Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eami


eami
addikt

lehet átugrottam vmin, de most akkor a szolgáltatónak kell firmware-t frissíteni vagy a usernek kell a telefonján?

(#2) #16820480 válasza eami (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

a szolgáltatóknak szerintem.
de arra azért én is kíváncsi lennék, hogy milyen telefonok mégis azok, amik kompatibilisek vele.

(#3) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Egy masik oldal cikke alapjan, mind2 oldalon szukseges frissites.

(#4) fateless


fateless
veterán

Logikusan mindkét oldalon szükség van frissítésre.

Ez nagyón tetszik. Végül is így volt ez a sima adatkapcsolat és a GPRS esetén is, hogy nem egy, hanem több sávon ment egyszerre az adat. (Persze ez nem ennyire egyszerű...) Így tényleg szinte mindenhol elérhető lesz a normális sebesség. Az egyetlen dolog, ami zavar, hogy ez késett egy-másfél évet. (Talán kettőt is)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#5) (An)Dante válasza fateless (#4) üzenetére


(An)Dante
őstag

Sajnos a dolog nem ilyen egyszerű. Nem mindegyik telefon rendelkezik feltétlenül olyan rádiós egységgel, mely egyszerre két frekvencia vételére illetve egyszerre két frekvenián történő adásra is rábírható..
Hálózati elemek esetén ez valóban csak frissítés, hiszen azok eddig is egyszerre több frekvencián szolgálták ki a készülékeket. Azonban idáig egy készülék csak egy hordozófrekvencia maximum 8 időrését használhatta. Ez jelentette az átviteli korlátozást, de amúgy a hálózat üzemeltetője sok esetben ezt eleve 6 időszeletre korlátozta. Az új megoldás tehát csodát nem hoz. Maximum akkor előnyös, ha egy adott frekvencián már nincs elegendő szabad időrés, mert ilyenkor valóban tapasztalható gyorsulás. Túlterhelt helyeken azonban ez semmit sem és!

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#6) fateless válasza (An)Dante (#5) üzenetére


fateless
veterán

Azért azt én is tudom, hogy nem olyan egyszerű...

Nekem csak az böki a csőröm, hogy kicsit megkésve érkezett az ötlet megvalósulása.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.