Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gondwana


Gondwana
addikt

Kezelhetősége és a funkciók alapján én nem a kezdők hanem a vékonypénztárcások és költségoptimalizálók gépének mondanám!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2) .mf


.mf
veterán

Formatervre kicsit PEN, kicsit GX :))
A Fujinon 16-50 hogyan muzsikál? Az ekv. 24-75 egy elég jó tartomány egy kitobitól, m4/3-ban is az ekv. 24-et hiányolom kicsit a kitobiktól (persze, van 12-50 kitobi is, a 14-42-es kitobikhoz képest dupla méretben és árban, illetve jön a 12-40/2.8-as, megintcsak más árkategóriában).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) FEDman


FEDman
addikt

Ezt is ügyesebben csinálta a Fuji. Ha az olcsó Pana kit obi is ekv. 24mm-ről indult volna talán még mindig meglenne nekem is. :)

(#4) M.Úr


M.Úr
tag

600 dolcsiért jónak tűnik, főleg ekkora szenzorral. Ha karácsony körülre 500 alá megy, és a tesztek szerint is jó, lehet hogy beruházok egy ilyenre.

(#5) bteebi


bteebi
veterán

Ez kezdőknek? Na ne má'! Ez a gép azon jócskán túlmutat, tudásban és árban egyaránt. APS-C, RAW, Full HD, Wifi... mondjuk nem bánnám, ha a legalapabb gépek is tudnák ezt húszezeré' :DDD, de ez nagyon nem a kezdő kategória :N. Obival 600 dollárért (=135000 HUF) teljesen rendben van, de még a magyar kereskedelmi ára (talán 180k) se lesz olyan eget rengetően sok.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) domerator


domerator
veterán

Az ISO 6400 lesz ebben kevés... :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#7) scarabaeus válasza domerator (#6) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kellene a 12800?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nekem szimpatikus. Valahogy így kell ezt csinálni és nem a kezelőszerveket lenyirbálni, hogy aztán végképp baromi kompaktos legyen (ami nálam a hasznavehetetlen vacak kategóriába sorolja a kezelhetőséget).

Itthon kb. 180.000 Ft lesz az ára kitobjektívvel (az X-M1 kitobjektívvel 240k indulóáron, ebből levonva 300 dolcsit kb 180-190k lesz). Szerintem teljesen reális lesz. Ennyibe kerül most egy kifutó Sony NEX-5R, míg az új NEX-5T inkább az X-M1 árában nyomul.

Még engem is elgondolkoztatott, mert szemeztem az X-M1 vázzal (tegyük fel, hogy lenyelem az EVF hiányát). Már csak az érdekel, hogy mit tud majd a szenzor. Nem tartok tőle, hogy drasztikusan rosszabb lenne csak azért mert Bayer és nem X-Trans. De majd meglátjuk.

A megspórolt pénzt akár egy jobb Fujinon fixbe is folyathatnám, lehet azzal előbb érnék el jobb fotókat, mint az X-Trans szenzorral.

Határozottan "karácsonyi ajándéklista" gyanús. :)

(#9) domerator válasza scarabaeus (#7) üzenetére


domerator
veterán

Minél feljebb van a vége, annál feljebb lesz az elfogadható zajt produkáló szint is.
D5100-on tapasztalom ennek az áldásos hatását. :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#10) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sracok, bar rohadtul nem ertek hozza, mekkora a kulonbseg a 80ert kaphato samu nx1000 es ekozott?

(#11) Stauffenberg válasza ThorsHUN (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az X-A1-ben lévő szenzorról még nem tudunk semmit, így nem tudjuk azt sem megmondani, hogy minőségileg hova lőhető be. De a Fujifilm mérnökeinek nem lesz nehéz dolga, hogy jobbat alkosson az NX1000-nél.

Maradjunk abban, hogy az NX1000 finoman szólva sem tette magasra a lécet. :D

Ha hozza az X-A1 a szokásos Fuji minőséget, akkor ég és föld lesz a különbség. De az összehasonlítás nem igazságos, az egyik gépet 80 ezerért kapod meg, míg a másik kereken egy százassal lesz drágább.

[ Szerkesztve ]

(#12) PRO-peller válasza Stauffenberg (#11) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nekem erről a nex3n jutott eszembe hasonló 16-50-es átfogású kit obival. Most 100k körül megy. Fuji biztosan "lezúzza".

(#13) Örni


Örni
senior tag

Nálam egyelőre az EOS M a befutó most 124 900 Ft-ért, de még megvárom az októberben bemutatásra kerülő utódokat és az árukat.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#14) Geller72


Geller72
veterán

.fújj, mindig csak ez a 80-as évek retro gagyi utánzatú (cmena?) műanyag ház.. :Y .

(#15) nord_ válasza Geller72 (#14) üzenetére


nord_
veterán

szmena

(#16) Geller72 válasza nord_ (#15) üzenetére


Geller72
veterán

Hány éves vagy?..:)..orosz kimaradt, mi?:D

[ Szerkesztve ]

(#17) nord_ válasza Geller72 (#16) üzenetére


nord_
veterán

Nem maradt ki, Szmenának kell ejteni, tovaris - az oroszt fonetikusan ejtjük és írjuk, mint Csajkovszkijt. ;)

(#18) FEDman válasza nord_ (#17) üzenetére


FEDman
addikt

Ilyennel kezdtem el fotózni. :)
Amúgy ritka ronda egy fényképezőgép volt, akinek a mostani gyönyörű Fujikról ez jut eszébe az szerintem cseréljen szemüveget! :DDD

(#19) tetrix válasza domerator (#6) üzenetére


tetrix
tag

.. inkább hogy az obija f3,5-től indul, ..mondjuk nem tudom van e ezekhez fényerősebb lencse :F

(#20) scarabaeus válasza tetrix (#19) üzenetére


scarabaeus
őstag

Van, itt egy lista pl.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#21) Stauffenberg válasza tetrix (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van-e? Csak a Leica és Zeiss objektívekkel említhetők egy lapon, szóval aki erre a rendszerre vágyik az kösse fel a gatyát, mert nem olcsók! :)

Amúgy az X-E1 kitobjektíve az XF 18-55mm f/2.8-4 OIS. Ez a gyengébb fényerejű objektív az olcsóbb X-M1 és X-A1 miatt kellett. De minőségileg így is az egyik legjkobb alapzoom kitobjektív. Én nem félnék tőle.

(#22) domerator válasza tetrix (#19) üzenetére


domerator
veterán

Annál fontosabb az iso...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#23) Stauffenberg válasza domerator (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vagy a fényerősebb objektív, melynek megvásárlásában senki sem akadályoz. Nem értem, hogy egy 200k alatti MILC esetében miért elvárás a fényerős alapzoom kitobjektív. Tök szép lenne mondjuk egy stabilizált 16-50mm f/2.8 konstans fényerővel, de ez önmagában többe kerülne mint a teljes kit csomag ára, főleg ha a szokott Fujinon minőségben készül el. Még a jóval drágább X-E1 mellé adott, jóval drágább XF 18-55mm is leszűkül a vége felé f/2.8-ról f/4-re.

Majd meglátjuk mit tud a gép magasabb érzékenységen.

(#24) FEDman válasza domerator (#9) üzenetére


FEDman
addikt

Az hogy mi a max iso az kb. annyit számít, mint hogy autóban meddig van skálázva a km/h. :D

Azt már csak halkan mondom, hogy 99% hogy ebben a pici kis Fujiban ugyanaz a 16Mp-es Sony szenzor van, mint a Nikon D5100-asodba. ;)

(#25) -=RelakS=- válasza FEDman (#24) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem feltétlen

Idén már nem egyszer láttam használhatatlan 12800-as ISO képeket a mobilaréna teszten, a szerencsétlen gép meg még 25600 ISO-val is meg volt kínálva (hangyaháború), viszont tegnap a Pana-GX7 (?) tesztjében már egész használhatónak tűnt az utóbbi ISO érték. Nem lesz szép éles a kép természetesen, de legalább felismerhetőek rajta a formák :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26) Stauffenberg válasza -=RelakS=- (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na most itt vagy félreértés van, vagy te tényleg mobilos fotók zajszintjeit méred fényképezőgépekhez.

Amit a kolléga mond, hogy nem törvényszerű az összefüggés a maximális érzékenység és az adott érzékenység mellett produkált jel/zaj arány között.

Legyen "A" gép maximális érzékenysége ISO 6400, míg "B" gép tudja ennek a dupláját. Könnyen meglehet, hogy "A" és "B" gép hasonlóan teljesít ISO 1600, ISO 3200, stb értékeken. Persze a gyakorlatban a legtöbb gépnél megfigyelhető, hogy minél magasabb az elérhető legnagyobb ISO érték, annál jobban teljesít a gép nagyobb érzékenységen, de ettől ez még nem törvény, nem szabály, nem egy tankönyvi összefüggés.

Ráadásul sokféle karakterisztika megfigyelhető. Ahogy az autónál sem csak a végsebesség számít, úgy itt sem csak a legmagasabb érték ami mellett még "elfogadható" fotót készít a gép. Az egyik váz közepes ISO mellett jobban viselkedik mint a másik, de cserébe a vége felé hamarabb leromlik, tehát nem egyenletesen adja le a teljesítményt és nem lineárisan romlik a jel/zaj arány. Ilyen is van sok, meg olyan is ahol fokozatosan romlik és messzebb is mehetsz el, de cseszheted ha csak ritkán használod az érzékenységi tartomány végeit, így esetleg jobban járnál egy olyannal ami alacsony és közepes ISO mellett jobban viselkedik.

Várjuk meg, hogy mit tud majd az X-A1 és utána fanyalogjunk vagy örüljünk. Egyébként kiterjesztett módban az X-A1 is elfut ISO 25600-ig. Simán lehet, hogy egyik gyártó még engedélyezi a natív ISO 12800-at is, miközben nem jobb a minősége, mint a kiterjesztett ISO 12800-nak X-A1-en.

Előbb lássuk mit tud, utána mondjunk rá bármit.

[ Szerkesztve ]

(#27) FEDman válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


FEDman
addikt

Pontosan, az újabb Fuji gépek nem azért vannak Raw-ban iso6400-nál lekorlátozva, mert olyan sok zajt termelnek.

Példának itt van a Fuji X-Pro1, ez a gép Raw-ban szintén "csak" iso6400-ig tolható és ennek ellenére nem rosszabb zajban a konkurenciánál, sőt!

Itt van két iso6400-as Raw konverzió 0 zajszűrés mellett:

Nikon D5100 iso6400

Fuji X-Pro1 iso6400

Ez persze egy X-Trans szenzoros gép, de azt mindenesetre jól mutatja, hogy a max iso önmagában nem mond semmit.

A Fuji X-A1 X-Trans technológia nélkül biztos picit több zajt fog mutatni az X-Pro1-nél, de a D5100 szintjét lazán hozni fogja.

Ezt most persze elsősorban nem neked mutatom. Csak már kezdtem unni, hogy itt kell megtudnom, hogy ez a Fuji tuti egy zajgyár lesz az "alacsony" max iso-ja miatt. :U

Gondoltam bedobok ide egy ilyet, hátha így a kevésbé tájékozottak is be tudják lőni, hogy nagyjából mire is lehet itt számítani.

[ Szerkesztve ]

(#28) tetrix válasza scarabaeus (#20) üzenetére


tetrix
tag

utánanéztem közben, azért köszi

(#22) domerator: persze fontosabb ha a minél szemcsésebb és zajos kép a célod.. magas iso-nál elég jelentős emiatt a színtorzulás is. pincefényből elég keveset lehet kihozni a legtöbb esetben, ..inkább talicskázom az objektív elé a fényt minthogy az iso maximumokat használjam, ha tudsz próbálj meg egy 1.8-as optikát kísértletképp!
(#27) FEDman jó példa!

[ Szerkesztve ]

(#29) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Az első X-A1 tesztfotók. Sajnos le vannak méretezve, gyanítom azért mert pre-production kamerával készültek (talán említi a cikk, még csak bele-bele olvasgattam).

Inkább csak a dinamika csekkolására jók.

Vannak köztük magas érzékenységgel, sötétben készült darabok is. 2048px szélesre leméretezve jól mutatnak. Mindenesetre várom a teljes felbontásúakat. Megyek is egy kört a Dpreview felé. :)

---

Szerk: Nope. A Dpreview még nem vette kézbe az X-A1-et, de arra felhívja a figyelmet, hogy ugyan azt a szenzort használja, mint az X-M1, csak X-Trans helyett Bayer. Nekik már van X-M1 tesztjük és idéznék egy fontos mondatot ami az ISO maximum nyafogáshoz illik:

"Low noise until the very highest sensitivities"

Tehát igazolódik az, hogy nem feltétlenül kell az ISO maximumán aggódni. Az X-M1 például jól teljesít még a plafonhoz közeledve is.

[ Szerkesztve ]

(#30) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ohh fcku, az előzőből csak az X-A1 tesztfotók linkje maradt le. Szóval ide kattints.

(#31) -=RelakS=- válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, félreértés volt köztünk, vagy én voltam félreérthető.

Az újabban megjelent ISO végértékeket meglehetősen f@52méricskélésnek láttam az utóbbi 1-2 évben, mert egyre-másra jelentek meg a gépek használhatatlan képminőséggel az érzékenységi terület végén.
Pontosan nem figyeltem meg, hogy alacsonyabb ISO értéken mit csinálnak ezek a gépek, de hogy sokszor már 3200 fölött is használhatatlan volt, az biztos. Itt viszont még a 12800-at is bevállalhatónak nézem, főleg a 6 éves kis kompaktomhoz viszonyítva (Canon PowerShot A620, az ISO400 inkább csak van, mint használható...). Röviden: Itt már látom értelmét a legmagasabb beállításnak, viszont volt jó pár korábbi gép, amin inkább néztem marketing fogásnak, mint használható technikának.

Mondjuk ma kicsit nézelődtem, és hasonlóan kissé zajos gép már júniusban is volt ... közel kétszer ennyiért :O

Amúgy ez a kiterjesztett ISO mi is? Csinál mondjuk ISO 6400-on egy képet, majd átszámolja olyanra, amilyen ISO 12800-on lenne?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32) Geller72 válasza nord_ (#17) üzenetére


Geller72
veterán

Ezzel csak egy baj van...nem ejtjük, hanem írjuk..;)...és biza..:DDD..

(#33) scarabaeus válasza Geller72 (#32) üzenetére


scarabaeus
őstag

Pontosan, nemcsak ejtjük, fonetikusan is írjuk. De ha már a cirillt akartad utánozni, az n helyére smallcap H illett volna :-)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#34) Geller72 válasza scarabaeus (#33) üzenetére


Geller72
veterán

..tök 8..mit látsz a képen?..áhh, hagyjuk..

(#35) scarabaeus válasza Geller72 (#34) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az első fényképezőmet :)
Szerk.: Ja, és ezt látom: смена, '89-ben érettségiztem is oroszból :)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#36) Byk01 válasza Geller72 (#34) üzenetére


Byk01
senior tag

Amit te írtál, azt inkább ejteném szmepának, mint szmenának, mivel az írott betűknél a latin n felel meg a p-nek.
Szóval maradjunk a fonetikus átírásnál, ha nem cirill karakterkészletet használunk (szerintem) ... esetleg a gépen is látható latin betűs átírást "smena"

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#37) domerator válasza tetrix (#28) üzenetére


domerator
veterán

Nem vitatkozom... meghagyok mindenkit a fényerős obi bűvöletben.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38) Stauffenberg válasza domerator (#37) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Linkeltem X-A1 tesztfotókat. Leszarod.

Linkeltem tesztet az X-M1-ről amiben ugyan ez a szenzor van. Leszarod.

Idéztem egy kulcsfontosságú mondatot az X-M1 szenzorról, mégpedig, hogy még a legmagasabb ISO értékek körül is jól használható. Leszarod.

Akkor tulajdonképpen miért jöttél ide siránkozni? Mert azon kívül, hogy az ISO 6400 (25600) maximumon pörögsz és siránkozol és látatlanban fikázod a gépet, nem túl sok érdemit tettél hozzá a témához.

Ez nem a fényerős objektív bűvöletéről szól, hanem arról, hogy még nem sokat tudunk az X-A1 képességeiről amíg nem özönlenek ezerrel a tesztek, de az X-M1-ből sok dologra lehet következtetni. Például arra, hogy hiába ISO6400 a maximum, jól teljesít ott is, így a nyafogásod megalapozatlan.

Szerk: Abban sem tart vissza senki, hogy megvedd a Canon 5Dmk3 vagy 6D vázakat ha ennyire fontos neked a magas érzékenység. Ha meg csak ebben az árban keresel gépet, akkor kíváncsi vagyok, hogy tudsz-e olyat mutatni ami ennyi pénzért tökéletes fotókat készít ISO 6400 mellett. Kérlek sorold őket! :)

[ Szerkesztve ]

(#39) FEDman


FEDman
addikt

(#40) Geller72 válasza Byk01 (#36) üzenetére


Geller72
veterán

Pedig szmenának ejtik. Igaz, én már nem érettségiztem 90-ben, de nagyon közel álltam hozzá..:D.
:R.

(#41) scarabaeus válasza Geller72 (#40) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ezt mindannyian tudjuk, csak mi többiek azt is tudtuk, hogy kell leírni. Csak a te hozzászólásaidban voltak rosszul.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#42) mrita


mrita
újonc

Sziasztok,

Egy meglévő Fuji Finepix S2950 bridge-et cserélnék le Finepix X-A1-re. A leírások alapján egyértelmű előrelépés lesz, nekem elsősorban családi hobbi fotózásra kellene egy jó gép mind kültéren és beltéren (családi események, főleg gyerekek közelről), valamint a jó videó. A zoom nem fontos szempont. Az X-A1 főleg amiatt tűnik jó választásnak mert a nagy szenzor a kit objektívvel együtt "szép" képet ad, legalábbis biztosan sokkal jobb képeket tudnék csinálni mint az S2950-el.

Meg tudjátok erősíteni a fentieket? Az ár most 140.000 Ft körül van a 16-50 mm kit obival. Ugye jól gondolom hogy ebben az árkategóriában elég jó értéket kapok ebben a gépben?

Köszi előre is a hozzászólásokat.
Rita

(#43) pandur99 válasza mrita (#42) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nekem ugyan nem X-A1, hanem a testvére, X-M1-em van, ami csak a szenzorban különbözik, de igen, meg tudom erősíteni, hogy nagyon jó értéket kapsz. Az objektív ragyogó, a gyerekek, főleg ha mozgékonyak, már nehezebb tészta, de ez minden gépről, kivéve mondjuk a profi FF-eket, elmondható. Videóban viszont sokak szerint nem a csúcs, erről nincs véleményem, mert nem videózok.
A képminőség viszont elsőosztályú, a színei nagyon bejönnek, é sbírja a magas ISO-t.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.