximális. hiába mondják, hogy akár 8Mbit... ha a minimum 256kbit, és azt szolgáltatják

Ezt már egyre kevésbé lehet megjátszani, bár itt a GVH és az NHH gyakorlata eltér. Míg az NHH elutasítja a panaszokat, ha megvan a minimális sévszélesség, a GVH ezt másként látja.

Edit: Bár ez nem vigasztalja a beetetett előfizetőket, gondolkodásra késztetheti a szolgáltatókat.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#22) Sanyix válasza bnss (#20) üzenetére


Sanyix
őstag

júzereknek is megvan a felszerelés, mert pár éve adsl2+-os modemen kívül mást nem lehet szerezni, és nem is adnak, sőt még pár adsl1-est is firmware frissítéssel 2+-ossá lehet tenni.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#23) bnss válasza Sanyix (#22) üzenetére


bnss
veterán

Mezei ADSL-hez is ADSL2-es modemet adnak? Ez új infó számomra, mondjuk anno amikor ADSL-em lett, még gondolni sem mert az otthoni felhasználó 8Mbps letöltésre.

A fw frissítést hallottam már, de egy témában laikus nem fog nekiállni modemet flashelni. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#24) spirit007 válasza shabbarulez (#16) üzenetére


spirit007
senior tag

Na , azért van még ott ~20% tartalék ...
Gondolok itt a panelban "közösen" NET-ezőkre :)
Tudod , mikor Jocóéknak a másodikon van előfizetése és erre rádobnak egy routert amiről megy tovább három felé :DDD
Gondolhatod ki osztozkodna , ha 2-3K Forint lenne összesen az előfizu .(a Diginél már rájöttek)

(#25) Sanyix válasza bnss (#23) üzenetére


Sanyix
őstag

igen, mivel nagyon rég óta nem gyártanak adsl1-est... Asszem 2004-ben osztogattak utoljára adsl1-es modemeket.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.