Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xuldar


xuldar
őstag

Inkább ruháznám, mint etetném...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

A fűtési szezon előtt kellett volna piacra dobni. :))

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

a fejezet címe lehetne: "a téglák harca" :) jó nagy zabagép ez is... kíváncsi vagyok, hogy a dupla mennyiségű stream procinak milyen hatása lesz a teljesítményre... sajnos a tesztre még várni kell :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Bici válasza Satan_Claus (#2) üzenetére


Bici
félisten

2 in 1: Videokártya, és elektomos hősugárzó egyben! :DDD

Akár reklámértékű is lehet, ahogy az nV-t ismerem. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) subaruwrc


subaruwrc
félisten

hajjjajjajaj ;] nvidia nem bír nyugodni. kiváncsian várjuk mit sikerül költséghatékonyan előállítani .

(#6) janos1988


janos1988
addikt

Kell is am ez a sok nyers ero a mostanaban megjeleno haaaaatalmas meretu (bugos) optimalizalatlan jatekokhoz...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#7) helkis


helkis
addikt

hát ennek mi értelme lesz dx10.0-val? :F
bár ha rámatricázzák, hogy GTA4 edition, akkor vinni fogják.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8) Psych0


Psych0
őstag

Véletlen úgy olvastam, hogy röhelyes ellentámadást indít :)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#9) TTomax


TTomax
nagyúr

Amikor a HD4870X2 megjelent akkor is gondolom "lehösugárzoztátok".... mert ez sem lesz semmivel melegebb... de amúgy nem nagyon vonz ez a kártya,az összes több gpu-s barátjával egyetemben....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#10) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez kell a népnek :)

...

(#11) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Ez a tipikus kinek nagyobb a farka játék. Lenyűgöző.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#12) NoLF válasza ]Phobos[ (#11) üzenetére


NoLF
addikt

már elég régóta megy ez, nincs min meglepődni.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#13) Yutani


Yutani
nagyúr

Nvidia: bort iszik, vizet prédikál. Vagy csak nem egyeztetett a Marketing és a K&F részleg. :DDD

#tarcsad

(#14) tlac válasza mephi666 (#3) üzenetére


tlac
nagyúr

üresjáratban szerintem kevesebbet fog fogyasztani, mint a 4870x2

(#15) Satan_Claus válasza tlac (#14) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Mintha sokakat érdekelne ebben a kategóriában. :)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#16) lsc válasza tlac (#14) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk ez tipikus netezős kártya .

Az élet kegyetlen .

(#17) shteer válasza helkis (#7) üzenetére


shteer
titán

azaz, csak az számít mi van ráírva :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#18) tlac válasza Satan_Claus (#15) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem hasznos dolog, hogy ha csak netezel, nem zabálja fel feleslegesen a konnektort is a gép :)

(#19) luw2win válasza tlac (#14) üzenetére


luw2win
őstag

Az majd még kiderül...Az biztos h majd pörgeti a villanyórát

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#20) Fáraó


Fáraó
őstag

Sztem kizárt, hogy a 4870X2-vel közel azonos árban lesz. Nem érné meg.
Csak legyárt az nVidia vagy X db-t, hogy nekem is van ilyen, ám mivel keveset gyárt le nem lesz rajta annyira nagy veszteség. "Presztizsben" viszont feljön.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#21) zoltanz válasza Yutani (#13) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az már baj ha komoly marketing kell, ugyanis egy jó termék eladja magát. A felhasználok pozitív tapasztalataikat szívesen továbbadják és sikeres is a termék, de itt ilyenről nem beszélhetünk majd. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22) janos1988 válasza helkis (#7) üzenetére


janos1988
addikt

Ocsem azt hittem, hogy a monitor mellett az agy oldala a szamitogephaz :DDD Mondom de jol megcsinaltad ;]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#23) fdisk


fdisk
őstag

Én azt nem értem,h miért nem a "több mag egy tokozáson belül"-t erőltettik,mint a cpu-k esetében?
Annyira nagy lenne úgy egy gpu?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#24) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Lehet, hogy az ilyen két gpu-s monstrumok tényleg csak arra vannak, hogy kinek nagyobb az e-pénisze. DE: sajnos szükség is van rájuk a mai bugos/laggolós konzolátiratok, meg a 24"-os moncsik miatt. 1920x1600-ban max részletesség meg max élsimítás mellett igenis van létjogosultásguk az ilyen videókártya szörnyeknek is, sajnos. De hát erről szól a hardverpiac. Facsarjuk ki a júzer/lúzer-ből az utolsó fillért is. Mert ugye az nem lenne biznisz a gyártóknak ha egy 30k-s vidkari elég lenne a legnagyobb felbontásokra és grafikai részletességekre is. Az nvidiának meg nagyon nem fogja megérni gyártani ezt a kártyát, csak nem bírják elviselni, hogy a HD4870X2 most a király. Ezt pedig egyszer már eljátszották a HD3870X2-vel meg a 9800GX2-vel. Az nvidiának valami nagy áttörésre lenne szüksége. Azt mondták, hogy a nagy monolitikus gpu-ké a jövő. Persze, azért kell most megcsinálni a GTX260 GX2-őt.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#25) Ste


Ste
addikt

az eddigi kártyáikat sem tudták rendes áron adni a gyártási költségek miatt, akkor ezt hogyan szeretnék olcsón adni?

(#26) P00By


P00By
nagyúr

A többiek mindent leírtak már. Várom "szeretettel", h mi lesz ebből :D

(#27) tlac válasza Ste (#25) üzenetére


tlac
nagyúr

55nm miatt elvileg olcsóbb lesz a gpu

(#28) Abu85 válasza Ricco_hun (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A múlthéten mondta meg az egyik Folding GPGPU projekt mérnök a frankót. Sokan kérdezték, hogy miért van az, hogy az AMD legerősebb karijánál is jobban számol a GF 9600 GT Folding-ot. Erre az volt a válasza, hogy az NV G80 architektúrája stream rendszer, ami kedvez az általános számításoknak, de nem olyan jó a számítógépes grafikára. Az AMD R600 szuperskalár ami a legjobb működést eredményezi a grafikai számításoknál, de gyengébb az általános számítási feladatoknál a sok függőség miatt.

Szvsz igaza van a srácnak, a két architektúra nem ugyanoda lett tervezve.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) rocket


rocket
nagyúr

Ez felfogja kavarni az allovizet a VGA piac csucsan, varom mar a cherry picked teszteket amik kovetik az NV utasitasait a kartya tesztelesevel kapcsolatban ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#30) rocket válasza Fáraó (#20) üzenetére


rocket
nagyúr

Pontosan igy van, ez csak presztizs, semmi mas.
Nem ezen fognak, es nem is ezen akarnak meggazdagodni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#31) Depression


Depression
veterán

Sok értelme nem lesz, az boztos.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#32) adorjant


adorjant
senior tag

ha egy ilyen vgam lenne,a power gomb benyomása előtt mindig nagy levegőt vennék,az biztos :DDD

(#33) Puma K válasza Abu85 (#28) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor technikai szempontból most melyik használható jobban hosszabb távon? Az ATI/AMD vagy az Nvidia felépítése?

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az ATIé? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) Peter13


Peter13
senior tag

Engem a 2 különálló áramköri lap vágot mellbe. :Y Szóval akkor ez már nem is 2 proci egy tokban, nem is két proci egy nyákon (a'la 4870X2), hanem két proci két nyákon...hehe...elnézve a külső méretét, abban sem vagyok biztos kisebb lesz mint két különálló kártya. Azért megnézném hogy néz ki a két nyák a borítás alatt (tudom, volt már ilyen, de szeretem az extrém mérnöki megoldásokat, még akkor is ha nincs sok értelmük). :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#35) shteer válasza adorjant (#32) üzenetére


shteer
titán

a zajtól félsz vagy a füsttől? :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#36) #06658560 válasza Peter13 (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

ez is csak ket slotot fog foglalni ahogy elneztem a korabbi megoldasokat. A legelso is csak ket slotot igenyelt. :U

[ Szerkesztve ]

(#37) Bici válasza Abu85 (#28) üzenetére


Bici
félisten

Ezek szerint az ATi karik várhatóan gyengébbek lesznek az olyan feladatokhoz, mint pl. a renderelés, videokódolás, stb?
Feltételezem, hogy a jövőben ezeknél a progiknál is el fog terjedni a GPU használata. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) xuldar válasza fdisk (#23) üzenetére


xuldar
őstag

Egyrészt majdnem 6x akkora a G200, mint pl. a Penryn, másrészt a mai GPU-k pontosan így készülnek, sok egyforma blokkból , amikből letiltják a hibásakat. Hasonlóképpen, mint ahogy a Phenom X3 processzorok készünek.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#39) dezz válasza Yutani (#13) üzenetére


dezz
nagyúr

A 65nm-es gyártású korábbi chippel nem ment a dolog, mert egymagában is sokat evett, ezért volt savanyú a szőlő...

(#28) Abu85: Hmm, érdekes, ezt én pont fordítva tudtam... Hogy pl. azért jobb az ATI geometry shaderekben, mert jobban megy a véletlenszerű memóriahozzáférés, ugrások, stb.

Pl. a G80 1/6 olyan gyors ray-tracingben (ami jóval közelebb áll az általános mat. számításokhoz, mint a raszteres grafika), mint a Cell (miközben a Cell elméleti peak GFLOPS-ban a fele a másiknak) -- de állítólag az R6xx/7xx-szel jobb a helyzet. Akkor mégsem? Az még gyengébb?

A statokból az derül ki, hogy fej fej mellett vanak: mindkettőnél ~9.1 az Active CPUs/Current TFLOPS arány (és itt a TFLOPS nem az elméleti peak, hanem az adott feladatban érvényesülő).

"Erre az volt a válasza, hogy az NV G80 architektúrája stream rendszer, ami kedvez az általános számításoknak, de nem olyan jó a számítógépes grafikára. Az AMD R600 szuperskalár ami a legjobb működést eredményezi a grafikai számításoknál, de gyengébb az általános számítási feladatoknál a sok függőség miatt."

Ez is nagyon kitekertnek tűnik. Éppen a véletlenszerű memóriahozzáféréses az általános jellegű, és a stream (kisebb adatcsomagok sora) a grafika-orientált...

Szóval nem értem. Nem inkább arról van szó, hogy a "GPU2" klienst kimondottan stream jellegűre tervezték, és ezért menne jobban Nvidián? :F Vagy talán valami mást értett valaki valahol félre (pl. GPU1 vs. GPU2 kliens összehasonítást).

[ Szerkesztve ]

(#40) mephi666


mephi666
nagyúr

ide még ez jutott eszembe az nfs-uc, gta4 és a többi rosszul sikerült konzolport kapcsán:

gta4-gyel kapcsolatban nyilatkozta a rockstar games:

Even powerful PCs are being forced to run the game at low settings (and even then, there are numerous texture errors), Rockstar responding with "higher settings are provided for future generations of PCs with higher specifications than are currently widely available."

itt nálam elszakadt enyhén a cérna... és ugrott egy szépet a vérnyomásom is... nem mondok hozzá inkább semmit, mert azt erősen moderálni kellene...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) leviske válasza Puma K (#33) üzenetére


leviske
veterán

Attól függ, hogy mire használod....

Játék esetén adja magát, hogy az ATi, mivel ott gyakrabban találkozol grafikával. :) Fizikára viszont jobb a G80 ezen elmondás szerint, ha jól szűrtem le.

[ Szerkesztve ]

(#42) orbano válasza mephi666 (#40) üzenetére


orbano
félisten

ezzel magyarázzák hogy sz*r lett a portolás? :D jesus... remélem készítenek hozzá gyorsan valami peccset...

A vér nem válik VAZZE!™

(#43) X@b3e


X@b3e
addikt

Újabb E-penis növelő tabletta a láthatáron

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#44) Varoz


Varoz
őstag

Hihetetlen csak kiadnak egy ilyen dupla VGA-t.(De minek inkább elismernék, hogy vesztettek.)
"Ez nem féltégla lesz hanem B30-as falazó tégla" :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#45) craine12 válasza mephi666 (#40) üzenetére


craine12
tag

Nem tudom, mi a baj az NFS-sel (azt nem mondom, hogy nem bugos...), nálam 1280x1024, 2xAA és minden maxra tolva. Teljesen tökéletesen futott, Grafikai hiba sem volt. Igaz, nem 100+ FPS-sel, de nem akadt. Lehet, NV kártyákkal van csak gondja?

No woman. No cry. No kidding.

(#46) Laraxior válasza craine12 (#45) üzenetére


Laraxior
titán

E8600@4240MH-en nekem is néha néha az elején beszaggatott. Q6600@3.6GHz-en sima ügy volt..meg előtte alapórajeles Q9550el is. Jó látni hogy használja a game mind a 4 processzormagot :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#47) gbors válasza rocket (#29) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem kellenek cherry picked tesztek, a mindenhol benchmarkolt 12 játékhoz már régóta megvannak az SLI-optimalizációk a ForceWare driverekben - a többi meg kit izgat? ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#48) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Ez akkor most olyan teljesítményű lesz mint két gtx260 sli-ben kb., igaz?

sweetlou6.wordpress.com

(#49) Godefroy válasza Sweet Lou 6 (#48) üzenetére


Godefroy
senior tag

Végre letörölhetjük az ATI arcáról a mosolyt! ;]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#50) leviske válasza Sweet Lou 6 (#48) üzenetére


leviske
veterán

Kb. Ezért is nem értem, hogy miért várja mindenki a megváltót. Van elég sok hely, ahol a 216-os GTX260 eleveregeti a 70-est, de attól még vannak olyan helyek is, ahol még a 70-es is a GTX280 előtt van...

A 2009-es játékokban kíváncsi leszek, hogy előrébb kerül-e az ATi, vagy pozíció megtartásra csak a 800-as széria lesz-e elég. Bár a jelenlegi driverekből azt is kinézem, hogy még gyorsulhat a HD48-as széria. A HD38-asok is sokat gyorsultak a megjelenésük óta. :)

(#49) Godefroy: Egy ennyivel drágábban gyártható kártyával??? :Y Ugyan kérlek... Bár megjegyzem, hogy az előbb írtak miatt én kétlem, hogy egyáltalán szükség lenne későbbiekben komolyabb árcsökkentésre... :U Ezzel a kártyával nem mosolyt, hanem könnycseppeket fognak feltörölni és nem az ATi arcáról, hanem a rinyáló NV fanokéról. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.