Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Koszi az infokat :R
Egy jo osszefoglalo a cikkrol: [link]

OK

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az Inteltől nem is vártam mást. A konkurenciát sározzák és nem a saját hibáikról beszélnek és közben még belefér némi csúsztatás is.

Amúgy, hogy legyen egy kis összeesküvés elmélet, lehet hogy ezek közül valamelyik rés állami megrendelésre készült, vagyis a cégek vezetői tudtak a dologról...

Lehet hogy rá kellene engedni egy öntanulós AI-t a CPU-kra és OS-ekre, hogy keresgéljenek még réseket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Fenhetitek már a kőbaltákat..

(#4) Dtomka válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Dtomka
veterán

"Lehet hogy rá kellene engedni egy öntanulós AI-t a CPU-kra és OS-ekre, hogy keresgéljenek még réseket."

És így született meg a "SKYNET"... :D

A maják az idei évre nem jósoltak semmi jót?

[ Szerkesztve ]

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A végén csak elérik, hogy az AMD procik is kapjanak egy masszív lassítást.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) -AD4M-


-AD4M-
tag

Szvsz lehetett volna egy hasonlót berakni a cikkbe is ... :U

[ Szerkesztve ]

Allons-y!

(#7) Z_A_P válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nezd, ez oriasi blama az intelnek hogy ha csak az o cpu-juk hibas, olyan piaci folyamatokat indithat el (+pereket), hogy mindenkepp menteni kell a menthetot, es hat az Intelnel sosem kellett (akar torvenytelen eszkozokhoz) a szomszedhoz fordulni.

OK

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Az Elbrusz–16SZ hamarosan kapható lesz. :D :DDD

(#9) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Én igazából nem izgultam, most sem izgulok, és most már hogy mindenki pánikba van nem is fogok.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#10) #74018560


#74018560
törölt tag

Én azt nem értem, hogy amikor az ilyen hiányosságok kiderülnek, miért kürtölik őket világgá? :DDD Ilyen szépen részletesen dokumentálva, hogy egy sereg hacker ráálljon csinálni valami gebaszt. Mert ezek a hírek sosem úgy röppennek fel, hogy betörtek valahova, hanem valaki rájött, hogy lehetséges...........

És egyébként ez a sebezhetőség mit jelent? Ellophatják a FB jelszavam? A kártya adataimat? Vagy elve bankot tudnak ezel rabolni / közműveket zsarolni / katonai információt szerezni, stb. Melyik? :U

(#11) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Szóval 2018 januárjára oda jutottunk hogy a Intel mismásol mellébeszél és a konkurenciát próbálja lehúzni. Az ARM bevallja a dolgokat. Az AMD meg közli hogy immunis majdnem teljesen.

változott a világ: Lehet AMD-t venni. Intel meg mehet a backdoorjával a sunyiba.

És most higgyük is el hogy ezek a "hibák" véletlenül kerültek bele az utóbbi 15év processzoraiba és nem szándékos backdoorok. És hogy eddig senki nem vette észre... Pataki Attila meg találkozott az ufókkal..

aha persze. Jóreggelt Snowdennek igaza volt. Nincs "biztonság" csak vélt biztonság.

@REIT: Elvileg bármit mert felhasználó szintű program vagy script férhet hozzá kernel szintű dolgokhoz...

szóval nincs túl lihegve

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#12) Abu85 válasza Fred23 (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) gabor.79


gabor.79
aktív tag

A Cortex-A57 első példányai 2014-ben jelentek meg, és minden komolyabb mobiltelefonban ott ketyegnek, viszont csak az Android 8 óta van lehetőség a Google általi központi frissítésre. Mi lesz a többi, százmilliós nagyságrendű eszközzel, amiben ilyen processzor van, és már nincs hozzá support vagy nem lehet frissíteni az Oreóra?

Ez kinek a felelőssége?

(#14) Tigerclaw válasza GodGamer5 (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kíváncsi leszek, hogy a tavaszra várható ZEN+ esetén bevállalják-e némi késést, hogy cserébe eltüntessék ezeket a réseket. Gondolom épp komolyan gondolkoznak azon, hogy CPU oldalon ezek komoly módosítást igényelnek, vagy valami trükkel olcsón megúszhatják-e...és persze úgy hogy ne veszítsenek teljesítményt se.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) vicze


vicze
félisten

A hibát a Google júniusban jelezte a gyártóknak, mindenkinek, akik informálták a OS gyártókat is, tegnap a PoC-ok és azok eredményei kerültek ki.
Azt kiemelném, hogy Windows kleins oldalra csak jövő héten kerül ki a patch, server oldalon viszont minden termék patchelve van, illetve január 10-ig minden Azure host OS patchelve lesz, akinek jelenleg patcheletlen szervere van a VM-e az át kell mozgassa egy redeploy-jal kötelezően január 10-ig.

Pár extra link:
AMD
ARM Ez sajnos elég siralmas lista.
Microsoft.
MS kleins oldal + PowerShell ellenőrzés.
MS server oldali patchek.
Ubuntu
Red Hat

[ Szerkesztve ]

(#16) Shing


Shing
őstag

Amúgy jó ötlet ezt szétkürtölni? Először sztem fix kéne, utána lehet mondani hogy 10 évig minden sebezhető volt. :DDD

(#17) vicze válasza gabor.79 (#13) üzenetére


vicze
félisten

"Android 8 óta van lehetőség a Google általi központi frissítésre"

Google termékeket kivéve(Pixel/Nexus és itt se mind), semmi ilyesmire nincs lehetőség és nem is lesz soha.

(#18) tudi13 válasza vicze (#17) üzenetére


tudi13
aktív tag

Én úgy tudom, hogy Oreótól már mindenki a Google féle biztonsági frissítést kapja. (csak biztonsági, semmi egyéb)

(#19) vicze válasza tudi13 (#18) üzenetére


vicze
félisten

Lehet, hogy így gondolod, de ettől még nincs így.

(#20) Patice válasza #74018560 (#10) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerinted amikor mi megtudjuk, akkor jön rá mindenki? :U

Szerintem a hackerek ugyan úgy egy (inkább több) lépéssel előrébb járnak mindig, mint a doppingozó sportolók, mert mindig van még egy gyenge rész, ahol be tudnak hatolni az emberek gépeire.

Az ilyen információk miatt nem csodálkozom azon, hogy több mamutcég saját proci/központi egység/SoC fejlesztésbe fog. Nem akarnak mástól, más hülyeségeitől függeni.

Egyszer tényleg visszatérünk a kőkorszakba. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Hát én megint csak nevetek... 1.5KB/s-al lehet olvasni? :DD :DD :DD
Szóval csiga tempóban olvashatnak olyan memória területet, amiről lehet a jóisten sem tudja megmondani, hogy mi van benne?
Amíg nincs a windowsnak csomagkezelője és minden program saját magát telepíti rendszergazda módban egy valahonnan szerzett telepítővel, addig én ezen csak nevetek.
A biztonság csak egy ördögtől való fogalom, amit azért mondogatunk, hogy ne érezzük magunkat folyton veszélyben...
Valamint kezdenek uncsik lenni ezek a holdeggyütálláskor kihasználható hibák. Bizonyos környezetben persze ezek nagyon sokat számít(hat)nak, de sima hétköznapi embereknél szerintem ez a teljesítmény csökkentő patch értelmetlen, úgyis a user error a legnagyobb biztonsági rés. :W

(#20) Patice: A kőkorszak sem volt biztonságos, egy nem számítógéppel modellezve tervezett, valamint tucatnyi TÜV teszten nem átment, EU szabályozásnak nem megfelelő baltának ha lerepül a feje az tudod milyen baleseteket okozhat?

;]

[ Szerkesztve ]

(#22) ddekany


ddekany
veterán

Még csak a Meltdown működését nézem meg és... nehogy már erre nem jött rá eddig senki! Ez már kb "miért nem nekem jutott előbb eszembe" kategória, ha vki akár csak kicsit érdeklő CPU achitektúra terén. Kell hozzá az a bizonyos véletlen szikra, igen, de hát sokan vagyunk a földön. És ez régóta kihasználható (legrosszabb esetben akár 95 óta). Itt van érthetően/konkrétan leírva hogyan működik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) ddekany válasza PPatrik (#21) üzenetére


ddekany
veterán

Pfff... azért a privilegizált memória terület nem véletlenül privilegizált. Elég mókás, ha akármilyen virutális memóriacímről olvashat egy alkalmazás. Aki meg ilyenekkel foglalkozik (malware írás, kémkedés), hídd el tudja mi hol van, vagy hogy lehet programmal megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#24) Peter13 válasza -AD4M- (#6) üzenetére


Peter13
senior tag

Igen, és remélem hogy lesznek még frissített verziói ennek a táblának. Értem én hogy kell a részletes magyarázat IS, de nagyon nem bánnám ha a magamfajta lámák számára összefoglalnák egy táblázatban hogy milyen esetben és miért kell rettegni :) ...mert a cikket kétszer elolvasna én bizony nem tudtam volna egyértelmű és határozott választ adni erre az egyszerű kérdésre (sorry, és vállalom az "r=1 user" cimkét is)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#25) Remus389


Remus389
veterán

Talan nem veletlen hogy az unnepek utan kurtolik vilagga, hadd vegye a jonep a(zintel) procikat karacsonyra.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#26) scdlsc válasza SaGaIn (#11) üzenetére


scdlsc
aktív tag

"És most higgyük is el hogy ezek a "hibák" véletlenül kerültek bele az utóbbi 15év processzoraiba és nem szándékos backdoorok."
Igen. Vagy te komolyan azt hiszed, hogy az elmúlt 15 évben sikerült elérniük, hogy semmi ne derüljön ki erről? Lebeszélték az összes céggel, az összes ott dolgozó és ezzel foglalkozó emberrel és az a több ezer ember 15 éven keresztül ilyen jól tudott titkot tartani?

(#27) 0P1


0P1
aktív tag

Qualcomm és Apple CPU-k nem érintettek ?

(#28) lev258 válasza 0P1 (#27) üzenetére


lev258
veterán

Qualcomm - ARM
Apple - Intel

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#29) Dare2Live válasza #74018560 (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"És egyébként ez a sebezhetőség mit jelent? Ellophatják a FB jelszavam? A kártya adataimat? Vagy elve bankot tudnak ezel rabolni / közműveket zsarolni / katonai információt szerezni, stb. Melyik?"

Mindhez használható.

Lószart se ér, hogy virtuális gépeken fut minden ha mindegyik virtuális gép hozzáfér memóriához.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Abu85-re mindig lehet számítani, ha ilyesmiről van szó! Köszönjük :R :R

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#31) Dare2Live válasza Peter13 (#24) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ABU cikketit pár éve még egész jól tudtam követni azóta dimenziót lépett és én sem. Innen sztem a lap olvasóinak akár 90% se értheti. Evan. Majd biztos lesz cikk indexen is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) lev258 válasza Dare2Live (#31) üzenetére


lev258
veterán

Már van. [link]
:P

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33) warrior93 válasza Dare2Live (#31) üzenetére


warrior93
tag

én az indexről jöttem ide olvasni, mert azt nem nevezném cikknek

Tetszenek a hibák.
Azért júzer szinten egész más a történet. A banki/email/etc jelszavak nincsenek 24/7 a memóriában, ha meg mégis, akkor nem kevés idő lenne azt az X mennyiségű memóriát 1,5mB/s nyersen olvasni + értelmezni, szóval nem kell félni, bár tudjuk, hogy a hackerek kitartóak (gépresi után újra indul a vírus, majd kergeti tovább a kernelmemóriaterületet éveken át :D)

Üdv. Woules

(#34) velizare


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35) 0P1 válasza lev258 (#28) üzenetére


0P1
aktív tag

??

Qualcomm és Apple CPU-kat kérdeztem, nem ARM-ot és Intelt. Azokról tudom, hogy érintettek.

(#36) lev258 válasza 0P1 (#35) üzenetére


lev258
veterán

Nem értem a kérdésed.
A Qualcomm ARM CPU-kat csinál, az Apple meg Intel CPU-t használ (illetve ARM-et mobil fronton).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38) Keem1


Keem1
addikt

És ha én szarok a biztonságra, nekem a sebesség fontosabb?
Remélem nem kötelező a gépet elqró patch telepítése :U
(a többire persze szükségem van)

Amúgy meg csesszék meg. Ha én elrontok valamit, vállalom a felelősséget és kijavítom. Az Intel is tegyen így, ne az os lassítása legyen a megoldás. A Samsung tökös volt a Note 7 esetén, cserélte/visszatérítette az összes hibás készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#39) FeketePok válasza lev258 (#36) üzenetére


FeketePok
tag

Szerintem o az Apple A szerias SoC-okra gondol amik ugyancsak ARM alapu procik szoval valoszinu azok es erintve vannak

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#40) #41133696 válasza Keem1 (#38) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha nem töltöd le ezt, nem kapod meg a többit a jövőben :(

(#41) 0P1 válasza lev258 (#36) üzenetére


0P1
aktív tag

Én nem értelek téged. Snapdragon 8XXX-ekben már régóta Kyro CPU-k ketyegnek, nem ARM.
Apple meg már évek óta nem gyárt ARM-os SoC-okat mobil fronton.

Nem az utasitáskészletben van a flaw, hanem a CPU architektúrában.

(#42) Keem1 válasza #41133696 (#40) üzenetére


Keem1
addikt

Na szép...
Kedves Intel és Microsoft:

[ Szerkesztve ]

(#43) lev258 válasza 0P1 (#41) üzenetére


lev258
veterán

Nagyon nem vagyunk szinkronban.
A Qualcomm cuccai ARM alapúak, beleértve a Kryo-t is. Az Apple az Iphone nevű cuccaiban ARM alapú megoldásokat használ, kis saját áttervezéssel.
Egyébként az Apple hivatalos válasza az, hogy érkeznek a frissítések PC-re, illetve lesz még további tájékoztatás, mely mobil eszközök érintettek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44) Trailblazer válasza Keem1 (#38) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ha lesz is csere/visszatérítés, az szokványos módon érinti majd USA-t/Kanadát, a világ többi része pedig le van ejtve, Káeurópa főleg.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#45) 0P1 válasza FeketePok (#39) üzenetére


0P1
aktív tag

Mit értesz az alatt, hogy ARM alapúak? Az ISA valóban ARMv8-A, de nem ARM CPU-k vannak a SoC-okban, márpedig eddig csak ARM CPU-król volt szó.

(#46) gyantaszuz válasza 0P1 (#41) üzenetére


gyantaszuz
tag

Peldaul az Apple A10,11 es a Kryo is ARM alapu. :B

(#47) lev258 válasza 0P1 (#45) üzenetére


lev258
veterán

Akkor milyen CPU van benne? :F

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#48) FeketePok válasza 0P1 (#45) üzenetére


FeketePok
tag

The Apple "Ax" series is a family of "Systems on Chip" (SoC) used in the iPhone, iPad, iPod touch, and Apple TV. They integrate one or more ARM-based processing cores (CPU), a graphics processing unit (GPU), cache memory and other electronics necessary to provide mobile computing functions within a single physical package. Ha mar kotod az ebet a karohoz.

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#49) gabor7th


gabor7th
addikt

A technika sebezhető és ezért nem kéne mindent okossá tenni, meg totális digitális államot építeni, mert nagyon meg fogjuk szívni. Sose lesz befoltozva az összes sebezhetőség és az államok titkosszolgálatai gyűjtik a legdurvábbakat. Ha eljön az idő az egész Nyugat mehet majd vissza a kőkorszakba. Úgyhogy nem kéne a biztonságot a kényelemért ennyire háttérbe szórítani. Ráadásul most is kiderült, hogy a felhő is milyen sebezhető. És egy sebezhetőség elég, hogy a felhő teljes tartalmát vigyék, úgyhogy nem érdemes oda sok értéktes adatot feltölteni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Qualcomm, Apple: ARM utasitaskeszletet hasznalnak (mint pl az AMD x86-ot). De a fizikai megvalositas sajat, nem ARM (pl Cortex) liszensz (mint pl az AMD sem erintett ugy mint az intel). Voltak (vannak) olyan Qualcomm SoCok amik Cortex magokat hasznalnak, azokra gondolom ugyanaz vonatkozik mint a tobbi Cortexre..

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.