Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cefet


Cefet
aktív tag

Első... :)
Hajrá Ati/AMD! Kíváncsi leszek a tesztekre.

(#2) cousin333 válasza Cefet (#1) üzenetére


cousin333
addikt

Teszt!

A teljesítmény jó, a teljesítményfelvétel kevésbé...

"We spared no expense"

(#3) Hakudoshi válasza Cefet (#1) üzenetére


Hakudoshi
tag

"Első"-zésért ban jár, ugye tudod?? ;]

Amire kíváncsi leszek, hogy egy ilyen dupla chipes kártya mennyivel lesz gyorsabb, mint egy hagyományos CrossFire rendszer. (Már ha gyorsabb lesz egyáltalán...)

mod: cousin333: Meggyőző, várjuk a "hazai" teszteket is! :C

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#4) Abu85 válasza Hakudoshi (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annyi előnye van az egykaris CF-nek, hogy a vezérlést külön chip oldja meg, így nem szükséges driver optimalizáció komolyabb CF módok használatához. Ha már kész a CF optimalizált driver egy programra akkor a HD3870 x2 kb. ugyanolyan gyors lesz, mint a HD3870 CF. Persze hasonló órajeleken.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) VaniliásRönk válasza cousin333 (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem olyan vészes a fogysztás sem, a PowerPlay miatt csak játék közben nyílik ki a torka. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) Oliverda válasza cousin333 (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Újabb driver-ekkel még kihozható kb. +10%. Kár hogy a fogyasztásos teszteből kihagyták a 8800GT SLI -t és a 2900XT-t.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) VaniliásRönk válasza Oliverda (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az sem teljesen tiszta, hogy miért kellett bele a 8800GT SLI, a 9800 GX2 úgyis butított órajeleken fog menni a fogyasztása (és az el@ott kialakítása) miatt, szóval nem lesz olyan gyors mint a 8800GT SLI, de ne legyünk telhetetlenek. :D

Bundás22: :D Mi a rákot vársz 2x gyorsulás felett? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) Chaser válasza cousin333 (#2) üzenetére


Chaser
titán

Nem rossz ez a teljesítményfelvétel sztem, az itteni árára leszek kíváncsi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Bundás22


Bundás22
őstag

nem rossz, de én többet vártam
hátha még kiforrja magát :R

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#10) Abu85 válasza Oliverda (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD3870x2 annyit fogyaszt mint a HD2900XT szinte minden területen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Fáraó


Fáraó
őstag

Még az ára is úgy-ahogy rendben van...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#12) Hakudoshi válasza Chaser (#8) üzenetére


Hakudoshi
tag

Én nem, addig úgyse veszek, amíg 50k alá nem megy az ára... :DD

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#13) Abu85 válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pont azért csúszik a 9800GX2, mert magasabb órajelet akarnak neki, és a fogyasztást is visszább akarják venni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) lordtoulus válasza Abu85 (#4) üzenetére


lordtoulus
csendes tag

A techreport szerint, már jobb vagy ugyan olyan jó ez a X2 mint kettö 3870 CF-ben, Ha csak nem fordítva érted...

(#15) Kecuhun válasza Chaser (#8) üzenetére


Kecuhun
senior tag

100.000.- Ft körül fog mozogni az ára ha jól tudom. Ez szerintem elfogadható ár egy ilyen kártyáért.

(#16) VaniliásRönk válasza Abu85 (#13) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azokkal a nihil hűtőkkel meg a szendvics felépítéssel esélytelen törekvés... (már ha lehet hinni annak ami eddig megjelent róla)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#17) Cefet


Cefet
aktív tag

Nem rossz. Az egykártyás megoldásoknak odaver.
Fogyasztás... Ár... Meglátjuk...

mod: Köszi az ár linket!
Szerintem drága. Az 512-es GTS-el összehasonlítva mindenképp. Tudom a GTS gyengébb, de nem ennyivel.

[ Szerkesztve ]

(#18) lsc


lsc
nagyúr

Tesék az ár [link] .

Az élet kegyetlen .

(#19) szab.tam


szab.tam
nagyúr

sokan azt hiszik, hogy ez újdonság, de az ati ugye már csinált ilyet 2 szériában is, x1650xt - gemini2, hd2600xt x2 - gemini 3 neveken:

[link]

de, ha jól tudom, ezeknek volt egy szépséghibájuk, hogy csak cf-t támogató chipset-es lapokban üzemelnek.
kérdés: ezt jól tudom-e, és ez érvényes lesz-e az új x2-kre is? mert ha igen, akkor a jónép hiába várja az egyszerű, mezei lapjaiba a karit...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20) Abu85 válasza lordtoulus (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De ha jön egy új program amire még nincs CF optimalizáció, akkor a HD3870x2-őn mehet AFR módban is, esetleges optimalizálás nélkül.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Produkció


Produkció
senior tag

miért GDDR3? :(( ....amúgy a gddr3 jobbank számít 1800on mint a gddr4 1800on nem?

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#22) hétalvó


hétalvó
addikt

Örülök ezeknek a teszteknek, de sehol nem látom pl. a Gears Of War-t, ha jól tudom CF-en el se indul.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#23) Psych0


Psych0
őstag

Lassan jöhetnének a duplamagos, majd a quad gpu-k :))

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#24) lordtoulus válasza szab.tam (#19) üzenetére


lordtoulus
csendes tag

Az egyszerü "mezeinép" ,nem hiszem hogy 100 000 Ft felet költ VGA-ra
Ezek is egy PCBA-n vannak ? Ezzeket is az AMD(ATI) fejlesztette ki?

(#25) VaniliásRönk válasza lordtoulus (#14) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Érdekes hogy a 8800GT SLI kevesebbet fogyaszt, bár mivel szépen lemértek mindent, kiszámolható hogy kb. reális, az emelt GPU órajel és a plussz chip kiadhatja a ~20W többletet.
Mondjuk a HD3870 512MB fogyasztása van egálban a 8800GT 256MB-tal, a 9800 GX2-n +512MB RAM is lesz, ami rádob még 40W-ot a 8800GT SLI-re.

#18 lsc: Ha 113-ért debütál idegeneknél az jót jelent, lesz az nemsokára 90 körül (talán alatt) is. :)

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) Egzee


Egzee
őstag

Vááá! Végre itt van az új kártyám! Tavasztól a robogóm helyett ezzel fogok száguldozni! XD

(#27) Fel válasza Egzee (#26) üzenetére


Fel
addikt

Erről nem esel olyan nagyot :DDD

szab.tam: Az a kettő (X1650, 2600XT dupla) nem csak GeCube magánakció volt? A kimaradt X1950Pro dupla volt ATi fejlesztés, de azt is csak a Sapphire dobta piacra (más gyártó valszeg annyi fantáziát sem látott benne).

(#28) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Miért nem szól senki hogy hülyeségeket írok? :D A 8800GT is 512MB-os. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) lsc válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


lsc
nagyúr

Remélem igazad lesz , mert ilyen teljesítménnyel és fogyasztással ez azért elég húzós ár .
Szerintem jobb döntés most egy cf-es lap egy 3870-el , az most még szinte mindenhez elég , aztán nyáron venni mellé még egyet 40-ért v. 35-ért . Ez csak annak éri meg , akinek a natív felbontás 1600 feletti , szerintem .

Az élet kegyetlen .

(#30) szab.tam válasza Fel (#27) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de, igaz, ezek csak gyártói magánakciók voltak, pontatlanul fogalmaztam... :B

de azt továbbra sem tudom, hogy a régi geminikhez cf-es lap kellet-e, és ehhez elég lesz egy sima lap, vagy ehhez is cf-et támogató chipset-es kell-e?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31) Tomcat


Tomcat
őstag

Már csak azt kellene tudni hogy ebből a kártyából rakhatok-e 2 db-ot CF-be.
Az ugye 4 db chipet jelentene.

Tomcat

(#32) VaniliásRönk válasza lsc (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha már ott tartunk, hogy mi éri meg és mi nem, egy HD3850 512MB egy jó hűtővel talán kicsit olcsóbb megoldás, 2000MHz környékén a GDDR3 is bőven sok, a GPU-nak meg csak jobb hűtés kell a magasabb órajelhez.

szab.tam: Miért kellett volna CF lap? A chipek közötti kommunikációt ugyanúgy PLX chip oldotta meg, ha jól emlékszem.

cousin333: Ezt nem néztem, valóban. Bár az MSI-féle OC a maga 4%-ával nem tudom ér-e egy Ft-ot is. (egyébként elkeserítő, ha a 860MHz (valójában 857) oka továbbra is a HD2000-eseket is sulytó bug eredménye... :()

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#33) cousin333 válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


cousin333
addikt

Az idegeneknél árult verzó gyárilag húzott, amiért meg szokták kérni a felárat.

"We spared no expense"

(#34) Muton válasza Tomcat (#31) üzenetére


Muton
addikt

rakhatsz, de csak később lesz hozzá drv

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#35) lsc válasza VaniliásRönk (#32) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezzel én 3870 cf-re gondoltam a jövőben , az egy kicsit gyorsabb , mint a 3850 cf . A tuningot meg nem mindenki használja .

mod # 33 : amennyiben az oc nélküli verzió mondjuk 100 lesz az sem kevés .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#36) H.O.D. válasza Tomcat (#31) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Rakhatsz, de a driverek CrossfireX támogatása még a fasorban sincs, ergo nem fog működni. A cikkben említik, hogy pár hónap múlva esedékes a funkció megjelenése a Catalystban.

Muton: megelőztél :R

Mod: milyen házba fog ez beférni? :F

[ Szerkesztve ]

Where do you want to go today?

(#37) VaniliásRönk válasza lsc (#35) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Aki nem az vehet HD3850 OC-t, talán még mindig olcsóbb egy picit. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#38) Tomcat válasza Muton (#34) üzenetére


Tomcat
őstag

Gyakran van gondom a játékokkal. Mindig az új játékokkal van a gond amit egy későbbi Catalyst-ban javítanak ugyan, de addig bekapcsolt CF-el néhány játék el sem indul, vagy textúrahibás, vagy kidob az asztalra.
Azért érdekes hogy addig amíg ki nem jön az új Catalyst legalább 1 kártyával tudok játszani aminek ugye nagyjából egy HD3870 CF teljesítménye van.

Tomcat

(#39) simonzé


simonzé
addikt

Csodaszép és értelmetlen. (Sosem hittem, hogy külsőre tetszeni fog egy VGA...)
Az ára annyira nem kegyetlen, ha nyertem volna a lottón, tutira vennék egy ilyet a gépembe, és még egyet, amit kitehetek a nappali falára.

I don't fit in. I fit out.

(#40) schawo


schawo
titán

Egy másik teszt

Ezek szerint mezei lapban is megy, a crossfire vezérlőt a nyákra integrálták, nem kér az alaplaptól semmit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) H.O.D. válasza Tomcat (#38) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Ja és nem árt, ha elkezdesz tápra gyűjteni. Bár az eg-495 lehet, h elbírja.

Where do you want to go today?

(#42) Tomcat válasza H.O.D. (#41) üzenetére


Tomcat
őstag

Elbír az szinte mindent. Hihetetlen erő lakozik benne.

Tomcat

(#43) lsc válasza VaniliásRönk (#37) üzenetére


lsc
nagyúr

Természetesen olcsóbb /nem leszólni akartam az 50-est / , viszont kissebb a teljesítménye is . A 3870 cf-et azért mondtam , mert szinte ugyan az , mint ez az x2 , és szerintem úgy jobb vétel ez a teljesítmény ahogy írtam .

Az élet kegyetlen .

(#44) H.O.D. válasza Tomcat (#42) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Ha esetleg meglesz a 4GPU-s rendszer, szívesen vennék egy Q3 benchmarkot :DDD

Where do you want to go today?

(#45) Muton válasza Tomcat (#38) üzenetére


Muton
addikt

szerintem 1 kártyával nem lesz gond, mert arra az eddigi cata is fel volt készítve. itt a 2 kártya (4 gpu) okozhat furcsaságokat, mármint ha működik. ilyen gond volt az nv oldalán is anno, amikor lsi-be nyomták a 2 gpu-s kártyájukat (valami 79xx volt)

viszont az érdekelne, h három ilyen radeon mit sejt? elég sok lapon van már 2+ 16x-es pcie :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#46) Tomcat válasza H.O.D. (#44) üzenetére


Tomcat
őstag

A FRAPS csak 999 Frame/sec-ig mér! :D
Egyébként most azon gondolkodtam, lehet hogy a csontra húzott A64 X2 rendszerem
már ki sem hajtana egy 4GPU-s CF rendszert.
Lehet hogy oda már 4 magos Phenom kellene és az is csak megrántva hajtaná ki.
Ezért lehet hogy jobb alternatíva most a HD3870 CF. Nem?

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#47) Tomcat válasza Muton (#45) üzenetére


Tomcat
őstag

Hallottam én is a 3 kártyás CF-ről, meg láttam is egy videot-róla.
Az én lapomon csak 2db 16-os van, így nem is tudnám kipróbálni.
De az mát tényleg brutál lenne, 6db HD3870 teljesítménye 1 gépben!

Tomcat

(#48) bnss válasza simonzé (#39) üzenetére


bnss
veterán

A referenci kártya nyerte el a tetszésedet, vagy láttál már a gyártók által feljavított/átalakított VGA-t is? ;)

A kártya nem rossz, de nekem - és rajtam kívül elég sok embernek - nincs szüksége ekkora teljesítményre. Mindenesetre örömteli, hogy egyszer nem arról kell olvasnom, hogy az nV így meg úgy megalázta az AMD-t. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#49) Chaser válasza lsc (#29) üzenetére


Chaser
titán

Meg annak akinek nincs cf-es lapja, azért elég sok olyan user akad:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) VaniliásRönk válasza Tomcat (#47) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Négykártyás CF-X is létezik, de arról nem beszélnek, hogy 4 X2-t is össze lehet-e kötni... gyanítom leginkább a fogyasztás az akadály, 4 ilyen kártya már önmagában kb. 1000W-os tápot igényel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.