Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Jól hangzik, már csak az ára a kérdés.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ezeknél mennyi az IOPS érték?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3) Rawulf válasza Sanchez638 (#2) üzenetére


Rawulf
őstag

Még csak a sima CN600 modellek vannak kinn a hivatalos kínai oldalukon.
Fura, mert tavaly még a Realtek vezérlőkkel kalkuláltak idénre és a Galaxy-hoz hasonlóan csak "random" memória modulokkal (azaz szérián belül is eltérő típusú nand flash chip-ekkel).

"Please state the nature of the medical emergency."

(#4) mepet


mepet
addikt

Tudtommal a Colorful kínai belpiacos márka. Legalábbis az alaplapjaikat és a videokártyáikat szigorúan tilos Európában eladni.

Esetleg az SSD-knél valamiért nincsen 2000 féle olyan szabály/törvény/szabadalom, amit megsértenek?

Vagy csak szimplán kimaradt a cikkből, hogy Kínába kell költözni, ha ilyet szeretnénk.

(#5) Rawulf válasza mepet (#4) üzenetére


Rawulf
őstag

Részben rosszul tudod. Ázsiában több országban is jelennek vannak hivatalosan. Fogalmazzunk úgy, hogy akik eddig próbálkoztak az EU-ban a brand-jeikkel, nagyrészt sikertelenek voltak. (Magyarosan fogalmazva balfék emberekre bízták a disztribúciós lehetőségeket, illetve részben a ugyanaz a gond, mint a Biostar-nál : mosóporra asszociáló névvel nem könnyű sikeresnek lenni.)
Nincs a termékeiken brand védelem (legalábbis tavaly decemberig biztosan nem volt), ezért probléma nélkül behozhatóak hivatalosan is. Például nekem is Colorful alaplapom és Colorfire videokártyám van. (Illetve anyáméknak is egy Colorful mini itx alaplap van a pici pécéjükben.)
Galaxy-nál vannak kisebb megkötések, például az olcsóbb kínai piacos termékeiket nem szeretnék az EU-ba behozni (presztízs okok miatt), illetve az EU-ban kizárólag KFA2 név alatt forgalmaznak. Nekik például eddig is sikeres termék volt a HOF széria alatt forgalmazott SSD széria (amikhez ajándék HOF pendrive-okat is adtak).
Kis tételben nem éri meg ilyen cuccokat hozni Kínából. Ha mondjuk többen összefognak, akkor egy nagyobb csomag részeként esetleg megéri magánszemélyeknek, de akkor is csak addig, amíg például Angliában még elérhető egy kedvezményes vámügyintézés. Ahhoz viszont, hogy hivatalosan forgalmazza valaki és versenyképes áron adhassa egy Kingston, Samsung, Crucial, Plextor, stb... márkákhoz képest, tízezer darabos tételt kellebe behoznia az EU-ba.
Tavaly voltam a Colorful-nál és a Galaxy-nál is személyesen, úgyhogy első kézből és hivatalos infókat kaptam tőlük.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#6) mepet válasza Rawulf (#5) üzenetére


mepet
addikt

hm, köszi, hasznos infók! Tényleg jó nagy balfék lehetett az a kereskedő, aki még a bányászláz idején sem hozta tömegével a kártyákat...

KFA2 az mire "ideért", kb. olyan drága, mint a többi márka. Ha ez az ára, akkor végülis tökmindegy, mert jobban nem járunk. :B

(#7) Rawulf válasza mepet (#6) üzenetére


Rawulf
őstag

Nézd. Náluk telj./minőség/árban a Colorful és Colorfire kártyák jó árban vannak. Amíg kinn voltam, a kínai haverom is Colorful kártyákat vett, hogy a kínai "battle.net"-en keresztül a kínai StarCraftII játékkal co-op játszhassunk: "SCV gyogyűűű"
A bányászok igazából Radeon-os kártyákat akartak volna szinte végtelen mennyiségben, de az AMD az év elején nekik sem adott chip-eket, csak az AIB partnereknek.
Ami NVIDIA-s Colorful kártyát csak le tudtak gyártani, azt benyelte a belpiacuk simán. Például az egyik kiemelt partnerüket egy bérgyártóhoz irányították a hiány miatt és azok is 3-4 hónapos előrendeléssel és 75%-os előre fizetéssel vállalták akkor.
Mondjuk engem jól kiszolgált a Colorful alaplapom eddig.

"Please state the nature of the medical emergency."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.